Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • kitten napisał/a komentarz do Antonin Rouzier zakończył reprezentacyjną karierę

  Słaby trolling :)

 • kitten napisał/a komentarz do Antonin Rouzier zakończył reprezentacyjną karierę

  Rossard jest wg mnie za niski żeby mógł kiedykolwiek zbliżyć się klasą do Rouziera i odgrywać podobną rolę w reprezentacji. W L'Equipe Antonin coś wspomina, że mooooże za 2 lata na mundial się zbierze, jeśli nie będzie nikogo lepszego. Ale mówi także, że to byłoby z jego strony nie fair, gdyby nie był do dyspozycji przez całe 4 lata do Tokio. Inaczej mówiąc, nie chce sobie wybierać imprez tak jak Wlazły (choć o Wlazłym nie wspomina).

 • kitten napisał/a komentarz do Antonin Rouzier zakończył reprezentacyjną karierę

  Grał sezon w sezon od 10 lat i to zawsze jako pierwszy atakujący. Niby dopiero 30 lat, ale organizm wyczerpany. Szkoda, że kończy akurat w szczycie swojej formy i bez sukcesu na igrzyskach. Ale Tillie podobno chce go namawiać żeby pomógł w kwalifikacjach do mundialu, bo na razie bez niego są w czarnej d...

 • kitten lubi Komentarz

  I pomyslec tylko, ze cały ten misterny plan Gracy by sie wywalił, gdyby Francuzi nie byli tak wymeczeni. Zabrakło niewiele a Brazylijczycy nie wyszliby nawet z grupy!

 • kitten napisał/a komentarz do Gavin Schmitt może nie zagrać w Rzeszowie? Odnowiły mu się problemy zdrowotne

  Bzdury i stereotypy. Obejrzyj więcej niż jeden jego mecz to pogadamy.

 • kitten napisał/a komentarz do Gavin Schmitt może nie zagrać w Rzeszowie? Odnowiły mu się problemy zdrowotne

  Wydaje mi się, że miał właśnie z Resovii. Należy do zawodników odpisujących na pw na fb, w każdym razie gdy mi zdarza się o coś spytać to zawsze uprzejmie odpowiada. W okresie transferowym pytałam go o Plusligę i z odpowiedzi, siłą rzeczy oględnej, wyciągnęłam wniosek, że to była Resovia i że woleli Schmitta. Ale kasa w Istanbule na pewno jest pokaźna. Podobno sponsor sypnął groszem z uwagi na LM, którą grają po raz pierwszy w historii. Mimo wszystko przypuszczam, że mając do wyboru zamachy w Stambule i spokojne życie w Rzeszowie, wybrałby Rzeszów. Może nie byli do niego przekonani, albo kasa mniejsza. Ale Resovia powinna już się przekonać, że nie warto kupować okazyjnie, bo zdrowie to krucha sprawa.

 • kitten napisał/a komentarz do Gavin Schmitt może nie zagrać w Rzeszowie? Odnowiły mu się problemy zdrowotne

  To się śmiej, na zdrowie :) Najwyraźniej albo go nie oglądasz, albo nie patrzysz ze zrozumieniem. ;) To aktualnie ścisła światowa czołówka czy ci się podoba czy nie.

 • kitten napisał/a komentarz do Laurent Tillie: Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o przyszłości

  Nie ma tu jednego z ciekawszych fragmentów tego wywiadu, gdzie mówi o indywidualnych rozczarowaniach i wymienia Kevina Le Roux, Bena Toniuttiego i Kevina Tillie. Ja bym dorzuciła mimo wszystko i Ngapetha, który praktycznie od zakończenia sezonu ligowego nie pokazał najwyższej formy. W zasadzie to tylko Rouzier był na tym turnieju w olimpijskiej formie. I żal mi go, bo on był gotowy do udźwignięcia tego turnieju i gotowy na medal, a pewnie jako jedyny nie zagra za 4 lata w Tokio.

