Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • into the vortex lubi Komentarz

  Poza LM wygraną z Porto i Interem, co faktycznie było zaskoczeniem to reszta jego sukcesów była w zasadzie zbudowana tym, że miał kluby z ogromnymi pieniędzmi. Jest to trener dobry, nawet bardzo dobry. Ale na pewno nie wybitny i z pewnością przepłacany.

 • into the vortex napisał/a komentarz do Solidne wzmocnienie Energi MKS. Maciej Pilitowski przenosi się do Kalisza

  Fajnie to wygląda i co najważniejsze - jest dla kogo robić handball w Kaliszu (tu piję np. do jakiejś Spójni Gdynia, której mecze ogląda garstka). Oby to był początek budowy realnej siły, a nie tylko solidnego ligowca.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Trochę kolego strzeliłeś sobie w stopę i to porządnie. Znana ci jest taka nazwa piłki ręcznej jak "szczypiorniak"? Proponuję abyś sprawdził skąd się wzięła i w ramach podpowiedzi sprawdź jeszcze skąd w Polsce wywodzi się piłka ręczna... A potem pisz o tradycjach.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Gdybyś się orientował w temacie, to zauważyłbyś, że w Energa MKS Kalisz grają w większości zawodnicy wywodzący się z Ostrowa Wlkp (20 km od Kalisza)!
  To gdzie grali ostatnio nie ma znaczenia, bo jak zawodnik ma okazje przenieść się do klubu w rodzinne strony i podpisać dobry kontrakt, a do tego rozwijać się (nowe cele i ambitne plany), to z pewnością skorzysta z takiej oferty!
  Ponieważ nie masz zupełnie orientacji, to wymienię kilka nazwisk zawodników Energii wywodzących się z Ostrowa Wlkp.:
  Marek Szpera, Arkadiusz Galewski, Michał Bałwas, Michał Czerwiński, Paweł Adamczak, Łukasz Kobusiński + Kamil Adamski - Skalmierzyce (10 km od Kalisza)... Ten "Klubik" jak nazywasz MKS jest kontynuacją TS Prosna Kalisz założonego w 1922 r.

 • into the vortex lubi Komentarz

  No i fajna frekwencja na trybunach. Dobre warunki do rozwoju.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Wielosekcyjną spółką miejską, a więc "łupem wyborczym" Wisła jest gdzieś od 2007, a ręczni na oddzielnym wikcie miejskim są od 2010. Ostatnie MP, 2011,wygląda w tych okolicznościach na zdobyte siłą rozpędu poprzedniej formuły, ale przecież kielecka dominacja rozpoczęła się jakieś dwa lata wcześniej. Brak mistrzostwa dla Kielc w tamtym sezonie był typową czkawką, "wypadkiem przy pracy". Wisła nie jest ofiarą Łysego i jego kolesi, bo wszyscy oni są klasyczną pochodną własności klubu. Dekadę temu zostaliśmy w blokach, a pewien łebski gość ze świętokrzyskiego konsekwentnie działając zostawił nas dwie długości z tyłu.
  I jeszcze jedno, rozumiem że niekoniecznie uważa się na lekcjach historii w podstawówce, że niekoniecznie odróżnia się wtedy pewne terminy, ale przecież wystarczy się przejść do katedry i przeczytać co tam na sarkofagu nabazgrali, żeby się przekonać, że żaden z pochowanych tam gości nigdy królem Polski nie był.

 • into the vortex lubi Komentarz

  ''Z dwojga złego'' to jest chyba nie to o co powinna Wisła zabiegać, Obradović jest rzeczywiście tego przykładem, dlaczego władze nie szukają typowego playmakera?
  Jeden świetny turniej w życiu nie może być wyznacznikiem przydatności tym bardziej że jako środkowy spisał się tam średnio.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Trochę zamieszałeś. Wybory na prezydentów miast to wybory bezpośrednie i W.Lubawski nie wygrywał kolejnych kadencji pod szyldem PiS-u tylko jako ,,Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe W. Lubawski". Tak się to nazywało.
  Podobnie teraz B.Wenta nie staruje z listy PO tylko z ramienia stowarzyszenia ,,Projekt Świętokrzyskie". Lubawskiemu wystarczyło 35 tys. głosów do zwycięstwa ze 161 tys. uprawnionych. Czyli niewiele. Tak że ten mityczny podział na MY i ONI w wyborach prezydenckich jest trochę naciągany. Głosuje się na człowieka. Poważnej konkurencji do tej pory Lubawski raczej nie miał.
  Kwestia mobilizacji siebie, znajomych i uwierzenia że można.

