Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • GD-SP napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: męczarnie Orlenu Wisły w Gdyni. Arka przegrywa z podniesioną głową

  nawet przy +9 nie przystoi takiej drużynie grać taką padakę za nasze polskie pieniądze! Jak by grali "młodzi" wychowankowie to bym zrozumiał,ale to zaciąg zagraniczny za GRUBE PIENIĄDZE!

 • GD-SP napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: męczarnie Orlenu Wisły w Gdyni. Arka przegrywa z podniesioną głową

  ostatnie 10 minut na boisku faktycznie "młodzi z Wisły":Morawski,Kowalski,Zdrahala,Tarabochia,Toledo,Mlaklar,Sulic - naprawdę młodzież! Wstyd że do Polski trafiają tacy słabi zawodnicy i gdyby nie Morawski to różnie mogło by być (4x obronił z koła!) przy kontakcie ze strony Arki.Taki Obradowić żeby nie dostał nawet minuty w ataku a i w obronie to dla niego za wysokie progi w ekstraklasie!Piechowski-ziemia do kwiatów,Tarabochia żal patrzeć! Takich trzech z Wisły ma więcej miesięcznie niż cały zespół z Arki!

 • GD-SP napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: Zapora wyrósł przed Piotrkowianinem. Trudny bój Górnika

  Powiem Tobie,widziałem Gdańsk,widziałem Szczecin a wczoraj Piotrków - myślę ze nie!

 • GD-SP napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: Zapora wyrósł przed Piotrkowianinem. Trudny bój Górnika

  a ja Tobie wytypuję:
  Kielce
  Płock
  Puławy
  Zabrze
  Opole
  Głogów
  i ktoś z Lubin,Kalisz,Kwidzyn

 • GD-SP napisał/a komentarz do Będzie nowy dyrektor sportowy ZPRP. Jerzy Eliasz zrezygnował

  grabarz został odsunięty (kto uwierzy że sam odszedł?)! ale pytanie ,jak poprzednik napisał-KTO TO POSPRZĄTA!? Czy oczekujemy że te "ludki" z zarządu :
  RADA TRENERÓW I PION SZKOLENIOWY
  I. Rada Trenerów ZPRP:
  Zygfryd Kuchta – Przewodniczący
  Robert Majdziński
  Wojciech Nowiński
  Edyta Suchy
  Stefan Wrześniewski
  Piotr Przybecki
  Daniel Lewandowski – Sekretarz Rady Trenerów
  II. Biuro ZPRP – Dział Organizacji Szkolenia:
  Jerzy Eliasz – Dyrektor Sportowy
  Jerzy Noszczak – Doradca ds. szkoleniowych
  Daniel Lewandowski – Specjalista ds. organizacji szkolenia (pion żeński i męski)
  widać że znacząca elita,i jak tu się dziwić że jesteśmy tam gdzie jesteśmy-czytaj na dnie!

