Urugwaj lepszy od Polski

Reprezentacja Polski prowadzona przez Muliego Katzuriego przegrała z drużyną narodową Urugwaju 59:73. W dużej mierze przegrana była winą słabej postawy naszych koszykarzy w drugiej odsłonie meczu, którą przegrali różnicą aż 14 punktów - 9:23. Najwięcej punktów dla Polski zdobyli: Szymon Szewczyk oraz Filip Dylewicz - 11.

Patryk Kurkowski

Pierwsza odsłona w wykonaniu naszych zawodników była bardzo obiecująca. Reprezentacja Polski prowadzona przez Muliego Katzuriego prowadziła po 10 minutach gry 19:16. Jednak o losach spotkania przesądziła druga kwarta, którą Polacy przegrali różnicą 14 punktów - 9:23.

Po przerwie "biało-czerwoni" próbowali dojść do rywala, ale na 10 minut przed końcem przegrywali aż 9 "oczkami". Jednak Polacy nie byli wstanie nawiązać równorzędnej walki z silnym rywalem i w efekcie przegrali również ostatnią odsłonę - 12:17.

Najskuteczniejszymi koszykarzami w naszej reprezentacji byli: Szymon Szewczyk oraz Filip Dylewicz. Obaj dopisali do dorobku drużyny po 11 punktów. Ekipę Urugwaju do zwycięstwa poprowadził Maurico Aguiar, który zdobył aż 26 "oczek".

Polska - Urugwaj 59:73 (19:16, 9:23, 19:17, 12:17)

Polska: Szewczyk 11, Dylewicz 11, Łapeta 10, Kikowski 7, Szawarski 6, Kitzinger 5, Frasunkiewicz 4, Szubarga 3, Sroka 2, Wołoszyn 0, Koszarek 0.

Urugwaj: Aguiar 26, Batista 16, Silveira 9, Paez 8, Gonzalez 4, Aguilera 4, Vazquez 2, Haller 2, Elhorody 0.