 • into the vortex napisał/a komentarz do Bogdan Wenta wróci do Kielc. Chce zostać prezydentem miasta

  Nie zgodzę się, w wyborach na prezydentów miast liczy się jednak głównie nazwisko. Zresztą Wenta nie jest członkiem partii, dostaje tylko wsparcie i zaplecze z PO. Nie znam lokalnych realiów w Kielcach, ale z zewnątrz wydaje się, że ciężko będzie PiSowi wystawić realnego rywala dla Wenty.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Daleki jestem od głupiego atakowania forumowiczów ale Pańska logika mnie poraża ... .
  Wobec tego zostawmy ten ZPRP bo i tak nic się nie zmieni. Nie zmieniajmy poszczególnych elementów, bo i tak to nic nie da. Nie róbmy małych kroków, bo są małe. Gdyby tak myśleli nasi przodkowie, to dalej siedzielibyśmy na drzewach...

 • into the vortex napisał/a komentarz do Bogdan Wenta wróci do Kielc. Chce zostać prezydentem miasta

  Nie zgodzę się. Boniek sporo zmienił w PZPN, przede wszystkim odświeżył wizerunek związku. Wenta miałby też wpływ na obsadzanie stanowisk w związku. Niestety ale ja nie kibicuję Wencie w Kielcach, liczę, że przegra, a za 2 lata zastąpi Kraśnickiego.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Trochę szkoda, liczyłem jednak że Wenta dostanie ważne stanowisko w Związku, co przełożyłoby się bezpośrednio na piłkę ręczną w Polsce

 • into the vortex napisał/a komentarz do W Płocku szykują hit transferowy. Orlen Wisła rozmawia z Ondrejem Zdrahalą!

  Ale to jest kolejny środkowy, który właściwie środkowym nie jest - patrz casus Obradovicia. Takiego transferu prędzej spodziewałbym się po Azotach. Ale jak się nie ma co się lubi... Serio zastanawiam się nad transferami Wisły, dwa-trzy lata temu mówiło się, że Przybecki zna różnych ludzi dzięki czemu potrafi wyłowić talenty. W końcu do Śląska sprowadził chociażby Żabicia i Vojvodicia (który zdaje się poszedł do Metalurga). Naprawdę nie da się znaleźć na Bałkanach jakiegoś środkowego? A jak nie tam to szukać playmakera z prawdziwego zdarzenia w Szwajcarii czy Austrii, względnie wziąć tego Potocznego?

 • into the vortex lubi Komentarz

  Dokładnie - mam podobne odczucia. Jeśli tylko Zdrahala utrzyma formę, to na 2,3 nawet 4 lata może zakotwiczyć w Wiśle.
  Myślę, że nie ma co patrzeć w metrykę. Wisła w ostatnich latach sprowadziła sporą grupę młodych graczy i w zasadzie chyba tylko Daszek i Coralles spełnili w 100 % oczekiwania. Reszta rozwijała się mniej lub bardziej, ale jednak nie ma z tej polityki dziś liderów w Płocku i nic nie wskazuje, by taki kierunek miał większy sens, niż ściąganie graczy w wieku Sulicia i Zdrahali. A to są przynajmniej gracze, od których można wymagać pewnego poziomu na JUŻ.
  Po lewej będzie teraz Obradović, Racotea, Gębala, na środku Zdrahala i Tarabocchia. Nie mam nic do Tarabocchii, ale to nie jest gracz, na plecach którego Wisła mogłaby wznosić się na wyższy poziom. Niezależnie od tego, czy on zostaje, to jednak przydałby się jeszcze 1 zawodnik na środek.
  Swoją drogą ciekawe, jak będzie wyglądała gra duetu Mlakar i Zdrahala - na tyle, na ile mogłem ich oglądać mam wrażenie, że to są 2 jeźdźcy bez głowy, którzy koniecznie musza oddać rzut, nie patrząc na skuteczność. Trochę to widzę tak - w jednych meczach może to dać spektakularne i nieoczekiwane zwycięstwa, w innych frustrujące porażki z niżej notowanymi rywalami. Zobaczymy.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Płocczaki zatrudnianie zawodników w wieku 35+ ma jedną niezaprzeczalną zaletę,.........nikt wam ich nie podkupi, nawet Bertus :)