 • GD-SP lubi Komentarz

  Trzeba zadać pytanie? ucieczka przed odpowiedzialnością czy honorowe rozwiązanie?
  To drugie jest raczej irracjonalnym podejściem do tematu. Przechodząc do pierwszej części pytania, należałoby się zastanowić jak to możliwe żeby jeden człowiek decydował przez tyle lat o kierunkach rozwoju i losach polskiej piłki ręcznej? Kto na to pozwolił żeby ktoś o oszałamiającej "karierze" trenerskiej i organizacyjnej, przyniesiony w teczce, dostał taką władzę i mógł jednoosobowo z pominięciem struktur wybranych w "demokratycznych" wyborach, decydować o szkoleniu trenerów, doborze kadr trenerskich reprezentacji młodzieżowych i wielu innych sprawach dotyczących polskiej piłki ręcznej? Nie chcę tutaj wrzucać kamyka do ogródka, ale gdzie był cały pion szkolenia, Rada Trenerów pod przewodnictwem człowieka wybranego przez trenerów z całej Polski i inne struktury związkowe? Jeden człowiek tworząc bubel prawny i statutowy zdecydował o losie wielu zasłużonych dla polskiej piłki ręcznej trenerów. Oszukał środowisko pomijając w "swoim regulaminie" licencyjnym opartym podobno o "Rink Convention", ścieżkę akademicką która jest integralną częścią tego rozporządzenia. "Skasował" wszystkie wyższe uczelnie państwowe szkolące od lat trenerów i instruktorów sportu razem z ich wykładowcami, doprowadzając do sytuacji że musiały "prosić" o dopuszczenie ich absolwentów do kursów licencyjnych organizowanych przez "możnowładcę" dyrektora sportowego. "Rinc Conwention" wyraźnie mówi o tym że absolwenci wyższych uczelni sportowych po 2 latach pracy w zawodzie otrzymują licencję "A". "Alfa i Lebiega" związku "zapomniał tego umieścić w "swoim", jednoosobowo stworzonym regulaminie, który musiał być wielokrotnie zmieniany bo był bublem prawnym. Był to efekt tego że dyletant dostał wolną rękę i nie podlegał żadnej kontroli. Drugi bardzo ważnym elementem, a może i najważniejszym był proces wyboru trenerów kadr młodzieżowych. Obowiązujący tryb konkursowy, gdzie decydowało o wyborze grono doświadczonych trenerów, został zmieniony na jednoosobowe dowodzenie "fachowca" od wszystkiego. Paradoksalnie zrobił wielką krzywdę tym młodym ludziom powierzając im takie odpowiedzialne stanowiska. Szkoleniem i prowadzeniem młodych ludzi powinni się zajmować ludzie z doświadczeniem i umiejętnościami które nabywa się prowadząc zespoły przez wiele miesięcy jak nie lat. Nie można nabierać doświadczenia na młodych organizmach. Trzeba powąchać trochę prochu żeby wygrywać bitwy i w ostateczności "wojnę".
  A tu jeżeli chodzi o wyniki...to ob i morfologia w normie...Na szczęście miarka się przebrała i w końcu skończy się kariera "Dyzmy" polskiej piłki ręcznej. Pytanie czy jego następca będzie w stanie "odkręcić" wszystkie pomysły swojego poprzednika? Jednoosobowe dowodzenie dało fatalne skutki, może Rada Trenerów, v-ce Prezes do spraw szkoleniowych i podobne jednostki w strukturach związkowych zaczną działać zgodnie z ich statutowymi możliwościami. Rozwiązanie radykalne czyli wymiana kadr w związku jest raczej niemożliwa, zresztą jest tam wiele osób wykonujących swoją pracę prawidłowo, należałoby więc poukładać te "rozrzucone puzzle" żeby powstał obraz silnej polskiej piłki ręcznej od grup młodzieżowych po reprezentacje seniorskie.
  Ze sportowym pozdrowieniem
  Krzysztof Kotwicki


 • GD-SP lubi Komentarz

  Halo, halo ! a co z vprezesem od szkolenia. jak widać ma się dobrze. Brawo! Powodzenia!

 • GD-SP lubi Komentarz

  Skąd przekonanie, że decydenci w związku powinni być wyłaniani spośród graczy i że sukces w karierze sportowej / trenerskiej będzie miał jakiekolwiek przełożenie na zarządzanie w związku? Przecież to nonsens...

 • GD-SP lubi Komentarz

  Nareszcie. Tylko tego zła które uczynił ten Pan nie da się szybko naprawić. Nie martwmy się koledzy nie pozwolą zginąć Panu dyrektorowi. Zmiana czysto kosmetyczna, wyznawcy ideologii i ludzie tego pana pozostali.

 • GD-SP napisał/a komentarz do Marcin Lijewski: Mam pretensje do zespołu. Nie spełnił przedmeczowych założeń

  Będąc na meczu myślę że zespół może mieć pretensje do trenera że nie zareagował na sytuację na boisku w ostatniej minucie ! Trzymając całą połowę Suleja a Adamczyka na ławce trzymając! Taka zmiana po czasie na 45 sekund przed końcem skutkowała by że Wybrzeże w ustawieniu Wróbel,Kondratiuk,Adamczyk na każdej pozycji by było zagrożenie rzutowe a otwierało by drogę dla koła! Druga sprawa dlaczego nie ściągnięto bramkarza na 20 sekund przed końcem i wprowadzając drugie koło,więc trenerze czy zespół nie powinien mieć pretensji do pana?
  Reasumując nie ma się co podniecać i tak na koniec będzie zero punktów ponieważ nie będzie wyżej niż miejsce 9-14!

 • GD-SP napisał/a komentarz do PGNiG Superliga kobiet: liga zawitała do Czerska. Pokaz gry w wykonaniu Energi AZS-u

  współczuję zawodniczkom z Kościerzyny że kolejny sezon muszą być z Męczykowskim,nie piszę trenerem bo to inna bajka! Jeszcze zmiana opcji politycznej i już tylko upadek! szkoda bo po upadku Gdańska a dzisiaj Gdyni można było zbudować bardzo silny zespół a w tym roku została Kościerzyna osłabiona!

