Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A może by tak pójść na rękę obu klubom? Stali nie karać walkowerem a Włókniarza nie obciążać dodatkowymi kosztami. Ten stan można osiągnąć dokańczając zawody.... w Częstochowie, czyli zrobić tam zawody 20 biegowe w rewanżu. Wiem, że dla Stali to tor obcy, ale co są winni częstochowianie. Mecz nie był rozstrzygnięty.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. GKSŻ i Ekstraliga już po rozmowach z federacjami. Piotr Szymański nie pozostawia złudzeń

  Mam propozycję dla polskich władz żużla. Nasza centrala musi w tym wypadku mieć swoich zawodników klubowych (także zagranicznych) na wyłączność. A dlaczego? Bo tak chce i już ! Może trzeba zaproponować partnerom z Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, że jeśli w tym roku zawodnicy (przynajmniej ekstraligowi) nie otrzymają bezwarunkowej zgody swoich federacji na jazdę w Polsce (oczywiście jeśli chcą tego sami żużlowcy), to od najbliższego normalnego już sezonu, w polskiej lidze każdy żużlowiec będzie miał obowiązek jeździć na wyłączność. Mam nadzieję, że nasze kluby będzie na to stać po epidemii. W końcu zrobi się normalnie, jak w innych dyscyplinach. Tylko, że żużel w innych krajach niż w Polsce zrobi się nieciekawy. A jak FIM się oburzy, to trzeba dać żużlowcom alternatywę: albo jeżdżą i zarabiają w Polsce, albo bawią się w SGP. Tak naprawdę, to trzeba było taki szantaż zastosować już dawno temu, bo w Polsce od dawna są już pieniądze niewspółmiernie większe niż w innych krajach. Przecież gigantyczne pieniądze włożone do BSI za licencje na GP można było przeznaczyć na zorganizowanie alternatywnej organizacji i kasą ściągnąć wszystkich najlepszych na wyłączność. Zakładając, że kasa w Polsce zostanie także po epidemii, to trzeba tupnąć nogą. Trzeba kuć żelazo póki gorące i skończyć z dyktatem szefów z krajów, gdzie żużla prawie nie ma, a i kiedyś nie był tam on na wysokim poziomie.
  Ciekawe czy istotnie kurs kolizyjny z resztą żużlowego świata byłby (będzie?) opłacalny i realny.
  Oczywiście sam nie jestem zwolennikiem zderzenie na "czołówkę" i traktuje moje własne rozważania tylko jako teoretyczną dywagację. Zastanawiam się jednak, czy jakiejś formy szantażu nie wypadałoby jednak użyć. Tym bardziej, że może być tak, że inne ligi (szczególnie Szwecja, gdzie dużo Polaków) nawet nie ruszą.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Za i przeciw. W poszukiwaniu wujka z wypchanym portfelem dla niższych lig. Telewizja ma pole do popisu

  Jakoś nie wróżę sukcesu w przekonaniu prywatnej telewizji do dołożenia kasy ekstra. Kupili produkt i już. Poza tym nie wierzę, że nagle słupki oglądalności skoczą wyżej niż o 5-7%. Zakładając bowiem, że średnia oglądalność zawodów to około 200 tys. (nie znam szczegółowych danych), to dojdzie raptem większość z około 10 tys. tych co poszliby na stadion. Wątpię natomiast, że gremialnie zaczną żużel oglądać miłośnicy innych dyscyplin. Jedyne co Canal+ mógłby zrobić, to zaproponować klubom dystrybucję pakietów z kanałami sportowymi wśród swoich kibiców i podzielić się zyskiem ze sprzedaży. Nie wiem jednak, co z dotychczasowymi dystrybutorami Canal+, którym zostanie odebrana część potencjalnych klientów. Poza tym nie wiem, czy gra jest warta świeczki.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Na pełnym gazie: Brytyjczycy chcą skorzystać na tym, że Polska stoi. Zawodnicy pojadą za napiwki (felieton)

  A potem (daj Boże) okaże się, że sezon w Polsce rusza, a żużlowcy na wyspach i po powrocie do Polski będą musieli odbębnić 14 dni kwarantanny. Ciekawe kto zaryzykuje?

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Wiemy, kiedy ruszy 1. i 2. Liga Żużlowa. Kluby dostaną 10 dni na przygotowanie

  No to faktycznie wiemy już precyzyjnie kiedy ruszy liga. Co za durny tytuł i założenie. Nie mamy nadal pojęcia kiedy ruszy cokolwiek, a SF oczywiście wie. Tyle to wiedzą prawie wszyscy, że podstawowym warunkiem jest zgoda rządu. Przypomina mi to moje przekomarzanie się z żoną: "Za ile będzie obiad?" - "Jak się ugotują ziemniaki". Przypominam redaktorom, że wyrażenia "jak się ugotują ziemniaki", oraz "jak premier odwoła zagrożenie" nie są jednostkami czasu, więc tak jak wszyscy nie macie pojęcia kiedy ruszy sezon.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Quiz. Czy pamiętasz, w których drużynach ci zawodnicy debiutowali w lidze?

