Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • GD-SP napisał/a komentarz do Marcin Górczyński: Piłka ręczna na deskach. Czas się ocknąć (komentarz)

  Trener Jan Prześlakiewicz mówi:
  Trener Jan Prześlakiewicz, wychowawca wielu reprezentantów, zwrócił mi uwagę na jeszcze jeden aspekt, może najważniejszy - adeptami zajmują się trenerzy bez podstawowej wiedzy, instruktorzy bez umiejętności. Czym skorupka za młodu...

  A czy to nie ten trener jest od X lat trenerem w SMS Gdańsk? Czy to nie ten pan szkoli zawodników od wieku juniora?Niech nie mówi że zadatek na zawodnika który jest zakwalifikowany do SMS-u w wieku 15 lat nie można wyplenić złych nawyków! To w SMS-sie trenują więcej niż w klubach i na SKS-sach! Mówi że trenerzy są bez wiedzy(jacy) a szczególnie instruktorzy(którzy) - wychowawca wielu reprezentantów , ale czy to nie on odstrzelił Bieleckiego? Dlaczego jak tak mądrze prawi nie dokonuje zmian w szkoleniu?
  Fajnie na forum pokazywać kto winny tylko nie ja!

 • GD-SP napisał/a komentarz do Jerzy Ciepliński broni Leszka Krowickiego. "Skasować trenera i będzie cacy. To nieludzkie"

  mądrego to dobrze poczytać ,a jeszcze czerpać wiedzę od niego!

 • GD-SP napisał/a komentarz do Jerzy Ciepliński broni Leszka Krowickiego. "Skasować trenera i będzie cacy. To nieludzkie"

  Mam pytania do piszących komentarze :
  - jaki trener to STARY a jaki MŁODY i jaki jest wiek na idealnego trenera ?
  - czy ktoś może napisać jaki jest wiek trenerów najlepszych reprezentacji na ME - tak pierwszej 8 ?
  - jaki to stary a jaki młody zawodnik,zawodniczka ? widzę że powołania do reprezentacji powinny się odbywać nie z racji formy,umiejętności tylko wieku!
  - widzę ze znowu jest wymieniane nazwisko trenera który powinien BYĆ,już w męskiej "forum" wybrało dzisiaj większość chce odwołania!
  Polacy jesteśmy najlepsi na forach a to związek "wykosił" małe ośrodki poprzez wprowadzanie licencji , eliminując "starych" zapalonych trenerów którzy szkolili z zamiłowania ! Teraz mamy różne nazewnictwa w wyszkoleniach tylko nie mamy TRENERÓW! Ciekawe kto znalazł,przyprowadził i zachęcił do uprawiania piłki ręcznej nasze "złote" pokolenie ? Wiedzcie że nie byli po kursach związkowych,wymysłach Eliasza ! Dzisiaj chcąc być dobrym mona się szkolić bez wyjazdów na kursy!W internecie można wiele znaleźć i przybysz z dawnej Jugosławii naprawdę nic więcej nam nie przekaże!Jeżeli Krowicki jest stary to co robi w związku Kuchta,Nowiński i szkolenia prowadzi profesor Czerwiński!? Wiedzmy że ci dzisiejsi MŁODZI trenerzy mają już ponad 40 lat! Szmal,Jurasik,Lijewski, a wspomniany Tetelewski ile?W jakim wieku są trenerzy SMS-sów?
  Więc najpierw należy zrobić porządek w związku, wybrać szefa wyszkolenia i zaczynać wszystko od nowa!

 • GD-SP lubi Komentarz

  Co do reprezentacji, to jednak za Cieplińskiego kwalifikowaliśmy się na turnieje mistrzowskie w latach 1996-99 (później wywalczył też awans na ME 2006), a 5. miejsce w 1998 to jak do tej pory nasz najlepszy wynik na ME.

 • GD-SP napisał/a komentarz do Idealne miejsce do rozwoju. Adam Borbely chce zostać w Orlenie Wiśle Płock

  Nic gorzej by nie było jak by wychowankowie Wisły zagrali razem w klubie Morawski,Wiśniewski i Dudek - nic gorzej by nie było!