 • kitten napisał/a komentarz do Gavin Schmitt może nie zagrać w Rzeszowie? Odnowiły mu się problemy zdrowotne

  Heh a mogli wziąć Rouziera, od 2 lat w topowej formie i zdrowego.

 • kitten napisał/a komentarz do Rio 2016: gwiazdor reprezentacji Francji oskarża Włochów. "Znam ich, oni specjalnie przegrali"

  Ja jestem taką staromodną idealistką i uważam, że nigdy nie powinno się celowo przegrywać. Rozumiem, jeśli ktoś chce dać odpocząć swoim zawodnikom, rozumiem, że ktoś ma obniżoną motywację i nie walczy o każdą piłkę jak o życie. To jest ok. Ale nigdy nie poprę celowego przegrywania, żeby wyrzucić kogoś z turnieju. Celowa porażka to co innego. A w tym meczu tak właśnie było. Widziałam go i momentami wyglądał kuriozalnie. Tego nigdy nie poprę, niezależnie od tego, kto gra.

 • kitten napisał/a komentarz do Rio 2016: gwiazdor reprezentacji Francji oskarża Włochów. "Znam ich, oni specjalnie przegrali"

  Pytanie, co pisałbyś i inni polscy kibice, gdyby to Polacy byli na miejscu Francuzów. Jestem pewna, że w naszych mediach aż by huczało i wszyscy by wieszali psy na Włochach. Antonov na środku siatki, bez komentarza... Pamiętaj, że tamta grupa była niesamowicie mocna, sami kandydaci do medali, nie to co nasza i wszystko miało znaczenie. Kanada pojechała na strasznym farcie. Praktycznie jedna wygrana z USA dała im szczęśliwy awans. Inna sprawa, że u Francuzów faktycznie tylko Rouzier był w olimpijskiej formie. Tym bardziej mi go żal, bo jego młodsi koledzy dostaną za 4 lata kolejną szansę, a on zapewne już nie...

 • kitten napisał/a komentarz do LŚ 2016: Mateusz Bieniek królem pola serwisowego, dobry Zatorski (rankingi po Final Six)

  Do tego to jest jego kolejny turniej gdzieś tak od 3 lat, gdzie wygrywa wszystkie rankingi lub co najmniej jest w ścisłej czołówce. Ciekawe co sobie myślał Świderski, siedzący w krakowskiej hali i obserwujący jego grę :)

 • kitten lubi Komentarz

  Brawo Antek!!!!! I pomysleć ze w ZAKSIE uważany był za słabego atakującego , na dodatek przedwczesnie zrezygnowano z jego usług skracając kontrakt i płacąc karę.