 • GD-SP lubi Komentarz

  Zamiast promowania piłki ręcznej mamy zbieranie opłat za kursy za szkolenia za granie itd... większość małych klubów to nauczyciel wf,któremu się chce i jest trenerem i prezesem klubu jednocześnie ale musi zapłacić za licencję,ubezpieczenia,często za halę,dojazdy czy opiekę medyczna w czasie zawodów i po jakimś czasie okazuje się że już się nie chce(kasa a raczej jej permanentny brak) a dzieciaki idą kopać piłkę a czasem kolegów...
  Paradoks-bogaty związek biednych klubów


 • GD-SP napisał/a komentarz do ZPRP otwarcie skrytykowany. "To nie zaniedbania, to efekt niekompetencji"

  Panie trenerze 1000% racji! Mało tego Pan miał być szefem wyszkolenia ale nie pasował pan politycznie do tego kółka turystycznego więc w nocnych obradach był pod ręką Pan Kuchta i został tym "szefem" ale na sznurkach wodzony przez nijakiego Eliasza! Ten i tylko w 99% jest winnym takim stanem rzeczy w PIŁCE RĘCZNEJ! A działa jak dzisiejsza partia rządząca - POZBYWAMY SIĘ AUTORYTETÓW i nikt nam nie podskoczy! Apogeum tej władzy to regulamin ligi zawodowej dotyczącej spadkowej strefy ,zespołów które osiągną miejsca 9-14 będą zerowane punkty! Tylko "geniusz" to mógł wymyślić ! Zresztą w związku same "eugeniusze" !!

 • GD-SP lubi Komentarz

  Panie Eliasz przecież to Pan jest odpowiedzialny za wyniki. To Pan promuje nieudolnych trenerów tylko dlatego że są Master Coachami. To Pan pozwalał na promowanie nieudolnych zawodników SMS-u. Kuriozum sytuacji polega na tym, że teraz To Pan będzie to naprawiał. Na stanowiska trenerów kadr desygnował Pan ludzi którzy nic nie osiągnęli w piłce juniorskiej czy młodzieżowej. Można być spokojnym o dalsze losy dyscypliny, jeżeli to Pan będzie ją uzdrawiał ze swoimi Master Coachami. Każdą reprezentację czy to męską czy kobiecą dzielą lata świetlne od rywali, i to w każdej kategorii wiekowej. Powoływani są zawodnicy nie ze względu na umiejętności, tylko ze względu na układy.

 • GD-SP lubi Komentarz

  Dr od fikania już zupełnie postradał zmysły. Przecież takie opinie wygłaszają samobójcy, nieudacznicy, szukający innej pracy, fachowcy od siedmiu boleści. Wszystko źle!!! Ale to nie moja wina, bo ja dopiero od kilku lat koszę związkowy szmal. To nie on, to Leon. Tylko czekałem, że to wina wielu lat rządów PO.
  Takiego skretynienia jeszcze nie czytałem a czytam od 63 lat. "zespoły zupełnie się poddają"; "najlepsi (w Europie - przyp. moje) niekoniecznie szukają kontaktu z nami"; daleko za europejską czołówką"; "wyraźnie odstawała"; "nie wygląda to obiecująco"; "na szarym końcu"; "mamy zarejestrowanych ok. 20 tys. (zaledwie !!! - przyp. moje) szczypiornistów (przy okazji - jeśli mówi się szczypiornistów, obejmuje to także szczypiornistki; polszczyzna jest trudna dla niby-redaktorów i doktorów).
  Czytam: "Węgrzy mają więcej środków...". Do jasnej cholery, zlikwidujcie 15 etatów, zupełnie niepotrzebnych, i będzie milion do dyspozycji. Albo zamiast pożyczać PKOl-owi milion, przeznaczcie na szkolenie. Wiesz doktorku, ile osób pracuje w węgierskim związku? Daj spokój, bo mi pryszcze wychodzą.
  Panie ministrze Bańka. Jak pan może tolerować takich szefów szkolenia jak ten nieudacznik Eliasz, to niewiniątko (razem niestety z Zygą), bo poprzednicy zawalili, ja nie. Tylko poprzednicy potrafili w Gdańsku 2002 sięgnąć po młodzieżowy sukces, w 2007 po ponoć niespodziewane wicemistrzostwo świata, w 2009..... A teraz? Dno, dna. I to mając taki budżet, o którym Węgrzy mogą pomarzyć. A trenerzy? Więcej licencji, akademii (najlepiej z okazji 3 Maja), papierów, kursów. A jak co, to sięganie po Bogdana, który te wasze licencje i kursy ma głęboko w d...e.
  Jeśli jeszcze raz przeczytam takie idiotyzmy, pozostanie mi tylko podłożenie b.... (cholera, groźba karalna) pod budynek na Puławskiej. Innej drogi, jak zaoranie tego towarzyskiego pola, nie widać.

