Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • scott111 napisał/a komentarz do Krzysztof Cugowski. Żużlowe Tango: Szok po balu dla Tomasza Golloba. Licznik bił jak oszalały (felieton)

  Wielki szacun Panie Krzysztofie. To miedzy innymi i Pan sprawil, ze zlotowki wylatywaly z kieszeni moznych naszego miasta. Kwota jest olbrzymia. Byc moze ten udany bal pomoze postawic Tomka na nogi. Czy zawsze trzeba tragedii aby byc dobrym Polakiem?

 • scott111 napisał/a komentarz do To dlatego Polacy wreszcie odnoszą sukcesy na mamutach. "Zaczęli latać fenomenanie!"

  Wielki sukces mimo braku skoczni tzw. mamuciej. Tam sie inaczej lata. Gdzie maja sie tego uczyc. Wszyscy liczacy sie maja takie obiekty oczywiscie oprocz nas. Chcemy skokow to budujmy taka skocznie. Te skoki sa bardzo widowiskowe w przeciwienstwie do malych obiektow. Niech Tajner nie podrywa mlodych babek a wezmie sie do roboty razem ministrem.

 • scott111 napisał/a komentarz do 25. MŚ w lotach: piękna walka Polaków! Historyczny medal dla Biało-Czerwonych! Złoto dla Norwegów

  Rewelacja to 3 miejsce. Polska jest jedynym z liczacych sie w skokach krajem, ktory nie posiada tzw. mamuta. Tam sie inaczej lata. Gdzie maja sie tego uczyc? Przynosza nam tyle szczescia. Moze mniej forsy na historie, pomniki i inne zbedne rzeczy. Zbudujmy taka skocznie. Panie ministrze sportu niech Pan dziala.

 • scott111 napisał/a komentarz do Jan Ziobro skreślony z kadry B!

  Raz sie udalo i sie zaistnialo. Nazwisko nie jest kluczem do kariery. W sporcie trzeba tyrac i tyrac a nie tyrac i mebelki robic. Albo jedno albo drugie. Czy to nazwisko zawsze musi sie zle kojarzyc?

 • scott111 lubi Komentarz

  No i się doigrała gwiazdeczka.... :D

 • scott111 lubi Komentarz

  BRAWO SŁUSZNA DECYZJA SZTABU SZKOLENIOWEGO !

 • scott111 lubi Komentarz

  Głupi tytuł totalnie. Ljung podobnie jak Sundstroem POWINIEN być w składzie na większość meczów. Po co decydować przed meczem, kiedy niewiadoma jest dyspozycja jednego i drugiego Szweda? Lepiej dać obu do składu, dać po jednym biegu i wtedy decydować, czy puścić go dalej w meczu. Dawanie Szczotki/Nowackiego na rezerwę jest głupim pomysłem. Co da ta zmiana? Jeden start Szczotki/Nowackiego w miejsce Czerniawskiego? Miejsce Szczotki/Nowackiego jest w roli gościa w 2 lidze i tam 4 biegi niż maksymalnie 1 bieg w E-lidze. Poza tym taktycznie co nam to daje? Ljung/Sundstroem daje 90-95 % objechania przynajmniej drugiego juniora drużyny przeciwnej (nie liczę Leszna). Dlatego start Szweda/ów własnie trzeba taktycznie planować na to najsłabsze ogniwo drugiej drużyny. A co daje włożenie Szczotki/Nowackiego na jeden bieg? Kompletnie nic. To jest totalnie bzdurna strategia i taktyka.
  Jak w ogóle można pisać o Ljungu jako sztuka dla sztuki? Jak osoba Ljunga wzmacnia zdecydowanie siłę rażenia Stali Gorzów, dając jej wiele możliwości taktycznych, tylko trzeba je umiejętnie wykorzystać zastosować. Ale to też zależy od siły rywala, od tego gdzie ma najsłabsze punkty. Tam właśnie ten Ljung się przyda. Tak ciężko spojrzeć na własny zespół przez inny pryzmat, podejść szerzej do tematu....Pisałem wcześniej o wykorzystaniu osoby Ljunga i to przypomnę:

