Pierwsze punkty Zagłębia (wynik)

W spotkaniu kończącym 5. kolejkę PGNiG Superligi Mężczyzn Zagłębie Lubin pokonało SPR Stal Mielec 28:27 (13:11). Dla podopiecznych Jacka Będzikowskiego było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

- Wszystko wskazuje na to, że nastąpiło wreszcie przełamanie, że zespół wszedł w swój rytm. Nasza gra zaczyna być taka, jakiej wszyscy oczekiwaliśmy, idzie to w dobrym kierunku. Górna część tabeli nieco nam odskoczyła, czas te straty zacząć odrabiać - mówił przed niedzielną potyczką kończącą zmagania w 5. kolejce PGNiG Superligi szkoleniowiec Stali, Ryszard Skutnik. Jego podopieczni będą musieli jednak poczekać z pogonią czołówki tabeli jeszcze przynajmniej przez tydzień, bo z wyjazdu do Lubina powrócą bez punktów.

Dla podopiecznych Jacka Będzikowskiego potyczka ze Stalą była ostatnim dzwonkiem, by nawiązać jakąkolwiek rywalizację z drużynami plasującymi się w dolnych rejonach tabeli. Szczypiorniści Zagłębia, pomimo iż w 5. minucie przegrywali 2:4, to tuż przed przerwą zdołali wypracować sobie kilka bramek przewagi i po pierwszych trzydziestu minutach prowadzili 13:11. Druga część meczu to coraz ambitniejsze ataki Stali, które początkowo przyniosły oczekiwany efekt (19:17 dla Czeczeńców w 35. minucie). Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy, którzy dzięki lepszej grze w defensywie oraz skutecznym interwencjom bramkarskim przeważyli szalę zwycięstwa na swą korzyść (28:27).

Zagłębie Lubin - SPR Stal Mielec 28:27 (13:11)

Pozostałe wyniki 5. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn:
Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 19:19 (9:9) RELACJA
Najwięcej bramek: dla Azotów - Krzysztof Łyżwa 4, Dmytro Zinchuk 4; dla Orlen Wisły - Arkadiusz Miszka 8, Michał Kubisztal 3.

Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 39:22 (21:13) RELACJA
Najwięcej bramek: dla Vive - Denis Buntić 5, Rastko Stojković 5; dla MMTS-u - Michał Adamuszek 6, MAciej Mroczkowski 5.

SPR Chrobry Głogów - Nielba Wągrowiec 30:29 (14:15) RELACJA KOMENTARZE
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Paweł Piętak 7, Maciej Ścigaj 7; dla Nielby - Przemysław Krajewski 8, Łukasz Gierak 5, Dawid Przysiek 5.

NMC Powen Zabrze - PBS Jurand Ciechanów 26:24 (13:15) RELACJA
Najwięcej bramek: dla Powenu - Aleksandr Bushkov 8, Adrian Niedośpiał 6; dla Juranda - Adrian Piórkowski 8, Oleg Semenov 3.

MSPR Siódemka Miedź Legnica - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 23:22 (11:10) RELACJA
Najwięcej bramek: dla Miedzi - Grzegorz Garbacz 4, Adam Skrabania 4; dla Warmii - Michał Bartczak 6, Piotr Swat 3.