Bundesliga: Hamburger SV niespodziewanie przełamał kryzys (wideo)

Ciekawe i toczone w bardzo szybkim tempie spotkanie obejrzeli kibice na inaugurację 7. kolejki. Dotychczasowy outsider, Hamburger SV prowadzony przez tymczasowego trenera sensacyjnie pokonał na wyjeździe mający mocarstwowe plany VfB Stuttgart.

Konrad Kostorz

Debiutujący na ławce trenerskiej Rothosen Rodolfo Cardoso kompletnie zaskoczył ekspertów i kibiców, wystawiając na prawym skrzydle 20-letniego Chińczyka, na co dzień zawodnika drużyny rezerw, Lan Zhi-Gina!

Spotkanie zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami od ataków Die Schwaben. W 18. minucie po "bombie" Zdravko Kuzmanovicia piłkę wypluł przed siebie Jaroslav Drobny i nie poradził sobie z dobitką Martina Harnika. Po 7 minutach mogło być 2:0, ale Austriak w dogodnej pozycji trafił tylko w słupek.

Z czasem nieoczekiwanie inicjatywę przejęli hamburczycy. Ich wysiłki przyniosły efekt po zmianie stron. Centrę Gokhana Toere z rzutu rożnego na gola zamienił Jeffrey Bruma przy wydatnej pomocy pechowo interweniujących Kuzmanovicia i Svena Ulreicha.

Goście poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie po przepięknym woleju z półobrotu Roberta Tesche. Faworyzowani gospodarze wcale nie rzucili się do ataków, a grę w dalszym ciągi prowadziło HSV. Heiko Westermann i spółka przede wszystkim rzadko mylili się w defensywie. Niewiele brakowało, by w końcówce Mladen Petrić z rzutu wolnego podwyższył na 3:1.

VfB Stuttgart - Hamburger SV 1:2 (1:0)
1:0 - Harnik 18'
1:1 - Bruma 51'
1:2 - Tesche 67'