 • GD-SP napisał/a komentarz do Jerzy Ciepliński broni Leszka Krowickiego. "Skasować trenera i będzie cacy. To nieludzkie"

  Olwap, trener Ciepliński został przewodniczącym trenerów i instruktorów żeby walczyć z patologią w związku! Pokłosiem tego na początek jest zwycięstwo trenera Kotwickiego! Druga sprawa jak byś policzył ile zawodniczek które prowadził Ciepliński jest w teraźniejszej a szczególnie tej która byłą prowadzona przez Duńczyka to byś nabrał szacunku ! Za stan rzeczy należy podziękować ZPRP a szczególnie : Eliasz,Kuchta a w dalszej kolejności całemu pionowi szkolenia ! Myślę że jak by Pan Ciepliński został szefem szkolenia w najbliższych 5-6 latach by były widoczne efekty!

 • GD-SP napisał/a komentarz do Fińska wtopa Orlenu Wisły Płock. "Musimy grać na 100 procent przez 60 minut"

  widzę że admin działa ,chyba na zlecenie prezesa? Nikogo nie obrażałem tylko napisałem prawdę na temat przydatności zawodników(bardziej braku) o stylu (bardziej braku) - a i tak zostało usunięte! Bardziej by się skupił i "karolinkę" usuwał!

 • GD-SP lubi Komentarz

  Toż to jeszcze większe frajerstwo niż odwaliły Polki z Niemkami.WSTYD,WSTYD WSTYD!!!!!!!!!!

 • GD-SP napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: zderzenie z Adamem Malcherem. Zagłębie Lubin rozbite w Opolu

  bo trenerem się jest a nie bywa!

 • GD-SP napisał/a komentarz do PŚ w Wiśle: potwierdziły się zapowiedzi. Andrzej Duda wspierał skoczków na żywo

  laskę zrób długopisowi!

 • GD-SP napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: ciężkie nogi po maratonie. Orlen Wisła o włos od wpadki w Kwidzynie

  WSTYD! żeby to jeszcze grali POLACY,młodzi głodni sukcesu ale tu armia zaciężna i chyba przeciążona! od kasy polskich podatników!

 • GD-SP napisał/a komentarz do PŚ w Wiśle: potwierdziły się zapowiedzi. Andrzej Duda wspierał skoczków na żywo

  wreszcie zima,będzie na nartach i nie będzie jego w polityce!

 • GD-SP napisał/a komentarz do Nowa rola Jarosława Knopika. Z PGNiG Superligi Kobiet do reprezentacji

  co chwycił, spie.....ił! więc nie oczekujmy wyników ! Bydgoszcz,Grudziądz,Chorzów!Ciekawe na jakiej zasadzie? Czy może Góralczyk i dalej " biuro podróży"

 • GD-SP napisał/a komentarz do PGNiG Superliga kobiet: gdyńskie posiłki nie pomogły UKS-owi PCM. Start wygrał w Kościerzynie

  najlepsze z tego wszystkiego to sędziowie bracia Mroczkowie- czy jest też inna para?
  druga sprawa ile czasu "członek" PSL-u będzie trenerem tego zespołu?

 • GD-SP lubi Komentarz

  Pan trener uczcił wraz z zawodnikami 100 lecie piłki ręcznej w Polsce :)

 • GD-SP lubi Komentarz

  W tym momencie można powiedzieć, że Polska piłka ręczna sięgnęła dna. Przegrać z Izraelem to potężna kompromitacja. Osoby za to odpowiedzialne świętują 100 lecie szczypiorniaka na balach, a to oni doprowadzili do takiej sytuacji. Mamy zawodników jakich mamy i jeżeli nie potrafimy rozwiązać sytuacji 6x3 to nie da się wygrać meczu. Jeżeli wracamy w ostatniej akcji jak żółwie, a ostatnie podanie zostaje wykonane z kozłem na 2 metry w górę i dochodzi to nie da się wygrać meczu. Inna sprawa to kuriozalne dwie decyzje sędziów w ostatnich 90 sekundach. W czasie rzutu Potocznego Izraelczyk ewidentnie stoi w polu bramkowym. Dlaczego brak rzutu karnego? Nie wiadomo. Dlaczego w następnej akcji Izrael dostał rzut karny, a nasz skrzydłowy dostał dwójkę? Przecież nic mu nie zrobił, a skrzydłowy oddawał rzut w pełni kontrolując swoje ciało. Reprezentacja i tak awansuje, bo u siebie z Izraelem trudno będzie przegrać, a działacze dalej będą przypinać sobie ordery i klepać się po plecach.