 • GD-SP napisał/a komentarz do ME do lat 18: kompromitacja juniorów. Izrael zdeklasował Polaków!

  Brawo Eliasz! Brawo Kuchta(może już czas!) Brawo Kraśnicki(komuno wróć!) Brawo cały związek "turystów"(Szczepański,Góralczyk,Szajna,oj dużo wymieniać) - Obrusiewicz,Jurasik, w męskiej -szkoda tylko tych chłopaków! Żeby kiedyś zostać trenerem kadr naprawdę było trzeba zasłużyć ,dzisiaj wystarczy być w "dyszlu" z Eliaszem! Wyniki jak on w bramce!

 • GD-SP lubi Komentarz

  Ten Klub to żenada a prezes Ramczykowski to złodziej. Wisi zawodnikom pieniędze i ich olewa i ma gdzieś. Związek nie powinien tolerować takiego zachowania. Niech tylko jeden z chłopaków dostanie kontuzję to zobaczą prawdziwą twarz szanowanego prezesa...

 • GD-SP lubi Komentarz

  Jaka tam kompromitacja.To nadzwyczajniej w świecie efekt myśli szkoleniowej lansowanej przez p.Eliasza.Najwyższej klasy licencje dla trenerów bez żadnego doświadczenia,zaczynających pracę od prowadzenia zespołów ligowych albo kadr młodzieżowych.Co robi p.Kuchta,p.Noszczak (doradca do spraw szkolenia)?

 • GD-SP napisał/a komentarz do Spójnia Gdynia buduje fundamenty. Duże inwestycje właścicieli klubu

  Panie Ramczykowski żeby iść do przodu najpierw rozlicz się z historią! Spłać zaległości tym którym wisisz a i oni na mecze zaczną chodzić ! Pan działa jak się mówi , najgorsze ze okradałeś SWOICH!

 • GD-SP napisał/a komentarz do MMŚ: fatalny początek drugiej połowy. Biało-Czerwone zatrzymane przez Rumunki

  pozdrowienia dla ELIASZA~
  reszta niech pozostanie milczeniem!

 • GD-SP lubi Komentarz

  Czyli jak pisałem wczoraj...mistrzostwa...i po mistrzostwach.
  ...czego to przybecki z nochem nie dotknął ...wszystko ..spie...lą....No przecież to jakaś masakra......i stara nawijka na uszy...cytuję...znajdziemy wspólny język,podolamy....Otóż nie...już po 2 dniach mozna powiedzieć...nie znalezli panowie trenerzy wspólnego języka i nie podolali....ani w płocku..ani w lubinie...ani w kadrze..ani ze studentami....Więc mam pytanie...A może panowie pseudo trenerzy...To nie jest dla was praca?A może by tak wyjechać w Bieszczady ?I zając się uczciwa mniej wymagająca robota ? BO TAM WAM NIE WYCHODzI!!!! DOTRZE TO WAS KIEDYS ???..i trzeba być ślepy na jedno oko żeby tego nie dostrzec....zero wyników..zero koncepcji...porażki porażki na wszystkich frontach...co to jest?????ochronka z orzełkiem na piersi ????..Nóz się w kieszeni otwiera.....wstyd i tyle...

 • GD-SP lubi Komentarz

  Od kiedy to PO, której posłem jest Bogdan Wenta może liczyć na wygraną w Kielcach? Słabo to widzę no chyba,że Bodzio przejdzie do PiSdzielców w imię przyspieszenia własnej kariery w polityce.

 • GD-SP lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • GD-SP otrzymał brązowy medal w kategorii Promotor Wszech Czasów

 • GD-SP lubi Komentarz

  To jakiś żart panie Dujszebajew. Rozumiem, żeby w tej drużynie grali Polacy. Ok. Ale ta międzynarodowa banda z pana synami. Po co nam to? Po co to Kielcom? Po co to Polsce? Popieram stanowisko władz miasta. Lepiej zbudować za 4,5 mln dwa przedszkola niż dać je zagranicznym grojkom. W poprzednim sezonie Vive niczego nie osiągnęło. I co? Miasto przez to jest gorsze? Nie. Myślę, że lepsze. Więc jeśli Vive spadnie do drugiej ligi, to też nic się nie stanie. Może sytuacja się wyklaruje i w drużynie zobaczymy kielecką młodzież, na którą pan Servaas łożył - ponoć - latami wielki szmal.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.