WTA Linz: Kvitová straszy przed Stambułem, piąty tytuł Czeszki w sezonie

Petra Kvitová (WTA 4) wygrała turniej Generali Ladies Linz na kortach twardych (hala) w Linzu. W finale Czeszka pokonała Dominikę Cibulkovą (WTA 23) 6:4, 6:1.

21-latka z Fulnek zdobyła pierwszy tytuł od czasu pamiętnej wiktorii w Wimbledonie i piąty w sezonie (Brisbane, Paryż-hala, Madryt). Bilans wszystkich finałów Kvitovej to teraz 6-2 (pierwszy tytuł wywalczyła w 2009 roku w Hobart). Czeszka, która sezon rozpoczynała będąc na 34. miejscu w rankingu, zagra w Mistrzostwach WTA w Stambule (25-30 października). Cibulková została pokonana przez mistrzynię Wimbledonu po raz czwarty w tym roku (jedynego seta wygrała w ćwierćfinale w Madrycie) i pozostaje bez tytułu. Dla 22-letniej słowackiej półfinalistki Rolanda Garrosa 2009 i ćwierćfinalistki Wimbledonu 2011 był to trzeci finał w karierze. W 2008 roku grała o tytuł w Amelia Island i Montrealu, ale za mocne były dla niej Rosjanki, odpowiednio Maria Szarapowa i Dinara Safina.

W I secie Kvitová od 4:4 zdobyła dwa gemy. W II partii przegrany długi piąty gem (siedem równowag) podciął skrzydła Cibulkovej, która do końca nie zdobyła już żadnego gema i po 89 minutach tytuł powędrował na konto Czeszki. W całym meczu 21-latka z Fulnek wykorzystała sześć z 16 break pointów oraz zdobyła 60 proc. punktów przy własnym serwisie. Dobrze funkcjonował return Kvitovej, która wywierała presję na rywalce odważnie atakując jej drugi serwis (zgarnęła przy nim 26 z 40 punktów).