Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Leon1985 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Powiedzmy szczerze, zmiana barw klubowych będzie korzystna zarówno dla Stali jak i samego Krzysztofa Kasprzaka. Stal dużo by zaryzykowała, gdyby KK został w Gorzowie i prezentował poziom taki, jak przez ostatnie dwa lata, a dla KK zmiana środowiska i przejście do GKM-u będzie szansą na poprawę dyspozycji w nowym klubie. KK-owi należą się duże podziękowania za dziewięć lat spędzonych w Gorzowie i za wszystko, co zrobił dla Stali. Powodzenia KK!

 • Leon1985 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  mrfreeze, skoro w Falubazie jest tak fajnie, to dlaczego Vaculik (lider tego zespołu) wraca do stali? Jak widać, każdy chwali swoje.

 • Leon1985 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jakby jednego zawodnika do 23 lat było za mało (pod numerami 8/16). Zupełnie niepotrzebne udziwnienie, które wprowadzi tylko zamieszanie. Chyba że przestanie obowiązywać zapis o zawodniku rezerwowym. Komuś chyba strasznie nudzi się zwykłe „pierdzenie w stołek“, a że najwyraźniej nie ma co robić, to siedzi i wymyśla głupoty.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Skoro Stali nie ukarano walkowerem, to Włókniarza też nie można. Prezes Świącik nikogo nie chciał oszukać

  @Jacek Śnieżyński: Przecież Stal stawiła Wam czoła w Gorzowie, bo nie chcieliście uznania wyniku po 9. biegu przerwanego wtedy przez awarię rozdzielni meczu. W przerwanym meczu przegrywaliście, a w powtórzonym też dostaliście baty. Jeszcze Ci mało? Włókniarz przekombinował z torem i powinien ponieść za to konsekwencje, tym bardziej, że nie wszystkie działania związane z przygotowaniem toru były zgodne z regulaminem.

 • Leon1985 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jak można awarię techniczną (niezależną od klubu Stal Gorzów) porównywać do kombinowania z torem, jakie miało miejsce w Częstochowie? Za to, co stało się z torem po Jasną Górą odpowiedzialni są ludzie związani z Włókniarzem, którzy ten tor "otworzyli", pozwolili na to, aby deszcz go zalał, a jakby tego było mało, nielegalnie dosypali kilkadziesiąt ton nawierzchni. Ludzie związani z Włókniarzem zachowali się, jakby dopiero co uczyli się żużla, a przecież to doświadczeni działacze, którzy powinni być świadomi swoich działań i konsekwencji z nimi związanych. Każdy średnio rozgarnięty fan żużla chyba wie, że gdyby Włókniarz nie kombinował ze zmianą charakterystyki nawierzchni, to tor dałoby się przygotować tak, aby był regulaminowy, a więc na tyle dobrze przygotowany, aby ten mecz odjechać. W końcu były na to aż trzy dni!

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. GKM - Stal: Wygrana gospodarzy i kontrowersje! Thomsen w szpitalu. Iversen mówi, że sędzia okradł Stal [RELACJA]

  "Intensywne prace torowe trwały w najlepsze, ale nic to nie dało!"
  Panie redaktorze, z całym szacunkiem, oglądaliśmy chyba dwa różne mecze, bo ja tam intensywnych prac na torze nie widziałem, jedynie jakiegoś gościa przeskakującego raz z traktora do polewaczki, raz z polewaczki do traktora, którym wykonano zaledwie kilka kółek (wątpię czy to można nazwać "intensywnymi pracami torowymi". Do momentu odwołania meczu można było odnieść wrażenie, że gospodarze mają tylko polewaczkę i jeden ciągnik, a te maszyny obsługuje tylko jedna osoba. W późniejszym czasie komentatorzy tego "meczu" stwierdzili, że pojawiły się na torze jeszcze dwa ciągniki i ludzie uprawnieni do ich obsługi, którzy nawet nie podjęli pracy. Kibicem żużla jestem od kilkunastu lat, ale po raz pierwszy widziałem taki cyrk, w którym sędzia nie panuje kompletnie nad niczym, tor to jakaś katastrofa, zawodnicy obu drużyn niemal jawnie krytykują sędziego, nawet komentatorzy nie mogą się nadziwić, jakim cudem sędzia może tak koncertowo schrzanić mecz. Jakby tego było mało, Kępiński stwierdził, że na torze są dwie małe dziurki, chociaż tor nie nadawał się do jazdy (nie mówiąc już o konkretnym ściganiu)! Istna paranoja! Ledwie kilka tygodni temu emocjonowaliśmy się pożarem rozdzielni w Gorzowie, za który niemal pół ligi omal nie zeżarło klubu z Gorzowa "z kopytami", choć było to zdarzenie, na które nie miał nikt wpływu. W tamtym przypadku mówiono, że zaliczenie wyniku meczu Stal - Włókniarz byłoby niesprawiedliwe, a niektórzy domagali się nawet walkowera na rzecz zespołu z Częstochowy. Ciekaw jestem, jak zostanie rozstrzygnięta sprawa meczu GKM - Stal. Uznanie wyniku tego meczu po 9. biegach byłoby chyba skandalem! Nie chodzi tu tylko o stan toru, ale o styl prowadzenia tego meczu przez sędziego i kompletną ironię Kępińskiego!

 • Leon1985 otrzymał srebrny medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. GKM - Stal. Kempiński grzmi. "Nie róbmy jaj, były dwie dziurki!"

