Sparingowa środa: Porażka Wisły Kraków, piorunująca końcówka PGE GKS

W środę odbyło się jedenaście meczów kontrolnych z udziałem drużyn ekstraklasy i jej zaplecza. Padło w nich 27 goli, co daje średnią 2,45 bramki na spotkanie.

Szymon Mierzyński

Ciekawy przebieg miał pojedynek w Bełchatowie, gdzie PGE GKS podejmował ŁKS. Podopieczni Pawła Janasa aż do 82. minuty przegrywali 0:1, by ostatecznie zwyciężyć 3:1. O takim wyniku zdecydowała piorunująca końcówka, w której dwukrotnie do siatki trafił Szymon Sawala, a raz Mateusz Kuzimski.

Podobnym rezultatem zakończyło się starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Polonią Bytom, choć w tym przypadku przebieg był zupełnie inny. Beniaminek ekstraklasy przez 90 minut miał wszystko pod kontrolą, a jedyną bramkę stracił po samobójczym strzale testowanego Krzysztofa Króla.

Przygotowująca się do eliminacji Ligi Mistrzów Wisła Kraków uległa w Tallinie Rapidowi Bukareszt 0:2. To niezbyt dobry prognostyk przed czekającym Białą Gwiazdę za tydzień pojedynkiem ze Skonto Ryga.

W pozostałych środowych meczach zwycięstwa odniosły: Cracovia Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Olimpia Elbląg oraz Bogdanka Łęczna.