  Wystarczy rzucić okiem na składy w dwóch wersjach. Mozna dostrzec jakie wielkie możliwości taktyczne daje osoba Ljunga i fakt, że Bartek Zmarzlik może iśc na rezerwę:

  Wystarczy się przyjrzeć, w 1 wersji, gdy Ljung idzie pod 10, a Sundstroem pod 12 (skład: 9 Vaculik 10 Ljung 11 Woźniak 12 Sundstroem 13 Kasprzak 14 Karczmarz, to:

  - poza pierwszą serią, kiedy Ljung i Sundstroem mogą wystąpić (zostawia to jeden start Zmarzlika dodatkowy na biegi 11-15) zawsze start najsłabszego seniora pójdzie na...juniora gości (w przypadku takich ekip jak Falubaz, które maja slabych juniorów, rozwiązanie jest świetne). Zdecydowanie lepsze jest wypuszczenie najsłabszego seniora Stali na juniora, a niżeli wystawianie go tak, by jechał w 11 lub 13 biegu, kiedy goście mieć będą seniorów i jest groźba rezerwy taktycznej).

  - Rezerwowy, czyli de facto lider Stali Gorzów w przypadku wylosowania zestawu numer 1 tak jak zamieścilem na grafice jedzie aż trzy razy z pola A, w tym w kluczowych biegach numer 11 i 13, gdzie mamy piekielnie silne i uderzeniowe pary: Zmarzlik Kasprzak i Zmarzlik Vaculik. Takie zabójczy zestaw może zrobić różnicę z każdym.

  2 wersja z parą Sundstroem Ljung: (9. Vaculik 10. Woźniak 11. Sundstroem 12. Ljung 13. Kasprzak 14. Karczmarz):

  - Po co stawiac na jednego z dwójki, jak można obu przetestować w meczu? Pierw w 3 biegu jedzie Ljung (lepsze pole dla Zmarzlika), a w 5 Sundstroem (lepsze pole dla Zmarzlika)?
  - Taka para może wystąpić ze sobą...raz. I to w 10 biegu, kiedy wystartuje na drugiego, słabszego juniora gości. W przypadku, gdy Ljung lub Sundstroem zawali, to w obwodzie jest Rafał Karczmarz z rezerwy zwykłej
  - Takie zmiany powodują, że Zmarzlik ponownie będzie miał 3 starty w 5 ostatnich biegach, a Ljung/Sundstroem poza 3 i 5 biegiem (są asekurowani Zmarzlikiem) mogą wystąpić jedynie na juniora gości...

  Podsumowując. Po co wybierac z dwójki Ljung - Sundstroem jak obaj mogą być w składzie meczowym? Po co Bartka Zmarzlika przyspawać sztywnie do składu i jedyne roszady taktyczne będzie można robic osobą Rafała Karczmarza lub przy ustalaniu biegów nominowanych? Rezerwowy Zmarzlik daje korzyści takie, że najsłabsze ogniwo Stali Gorzów w decydującej fazie meczu nie zostanie wystawione takim menadzerom jak Frątczak i rezerwa taktyczna gości nas niczym nie zaskoczy. Gorzowianie puszczajac Ljunga/Sundstroema na bieg ze słabym juniorem zyskują dodatkowy start swojego lidera na decydujacy moment meczu. Po co Zmarzlik ma wyjeżdżać na rywala typu Niedźwiedź/Zgardziński? Lepiej jak nasz lider będzie jechał na Dudka, Protasiewicza i innych liderów drużyn przeciwnych. Zestawiajac Sundstroema Ljunga możemy też dawac swojemu liderowi teoretycznie najlepsze pole A. A jak w dzisiejszym żużlu dobre pole startowe jest ważne nie trzeba mówić. Przede wszystkim taki skład ubezpiecza nas na różne okoliczności, jak słaba forma seniora z dwójki Woźniak/Kasprzak, jak jakas kontuzja. Wówczas można rotować Zmarzlikiem i Karczmarzem, a nie tylko..samym juniorem. A też niech nikt nie mówi, że Bartek nie chce być rezerwowym...Od ustalania składu jest trener i to on decyduje, kto gdzie kiedy jedzie, w zależnosci od tego, co uzna za najlepsze dla drużyny. Poza tym mozna by było Bartkowi nieco zwiększyć sumę (mógłby jechać za 120 % stawki) gdyby jechał jako rezerwa, bo przez to miałby nieco trudniej..

