Alilović zatrzymał Vive (wynik)

Vive Targi Kielce przegrały z MKB Veszprém 25:29 (10:17) w spotkaniu 1. kolejki grupy B rozgrywek Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został golkiper Węgrów - Mirko Alilović, który często bronił wręcz w niewiarygodnych sytuacjach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

26-letni Chorwat od lat zaliczany był do czołówki światowych golkiperów, i tak jak to miało miejsce w poprzednim sezonie gdy bronił barw Celje Pivovarnej Lasko, tak i tym razem przesądził o losach pojedynku z kieleckim zespołem. Podopieczni Bogdana Wenty fatalnie rozpoczęli niedzielne spotkanie, popełniając liczne błędy techniczne i rażąc nieskutecznością. Przewaga mistrzów Węgier rosła od pierwszych minut pojedynku, osiągając już w 18. minucie siedem bramek różnicy (11:4). Znakomicie spisywali się skrzydłowi - bracia Gergő i Tamas Ivancsikowie, którzy raz po raz kończyli szybkie kontrataki przyjezdnych. Węgierską bramkę zaczarował natomiast Alilović, który tylko w pierwszej połowie miał ponad 70% skutecznych interwencji. Podopieczni Lajosa Mocsaia systematycznie budowali swoją przewagę, która w 37. minucie wynosiła już dziesięć trafień (20:10). Spotkanie ostatecznie zakończyło się rezultatem 29:25, a węgierski zespół w ciągu sześćdziesięciu minut gry uwidocznił wszelkie mankamenty zespołu wicemistrzów Polski.

Vive Targi Kielce - MKB Veszprém 25:29 (10:17)
Najwięcej bramek: dla Vive - Rastko Stojković 9, Mariusz Jurasik 5; dla Veszprém - Marko Vujin 6, Gergő Iváncsik 5, Renato Sulić 5.