 • kitten napisał/a komentarz do Polacy wciąż wiceliderami rankingu FIVB

  Po pierwsze trochę sympatyczniej się odzywaj, bo nie mam potrzeby czytać do siebie impertynencji. Po drugie, żeby system nazwać wzorcowym, trzeba mieć poczucie, że faktycznie oddaje układ sił w danej dyscyplinie. Kolejność w FIVB-owskim rankingu nie jest wzorcowa tylko kuriozalna i każdy kto ma choć trochę pojęcie o siatkówce, widzi to kuriozum. System punktacji nie jest wzorcowy, ponieważ zespoły z Europy zawsze będą pokrzywdzone ze względu na ogromną dysproporcję poziomu sportowego na naszym kontynencie i na pozostałych. Punktacja tego w żaden sposób nie uwzględnia. W konsekwencji mocne zespoły z Europy są stawiane częściowo niżej, częściowo na równi z siatkarską egzotyką z innych kontynentów, bo ilość pkt za igrzyska zawsze ustawia ranking. Wystarczy porównać zestawienie turnieju kwal. europejskiego i z innych kontynentów. A przecież wszystkie zespoły, zarówno te ze styczniowego turnieju w Berlinie, jak i turniejów z innych kontynentów, dostaną takie same punkty za eliminacje (mówię o zespołach bez awansu). U tych co awansowały rozdźwięk jeszcze się pogłębia. Podobnie jest zresztą z wszelkimi innymi kwalifikacjami, bo za każdym razem te same punkty dostaje np. Finlandia i czy Belgia i Meksyk czy inna Tajlandia. Dalej mamy Puchar Świata, za który też jest b. dużo pkt, a uczestnictwo w nim lub nie - jest w dużej mierze konsekwencją punktacji za igrzyska i eliminacje do nich. Do tego dochodzi taka sama ilość pkt za mistrzostwa kontynentalne, choć tu przecież też wiadomo jak bardzo się różni poziom Europy od innych kontynentów. I nie ma tu nic do rzeczy czy cykl jest 4-letni, czy 10-letni. Zafałszowany układ sił w rankingu będzie zawsze, bo zawsze zespoły takie jak Argentyna, Australia czy Iran będą miały łatwiejszą drogę do zbierania pkt niż zespoły europejskie, podobnie będzie z niższymi miejscami, gdzie solidne zespoły z Europy będą sąsiadowały, albo będą niżej niż amatorzy z innych kontynentów. Po Rio ranking będzie wyglądał jeszcze śmieszniej, kiedy Serbia, Bułgaria i Niemcy spadną na łeb na szyję w tym zestawieniu.

 • kitten napisał/a komentarz do Polacy wciąż wiceliderami rankingu FIVB

  Chyba nie rozumiesz, co oznacza pojęcie ranking. Ma oddawać aktualny układ sił, a nie sumę tego, co się działo przez lata. I ma oddawać REALNY układ tych sił. Najlepszy dowód, że nie jest w żaden sposób miarodajny, kiedy spojrzymy na układ państw. Słabe zespoły przeplatane mocniejszymi, Europa w tyle, a egzotyka przed nią. Tak będzie zawsze, bo FIVB nie uwzględnia geograficznego układu sił.

 • kitten napisał/a komentarz do Polacy wciąż wiceliderami rankingu FIVB

  W Pucharze Świata nie było ich właśnie przez ranking, choć byli najlepszym zespołem sezonu. Ranking powinien pokazywać to co jest aktualnie, a nie lata wstecz. Inaczej nie jest rankingiem tylko jakimś opracowaniem historycznym ;) Ale w FIVB takie patologie to norma, więc co się dziwić. W innych dyscyplinach, np. tenis, czy piłka nożna, rankingi są dużo staranniejsze i sprawiedliwsze, no ale jak się dostaje punkty za 9 miejsce, choć się wygrywa LŚ... Siatkówka na najwyższym poziomie skupiona jest w Europie, a tyle samo pkt dostaje się za mistrzostwa wszystkich kontynentów. No i oczywiście punkty za olimpiadę. Teraz będzie się to ciągnęło za Serbią, Niemcami i Bułgarią.

 • kitten napisał/a komentarz do Polacy wciąż wiceliderami rankingu FIVB

  Pewnie :) Francuzi od 2 lat są na miejscach 15-10. Naprawdę uważasz, że to oddaje ich faktyczną pozycję? Są słabsi od Argentyny, Niemiec, Iranu, Bułgarii, których regularnie leją, a na równi z Kanadą, z którą ostatnio byli wspólnie na 10 miejscu? Tak naprawdę są też lepsi od Włoch, Rosji i Polski.

 • kitten napisał/a komentarz do Polacy wciąż wiceliderami rankingu FIVB

  Francuzi im więcej sukcesów, tym niżej w tabeli. Śmiech na sali ten ranking.

