Dyktafon - lubi

 • Dyktafon lubi Komentarz

  No to ja proponuję w podziękowaniu pomodlić się za przedstawicieli naszego Ciemnogrodu, Zbawiciela i jego kolegów, którzy w okresie pandemii organizują nikomu nie potrzebne zgrupowanie szkoleniowe. W trakcie rozgrywek superligi, tuż przed turniejem o Puchar Polski, podczas pucharów europejskich. Zgrupowanie organizowane w okresie koronawariacji, w trakcie przyrostu zachorować i to w miejscu, gdzie w tym samym czasie odbywa się wesele. Komuś należy się nagroda. Bo gdyby jeszcze ta akcja szkoleniowa coś wnosiła ... ale oprócz kilku kontuzji i przymusowej izolacji zawodników to nie zauważam pozytywów. COSy przyjmują byle kogo, zespoły wiejskich kopytkarzy, małoletnich kolonie, a Reprezentacje narodowe wolą hotele z weselami. A. oszczędność, czy B. głupota? Intuicja podpowiada mi ... B.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Rombel i Przybecki jako trenerzy kadry męskiej to jakieś nieporozumienie.....Rombel !!!jeśli masz chociaż trochę honoru.....to weż się za trenerkę w Legionovii....Szara da Ci szansę

 • Dyktafon lubi Komentarz

  jak był czas na granie to pokazali że się nie nadają do niczego jak jest czas nadzwyczajny to pretensje do koronawirusa

 • Dyktafon lubi Komentarz

  ZPRP? Związek Polskiej Ręcznej Piłki? :) ...albo Związek Piłki Ręcznej Polski? ;] PZPR powinno być ;] hmmm... chociaż w sumie to mało się zmieniło ;] Samo Związek się już kojarzy z komuną ;] Jakby nie było tych związków wszystkich, to by pewnie ludzie nie uprawialiby sportu w ogóle i by poumierali ;]

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Ciemnogód z Puławskiej zarasta jeszcze bardziej. Nie widzą na co dają pieniądze z ministerstwa albo nie chcą widzieć bo pewnie po drodze i oni skubną co trzeba. Sam zajmij się Pan koordynowaniem tego waszego cudownego projektu , pojedź i przyjrzyj się pracy tych twoich koordynatorów. Jedna 105 lat, ona wyszkoli nam prawdziwych herosów - Brawo. Druga, blond gwiazda już miała okazje spaść zanim zaświeciła. Kolejni, co się popisali obsadzaniem koleżków i tworzeniem ośrodków tam gdzie mają z tego interes. Albo tacy co to jeżdżą i na małe dziewczynki chętnie popatrzą. I wywiad i te całe OSPR to dalsza kompromitacja leśnych opowieści.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Co to za statystyka , głowa boli. Do SMSow trafiają elementy z OSPR bo co lepsi zawodnicy nie chcą pchać się do związkowych szkół, a ZPRP swoimi działaniami w SMS nie robi dobrej reklamy. Zastanówcie się czy tak można coś zbudować. Przekupić możecie kilku na rok, z których i tak trzeba wrócić do podstaw żeby choć jeden wyszedł do góry.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Jak zawidnicy z ospr mają rywalizować z Europa jak system ospr nie pozwala im rywalizować w meczach. Jedynie tylko trenują, a polskie kluby młodzieżowe grają w swoim krwigrajku. Zawodnicy wymienieni przez Pana Drobika wyróżniali się już w swoich klubach i tak by grali na wysokim poziomie bez względu czy byliby szkoleni w ospr czy nie. Większość z wymienionych rozwinęła się dopiero po opuszczeniu programu ospr, przy czym w przypadku nazwisk z wypowiedzi pana marionetki nie trawiło to dłużej niż rok.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  W rzeczy samej,jeżeli dla trenera wynik w ME nie jest ważny to co jest ważne? Wynagrodzenie?

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Czy ktoś powie prawdę w oczy, nie owijając w bawełnę? Wyżej pępka nie podskoczysz i to jest w tym przypadku pewne. Jurasik był wielkim zawodnikiem, osiągnął duże sukcesy. Lecz jako trener minął się z wynikiem, słabe są kadry ekscesy. Trudno osiągnąć wyniki i nie ma na to rady. Gdy o kadrach decydują tylko związkowe układy.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Jeśli trenejro lekceważy wynik, który de facto obnaża jego efekty szkolenia to zastanawiam się o co temu panu tak naprawdę chodzi i jaki jest jego cel? Dla usystematyzowania powiem, że SMS-y [Jurasika ich szkoli na codzień] i kadry są po to by z jak najlepszym efektem kształcić kadrowiczów i wygrywać medale. trenejro tego nie osiągnął i z wiadomym tylko sobie lekceważeniem uważa że 15 miejsce, przegrana z Izraelem, Słowacją, Węgrami i Białorusią nie maja znaczenia! ot uważam, że mają i to wiele. powiem nawet, że wystawiają certyfikat "jakości" tego trenera!

