as35 - lubi - strona 2

 • as35 lubi Komentarz

  Faktów nie podajesz tylko piszesz co jest Tobie wygodne, więc Ci przypomnę. Był to mecz z Wybrzeżem i mecz miał status zagrożonego. Komisarz był przez dwa dni na stadionie i on w takim przypadku odpowiada za jakość toru. Tym zawodnikiem był młodszy Szymko, który na siłę pakował się w powstałą koleinę na wyjściu z pierwszego wirażu i nie pitol tu siejąc ferment, że Paluch jest winny. Popatrz lepiej na swoje podwórko i polewaczkowego.

 • as35 lubi Komentarz

  Stara śpiewka. Najpierw ogłaszają że straszne kontuzje a przed meczem cudowne ozdrowienia. Tyle tego było choćby w tym roku że już nie chce się tego słuchać. Sam Protasiewicz sympatyczny zawodnik ale działacze w tym kraju już wszystkiego się chwytają byle tylko wprowadzić w błąd przeciwnika.

 • as35 lubi Komentarz

  Szkoda, bo z Protasem to na pewno byłyby bardziej emocjonujące zawody :) Ale zdrowie najważniejsze, szczególnie, że decydująca faza rozgrywek dopiero przed nami :) Zdrowia Piotrze!

 • as35 lubi Komentarz

  54-36 ! Hej Stal !

 • as35 lubi Komentarz

  ciągle ta sama gadka i marudzenie nie chcesz to nie jedź co do toru są komisarze, sędzia, zresztą każdy tor jest inny inny materiał- nawierzchnia inna geometria długość, szerokość, łuki itd, na niektórych trzeba się trochę więcej nagimnastykowac nie tylko odkręcić manetkę gazu na full i jazda trzeba trochę techniki poza tym to chyba dobrze, ze nie w pełni sprawni zawodnicy nie wyjeżdżają na tor rywalizować. Trzeba dobrze oszacować swoje siły, zdrowie na ile w danym momemcie nam pozwala

 • as35 lubi Komentarz

  To może po prostu nie publikujcie "nieoficjalnych" stanowisk ? Bo takie bardziej pasują do Pudelka niż do Sportowych FAKTÓW. Pozdrawiam

 • as35 lubi Komentarz

  Polski senator kombimuje nad tym jak rosyjskiemu ukraincowi dac polski paszport zeby poprawic sytuacje klubu...rewelacja, i jak tu ma byc dobrze? Polskie obywatelstwo to ma byc zaszczyt dla obcokrajowca a nie chwilowa podnieta i kolejny kawalek papieru ktory laduje w szufladzie, jakos nie zauwazylem by w innych krajach tak latwo dawali swoje paszporty naszym rodakom mimo ze ci odwalaja tam kawal dobrej roboty, mieszkaja i nakrecaja tamtejsza gospodarke.

 • as35 lubi Komentarz

  Boże, co za populista...

 • as35 lubi Komentarz

  Pierwszy, który rzucił kamieniem. Typowy Polityk to Oni są winni nie Ja.

 • as35 lubi Komentarz

  Dokładnie, mistrz siania fermentu teraz robi z siebie niewiniątko!!!

 • as35 lubi Komentarz

  Fajnie ze cie juz nie ma,czekam kiedy znikniesz z senatu.

 • as35 lubi Komentarz

  odezwał sie ekspert

 • as35 lubi Komentarz

  panie dowhan, po tym co pan mowi to zastanawiam sie jakim cudem pan jest w senacie. wedlug pana polski paszport to mozna kupic ot tak na rynku za 5 rubli? bardzo dobrze, ze jest ktos w kancelarii prezydenta ktory trzezwo spoglada na kwestie obywatelstwa i nie daje paszportu ze wzgledu na płytkie interesy kluby z zielonej gory.

 • as35 lubi Komentarz

  może trzeba donieść do programu "uwaga" TVNu jak to może być że członek wyższej izby parlamentu zamiast świecić przykładem to Polskie prawo ma w doopie i nie płaci alimentów, no ale przecież ma immunitet i jest prawie jak celebryta

 • as35 lubi Komentarz

  Panie Cegielski. Urząd Skarbowy nie nakłada na żużlowców kary, domaga się niezapłaconych podatków takich jakie płacą inni obywatele tego kraju. Urząd domaga się podatku od kwoty którą te osoby zarobiły. Wciskanie orzeczenia NSA pod politykę nawet Panu nie przystoi. Sportowcy nie są obywatelami innej kategorii niż przeciętny obywatel tego kraju.

 • as35 lubi Komentarz

  Wielu (Polaków szczególnie) mówi, że Polska ma najlepszą na świecie ligę żużlową. Prawdopodobnie tak jest.
  Głównym argumentem na poparcie tej tezy jest fakt, że są w naszej lidze największe pieniądze. Nieważne już czy stać nasze kluby na to, czy nie, rzeczywiście jest tak, że w Polsce zawodnicy mogą zarobić najwięcej. Dlatego wszyscy chcą u nas jeździć i składy polskich drużyn są pełne gwiazd światowego speedwaya.

  Mamy więc w naszych, polskich rękach mocny argument. W dzisiejszym świecie jest przecież tak, że ten kto ma pieniądze, ten ma władze.

  Dlaczego więc dajemy "się dymać" BSI i FIM? Pierwsi kasują od nas miliony za prawo do organizacji GP, drudzy dyktują np. jakie tłumiki mają obowiązywać w zawodach, za które płacą głównie Polacy!

