Sparingowo: Cracovia pokonała Koronę Kielce

W rozegranym w środowe południe meczu sparingowym Cracovia pokonała 1:0 Koronę Kielce. Jedyną bramkę spotkania zdobył w ostatnich minutach Vladimir Boljević.

Maciej Kmita

Zawody rozgrywane na mocno nasiąkniętej murawie nie porwały kilkuset widzów zgromadzonych na trybunach stadionu głównego Pasów przy ul. Kałuży.

W pierwszej połowie większe zagrożenie pod bramką rywali sprawiali goście, ale ani Arturowi Lenartowskiemu i Pawłowi Sobolewskiemu po strzałach z dystansu, ani Pawłowi Malarczykowi "główką" po rzucie rożnym, nie udało się zaskoczyć Szymona Gąsińskiego. Pasy próbowały odgryźć się uderzeniem Milosza Kosanovicia po dośrodkowaniu Aleksandr Suworowa, ale Zbigniew Małkowski również był bezbłędny.

Najlepszą okazję na objęcie prowadzenia zmarnował w 40. minucie Maciej Korzym. Napastnik Korony po błędzie testowanego przez Cracovię Macieja Dąbrowskiego znalazł się sam na sam z Gąsińskim. Bramkarz gospodarzy stłumił jego uderzenie, a toczącą się do bramki piłkę wybił Krzysztof Nykiel.

Drugą część gry zaczęli minimalnie niecelnymi strzałami z dystansu Suworow i Michał Michałek. Przez kilkanaście kolejnych minut na boisku nie działo się nic ciekawego. Dopiero w 71. minucie Wojciech Małecki z trudem obronił strzał Kosanovicia z 25 metrów. Z kolei 5 minut przed końcowym gwizdkiem podopieczni Jurija Szatałowa przeprowadzili zwycięską akcję. Dawid Rupa zagrał prostopadle w pole karne do Boljevicia, a ten z zimną krwią pokonał Małeckiego w sytuacji sam na sam.

Dla Pasów był to czwarty sparing w letnim okresie przygotowawczym i drugi z rzędu zakończony wygraną (0:0 z MSK Żylina, 0:2 z Ruchem Radzionków i 2:1 z Piastem Gliwice). Korona wcześniej zmierzyła się Orliczem Suchedniów (8:1), Calisią Kalisz (1:0) oraz GKS-em Bełchatów (0:0).

Cracovia - Korona Kielce 1:0 (0:0)
1:0 - Boljević 85'

Cracovia: Gąsiński - Nykiel (46' Struna), Dąbrowski, Kosanović, Suart - Suworow (60' Straus), Szeliga (70' Żołądź), Bartczak (46' Boljević), Ntibazonkiza - Blumstein (65' Kędziora) - Dudzic (46' Krieger).

Korona: Małkowski (46' Małecki) - Kijanskas, Stano (46' Cebula), Malarczyk (46' Kiercz), Kal - Bąk (46' Jamróz; 76' Stróżak), Vuković (46' Jovanović), Lenartowski (46' Paprocki; 86' Jamróz) Sobolewski (46' Kaczmarek) - Cichos (46' Zieliński) Korzym (46' Michałek).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).