 • scott111 lubi Komentarz

  Cieślak pokazał wbrew krążącej o nim opinii, że przy słabo jadących zawodnikach, trener nie jest cudotwórcą, jest nikim.

 • scott111 napisał/a komentarz do Falubaz mistrzowsko wyszedł z opresji. Nowa strategia zakończy się powodzeniem?

  Celebracje naukowe profesorkow na temat zuzla. To wszystko juz bylo. Tutaj nie ma nic nowego. Pisanie dla pisania. To tylko teorie. Jak nie ma z czego zarobic, to moze jakies watki historyczne.

 • scott111 napisał/a komentarz do Szymon Łożyński: Fenomenalny Kamil Stoch. Turniej przyniósł jednak także powody do niepokoju (komentarz)

  Jeden Kamil powoduje, ze jestesmy jednym narodem i wspolnie cieszymy sie ta wspolnota. Duma nas rozpiera, ze on jest nasz i nas jednoczy. Co te k...y politycy z nami robia, ze jestesmy sobie obcy?

 • scott111 lubi Komentarz

  jeszcze brakuje żeby politycy wtrącali się się do skoczków, a Ziobro jak zacznie skakac na takim poziomie jak ci z kadry to będzie w kadrze, ,jak 26 letni skoczek nie bedzie sie łapał do 50 , to szkoda miejsca marnowac ,lepiej puszczac powoli młode talenty ,niech nabieraja doswiadczenia

 • scott111 lubi Komentarz

  ... po oddaniu głosu w sądzie pod artykułem, jestem przerażony... na 3456 oddane głosy, 55% jest za interwencją ministra - naprawdę uważacie, że to jest w porządku by politycy wszystko ustawiali po swojemu??? ... to jest 26 letni gość, który w życiu już nie jedną szansę dostał, widocznie w stosunku do niego są przykładane jeszcze inne kryteria niż długość skoku, po prostu przestał dla sztabu być obiecujący i lepiej dać szansę dla kogoś 4 lata młodszego mimo, że teraz skacze bliżej... a może po odsunięciu od 1 kadry (już wtedy "kończył" karierę) jest cały czas pretensjonalny, rozżalony i psuje atmosferę wśród kolegów??? - wszystko może być, ale żeby od razu ministra wzywać? a co on może oprócz suchej analizy wyników treningowych które tak naprawdę w skokach o wszystkim nie muszą świadczyć... a może by jeden z drugim, pomyślał kim jest ten ZIOBRO i kogo zna (bo nazwisko jednak z polityki znajome), że od razu rzeczniczka partii rządzącej wzywa ministra do boju... a jak jeden "wszystkim" nie pasuje to też zawsze o czymś świadczy...

 • scott111 napisał/a komentarz do 66. TCS: Niemcy wściekli na organizatorów. "To tchórzostwo!"

  Podwozie naprawione ale we Freitagu wypalilo sie paliwo. Nie startuje dalej.

 • scott111 napisał/a komentarz do 66. TCS: Niemcy wściekli na organizatorów. "To tchórzostwo!"

  Freitag wreszcie jest wolny od napinki w tym turnieju. Nie wytrzymal calego obciazenia bo wiedzial, ze Kamilowi nie da rady a narod i trenerzy chcieli zwyciestwa nad Polaczkiem. Wiec zamiast obnizyc jemu belke dla bezpieczenstwa to postawili na wynik. Freitag to nie samolot, podwozie nie wytrzymalo. Teraz wszyscy winni tylko nie trener. Zobaczymy co pokaze Freitag w freitag.

 • scott111 napisał/a komentarz do Zbigniew Boniek wyśmiał nagrodę dla Julii Przyłębskiej

  Gorzow jest miastem wielu kultur, wielu wyznan i wielu orientacji politycznych. Z reguly eksponowanych w strawny sposob.