  @Lukim81Pomorskie-Śląskie: czyli pamięć mnie zawodzi. Pamiętam że był, ale był też Lars i Jimmi Nilsen więc jest to możliwe.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Czasem lubię się sprawdzić, ale jeśli układający pytania nie ma pojęcia o temacie jest to irytujące. Tym razem już drugie pytanie wydaje mi się błędne, bo Hołta debiutował w klubie, którego tu nie wymieniono. Chodzi o Falubaz, a w zasadzie Morawski Zielona Góra. Czy nie tak? A może się mylę?

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Fajnie. To oznacza, że chłopak poważnie podchodzi do tematu. Zobaczymy co z tego będzie. Powodzenia.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Tak, tak, a Mistrz Polski w czapce Kadyrowa. Ciekawe co z kolorami kasków w lidze. Część zawodników złoty traktuje jak żółty. Poza tym można je pomylić i będzie np. dwóch zawodników w żółtym lub złotym kasku. Może i pomysł fajny, ale jakoś tego nie widzę.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Panie Janie. A Pan? Trochę Pan młodszy od Huszczy. :-)

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Eltrox Włókniarz jedzie trenować w góry. Zawodnicy dostaną w kość

  Canal+ się zabezpiecza, bo za 2 lata najprawdopodobniej Ekstraliga będzie w Eurosport. Bardzo dobrze, że i I liga będzie na nSport, bo transmisje na Polsacie i Eleven były zdecydowanie słabsze. Mam nadzieję, że Eurosport za 2 lata da radę, bo póki co to żużel na tej antenie najlepiej oglądać bez głosu. A publiczna? Mam nadzieję, że nigdy nie będą już pokazywać żużla, bo nie od tego są publiczne pieniądze, aby je trwonić na takie rzeczy. Pamiętajmy, że aby tvpis mogło coś kupić, to najpierw musi dostać dotacje od rządu, która ten wcześniej wyciągnie z naszych kieszeni. Już wolę zapłacić sobie abonament w kablówce i nie być narażony na podbijanie słupków oglądalności kurskiemu. A sponsorami żużla niech lepiej będą prywatne stacje.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. #MagazynBezHamulcow: Czy PGG ROW się wycofa? Ekstraliga może wezwać prezesa Mrozka na dywanik

  Mam prośbę do komentatorów tego idiotycznego artykułu (jednego z wielu w tym temacie). Proszę, nie komentujcie wyczynów tego pseudodziennikarza, bo o to mu właśnie chodzi. Wzbudzić sensacje jakąś plotką udając, że oparta jest na niezbitych faktach. Obiecuję, że ten mój post jest ostatnim pod jego wypocinami. Robi aferę sam, nie mając pojęcia o czym mówi. ROW przystąpi do rozgrywek Ekstraligi, a najprawdopodobniej miasto z klubem znajda sposób, żeby nie odbierać kasy. Pan redaktor jak zwykle gdzieś coś usłyszał i już konstruuje swoją absurdalną mega konstrukcję. Już widzi Apator w miejsce ROW-u, choć najprawdopodobniej Apator dowiedział się o tym z jego niby artykułu. Panie redaktorze ostafiński. Jeśli ziszczą się pańskie idiotyczne dywagacje, to na tym forum przyznam, że jest pan największym fachowcem w dziejach żużla i nawet zacznę pisać pańskie nazwisko z dużej litery. Póki co jest pan skazany na moją krytykę za wiele idiotycznych wymysłów, które pan spłodził i jak w książce "Chłopcy z Placu Broni" będę pisał pana nazwisko małą literą. Życzę więcej rozsądku, obiektywizmu, wiedzy, a przede wszystkim prawdy.

 • Pinio70

  Panie Krzysztofie. Czy warto polemizować z wymysłami i konfabulacjami redaktora Ostafińskiego. Tradycyjnie poskładał kilka plotek na zasadzie "ktoś gdzieś słyszał, że ponoć..." i spróbował jak zwykle zrobić z tego sensacyjkę. Nikt ROW-u nie wyrzuci z ligi. Założymy się?

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Zmiany dla zmian. Nie wierzę w nowe Grand Prix (felieton)

  Z jednej strony cieszę się ze zmiany promotora GP, ale zastanawiam się co dalej. Discovery, to potentat, podobnie jak Eurosport na rynku mediów sportowych. Jednakże jak porównam sobie relacje i komentarz z SGP i z SEC, to sorry, ale Eurosport wypadł blado. Relacje w Canal+ były naprawdę na wysokim poziomie i nawet w "kurnikach" typu Vojens do złudzenia przypominało to jak wielkie sportowe wydarzenie. Przy SEC jakoś to w Eurosporcie wyglądało przaśnie, a poza tym komentarz był tragiczny, jakby dyletanci dorwali się do mikrofonów. Pamiętam jak komentator zaliczył Lebiediewa do Słowian. Takich i innych wpadek było zdecydowanie więcej. Poza tym nie potrafili przekazać emocji tak, jak chociażby redaktor Dryła. Może jakiś transfer dziennikarski? Dużo pracy przed Eurosportem. Plusem natomiast dużym jest to, że Eurosport to otwarta telewizja i rzesza oglądaczy będzie wiele większa. Kibicuję i trzymam kciuki za nowych zarządzających cyklem.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Drabik bez dzikusa na Wrocław? Ciekawe (felieton)