 • into the vortex lubi Komentarz

  Nawet nie trzeba wracać do statystyk. Każdy kto oglądał spotkania reprezentacji Czech powie, że Zdrahala to lewe rozegranie, a nie środek. Fakt, faktem, że pojawiał się czasem na środku, ale jako rozgrywający był ultra bezproduktywny i głównie rzucał z biodra zamiast rozgrywać. Mówienie o nim playmaker to spore nadużycie.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Jeśli mówimy o nim jako o środkowym, proponuję spojrzeć w klasyfikację kanadyjską ostatnich mistrzostw ;)

 • into the vortex lubi Komentarz

  A czy to oznacza, ze swoimi źródłami nie mogłem dojść do tego tematu? Pozdrawiam

 • into the vortex napisał/a komentarz do Bogdan Wenta wróci do Kielc. Chce zostać prezydentem miasta

  Czyli co, z jego prezesury w ZPRP nici?

 • into the vortex lubi Komentarz

  To RNL ma problem i zdecydowało się go rozwiązać w taki, a nie inny sposób. Priorytetem jak widać jest mistrzostwo Niemiec, a być może ewentualna perspektywa gry w ćwierćfinale z PSG też odegrała rolę w takim podejściu. Cóż, młodzi Niemcy dostaną surową lekcję handballa, bo Kielce powinny podejść do meczu bez żadnej taryfy ulgowej.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Wina to jest Bundesligi, ARD i Lowen. Widełka rozgrywania kolejnych rund LM znane są przed sezonem, czy tego hitu nie można było zaplanować na 17 marca? Grania jest faktycznie bardzo dużo, ale można było ruszyć głową.

 • into the vortex lubi Komentarz

  w Kilonii widać, że pracują rozsądniejsi ludzie. Przełożyli mecz z Szegedem na środę i zgodzili się zagrać najpierw u siebie a rewanż na wyjeździe. A Lwy by chciały, żeby wszyscy się do nich dostosowywali, jakim prawem?

 • into the vortex napisał/a komentarz do Sensacyjna decyzja Rhein-Neckar. Z PGE VIVE i THW Kiel zagrają tego samego dnia!

  No dobra, ale tu nie chodzi o pierwszy lepszy mecz fazy grupowej tylko starcie z europejską potęgą w 1/8 Ligi Mistrzów. Jeśli oni dla takiego meczu nie są skłonni ustąpić to mam wątpliwość czy jakakolwiek liga mistrzów jest im potrzebna.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Kabaret. Póki Liga Mistrzów nie zacznie generować konkretnych, robiących różnice pieniędzy, to te rozgrywki traktowane będą jak "Turniej o Puchar Wójta".

 • into the vortex napisał/a komentarz do Sensacyjna decyzja Rhein-Neckar. Z PGE VIVE i THW Kiel zagrają tego samego dnia!

  Jeśli faktycznie wystawią w Kielcach drugi garnitur to te wszystkie piękne pomysły na nową formułę Ligi Mistrzów są bezwartościowe. Wydawało mi się, że walczy się o to w lidze aby potem wygrywać w Europie. Serio przełożenie meczu to taki problem dla RNL?

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

RaduOP

Gwardia na swoim FB zapytała kibiców kogo by widzieli na stanowisku trenera zespołu...Jeden z kibiców napisał to co myśli większość kibiców w Opolu , a na szczęście dla klubu chyba też ekipa zarządzająca podąży tym tropem...