  Tylko chłopaków żal, że musieli tak cierpieć i dostawać baty.
  może pan redaktor porozmawia z nimi jak oni to widzą?
  jakie jest zdanie tych chłopców? widziałem kilka meczów w internecie. nie zasługują na takie "baty", a organizacja gry pozostawia wiele do życzenia. Ale jak mówi Jurasik - "to nieważne"...

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Jaki sztab szkoleniowy będzie w Kwidzynie?Pan M i Pan H śmiech na sali.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Zachęcam do przeczytania wszystkich podanych w mediach informacji od początku powstania "problemu", nie tylko komentarzy związkowych. Nowa hala dla SMS-u została związkowi przez miasto zaproponowana ale ... i tutaj ponawiam zachętę do lektury, z szczególnym uwzględnieniem stanowiska miasta. Wszystko znajdziesz w sieci i tu polecam lekturę mediów trójmiejskich, gdzie poczytasz o tym, co miasto sądzi o tym problemie. Przyłączam się też do sugestii Dyktafona o czytanie ze zrozumieniem. Polecam szczególnie sprawdzenie podawanych terminów. Miłego wyciągania trafnych wniosków. Jeszcze taki mały pstryczek - pytanie w kierunku pewnego ilorazu ..., no to skoro nie ma hali, to jak 2 roczniki mają dokończyć edukację? Aaaaaa może to będą klasy plażówki? No to wszystko jasne.
  -----------------------------------------------------------------------------
  Co do Arki, to z tego co mi wiadomo wystartuje w 1 lidze. Tak przynajmniej wynikało wypowiedzi Prezesa klubu. No, a dokąd dojdzie Wybrzeże, to zobaczymy na koniec sezonu.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Cytuję : Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku powstała w 1997 roku. Od ponad 20 lat kształci reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw świata i Europy oraz większość zawodników Superligi.
  I pytam : czemu szkoła zostaje zamknięta? Czemu traci możliwość kształcenia reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw świata i Europy i zawodników Superligi? Mamy już aż tylu, że więcej nie potrzeba?
  Nasze Stuletnie Pnie wychodzą chyba z założenia, że Kwydzyń z tej spuścizny po trzech pozostałych smsach coś ukręci. Co najwyżej bat na siebie. Młodzież tam idąca to trzeci sort. Właśnie tak! Trzeci sort. Chcieli do Gdańska, do szkoły z tradycjami. Szkoły w Gdańsku nie będzie. To spróbują do Kielc. Gdzie przyciągają nazwiska, nie wyniki. Najbogatszy człowiek w Polsce z „Kasą” kojarzony i jego leworęczny friend. Nie dostaną się, bo tam tylko wybrańcy. To spróbują do Płocka. Nowa szkoła, ładna hala, są dziewczyny będzie fajnie. Co nie przeszło w Kielcach , zjawi się w Płocku . Niestety miejsc poniżej dwudziestu to trzeba szukać dalej.... i gdzie nasze biedne owieczki niemające szansy rozwoju w wiejskich klubikach lądują? W Kwidzyniu , gdzie każdy sort się nada, byle tylko chcieli przyjść. To SMS, to SMS, to SMS. Nazwa się zgadza, finansowanie z tych samych źródeł. Czyli co za różnica? Otóż kolosalna.... wystarczy spojrzeć na mapę, bo i 4 z geografii też może nie rozwiązać problemu.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Ooo losie, daj przebaczenie tym, którzy uwierzą w te brednie. Każdy zorientowany i myślący człowiek nie da sobie wmówić, że ZPRP zależało na tej szkole. Gdyby tak było to funkcjonowałaby dalej. Gdańsk jako miasto zawsze było otwarte na sport , czy to młodzieżowy, czy też seniorski. Hieny z Kwidzynia szybciutko zadziałały. Tylko dzięki uporowi i sprzeciwom rodziców te dwa roczniki dokończą szkołę tu gdzie zaczęły. Tego związek raczej nie przewidział. Związek handballowych grabarzy. Mistrzowie autodestrukcji. Gdzie tu nadzieja i rozwój dyscypliny? W Kwidzyniu czy Warszafie ??

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Nierzetelny stał się w tym momencie Kuchta i cały związek. Trzeba to nazwać po imieniu, to co się teraz stało to sytuacja patologiczna. Dziwię się Romblowi, że chce w takich warunkach zaczynać pracę. Przy takim związku to możemy zapomnieć o jakiś poważnych trenerach z doświadczeniem, bo kto by chciał pracować w takich warunkach?