 • GD-SP napisał/a komentarz do El. ME 2020. Izrael - Polska: gehenna. Klęska szczypiornistów!

  więcej medali na 100-lecie!
  Może wreszcie dobrze się stało-ktoś przejrzy na oczy i pogoni Przybeckiego,a może jak będzie miał jaja to sam zrezygnuje! Dlaczego nie grał Syprzak? Po co Krupa jak siedzi na ławie? Kondratiuk niech gra w Wybrzeżu ale nic poza Polskę! Taki Potoczny pomylił w którą stronę się gra- podpowiem DO BRAMKI nie do trybun! Paczkowski dzisiaj to dywersja! Krajewski-czy wróci do czasów jak grał dobrze dlaczego nie grał w II połowie Czuwara który w pierwszej grał o niebo lepiej niż Krajek,Przybylski pomylił dyscyplinę-przepychanie!Oj ,oj ale "ojcem sukcesu" jest trener !

 • GD-SP lubi Komentarz

  Bal na Titanicu

  Rozmowa z Jerzym Cieplińskim, trenerem i wykładowcą, byłym selekcjonerem reprezentacji kobiet, prezesem PSTiIPR


  Związek Piłki Ręcznej w Polsce hucznie obchodzi stulecie, tymczasem powodów do świętowania nie widać - reprezentacja mężczyzn nie zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy i świata, kadra kobiet odgrywa w nich marginalne role, o drużynach juniorskich nawet nie ma co wspominać, a zespoły klubowe – poza Vive Kielce - odpadają w pierwszych rundach pucharów, przegrywając z rywalami z Niemiec czy Danii kilkunastoma bramkami...
  - Vive to zupełnie inna historia, klub oparty o graczy światowego formatu z innych krajów. Tymczasem poziom piłki ręcznej w Polsce regularnie się obniża, nie tylko u kobiet, u mężczyzn również. Można już mówić o zapaści. Trzeba w środowisku sprowokować jakieś działania. Związek je podjął, ale one się mijają z celem...

  Dlaczego?
  - Bo wzięli się za to ludzie, którzy faktycznie odpowiadają za obecny dramatyczny stan rzeczy, mieli na niego zdecydowany wpływ , a teraz znowu narzucają swoje poglądy, które się nie sprawdziły.

  Niedawno posadę stracił dyrektor sportowy federacji Jerzy Eliasz, mający wcześniej mocną pozycję w związku. Oczywiście zarząd nie podał powodów tej decyzji – jakie jest jej tło?
  - Tego się nie dowiemy, ale możemy się domyślać. Pan Eliasz był dyrektorem sportowym ZPRP, czyli odpowiadał za szkolenie, a więc za aktualny stan piłki ręcznej w naszym kraju. W jego miejsce pełniącym obowiązki został Damian Drobik, ale i tak będzie musiał podporządkować się grupie weteranów. Podjęto próbę sondażu w środowisku w celu jakiegoś programu naprawczego, ale wygląda na to, że nieważne dokąd płyniemy, byle ster był w naszych rękach. Tymczasem tu trzeba ludzi nowych, z pomysłem, którzy merytorycznie mogą coś twórczego wnieść, a nie powielają stare grzechy...

  Pan widzi takich ludzi w środowisku?
  - Nie chciałbym wychodzić przed szereg i rzucać konkretnymi nazwiskami, ale zapewniam, że są tacy i chętnie podejmą współpracę, być może w swoim czasie się ujawnią. Ale warunkują to tym, żeby ustąpili ludzie, którzy wszystko zniszczyli...

  Na czym polegał wspomniany przez pana sondaż środowiska?
  - Zaproszono grupę około dziesięciu osób, by porozmawiać o sposobach wyjścia z kryzysu. W pierwszej „turze” byłem i ja. Każdy z nas wypowiadał się negatywnie – o centralnych ośrodkach szkolenia, o szkołach sportowych, o lidze... Powiedziałem wprost, że za naprawę nie powinni zabierać się ludzie, którzy robili to dotychczas. Tymczasem moderujący dyskusję profesor Czerwiński zauważył – owszem - że system szkolenia nie funkcjonuje, de facto nie mamy go w Polsce, ale on o tym nie wiedział... A przecież on od tylu lat widział i wiedział wszystko, a teraz zasłania się niewiedzą!

