Bundesliga: Przebudzenie Bieleckiego, Lwy lepsze od Gladiatorów

W piątkowy wieczór rozegrane zostały kolejne dwa spotkania 7. kolejki niemieckiej Toyota Handball Bundesligi. Szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen ograli na wyjeździe SC Magdeburg 29:24, a głównymi aktorami meczu byli polscy szczypiorniści - Karol Bielecki (7 bramek) oraz Krzysztof Lijewski (5 trafień).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Po zeszłotygodniowej niespodziewanej wpadce z MT Melsungen (30:30), szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen pokazali w piątkowym meczu przeciwko SC Magdeburg zupełnie inną twarz. Jak podkreślał w pomeczowym wywiadzie szkoleniowiec Lwów, Gudmundur Gudmundsson, jego podopieczni zagrali znakomicie w defensywie, a dobra dyspozycja golkipera Gorana Stojanovicia dała możliwość częstej gry kontratakiem. Zawodnicy z Mannheim świetnie prezentowali się ponadto w ataku pozycyjnym, gdzie kombinacyjna gra pozwoliła im na wypracowanie szeregu sytuacji strzeleckich. Goście objęli w 21. minucie prowadzenie 11:8, które tuż przed przerwą powiększyli do czterech trafień (16:12). W drugiej części meczu przewaga RNL wzrosła nawet do ośmiu bramek (27:19 - 54. min), jednak ambitna postawa gospodarzy pozwoliła im nieznacznie zmniejszyć straty.

Nas najbardziej powinna jednak cieszyć bardzo dobra postawa Polaków, a zwłaszcza będącego ostatnio w słabszej dyspozycji Karola Bieleckiego. Popularny Kola otrzymał szansę gry w podstawowym składzie i bez wątpienia wykorzystał tę okazję. Polski bombardier zapisał na swym koncie siedem trafień, będąc najskuteczniejszym graczem Lwów obok skrzydłowego Uwe Gensheimera (9 bramek). Do wygranej 29:24 przyczynił się ponadto Krzysztof Lijewski, który pięciokrotnie pokonywał golkipera rywali. Dla Gladiatorów dwie bramki zdobył Bartosz Jurecki.

W drugim piątkowym spotkaniu szczypiorniści HSG Wetzlar podzielili się punktami z HBW Balingen-Weilstetten (23:23). Co prawda niespełna minutę przed końcowym gwizdkiem gospodarze prowadzili jednym trafieniem, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu za sprawą bramki Kaia Häfnera. Wetzlar utrzymało dziewiątą lokatę w tabeli, Balingen plasuje się oczko niżej.

14.10.2011 - piątek:
SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen 24:29 (12:16)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Weber 6, Natek 5, van Olphen 3, Jurecki 2; dla RNL - Gensheimer 9 (3/4), Bielecki 7, Groetzki 5, Lijewski 5.

HSG Wetzlar - HBW Balingen-Weilstetten 23:23 (11:11)
Najwięcej bramek: dla Wetzlar - Friedrich 5, Harmandić 4, Müller 4; dla Balingen - Bürkle 5, König 5, Schlinger 4.

18 TV 05/07 Hüttenberg 6 0 0 6 136:191 0

Terminarz pozostałych spotkań 7. kolejki: 11.10 - HSV Hamburg - SG Flensburg-Handewitt 27:19 (11:6) RELACJA 12.10 - TV Großwallstadt - THW Kiel 25:32 (8:18) RELACJA 12.10 - Eintracht Hildesheim - Füchse Berlin 27:31 (9:15) RELACJA 15.10 - TuS N-Lübbecke - VfL Gummersbach 15.10 - MT Melsungen - Bergischer HC 15.10 - Frisch Auf! Göppingen - TV 05/07 Hüttenberg 16.10 - TBV Lemgo - TSV Hannover-Burgdorf