• Niezapomniani Mistrzowie - Luis Figo

  Dzisiaj przedstawię sylwetkę wybitnego Portugalczyka o nazwisku Luis Filipe Madeira Caeiro bardziej znanego jako Luis Figo. Figo rozpoczął swoją przygodę z futbolem w wieku 10 lat w Sportingu Lizbona i występował tam w latach 1989-1995. Zaliczył w tym klubie 169 spotkań podczas których strzelił 20 goli. (…)

  Więcej

 • Niezapomniani Mistrzowie - Peter Schmeichel

  Po przedstawieniu sylwetek dwóch wybitnych napastników przyszła pora i na bramkarza. Dzisiaj przybliżę postać jednego z najwybitniejszych specjalistów do gry na tej pozycji czyli Petera Schmeichela. Duńczyk ma nasze korzenie (ojciec Polak a matka Dunka) na drugie dostał imię Bolesław po dziadku, nigdy (…)

  Więcej

 • Niezapomniani Mistrzowie – Ronaldo

  Dzisiaj przedstawię sylwetkę jednego z najwybitniejszych piłkarzy wszech czasów – Ronaldo. Jego przydomek Il Fenomeno idealnie oddaje to jakim był zawodnikiem. Jak większość Brazylijskich piłkarzy urodził się w biednej brazylijskiej rodzinie jako trzecie dziecko. W wieku 15 lat opuścił rodzinę i macierzysty (…)

  Więcej

 • Niezapomniani Mistrzowie – Roberto Baggio

  W tym cyklu przedstawię sylwetki wybitnych, acz cokolwiek zapomnianych genialnych piłkarzy.Jak każdy mistrz tak i Roberto miał pod górkę na początku kariery bowiem niewiele brakowało, aby zakończyła się ona zanim tak naprawdę się zaczęła. W wieku 18 lat grając w Vicenzie usłyszał od lekarza, że z powodu (…)

  Więcej