Jak to w Brazylii

autor: Adam Drabik | 2020-10-21, 14:31 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Osobiście jestem fanem brazylijskiej piłki noznej. Wprawdzie w ostatnich latach rozgrywki i ich poziom nie jest spektakularny ale za to oprawa meczów i kibice to absolutnie światowa klasa. Dośc powiedziec że strona fanów zespołu Corinthians ma obecnie ponad 52 milionów rerejestrowanych uzytkowników. To więcj aniżeli strona Realu Madryt czy Barcelony.
Powracając jednak do tematu brazylijskiej ligi. Ostatnie lata to ciągła zmiana faworytów i zespołów zdobywających mistrzostwo. Niektóre zespoły w jednym roku walczą o mistrzostwo, by w kolejnym walczyć o utrzymanie czy tez spadać z pierwszej ligi. Wiąże się to z nieustająco zmieniającymi się sponsorami zespołów, a co za tym idzie budżetami. Tylko kilka klubów ma w miare ustabilizowaną sytuację finansową.
W dobie pandemii za wszelką cene starano się wznowić rozgrywki piłkarskie. Sam prezydent Brazylli był tym bardzo zainteresowany. I to w momencie kiedy Brazylia była w absolutnie ścisłej czołówce państw dotknietych wirusem. Rozgrywki wznowiono mimo protestów większości klubów. Grano bez udziału kibiców we wszystkich ligach. Pierwsza liga startowała "na raty" i dopiero po kilku tygodniach wszystko sie ustabilizowało. Dochodzi jednak do nietypowych zdarzeń. Przed jednym z meczów u prawie całej druzyny Fluminense wykryto zarażenie wirusem. W całym klubie ( łacznie z rezerwami ) zdrowych było jedynie 14 piłkarzy. Oczywiscie Fluminense zgłosiło brak mozliwości rozegrania meczu. Federacja nakazała jednak grać dodając do składu zawodników z druzyny juniorskiej. Fluminense się nie zgodziło i oddało sprawę do sądu. I tu nastąpiło najdziwniejsze. Na pół godziny przed terminowym rozpoczęciem meczu sąd wydał wyrok nakazujący Fluminense rozegrac mecz. Rozgorzała niesamowita dyskusja na łamach gazet i portali piłkarskich. jeden z najbardziej wpływowych portali brasfutebol.com uznał decyzję sądu za niezwykle szkodliwą i łamiącą jakiekolwiek zasady fair play. Federacja uznała jednak że nie bacząc na jakiekolwiek przeszkody rozgrywki muszą się odbywać według kalendarza. Ciekawe jaki będzie efekt takiej polityki i kto zostanie mistrzem Brazylii w tym sezonie.
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.