  Kozłem ofiarnym został więc jeden dyrektor sportowy – reszta nagle się obudziła, że jest źle?
  - Eliaszowi należała się dymisja, bo wiele zepsuł – jeżeli nie ma wyników w kategoriach młodzieżowych, zarówno żeńskich jak i męskich, to znaczy, że gdzieś jest błąd, który trzeba zweryfikować i poprawić. Wprowadzić takie zasady naboru i szkolenia, które będą skuteczne. Proste.

  A więc błąd tkwi u podstaw?
  - Czego pan nie dotknie, znajdzie pan argumenty, żeby aktualny stan rzeczy jak najszybciej zmieniać. Ale wyrywkowe dotknięcie jednego problemu nic nie daje. Trzeba przewrócić cały system. Podam jeden przykład: jeżeli będzie zły nabór dzieci, bez potencjału, to oczywiście - one mogą sobie biegać, grać, być szkolone, ale z tego i tak nie będzie zadowalających sportowych efektów. Z drugiej strony – źle wykształcony trener, nawet jeżeli otrzyma dobry „materiał”, to również nie będzie w stanie osiągnąć wyników na wysokim poziomie.

  Może trzeba sięgnąć do gotowych i sprawdzonych wzorców systemu szkolenia – jak w siatkówce?
  - To jest kolejne uproszczenie. To inna gra, inne zasady, dyscyplina inaczej funkcjonuje. To samo z zagranicą – jeżeli odtworzy pan podobny model do tych we Francji czy Niemczech, ale wrzuci w to źle wyszkolonych zawodników i nieprzygotowanych trenerów, to system i tak nie będzie funkcjonował. I odwrotnie – nawet jeżeli bardzo dobry trener obejmie reprezentację młodzieżową, ale otrzyma kiepski materiał ludzki, to nie będzie mógł się wykazać swoimi umiejętnościami i nie osiągnie znaczącego wyniku. Trzeba stworzyć system, który będzie efektywny u nas, w Polsce.

  Ale przecież związek chwali się, że w całym kraju jak grzyby po deszczu powstały szkolne ośrodki szkolenia piłki ręcznej...
  - Organizacyjnie to dobry pomysł, niestety merytorycznie do niczego dobrego nie prowadzi. Życie bowiem wygląda tak: trener organizuje klasę sportową, do której nadaje się ledwie trzech-czterech chłopców, ale regulaminy oświatowe nakazują, by w klasie było 12-15. Więc dobiera się dziesięciu innych, którzy może i chcą, ale nie mają predyspozycji. Powstaje więc fikcja wymuszona przez bzdurne przepisy - za siedem i pół miliona rocznie...

  Ale może jeżeli z każdej takiej klasy wybije się choć jedna utalentowana „perełka”, to już coś?
  - Też nie. Bo jeżeli znajdzie się w klasie, w której szkolenie będzie ukierunkowane pod słabszą większość, która jest w niej przypadkowo, to przechodząc do kategorii starszej, ten talent już będzie miał podstawowe braki i w konsekwencji „zginie”. Oczywiście, mocne jednostki zawsze gdzieś się przebiją, ale to za mało. To są błędy widoczne jak na tacy.

  Jak więc to zmienić?
  - Jednym zdaniem nie da się problemu rozwiązać. Na pewno trzeba usiąść, rozwinąć temat, zastanowić się w gronie fachowców, ale nie tylko tych, którzy pracowali dotąd źle. Takich tematów jest z dziesięć, piętnaście – począwszy od naboru i selekcji, przez szkolenie, edukację trenerów, system rozgrywek, i tak dalej.

