Rywalizacja w klasie 50 ccm zakończona - Jacek Fajfer zdobywcą Pucharu Przewodniczącego GKSŻ (zdjęcia)

Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią, dwie ostatnie rundy (piętnasta w Częstochowie i szesnasta w Wawrowie) zakończyły tegoroczną rywalizację najmłodszych miniżużlowców o Puchar Przewodniczącego GKSŻ w klasie 50 ccm. W zainaugurowanych w sezonie 2011 rozgrywkach pewne zwycięstwo wywalczył zaledwie 6-letni Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów).

Rafał Malinowski
Zwycięstwami w Częstochowie (17.09.2011) oraz Wawrowie (24.09.2011) Jacek Fajfer przypieczętował swój triumf w Pucharze Przewodniczącego GKSŻ w sezonie 2011, którego zdobycie zapewnił sobie już po czternastej rundzie rozegranej w Gdańsku. Jego wyższość nad pozostałymi rywalami nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji, zważywszy na to, że spośród szesnastu rozegranych rund, zwyciężył aż w dziewięciu, a tylko dwa razy (w Częstochowie) nie stawał na podium. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu zajęła Sindy Weber, reprezentująca GUKS Speedway Wawrów. Jedenastoletnia Niemka zakończyła rozgrywki z dorobkiem 172 punktów. Miejsce trzecie w klasyfikacji generalnej Pucharu z dorobkiem 160 punktów przypadło ośmioletniemu Jakubowi Isańskiemu z WSM Chełmiec Wałbrzych. Jednocześnie zawodnik ten sklasyfikowany został na drugim miejscu wśród zawodników krajowych. Pomimo wielu perypetii sprzętowych i wielokrotnego pecha, którego doświadczał w bieżącym sezonie, czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu, a jednocześnie trzecią wśród zawodników krajowych zajął brat zwycięzcy - ośmioletni Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów), który wywalczył 154 punkty. Nadmieniamy, iż podczas ostatnich zawodów cyklu rozegranych w Wawrowie, kilku zawodnikom wręczone zostały okolicznościowe puchary, które przyznano w następujących kategoriach: - "Najlepszy zawodnik zagraniczny" dla Sindy Weber, - "Pechowiec roku" dla Wojciecha Fajfera, - "Debiutant roku" dla Marcela Fabisiaka. Poniżej przedstawiamy ostateczną pełną klasyfikację zawodników w sezonie 2011: 1. (1) Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 213 pkt. 2. (-) Sindy Weber (GUKS Speedway Wawrów) - 172 pkt. 3. (2) Jakub Isański (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 160 pkt. 4. (3) Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 154 pkt. 5. (4) Jakub Piątek (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 131 pkt. 6. (5) Oliver Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 97 pkt. 7. (6) Marcel Fabisiak (GUKS Speedway Wawrów) - 66 pkt. 8. (7) Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 47 pkt. 9. (8) Oskar Pawłowicz (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 38 pkt. 10. (9) Jakub Kalousek (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 35 pkt. 11. (10) Kacper Jeleń (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 14 pkt. 12. (11) Maksymilian Bieniek (UŚKS Speedway Częstochowa) - 10 pkt. W nawiasach podane są miejsca zajęte w klasyfikacji na najlepszego polskiego zawodnika, w której sklasyfikowani są wyłącznie zawodnicy krajowi w przedziale wiekowym 5-9 lat.