Pinio70 - komentarze

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Oficjalnie: RM Solar Falubaz Zielona Góra ma nowego gościa. Jest nim Rohan Tungate

  Myślę, że wszyscy zarówno w ZG, jak i w innych miastach, nadal nie mają dobrego zdania o instytucji gościa, ale "jeśli wlazłeś między wrony, musisz krakać tak jak ony". Uważam, że od sytuacji, kiedy zawodnik nie jest zdolny do jazdy, to jest z/z. Wtedy jednak praktycznie tylko Gorzów mógłby z tego skorzystać za Iversena. Ewentualnie gość mógłby być, jeśli koronawirus pojawiłby się u drugiego seniora, lub drugiego juniora w drużynie. Falubaz jest pod ścianą, bo albo gość, albo brak jazdy w play-off. Najciekawsze jest to, że do tej pory drużyny bez gościa radziły sobie lepiej (Leszno, ZG, Częstochowa i Lublin) i to one powinny jeździć dalej. Wrocław i Gorzów zyskały najwięcej i to z nimi Falubaz musi teraz walczyć o awans do "czwórki". Jestem przeciwny gościom na takich zasadach (a właściwie bez nich), ale teraz nie ma wyjścia. Trzeba się dostosować do zmieniającej się sytuacji.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do RzTŻ Rzeszów - SpecHouse PSŻ Poznań

  Zastanawiam się dlaczego w 12 biegu za niezdolnego do jazdy Majchera nie pojechał Stojanowski w taktycznej. Nie wiem, czy regulamin to dopuszcza, ale logiczne byłoby, aby było to możliwe.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A może by tak pójść na rękę obu klubom? Stali nie karać walkowerem a Włókniarza nie obciążać dodatkowymi kosztami. Ten stan można osiągnąć dokańczając zawody.... w Częstochowie, czyli zrobić tam zawody 20 biegowe w rewanżu. Wiem, że dla Stali to tor obcy, ale co są winni częstochowianie. Mecz nie był rozstrzygnięty.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. GKSŻ i Ekstraliga już po rozmowach z federacjami. Piotr Szymański nie pozostawia złudzeń

  Mam propozycję dla polskich władz żużla. Nasza centrala musi w tym wypadku mieć swoich zawodników klubowych (także zagranicznych) na wyłączność. A dlaczego? Bo tak chce i już ! Może trzeba zaproponować partnerom z Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, że jeśli w tym roku zawodnicy (przynajmniej ekstraligowi) nie otrzymają bezwarunkowej zgody swoich federacji na jazdę w Polsce (oczywiście jeśli chcą tego sami żużlowcy), to od najbliższego normalnego już sezonu, w polskiej lidze każdy żużlowiec będzie miał obowiązek jeździć na wyłączność. Mam nadzieję, że nasze kluby będzie na to stać po epidemii. W końcu zrobi się normalnie, jak w innych dyscyplinach. Tylko, że żużel w innych krajach niż w Polsce zrobi się nieciekawy. A jak FIM się oburzy, to trzeba dać żużlowcom alternatywę: albo jeżdżą i zarabiają w Polsce, albo bawią się w SGP. Tak naprawdę, to trzeba było taki szantaż zastosować już dawno temu, bo w Polsce od dawna są już pieniądze niewspółmiernie większe niż w innych krajach. Przecież gigantyczne pieniądze włożone do BSI za licencje na GP można było przeznaczyć na zorganizowanie alternatywnej organizacji i kasą ściągnąć wszystkich najlepszych na wyłączność. Zakładając, że kasa w Polsce zostanie także po epidemii, to trzeba tupnąć nogą. Trzeba kuć żelazo póki gorące i skończyć z dyktatem szefów z krajów, gdzie żużla prawie nie ma, a i kiedyś nie był tam on na wysokim poziomie.
  Ciekawe czy istotnie kurs kolizyjny z resztą żużlowego świata byłby (będzie?) opłacalny i realny.
  Oczywiście sam nie jestem zwolennikiem zderzenie na "czołówkę" i traktuje moje własne rozważania tylko jako teoretyczną dywagację. Zastanawiam się jednak, czy jakiejś formy szantażu nie wypadałoby jednak użyć. Tym bardziej, że może być tak, że inne ligi (szczególnie Szwecja, gdzie dużo Polaków) nawet nie ruszą.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Za i przeciw. W poszukiwaniu wujka z wypchanym portfelem dla niższych lig. Telewizja ma pole do popisu

  Jakoś nie wróżę sukcesu w przekonaniu prywatnej telewizji do dołożenia kasy ekstra. Kupili produkt i już. Poza tym nie wierzę, że nagle słupki oglądalności skoczą wyżej niż o 5-7%. Zakładając bowiem, że średnia oglądalność zawodów to około 200 tys. (nie znam szczegółowych danych), to dojdzie raptem większość z około 10 tys. tych co poszliby na stadion. Wątpię natomiast, że gremialnie zaczną żużel oglądać miłośnicy innych dyscyplin. Jedyne co Canal+ mógłby zrobić, to zaproponować klubom dystrybucję pakietów z kanałami sportowymi wśród swoich kibiców i podzielić się zyskiem ze sprzedaży. Nie wiem jednak, co z dotychczasowymi dystrybutorami Canal+, którym zostanie odebrana część potencjalnych klientów. Poza tym nie wiem, czy gra jest warta świeczki.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Na pełnym gazie: Brytyjczycy chcą skorzystać na tym, że Polska stoi. Zawodnicy pojadą za napiwki (felieton)

  A potem (daj Boże) okaże się, że sezon w Polsce rusza, a żużlowcy na wyspach i po powrocie do Polski będą musieli odbębnić 14 dni kwarantanny. Ciekawe kto zaryzykuje?

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Wiemy, kiedy ruszy 1. i 2. Liga Żużlowa. Kluby dostaną 10 dni na przygotowanie

  No to faktycznie wiemy już precyzyjnie kiedy ruszy liga. Co za durny tytuł i założenie. Nie mamy nadal pojęcia kiedy ruszy cokolwiek, a SF oczywiście wie. Tyle to wiedzą prawie wszyscy, że podstawowym warunkiem jest zgoda rządu. Przypomina mi to moje przekomarzanie się z żoną: "Za ile będzie obiad?" - "Jak się ugotują ziemniaki". Przypominam redaktorom, że wyrażenia "jak się ugotują ziemniaki", oraz "jak premier odwoła zagrożenie" nie są jednostkami czasu, więc tak jak wszyscy nie macie pojęcia kiedy ruszy sezon.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Quiz. Czy pamiętasz, w których drużynach ci zawodnicy debiutowali w lidze?

  @Lukim81Pomorskie-Śląskie: czyli pamięć mnie zawodzi. Pamiętam że był, ale był też Lars i Jimmi Nilsen więc jest to możliwe.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Czasem lubię się sprawdzić, ale jeśli układający pytania nie ma pojęcia o temacie jest to irytujące. Tym razem już drugie pytanie wydaje mi się błędne, bo Hołta debiutował w klubie, którego tu nie wymieniono. Chodzi o Falubaz, a w zasadzie Morawski Zielona Góra. Czy nie tak? A może się mylę?

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Fajnie. To oznacza, że chłopak poważnie podchodzi do tematu. Zobaczymy co z tego będzie. Powodzenia.