LŚ grupa E: Bułgaria zwyciężyła i dała nadzieję biało-czerwonym!

Po bardzo dobrym meczu Bułgaria pokonała Włochów 3:0. Siatkarze Radostina Stojczewa niezwykle dobrze zagrali w bloku. Tym samym dali oni szansę Polakom na awans do półfinału. Warunkiem jest zwycięstwo nad Argentyńczykami.

Joanna Sikora

Mecz zaczął się po myśli Bułgarii. Zawodnicy Radostina Stojczewa dobrze czytali grę Włochów. Skutecznie funkcjonował blok w szeregach bałkańskiej ekipy. Iwan Zajcew doprowadził do remisu, a potem wyprowadził swoją drużynę na dwa oczka przewagi. Oba zespoły popełniały błędy, co powodowało, że co chwilę zmieniało się prowadzenie. Dobrze spisywał się środek w reprezentacji Bułgarii. Skuteczne bloki pozwoliły tej drużynie objąć na prowadzenie.

Kolejna partia ponownie zaczęła się prowadzeniem Bułgarii. Dobrze na skrzydle radził sobie Władimir Nikołow. Reprezentacja Stojczewa grała odważnie i pewnie. Natomiast Włosi wyglądali na nieco zaskoczonych i mało pewnych siebie. Bałkańska ekipa prezentowała się dobrze w obronie. Po pierwszej przerwie technicznej Włosi doprowadzili do tego, że różnica punktów wynosiła już tylko dwa oczka, ale później lepiej prezentowali się siatkarze z Bałkanów.

Podobnie jak w poprzednich setach Bułgaria świetnie zaczęła grać blokiem. W ataku świetnie spisywał się Todor Aleksiew. Bułgarzy uciekali, ale Włochom udawało się zmniejszać straty. Końcówka partii należała jednak do podopiecznych Stojczewa.

Włochy - Bułgaria 0:3 (22:25, 22:25, 21:25)

Włochy: Cristian Savani, Dragan Travica, Emanuele Birarelli, Ivan Zaytsev, Simone Buti, Michał Łasko, Andrea Bari (libero) oraz Dore Della Lunga, Gabriele Maruotti

Bułgaria: Matej Kazijski, Andriej Żekow, Władimir Nikołow, Todor Aleksiew, Victor Yosifow, Teodor Todorow, Władisław Iwanow (libero) oraz Nikołaj Penczew, Georgi Bratoew