 • scott111 napisał/a komentarz do Nie było ustawki. Mateusz Borek rozwiewa wątpliwości: Artur Szpilka miał wejść do klatki

  Cenzura. Nie uznaja innego spojrzenia na lejacych sie za kasa cymbalow. Bandycki "sport" popularyzowany przez syfy. Co w tym pieknego. Redaktorek nie uznaje krytycznych wpisow i je kasuje. Leja sie idioci po mordach a temu sie to podoba. No coz nie ma szans w powaznym dziennikarstwie pozostaje komentowanie tego cyrku.

 • scott111 napisał komentarz na tablicy scott111

  Adamie dziekuje za zyczenia. Czuje sie zaszczycony otrzymac je od znawcy tej dyscypliny i kolegi po szalu. Rowniez zycze Tobie tradycyjnie zdrowych i wesolych Swiat Bozego Narodzenia a w Nowym Roku abysmy byli weseli od niedzieli do niedzieli. Pozdr.

 • scott111 lubi Komentarz

  Aha aha... czyli taki kibic jak ja jest g*** wart ktory od lat ma "swoje" to samo miejsce na trybunach i jest na kazdych zawodach? Jakis taki nieprawdziwy widocznie ze mnie kibic.

 • scott111 lubi Komentarz

  Jesteś kibicem promocyjnym ;) A skoro od lat zajmujesz te same miejsce, to powinno się Ciebie opodatkować podatkiem od nieruchomości ;)

 • scott111 lubi Komentarz

  I ze mnie też bo rok rocznie zajmuję to samo krzesełko:/ ale pacjent ma teorię:)

 • scott111 lubi Komentarz

  Patrzac na ten sam problem z innej perspektywy to ja to miejsce powinienem dostac za darmo albo za symboliczna kwote za "zasiedzenie".

 • scott111 napisał/a komentarz do Oceniamy siłę drużyn: Stal bardzo groźna dzięki juniorom. Woźniak za słaby na pierwszą linię

  Szczerze podziwiam Twoja wiedze taktyczna i znajomosc regulaminu zuzlowego. Wielu "taktykow" powinno isc do Ciebie po nauki. Pozdr.

 • scott111 lubi Komentarz

  Cytuję: " Zastanawiamy się po co Stali Peter Ljung" - Serio się zastanawiacie?

  Przecież to jest genialny ruch Stali Gorzów .Wystarczy rzucić okiem na składy w dwóch wersjach. Mozna dostrzec jakie wielkie możliwości taktyczne daje osoba Ljunga i fakt, że Bartek Zmarzlik może iśc na rezerwę: Wystarczy się przyjrzeć, w wersji, gdy Ljung idzie pod 10, a Sundstroem pod 12 (skład: 9 Vaculik 10 Ljung 11 Woźniak 12 Sundstroem 13 Kasprzak 14 Karczmarz, to:

  - poza pierwszą serią, kiedy Ljung i Sundstroem mogą wystąpić (zostawia to jeden start Zmarzlika dodatkowy na biegi 11-15) zawsze start najsłabszego seniora pójdzie na...juniora gości (w przypadku takich ekip jak Falubaz, które maja slabych juniorów, rozwiązanie jest świetne). Zdecydowanie lepsze jest wypuszczenie najsłabszego seniora Stali na juniora, a niżeli wystawianie go tak, by jechał w 11 lub 13 biegu, kiedy goście mieć będą seniorów i jest groźba rezerwy taktycznej).
  - Rezerwowy, czyli de facto lider Stali Gorzów w przypadku wylosowania zestawu numer 1 tak jak zamieścilem na grafice jedzie aż trzy razy z pola A, w tym w kluczowych biegach numer 11 i 13, gdzie mamy piekielnie silne i uderzeniowe pary: Zmarzlik Kasprzak i Zmarzlik Vaculik. Takie zabójczy zestaw może zrobić różnicę z każdym.

