Serie A: Milan i Juve wygrywają w klasykach, Napoli znów traci punkty

Dwa wielkie klasyki Serie A rozegrano w sobotę. Oba zakończyły się zwycięstwami gości - w pierwszym przypadku Milanu, który pokonał Romę, w drugim Juventusu, który triumfował na boisku Interu Mediolan.

Krzysztof Kuźmicz

Piłkarska sobota we Włoszech rozpoczęła się od dwóch równolegle rozgrywanych spotkań. Zdecydowanie więcej emocji przed pierwszymi gwizdkami sędziów wzbudzała konfrontacja w stolicy kraju, w której Roma podejmowała Milan. To na tym boisku Rossoneri zapewnili sobie w poprzednim sezonie mistrzostwo kraju i także teraz wyjeżdżali z Rzymu w dobrych nastrojach po zwycięstwie 3:2.

Dwa gole w tym starciu zdobył Zlatan Ibrahimović, dla którego było to trzeci i czwarte trafienie w tym sezonie oraz kolejno drugie i trzecie w dwóch ostatnich meczach. Co ciekawe pierwsze cztery bramki w tym starciu padły po uderzeniach głową, a jedynie ostatnia, autorstwa Bojana Krkicia została zdobyta po uderzeniu nogą.

W tym samym czasie co spotkanie w Rzymie, trwała potyczka w Katanii. Miejscowi szybko musieli ruszyć do odrabiania strat, bowiem już w pierwszej minucie gola dla Napoli zdobył Edinson Cavani. Catania odpowiedziała jednak jeszcze w pierwszej połowie, dzięki trafieniu Giovanniego Marchese.

Co więcej w końcówce tej części gry czerwoną kartkę ujrzał Santana i goście kończyli mecz w liczebnym osłabieniu, co już na początku drugiej połowy wykorzystał Bergessio, ustalając wynik gry na 2:1 dla Catanii Calcio.

Było to jedyne dzisiejsze zwycięstwo gospodarzy. W ostatnim sobotnim meczu Inter mierzył się z Juventusem w wielkim Derby D’Italia. Także w tym klasyku lepiej zaczęli goście, dla których już na początku gola zdobył pozyskany latem z Romy Mirko Vucinić.

Inter odpowiedział trafieniem Maicona, jednak na przerwę schodził ponownie przegrywając, tym razem po trafieniu Claudio Marchisio, który pięknie wymienił piłkę na linii pola karnego z Alessandro Matrim. Dzięki triumfowi Juventus jest pewny utrzymania pierwszego miejsca w tabeli po tej serii spotkań.