Polacy w Super League: Wisio negatywnym bohaterem

W greckiej Super League Tomasz Wisio gra regularnie w podstawowym składzie swojej drużyny. W niedzielę Polak stał się negatywnym bohaterem meczu Ergotelis - Aris Saloniki. Pozostali nasi rodacy w 6. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej w Helladzie też zawiedli.

Wojciech Święch

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - zespół Brazylijczyka z polskim paszportem w sobotę podjął Olympiakos Pireus. Były pomocnik Legii Warszawa znalazł się w kadrze meczowej gospodarzy, ale na murawie się nie pojawił. AEK wywalczył u siebie remis 1:1.

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - klub Polaka w weekend pauzował.

Michał Stasiak (Skoda Xanthi) - polski defensor wystąpił w całym spotkaniu w Atenach przeciwko miejscowemu Panathinaikosowi. Nasz rodak zagrał na środku w linii obrony. Jego zespół w stolicy Grecji doznał porażki w stosunku 2:3.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - zespół obrońcy zagrał przed własną publicznością z OFI Kreta. Były piłkarz GKS-u Katowice całe spotkanie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Jego klub zremisował 0:0.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - jego klub zmierzył się przed własną publicznością z Arisem. Były defensor Zagłębia Lubin wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy. W 27. minucie Polak ujrzał żółtą kartkę za faul na rywalu. Pięć minut później nasz rodak posłał w szesnastkę przeciwników centrę, ale nie wykorzystał jej Vasilios Koutsianikoulis. W 81. minucie spotkania Wisio musiał opuścić plac gry, po tym jak zobaczył drugą żółtą kartkę. Ergotelis zremisował u siebie 1:1, doprowadzając do wyrównania w ostatniej minucie pojedynku.