  2 wersja z parą Sundstroem Ljung: (9. Vaculik 10. Woźniak 11. Sundstroem 12. Ljung 13. Kasprzak 14. Karczmarz):
  - Po co stawiac na jednego z dwójki, jak można obu przetestować w meczu? Pierw w 3 biegu jedzie Ljung (lepsze pole dla Zmarzlika), a w 5 Sundstroem (lepsze pole dla Zmarzlika)?
  - Taka para może wystąpić ze sobą...raz. I to w 10 biegu, kiedy wystartuje na drugiego, słabszego juniora gości. W przypadku, gdy Ljung lub Sundstroem zawali, to w obwodzie jest Rafał Karczmarz z rezerwy zwykłej
  - Takie zmiany powodują, że Zmarzlik ponownie będzie miał 3 starty w 5 ostatnich biegach, a Ljung/Sundstroem poza 3 i 5 biegiem (są asekurowani Zmarzlikiem) mogą wystąpić jedynie na juniora gości...

  Podsumowując. Po co wybierac z dwójki Ljung - Sundstroem jak obaj mogą być w składzie meczowym? Po co Bartka Zmarzlika przyspawać sztywnie do składu i jedyne roszady taktyczne będzie można robic osobą Rafała Karczmarza lub przy ustalaniu biegów nominowanych? Rezerwowy Zmarzlik daje korzyści takie, że najsłabsze ogniwo Stali Gorzów w decydującej fazie meczu nie zostanie wystawione takim menadzerom jak Frątczak i rezerwa taktyczna gości nas niczym nie zaskoczy. Gorzowianie puszczajac Ljunga/Sundstroema na bieg ze słabym juniorem zyskują dodatkowy start swojego lidera na decydujacy moment meczu. Po co Zmarzlik ma wyjeżdżać na rywala typu Niedźwiedź/Zgardziński? Lepiej jak nasz lider będzie jechał na Dudka, Protasiewicza i innych liderów drużyn przeciwnych. Zestawiajac Sundstroema Ljunga możemy też dawac swojemu liderowi teoretycznie najlepsze pole A. A jak w dzisiejszym żużlu dobre pole startowe jest ważne nie trzeba mówić. Przede wszystkim taki skład ubezpiecza nas na różne okoliczności, jak słaba forma seniora z dwójki Woźniak/Kasprzak, jak jakas kontuzja. Wówczas można rotować Zmarzlikiem i Karczmarzem, a nie tylko..samym juniorem.

  Chyba widać gołym okiem po co Stali Ljung i jakie to daje możliwości taktyczne?

 • scott111 lubi Komentarz

  Ale nie trzeba tego robić tylko w play-offach. Należy to stosować w 3/4 meczów (wszystkie wyjazdy + najtrudniejsze mecze u siebie: Leszno, Wrocław, Tarnów i Zielona). Dlaczego nie wykorzystywać swojego maksymalnego potencjału kadrowego? Po to jest Ljung + po to jest przepis z zawodnikiem do 23 roku zycia, by go stosowac. Sam Bartek też zrozumie, że dzieki temu zyskac zespół + bedzie miał lepsze pola startowe i bedzie mial wiekszy wpływ na wynik druzyny. Rowniez mozna mu zaproponowac, że jak znajdzie sie na rezerwie, to jedzie za np. 140 % stawki punktowej, wtedy sam bedzie chcial, aby go wystawiać na rezerwie :)

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

ADAM gorzowskie DOLINKI

Szczęśliwego Nowego Roku!
Życzę Tobie i nam wszystkim dużo żużlowych emocji w roku 2018.
No i żeby nasza Staleczka zdobyła 10 tytuł DMP,a Bartek został IMŚ :))
Wszystkiego dobrego :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
scott111

Adamie dziekuje za zyczenia. Czuje sie zaszczycony otrzymac je od znawcy tej dyscypliny i kolegi po szalu. Rowniez zycze Tobie tradycyjnie zdrowych i wesolych Swiat Bozego Narodzenia a w Nowym Roku abysmy byli weseli od niedzieli do niedzieli. Pozdr.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Zdrowych,Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy Adam z gorzowskich Dolinek. Niech żużel nas łączy (nie dzieli)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.