  A może po prostu młodzież nie chce grać w piłkę ręczną – woli nożną, siatkówkę, tenis...?
  - Może w takich ośrodkach, jak Katowice czy Gdańsk, gdzie konkurencja innych dyscyplin jest duża, to faktycznie problem. Ale jest wiele takich środowisk w Polsce, gdzie sportu w ogóle nie ma i można zaszczepić i wyłonić duże talenty. Można podać wiele przykładów z historii – najwybitniejsi polscy piłkarze ręczni, jak Bogdan Wenta, Karol Bielecki, Sławek Szmal, bracia Jureccy, Marek Panas pochodziło z małych klubów i środowisk. Poprzez skauting, penetrację można ich wyszukać. Ale trzeba do tego sprawnie funkcjonującego systemu. Tymczasem pojawia się kolejne niebezpieczeństwo...

  Może być jeszcze gorzej?!
  - Chcę powiedzieć, że brak wizji, programu naprawczego i szybkich efektów może sprawić, że związek straci umowy sponsorskie, m.in. z PGNiG, i telewizyjne. Dotychczasowy zarząd odejdzie po kolejnych wyborach, a nowi ludzie zostaną z pustką szkoleniową i finansową.

  A tutaj huczne obchody stulecia – bal na Titanicu?
  - Dosłownie! Będąc szefem związku, chyba tak hucznie bym tego jubileuszu nie obchodził, bo naprawdę nie ma powodów do świętowania.

  Rozmawiał
  Tomasz Mucha

 • GD-SP napisał/a komentarz do Prezydent odznaczył zasłużonych dla polskiej piłki ręcznej

  wstyd!!!

 • GD-SP lubi Komentarz

  Sto lat piłki ręcznej fali,
  byłem na wspaniałej gali.
  Wielu tu pozamieszczali,
  mnie wzorowo wręcz olali...

  Mowa o wydaniu w kształcie cegły którym cenzura związkowa nie pozwoliła zamieścić wielu nazwisk ludzi zasłużonych dla polskiej piłki ręcznej.

 • GD-SP lubi Komentarz

  Wstyd, żenada i kolejna kompromitacja polskiego handballu. Co się dzieje?? Kto tych ludzi wybierał? Niezłe jaja sobie robicie z tego Ciemnogrodu. Takiego cyrkowego przedstawienia jeszcze nie było, żeby zamiast lwów przebierać koty. Żeby zamiast ludzi, którzy większość życia poświęcili piłce ręcznej i ludzi, którzy coś w tej dyscyplinie zbudowali, osiągnęli, lub działali albo dalej działają to mamy ludzi z ulicy. Ludzi, którzy przyszli nie wiadomo skąd, nie wiadomo co robią, nie wiadomo kto ich tam wcisnął gdzie są. I to tacy lawiranci otrzymują najwyższe odznaczenia państwowe? Pytam głośno ZA CO ?! Pytam wprost, może ktoś zna odpowiedź. Za co Krzyż Kwalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Bogdan Zajączkowski ? Dyrektor SMS? Pozostali otrzymali tylko Srebrny Krzyż Zasługi. Złoty Krzyż Zasługi dla Pana Witaszka ? Za to, że może sobie wszystko kupić. To gdzie jest Bertus, Kmiecik oni mogą więcej. Jan Orzech ? Chyba za wyszkolenie dwóch synów na sędziów. Ale już szczytem są odznaczenia Brązowym Krzyżem Zasługi. Kto to jest i komu zrobił CO? że to ma. Wstrząsają mną prawie wszystkie nazwiska, ale zapytam o jedno... Suchy? Zachodzę w głowę i nie jestem w stanie znaleźć logicznego wytłumaczenia skąd jedno z najwyższych odznaczeń państwowych dla osoby, która tak szybko jak się pojawiła nie wiadomo skąd, tak szybko jej już nie ma. Nie mieści się to w mojej głowie. Wiele już w tej dyscyplinie głupot i błędów popełniono, ale to już jest szczytem szczytów.... a może właśnie to jest powodem? Zabrakło w takim razie odznaczeń dla Tomaszewskiego, Kowalczyka, Obrusiewicza, a może Jurasik by się też załapał. Ktoś zapomniał, czy będzie druga tura? Nikt z tym Stuletnim Lasem nic nie robi, żeby żył .... ktoś z niego wiecznie kpi i organizuje w nim swoje obozy. Amen.

 • GD-SP lubi Komentarz

  Ha, ha, ha! co jeszcze można wymyśleć - czekamy

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.