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Otóż to! Ale pamietajmy, że rzekomym powodem zwolnienia Przybeckiego była praca w klubie. To skoro każdy z wymienianych Kandydatów ma po 5 etatów, zajęć, interesów, czy klubów, to który pytam będzie miał czas się skupić na tym na czym nam wszystkim najbardziej zależy? Żaden z wymienionych nie jest wolnym strzelcem. Jedyny Rombel był wolny. Czekał, czekał i wyczekał. Natomiast każdy ze współpracowników to ludzie orkiestry. Im więcej złapią na raz i jest o nich głośno to tym lepiej ? Zastanówmy się! Czego my oczekujemy? I od kogo? Oni wszyscy są z układu. Nie wystawiajmy ich na piedestał, bo byli mocni na parkiecie. Po za nim nie potrafią się odnaleźć. Szmal - więcej zajęć niż się komuś wydaje. Bielecki - klub, akademia, polityka, prywatne biznesy. Jurecki - klub, dyrektor sportowy. Kogo jeszcze wskazywać ? Jaszka - klub, superliga, kadra. Jurasik - SMS, interesy, kadra. Pomijam wszystkich trenerów asystentów, którzy pracują, ale łapiąc się tylu instrumentów nikt nic nie zdziała. Leśne dziadki trzymają się stołków bo wygodnie pokazywać palcem, a nie działać. A „młodzi” nie będą wychodzić przed szereg jeśli dostali kolejny kranik z monetami. Jeżeli dojdzie do tego, ze każą im wybierać to zakładam, że niewielu zostanie na horyzoncie.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  KOMPROMITACJA !! Kolejna sprawa, kolejne działania, kolejny strzał w kolano. Jak długo jeszcze? Coraz ciekawiej wygląda praca naszego Stuletniego lasu. Już wiatr zaczyna wiać w różne strony, a stuletnie drewno nie przegina się w jedną stronę. Kompromitacją ZPRP staje się fakt jak poszczególne komórki działają przeciw sobie. Pomijając już sprawę zwolnienia Przybeckiego. Najciekawsze jest działanie zarządu. Winę za coś zrzucają na Radę Trenerów nie biorąc pod uwagę tego, że leśne dziaduchy nie będą siedzieć cicho skoro nie brali w tym udziału ? Ktoś jest niespełna rozumu w tym Ciemnogrodzie. Kuchta może już niech zamilknie dla dobra ogółu. Ktoś tu kłamie i poważnie zaczyna się w tym mieszać. Zmiany w centrali ZPRP pokazują w jakim kierunku idziemy ... DO LASU! Kolejne konkursy na specjalistów w związku wytypują następnych kandydatów specjalistów do tego głuchego telefonu. Niepisane kryterium wyboru to chyba umiejętności wymyslania bajek i manipulacji. Brawo ! To jest nadzieja dla naszej dyscypliny.

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Ha, ha, ha! co jeszcze można wymyśleć - czekamy

 • Dyktafon lubi Komentarz

  Wstyd, żenada i kolejna kompromitacja polskiego handballu. Co się dzieje?? Kto tych ludzi wybierał? Niezłe jaja sobie robicie z tego Ciemnogrodu. Takiego cyrkowego przedstawienia jeszcze nie było, żeby zamiast lwów przebierać koty. Żeby zamiast ludzi, którzy większość życia poświęcili piłce ręcznej i ludzi, którzy coś w tej dyscyplinie zbudowali, osiągnęli, lub działali albo dalej działają to mamy ludzi z ulicy. Ludzi, którzy przyszli nie wiadomo skąd, nie wiadomo co robią, nie wiadomo kto ich tam wcisnął gdzie są. I to tacy lawiranci otrzymują najwyższe odznaczenia państwowe? Pytam głośno ZA CO ?! Pytam wprost, może ktoś zna odpowiedź. Za co Krzyż Kwalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Bogdan Zajączkowski ? Dyrektor SMS? Pozostali otrzymali tylko Srebrny Krzyż Zasługi. Złoty Krzyż Zasługi dla Pana Witaszka ? Za to, że może sobie wszystko kupić. To gdzie jest Bertus, Kmiecik oni mogą więcej. Jan Orzech ? Chyba za wyszkolenie dwóch synów na sędziów. Ale już szczytem są odznaczenia Brązowym Krzyżem Zasługi. Kto to jest i komu zrobił CO? że to ma. Wstrząsają mną prawie wszystkie nazwiska, ale zapytam o jedno... Suchy? Zachodzę w głowę i nie jestem w stanie znaleźć logicznego wytłumaczenia skąd jedno z najwyższych odznaczeń państwowych dla osoby, która tak szybko jak się pojawiła nie wiadomo skąd, tak szybko jej już nie ma. Nie mieści się to w mojej głowie. Wiele już w tej dyscyplinie głupot i błędów popełniono, ale to już jest szczytem szczytów.... a może właśnie to jest powodem? Zabrakło w takim razie odznaczeń dla Tomaszewskiego, Kowalczyka, Obrusiewicza, a może Jurasik by się też załapał. Ktoś zapomniał, czy będzie druga tura? Nikt z tym Stuletnim Lasem nic nie robi, żeby żył .... ktoś z niego wiecznie kpi i organizuje w nim swoje obozy. Amen.