Turniej w Słupsku: Tryumf gospodarzy

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk zwyciężyli w XVI Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. W finale pokonali Polpharmę Starogard Gdański 88:60, pewnie kontrolując przebieg gry.

Michał Żurawski

Zanim jednak doszło do finału w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się ekipy Kotwicy Kołobrzeg i AZS-u Koszalin. Mecz był bardzo wyrównany do połowy trzeciej kwarty. Wtedy popis umiejętności dał Igor Milicić, który trzykrotnie trafiając za trzy, wyprowadził swój zespół na dziesięciopunktowe prowadzenie, którego koszalinianie nie oddali już do końca spotkania.

AZS Koszalin – Kotwica Kołobrzeg 89:82 (21:25, 23:19, 25:16, 20:22)

AZS: Strickland 19, Lekić 19, Milicić 11, Wysocki 10, Reese 10, Montgomery 8, Dutkiewicz 5, Bartosz 4, Łączyński 3.

Kotwica: Holmes 17, Sapp 15, Wichniarz 13, Diduszko 11, Kwiatkowski 11, Djurić 10,Złoty 4, Bajtus 1, Rduch 0.

Finał, w przeciwieństwie do wcześniejszego spotkania, był bardzo jednostronny. Czarni od początku narzucili rywalom swój styl gry, a przy tym grali agresywnie i skutecznie w obronie. W zespole ze Starogardu Gdańskiego wyróżniał się Michael Hicks, który jako jedyny potrafił rozbić defensywę słupszczan. Jednak sam Amerykanin to było tego dnia za mało na gospodarzy i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa z turnieju.

Energa Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański 88:60 (26:16, 23:17, 20:15, 19:12)

Energa Czarni: Burrell 24, Weaver 15, Leończyk 11, Hinson 7, Roszyk 7, Morrison 7, Kikowski 7, Białek 6, Przyborowski 4, Cesnauskis 0, Długosz 0.

Polpharma: Weeden 14, Hicks 14, Gilmore 8, Ratajczak 5, Paul 4, Metelski 4, Koljević 4, Dąbrowski 3, Simmons 2, Śnieg 2, Wall 0, Arabas 0.