ATP Sankt Petersburg: Kukuszkin nie obroni tytułu

Michaił Kukuszkin (ATP 66) nie powtórzy zeszłorocznego triumfu w turnieju ATP World Tour w Sankt Petersburgu. Reprezentujący Kazachstan Rosjanin przegrał we wtorek 1:6, 6:4, 4:6 z Niemcem Michaelem Berrerem (ATP 85) w I rundzie.

Rafał Smoliński

Wtorkowa porażka Kukuszkina oznacza, iż wypadnie on z Top 100 światowego rankingu w jego poniedziałkowym notowaniu. 23-letni tenisista jeszcze w III secie pojedynku z Berrerem prowadził z przewagą przełamania, ale w końcówce górą był bardziej doświadczony reprezentant Niemiec. 31-latek ze Stuttgartu miał łącznie aż 16 okazji na breaka, z których 7 wykorzystał.

Większych problemów z awansem do 1/8 finału nie mieli grający we wtorek trzej rozstawieni zawodnicy. Swoje spotkania w dwóch setach rozstrzygnęli na swoją korzyść: Chorwat Marin Čilić (ATP 22), pochodzący z Moskwy Amerykanin Alex Bogomolov Jr. (ATP 36) oraz Rosjanin Dmitrij Tursunow (ATP 39).

Największą niespodzianką dnia była gładka porażka Łotysza Ernestsa Gulbisa (ATP 51) z Czechem Lukášem Rosolem (ATP 78).