  Dlaczego nie potrafimy się zjednoczyć i małe interesiki przedkładamy nad dobro ogólne, jakim jest Polski żużel? Jeśli tak będziemy się dalej zachowywać, wkrótce doprowadzimy do upadku kochanej przez wielu dyscypliny. Bo najpierw odwróci się część kibiców, a to przełoży się na mniejsze zainteresowanie sponsorów, co odczują z kolei kluby w swoich budżetach. I już nie będziemy najlepszą ligą świata i stracimy szansę, jaką mamy teraz. Na co? Na to, żeby przejąć rządy na żużlem! O tak :)

  Moje propozycje:
  1. Wszystkie kluby robią zjazd. Wypisują się z PZM, FIM i innych szkodzących żużlowi organizacji. Zakładają np. Polski Związek Żużlowy.
  2. Tworzą następujące rozgrywki (takie moje przykłady, można by zorganizować inaczej, nie to jest najważniejsze):
  a) drużynowe seniorów: 1 liga, 2 liga, ewentualnie 3 liga (lub 2 grupy 2 ligi).
  b) drużynowe juniorów: eliminacje, półfinały, finały (czwórmecze, np. w finale u każdej drużyny - czyli 4 turnieje)
  c) indywidualne:
  - Speedway All Stars (IMŚ): cykl turniejów indywidualnych, po 1 turnieju u każdej drużyny z 1 ligi, startuje 16 zawodników (np. jak w GP - 8 najlepszych z poprzedniego sezonu, 4 z eliminacji, 3 dziekie karty stałe, 1 dzika karta dla gospodarza).
  - Young Polish Talents Tournament (IMPJ): cykl 4 turniejów indywidualnych dla juniorów, odbywają się w 4 miastach, najwyżej sklasyfikowanych w 2 lidze, w tym spadkowicze z 1 ligi (każdy klub wystawia do eliminacji po 2 juniorów, do cyklu wchodzi 16 najlepszych)
  - Polski As (IMP): 32 polskich zawodników z poprzedniego sezonu (np. pod względem średniej biegowej: 20 z 1 ligi, 10 z 2 ligi, 2 z 3 ligi) rozgrywa 2 półfinały. 16 jedzie w finale. Półfinały u 2 i 3 drużyny 1 ligi z poprzedniego sezou, finał u mistrza.
  - inne turnieje, można pomysleć nad parami, czy indywidualnymi juniorskimi międzynarodowymi, itp.

  I najważniejsze ze wszystkiego: zawodnik który chce startować w powyższych zawodach, BEZWZGLĘDNIE NIE MOŻE startować w żadnych imprezach organizowanych przez FIM, BSI, itp.
  A w innych turniejach tylko za łączną zgodą władz związku i klubu, z którym ma kontrakt.
  Polski Związek Żużlowy oczywiście określa na jakim sprzęcie startują zawodnicy.

  Tylko czy takie zjednoczenie Polaków i porozumienie ponad własnymi interesikami jest możliwe?
  A może ktoś ma inne pomysły?

  Niektóre minusy tego rozwiązania:
  - zagraniczni zawodnicy mają trudniej ze sponsorami z macierzystych krajów
  - żużel na świece poza Polską umiera
  - ..

 • as35 lubi Komentarz

  Piotr Protasiewicz 19.02.2011r.: "Zawodnik zielonogórskiego Falubazu przyznał, że wyniki przeprowadzonych przez niego testów mogą nie mieć żadnego znaczenia ze względu na zastosowanie nowych tłumików. - Testowałem sprzęt i różne ustawienia jesienią, ale nie wiadomo jak to wszystko będzie się zachowywało. Wchodzą nowe tłumiki i wiele może się zmienić. Nie wiadomo w tej chwili dokładnie czego możemy się spodziewać."
  Nie widzę zatem większego problemu niż w przeszłości. W wypowiedzi pana Piotra uderza mnie co innego - dowiaduję się bowiem że przegrzewanie i szybsze zużycie silników to już przeszłość a wszystko związane było wyłącznie z odpowiednimi ustawieniami! Znaczy to mi mniej ni więcej tylko tyle że zawodnicy niepotrzebnie swego czasu narobili szumu a tezy o pogorszeniu bezpieczeństwa można włożyć między bajki. Wychodzi na to że argument o znacznym zwiększeniu kosztów eksploatacji silników miał na celu wyłącznie podniesienie poziomu swych zarobków! A może jakiś inny żużlowiec ma inne zdanie? Bo jeśli nie to strata czasu. Kiedyś było bez tłumika ... i komu to przeszkadzało!

 • as35 lubi Komentarz

  MODERATOR NIE KASUJ MOICH POSTÓW, BO W TEN SPOSÓB POSTĘPUJĄ OSOBY KTÓRE POPIERAJĄ KARY DLA EMILA!
  NAPISAŁBYM KIM DLA MNIE JESTEŚ ALE SZKODA KLAWIATURY DLA TAKIEJ ..... A I JESZCZE BANA DOSTANE

 • as35 lubi Komentarz

  Piechociński zapewnił, że przepis nie będzie dotyczył klubów żużlowych.


  Takie zapewnienia to sobie może wsadzić do d...użego koszyka na jaja.
  Ustawa ma być tak napisana, aby była czytelna dla podmiotów, jak i przede wszystkim dla służb, które egzekwują te zapisy ustawy.
  Ale widzę, że obecnie w tym rządzie, to nawet ustawy nie umieją odpowiednio napisać. Skoro ujęli sporty motorowodne, to jaka była trudność, aby w ustawie ująć sport motorowy (żużel)?
  I nie trzeba być senatorem, aby wytknąć błąd ustawodawcy w pisaniu tej ustawy.

 • as35 lubi Komentarz

  Komentarz usunięty