Pytanie kogo widzieliby kibice w Opolu na ławce trenerskiej jest tak samo trudne, jak odpowiedź, dlaczego Gwardia spadła, pomimo składu na pierwszą "ósemkę"... Wśród najczęściej wymienianych trenerów pojawia się teraz nazwisko Kuptela, Przybeckiego. Osobiście uważam, że trener o "przygasłym nazwisku" np. Skutnik czy Szafraniec nie powinni trenować Gwardzistów. Efekt takiej "archaicznej" szkoły był aż nadto widoczny po tym sezonie. Mamy w składzie 3 obcokrajowców, którym jak sądzę przypadłby do gustu sposób treningu proponowany przez Zvonimira Serdarušića, który osiągnął wiele w niemieckiej i bałkańskiej piłce, ale czy zarząd PE Gwardia Opole S.A. byłby skłonny zainwestować takie pieniądze, po to, żeby za 2-3 lata bić się o medale MP ? Osobiście jestem skłonny się założyć, że teraz wchodzi w grę tylko wysokość kontraktu dla trenera, ale jeśli ma być tylko na rok, a potem kolejny coach ma budować koncepcję na SL, to będzie wielki błąd. Brak stabilizacji, jest najgorszym co może być w sporcie. Szarpane wyniki i forma, to pewny krok do spadku, a nie do walki o najwyższe cele. Marek Jagielski zanim wszedł do SL, wcześniej kilka razy odbijał się od drzwi ekstraklasy, a łącznie prowadził zespół jak się nie mylę ok. 10 lat. Nakreślić należy zadanie na 3 lata i cierpliwie czekać na wyniki, intensywnie pracując i trenując nowoczesną grę, bo widać w zawodnikach pokroju Zeljić, Scepanović, Prokop, Knop, Drej, Swat, że to zawodnicy, którzy mają ogromny potencjał, tylko niestety mocno uśpiony. Należy poukładać zespół, żeby było wiadomo, kto ma być liderem, kto egzekutorem od karnych, kto pierwsze skrzypce na bramce. Za kadencji poprzednika, którego mam nadzieję nie zobaczyć na Kowalskiej już nigdy więcej, był totalny chaos w grze, zamiana pozycji tak nieprzewidywalna, że tylko pan "trener" wiedział dlaczego wprowadza takie zmiany. Chcemy, aby w Opolu zbudowała się silna drużyna, z charakterem, poświęceniem (co pokazał Piotrków w bezpośrednich meczach) dobrym zapleczem finansowym i infrastrukturalnym. Należałoby zadbać, żeby nie trzeba było się martwić o każdą wydaną złotówkę (oczywiście racjonalnie gospodarować kosztami) i zapewnić całemu sztabowi godne warunki do trenowania, aby nie musieli myśleć o zmianie barw klubowych w połowie sezonu, kiedy tylko nadarzy się okazja, do zmiany kontraktu. Postawić przede wszystkim na wychowanków, którzy w tej chwili już osiągają sukcesy, a za 2-3 lata będzie można już mieć potencjalnych zastępców na wiele pozycji. Praca z młodzieżą to podstawa i też trzeba szkółkom zapewnić odpowiedni byt i możliwości rozwoju. Opole musi mieć mocną drużynę na poziomie ekstraklasy i jeśli nie Gwardia, to kto ? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to jest do osiągnięcia. Należy skorygować i uwzględnić przede wszystkim to, że kibice będą przychodzić na mecze wtedy, a przede wszystkim wtedy, kiedy ZESPÓŁ BĘDZIE MONOLITEM, zgrany na każdej płaszczyźnie, a w tym jest rola trenera ! To jest droga do wygranych, do dużej frekwencji na trybunach i lojalności. Porażki są wkalkulowane w każdą dyscyplinę życia, ale jak będą tak częste jak dotychczas, to oklaskiwane mogą być tylko przez garstkę najwierniejszych kibiców. Dlatego, żeby nie popełnić poprzedniego błędu, potrzebny jest Gwardii charyzmatyczny, doświadczony i zdeterminowany do osiągnięcia sukcesu trener. Nie "przereklamowany" i "złapany naprędce" szkoleniowiec, który "coś tam wie" i składa obietnice bez pokrycia i który akurat ma wakat, bo za swoje "zasługi" oraz styl bycia został odsunięty od drużyny. Nie taki, który za porażki wini wszystkich dookoła tylko nie siebie. Nie taki, który w sytuacji, kiedy potrzebne jest wsparcie określa drużynę mianem "filozofów", tylko bierze tak samo na barki porażkę. Nie taki, który po jednym zwycięstwie zachowuje się co najmniej tak, jakby zdobył mistrzostwo świata ! I na koniec wreszcie, nie taki, który z nikim nie potrafi się dogadać, ma konflikt od początku z zawodnikami, kibicami, bo jego własne "ego" dusi w zarodku każdą inicjatywę i entuzjazm, tylko człowiek o otwartym na zmiany sercu, umyśle i potrafiącym swój warsztat przełożyć na grę, która będzie cieszyć oko i prowadzić do zwycięstw, a kibicom dawać radość z przychodzenia na mecze. Śmiem twierdzić, że Zarząd właśnie takiego poszukuje i będziemy mocno kibicować w podjęciu słusznej decyzji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.