Utrzymać dobrą passę. Zapowiedź meczu Politechnika Poznańska - BT Wózki Pruszków

Po dwóch wyjazdowych meczach Politechnika Poznańska wraca do stolicy Wielkopolski by zmierzyć się z BT Wózkami Pruszków, dziewiątym zespołem I ligi. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w październiku zwyciężyli poznaniacy 81:83.

Łukasz Czechowski

Od tego czasu w Politechnice sporo się zmieniło ? rozstano się z trenerem Wojciechem Krajewski i rozgrywającym Michałem Krajewskim, zespół prowadzi Tomasz Cichocki, a nowym zawodnikiem jest Jacek Sulowski. Mimo tych zmian w pierwszych trzech meczach sezonu poznańscy koszykarze nie prezentowali się najlepiej, przegrali nawet z jedną z najsłabszych ekip I ligi ? Siarką Tarnobrzeg. Przełom przyszedł w połowie stycznia ? Politechnika efektownie wygrała z Żubrami Białystok u siebie, a na wyjeździe z AZS Start Lublin, ale przede wszystkim w Łańcucie z Sokołem. Wydaje się więc, że po nareszcie zespół, który miał walczyć o awans do Ekstraligi, zaczyna grać tak, jak oczekują od niego działacze i kibice.

Drużyna BT Wózki przed sezonem również miała ekstraligowe aspiracje, ale sezon szybko zweryfikował te plany ? z pierwszych ośmiu spotkań pruszkowianie wygrali tylko raz tracąc tym samym szansę na odegranie wiodącej roli w sezonie 2007/2008. W połowie listopada z funkcji trenera zrezygnował Jacek Gembal, zastąpił go Bartłomiej Przelazły. Z drużyną pożegnał się także Tomasz Świętoński, a w jego miejsce pojawił się Paweł Bacik. W ostatnich kilku spotkaniach BT Wózki grają nieźle, trzy ostatnie mecze przed własną publicznością zakończyły się ich zwycięstwem. Z Politechniką gracze z Pruszkowa nie będą mieli nic do stracenia, a wtedy gra się zdecydowanie łatwiej.

Mecz Politechnika Poznańska ? BT Wózki Pruszków odbędzie się w niedzielę 3 lutego w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Krzesinach. Początek zaplanowano na godz. 18.