 • kitten napisał/a komentarz do LŚ 2016: Marko Ivović MVP. Nagrody indywidualne turnieju finałowego

  Z Rouzierem chodzi o to, że od początku tegorocznej LŚ w składach omyłkowo został oznaczony przez kogoś z FIVB jako przyjmujący (OS a nie OP) i kiedy okazało się, że tak naprawdę został najlepszym atakującym F6 (wynikało to i ze statystyk i z gry, co także komentatorzy potwierdzali), działacze nie wiedzieli co z tym fantem zrobić, no i poszli po najmniejszej linii oporu, dając mu nagrodę dla przyjmującego. De facto został najlepszym atakującym, ale chyba jednak ważne, że ogólnie został wyróżniony, bo mu się rzeczywiście należało.

 • kitten napisał/a komentarz do LŚ 2016: USA pokonało Rosję i przypieczętowało awans do Final Six

  Dzięki bardzo, wiem, wczoraj w końcu sama na to wpadłam, że trzeba najpierw wybrać grupę :)

 • kitten napisał/a komentarz do LŚ 2016: USA pokonało Rosję i przypieczętowało awans do Final Six

  Przepraszam, że trochę nie na temat, ale szukam co bardziej kumatych użytkowników, a ty mi się z takim kojarzysz :) Czy ktoś z was potrafi wskazać, gdzie na stronie FIVB są zbiorcze statystyki graczy z LŚ? Wcześniej były w zakładce media, teraz tam nie ma, ale gdzieś muszą być, bo np. Simon Van de Voorde pochwalił się screenem, że został best blocker. Przekopałam się przez całą stronę i nic nie znalazłam :(

 • kitten napisał/a komentarz do LŚ 2016: Belgowie bez szans, Francuzi blisko awansu do krakowskiego turnieju finałowego

  Francuzi nie mają jeszcze wcale awansu do F6. Rosjanie mogą ich pyknąć, zwłaszcza że mają teraz łatwiejszą grupę. Zamiast popatrzeć w tabelę słuchacie Swędrowskiego :)

 • kitten napisał/a komentarz do LŚ 2016. Antonin Rouzier: Miałem propozycję z polskiego klubu

  Jak mogła Skra kusić, skoro ma Wlazłego? Rouzier to w tej chwili topowy atakujący świata, więc niby który z nich miałby się zgodzić na ławę? Rouzier jest teraz lepszy niż Wlazły, ale wątpię, żeby szedł na układ rywalizacji z Wlazłym. Wychodzi mi też Resovia, ale podejrzewam, że zdecydowała kasa i fakt, że w Istanbule będzie miał dwóch kolegów z reprezentacji Marechala i Le Goffa. Istanbul BBSK podobno mocno się podjarał pierwszą w historii Ligą Mistrzów i sypnęli tam groszem.
  Swoją drogą fajnie by go było widzieć na naszych parkietach. Tym razem obyłoby się bez kontrowersji, bo trzyma formę od dłuższego czasu, a wczoraj i dziś zagrał rewelacyjnie.

 • kitten lubi Komentarz

  Oczywiście, że by użyła słowa cyrk, tyle, że wtedy byłby to "cyrk sędziowski", nie polski ;) Ja tam tego trochę nie rozumiem. To sędziowie powinni zareagować, a nie przez połowę seta nie ogarniają i nagle karzą tak zespół. No ale jak popatrzeć na te składy sędziowskie w tej edycji LŚ to ja nie mam pytań. Dominikany, Bahrajny, Katary.. to potem mamy takie kwiatki.

 • kitten napisał/a komentarz do LŚ 2016: porażka Les Bleus, Belgowie wykorzystali francuski cyrk

  Przede wszystkim autorka pisze nieprawdę, bo nie orientuje się o co chodziło. A chodziło o to, że Le Roux w 4 secie miał być na boisku, a go nie było. Ok błąd Francuzów, tylko że to jest sędziowski obowiązek sprawdzać, czy skład się zgadza z rozpiską. A sędziowie zorientowali się dopiero przy 10:8 dla Francji i zabrali im wszystkie punkty! No sorry, nic sędziów nie tłumaczy. Podobnie jak autorki relacji.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.