  Chyba należałoby faktycznie przekazać dziką kartę na Wrocław np. Smektale zamiast Drabikowi. Szkoda chłopaka, ale trzeba być konsekwentnym. Pomysł zaś, że nie ma Cię w kadrze, to nie jeździsz w GP uważam za poroniony. Co ma piernik do wiatraka. GKSŻ może sobie rozdawać dzikie karty komu chce, ale jeśli któryś z naszych chorowitych chłopaków dostanie "dzikusa" do GP, czy SEC, to nic im do tego.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Mikkel Michelsen o braku dzikiej karty: Zrobiłem wszystko. Statystyki mnie bronią. Polityką się nie zajmuję

  Z całym szacunkiem dla Hancocka (lubię Go), to jednak dzika karta powinna trafić właśnie do Mistrza Europy. Nie widzę też dalej w cyklu Lindbaecka, a zamiast Niego powinien do cyklu trafić np. Drabik. Co z tego, że Polak, ale medale MŚJ mówią za siebie. W podobnej bodajże sytuacji kiedyś dziką kartę otrzymali Sayfutdinov i Ward. Dwie pozostałe karty (Woffinden i Laguta) uważam za słuszne.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. W Falubazie możliwe nawet trzy zmiany. Dwóch nowych zawodników już mają, choć głośno się nimi nie chwalą

  Bardzo dobra wiadomość. Pan goliński nie powinien być prezesem Falubazu już od roku, kiedy publicznie krytykował swoich pracodawców, czy właścicieli klubu. "Zły to ptak, co własne gniazdo kala". Najgorszym błędem będzie jednak zrezygnowanie z usług Nickiego. Zamiana na Lindbaecka wydaje się raczej kiepskim pomysłem. Mam jednak nadzieję że odszczekam to po następnym sezonie, a Antonio okaże się strzałem w dziesiątkę.
  Skórnicki zostaje? Może i dobrze, choć nie jestem Jego fanem. Jan Kvech chyba tylko pod ósemkę, choć wydaje mi się, że w przyszłym roku możemy w końcu mieć pociechę z juniorów (wszystkich trzech), więc któryś mógłby trafić na rezerwę. Zawsze jednak można któregoś wypożyczać.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Te zmiany mogą wstrząsnąć transferowym rynkiem. PZM szykuje nam prawdziwą bombę

  Zmiany, to można planować od sezonu 2021, a nie teraz "za 5 dwunasta". Przyszłoroczny sezon powinien być odjechany według bieżących zasad. Możliwość jazdy jednego juniora zagranicznego uważam za dobry pomysł, ale jednocześnie proponuje nr 8 lub 16 ograniczyć do zawodników polskich. Nie będzie wtedy sytuacji jazdy z tzw. "kewlarem", co sprawiało, że fikcją stał się wymóg dwóch polskich seniorów w składzie po nr 1-5 lub 9-13.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Stelmet Falubaz Zielona Góra - forBET Włókniarz Częstochowa

  Widzę, że rodzice zabronili dzieciom oglądać telewizji, więc pod kołderką komentują na smartfonach. Panu Protasiewiczowi, to możecie co najwyżej buty czyścić. Fachowcy od siedmiu boleści.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Może się okazać, że załatwili Falubazowi play-off.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Żółtą to powinien już dostać młody Holder w 1 biegu, a potem Bogdanowicz w drugim. Coś się chłopakom pochrzaniło w głowach i zapomnieli, że Darcy Ward też walczył, choć nie jechał o nic.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. SoN. Marek Cieślak odpowiedział krytykom. "Trzeba być ułomnym, by mówić, że mam zmieniać kapitana"

  Popieram naszego managera kadry. Ktoś, kto chce po 1 biegu w dwudniowych zawodach zmieniać kapitana, nie ma pojęcia o żużlu i nie ma prawa pouczać Pana Cieślaka. Też czasem mnie wkurza, ale wyborów dokonał słusznych. Zarówno dotyczy to Janowskiego, jak i Dudka. Narobiło nam się "znafcuf" żużlowych i każdy może mieć swoje zdanie, Racja jednak zazwyczaj jest po stronie fachowców, a nie dyletantów. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia, to wybór pól w finale. Przecież wygraliśmy z Rosją w części zasadniczej z 1 i 3. Szkoda, ale Zmarzlik doskonale, a Dudek też zrobił swoje. Szkoda, że jeden bieg im nie wyszedł, niestety ten najważniejszy. Formuła zawodów niedopracowana. DPŚ wróć!

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.