Dzięki za wszystko, kapitanie...

autor: Kombinat Budowlany-Fazik | 2018-07-23, 04:12 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
 
Gabriel Fernández 'Gabi', siódmy zawodnik z największą liczbą meczów w naszej historii, żegna się z Atlético de Madrid. Jako nasz gracz zdobył sześć tytułów. Podczas emocjonującej konferencji prasowej w audytorium Wandy Metropolitano Gabriel Fernández "Gabi" potwierdził, że opuści klub swoich marzeń, aby kontynuować karierę w Al Sadd w Katarze. Prezydent klubu Enrique Cerezo, dyrektor generalny Miguel Ángel Gil, Juanfran Torres, Koke i Saúl oraz byli kapitanowie klubów, Antonio López i Roberto Solazabal, byli obecni, by usłyszeć pożegnanie Gabi. "To dla mnie trudny i pełen emocji dzień" - powiedziała Gabi. "To był najtrudniejszy moment w mojej karierze. Ten klub jest dla mnie stylem życia ". Nasz numer "14" pozostawił po sobie spuściznę, której nigdy nie zapomnimy. Jako nasz gracz wygrał sześć tytułów: jeden LaLiga, dwie Ligi Europy, jeden Superpuchar Europy UEFA, jeden Copa del Rey i jeden Hiszpański Superpuchar. Z tych sześciu tytułów zdobył pięć z nich jako kapitan drużyny. Pomimo emocjonalnego pożegnania na audytorium Wandy Metropolitano, podczas oficjalnego meczu w nadchodzącym sezonie Gabi będzie mogła pożegnać się z fanami. Data będzie zależeć od dostępności Gabi, ponieważ teraz gra w nowym klubie. Dzięki temu hołdzie fani Atlético będą mogli się pożegnać i podziękować kapitanowi za wszystko, co zrobił.
 
"Chciałbym podziękować fanom za nieprzerwane ciągłe wsparcie" - powiedziała Gabi. "Wyjeżdżam, ale wrócę wkrótce, aby dalej pomagać." Juanfran, w towarzystwie Saúla i Koke'a, podał Gabi pamiątkową koszulkę z napisem Gracias, Capitán (Dziękuję, kapitanie). "To zaszczyt być u twojego boku, razem przeżywaliśmy niesamowite rzeczy" powiedział Juanfran "Reprezentujesz nas i wartości tego klubu." "Jesteś dla mnie starszym bratem" - powiedział Koke. "Przygotuj się, bo będziesz następnym managerem Atlético." "Każdy powinien podziękować za reprezentowanie Atlético w Madrycie lepiej niż ktokolwiek inny" - powiedział Saúl. "Te chwile były magiczne." Kiedy był chłopcem, wstąpił do szkoły Atlético de Madrid-Amorós w kategorii Alevin. Gabi ciągle wzrastał jako gracz pod opieką Manuela Briñasa. Dzięki swojej ciężkiej pracy, zaangażowaniu i umiejętnościom, ciągle wspinał się po szczeblach kariery i był stale wzywany do reprezentacji Hiszpanii. Reprezentując Hiszpanię, pomógł zespołowi zająć drugie miejsce w Pucharze Świata U-20. Nasz prezydent i CEO stanęli na scenie, by przekazać Gabi tablicę z pamiątkami i upamiętnić 417 oficjalnych meczów, w których grał dla naszego klubu. "Gabi jest niezwykłym zawodnikiem, który dorastał jako gracz w swoich 417 meczach dla Atlético" - powiedział nasz prezydent. "Nasz kapitan był i jest punktem odniesienia dla wszystkich naszych graczy. Jesteśmy pewni, że zaprezentuje swoje czerwone i białe serce, dokądkolwiek się uda i będzie doskonałym ambasadorem Atlético de Madrid. " "Dla mnie jest to bardzo trudne" - powiedział nasz dyrektor generalny. "Możesz kupować zawodników, ale nie kapitanów."
 
W sezonie 2003/04 jedno z marzeń Gabi stało się rzeczywistością i stał się częścią pierwszego zespołu Gregorio Manzano. W tym sezonie zagrał sześć meczów i zadebiutował 21 stycznia 2004 roku przeciwko Sevilli. W następnym sezonie zagrał dla wypożyczenia Getafe Quique Sáncheza Floresa. Po powrocie do Atleti zagrał 32 mecze w sezonie 2005/06 i 20 w sezonie 2006/07, po czym przeniósł się do Saragossy, gdzie grał przez pięć sezonów. Jednak Gabi wróciła do naszego klubu w sezonie 2011-2012. W sumie nasz kapitan bronił naszych kolorów 417 razy w sumie 11 sezonów, co czyniło go siódmym graczem z największą liczbą meczów w naszej historii. Znak Gabi przewyższa jedynie Juan Carlos Arteche (421), Isacio Calleja (425), Carlos Aguilera (456), Enrique Collar (470), Tomás Reñones (483) i Adelardo Rodríguez (553). Zdobył także 10 bramek i dał 43 asysty jako gracz Atlético. Jego ostatnim golem był finał Ligi Europejskiej UEFA przeciwko Olympique Marsylia. Gabi jest także graczem Atlético, obok swojego kolegi z drużyny i przyjaciela Jorge Resurrección "Koke", z największą liczbą meczów w rozgrywkach UEFA: 79. Gabi stała się i jest przykładem dla wszystkich graczy w naszej akademii i naszych fanów na trybunach. Odznaka Atlético jest wygrawerowana w jego sercu, a Atlético czerwoną i białą krwią płynie w jego żyłach. Gabi, jesteś wszystkim, czym powinien być kapitan. Będziemy tęsknić. Do zobaczenia, Gabi. Dzięki za wszystko.
tekst tlumaczony googlem z oficjalnej ATM...
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
grolo

Mogłeś wprawdzie skorygować trochę tego Google Translator (choćby zmianę "jego" na "nią", tym niemniej nie rozumiem tego, co dał ci minusa. Cóż zrobić... W uznaniu za twoją pasję naprawiam ten błąd.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.