  Skoro KOL zajmowała się sprawą meczu Stal - Włókniarz, to powinna też zająć się tym, co stało się w meczu GKM - Stal. To, co stało się w Grudziądzu, to jeden wielki skandal! Skoro mecz Stal - Włókniarz ma zostać powtórzony ze względu na wydarzenie losowe, jakim był pożar rozdzielni, to mecz GKM - Stal również powinno się powtórzyć, ponieważ tam kontrowersja goni kontrowersję, a mecz nie został przerwany ze względu na opady deszczu. Gdyby tak było, to ten mecz powinien być przerwany już wcześniej. Tor nie nadawał się do jazdy już wcześniej!

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. GKM - Stal. Kempiński grzmi. "Nie róbmy jaj, były dwie dziurki!"

  Skoro KOL zajmowała się sprawą meczu Stal - Włókniarz, to powinna też zająć się tym, co stało się w meczu GKM - Stal.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Kluby pytają, gdzie te 50 procent? W ten weekend nie będzie więcej kibiców?

  Pandemia COVID-19 nadal szaleje, każdego dnia przybywa po ok. 400 zakażonych (nawet w dotychczas spokojnym pod tym względem woj. lubuskim robi się niebezpiecznie, a rząd i piśmaki różnej maści domagają się zwiększenia limitu kibiców na stadionach i skrócenia dystansu społecznego z 2 do 1,5 metra. Cóż to się stało, że takie zmiany nam szykują? czyżby koronawirus nagle zaczął się przenosić na krótsze odległości (rozleniwił się, czy co?;-)) Nawet przy obecnie obowiązujących obostrzeniach, mało kto przestrzega reguł dot. utrzymania "bezpiecznego" dystansu, bo kibice przychodzą i często siadają nie na wyznaczonych miejscach, ale gdzie im się tylko podoba, nierzadko dwójkami, a często i trójkami. Tłumaczenie zawsze jest takie, że to przecież z żoną, mężem, dzieckiem przychodzą, więc co tam, można! Tyle, że miejsca siedzące są tak wyznaczone, aby nie dość, że utrzymać dystans w rzędzie, to aby nie kichać i nie kaszleć komuś na łeb, kto siedzi rząd niżej Skoro przy obecnych limitach często nie udaje się upilnować kibiców, aby utrzymywali dystans, to jakim cudem dystans ma być utrzymany, jeśli na stadiony zostanie wpuszczonych dwa razy tyle kibiców? Część krajów już wprowadza większe restrykcje, a my dalej je znosimy, chociaż krzywa zachorowań wcale się nie zmniejsza.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Falubaz - Stal. Pan profesor Protasiewicz, Lindbaeck znów będzie musiał zacisnąć pasa. Nieobecny Thomsen [NOTY]

  To chyba jakiś cud, że Stal dobiła w tym meczu do 40 punktów, bo jeszcze po 7. biegu można było mieć wątpliwości czy w ogóle uda się im zdobyć ich 30. Pierwsza połowa meczu wskazywała na pogrom! Stal jest drużyną z ogromnym potencjałem, ale jeżeli się nie obudzą i nie zaczną wygrywać przynajmniej u siebie, to podzielimy los Apatora z poprzedniego sezonu. Czasami jednak bywa i tak, że drużyna, która teoretycznie powinna walczyć z mistrzem Polski jak równy z równym, musi bronić się przed spadkiem.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Za przerwany mecz w Gorzowie zawodnicy nie dostaną ani grosza?

  @MyszPolski FZ: @MyszPolski FZ: Różnej maści piśmaki (w tym przypadku Ostaf) muszą pisać głupoty, byle sensację wywołać, bo w przeciwnym wypadku ich artykuły nie byłyby poczytne, a interes słabo by się kręcił. Przecież trzeba trochę pospekulować. A nuż, kibice żużla to debile i łykną wszystko. Niektórzy "kibice" czytają te wypociny, komentują na różne sposoby, robi się gorąco, temat zaczyna żyć swoim życiem, artykuły piśmaków w stylu Ostafa mają w ten sposób kupę odsłon, a biznes się kręci. Nie ma znaczenia, że awaria rozdzielni w Gorzowie była niczym innym, jak zdarzeniem losowym w postaci awarii technicznej. Ważne, że na jednym temacie (w kółko wałkowanym na różne sposoby) można zrobić niezły interes.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. PGE Ekstraliga. Awaria prądu w Gorzowie. Czy będzie walkower? Jest już komentarz PGE Ekstraligi!

  Jaki walkower, czy Wam w tych SF w głowach się już poprzewracało? Walkower można przyznać w sytuacji, w której za przerwanie meczu bezspornie odpowiedzialna jest jedna z drużyn. W tym przypadku mamy do czynienia ze zdarzeniem losowym w postaci awarii technicznej (oczywiście pod warunkiem, że nie podpalono rozdzielni celowo). Skoro jest to zdarzenie losowe, którego nie dało się przewidzieć, to (podobnie jak w przypadku opadów deszczu, które też należy zakwalifikować jako zdarzenie losowe, tyle że spowodowane siłami natury) wynik meczu należy uznać za ostateczny, ponieważ regulaminowe 8 biegów zostało rozegranych (w tym przypadku rozegrano ich 10), ew. może zapaść decyzja o konieczności powtórzenia meczu.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Bomba czy granat wrzucony do szatni? Prezes Motoru opowiada o kulisach transferu Hampela

  Jarosław Hampel klasowym zawodnikiem był, bez dwóch zdań, jednak forma, jaką zaprezentował w ostatnim sezonie PGE Ekstraligi raczej daleka jest od tej, jaką prezentował zdobywając medale indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Analizując jego statystyki z trzech ostatnich sezonów, trudno oprzeć się wrażeniu, że Unia pozbyła się potencjalnie najsłabszego obecnie seniora z podstawowej piątki, gdyż Hampel zaliczył dość wyraźny spadek formy i jeżeli nie odbuduje się w Motorze, to może się okazać, że wcale taki bezkonkurencyjny w stosunku do Jakuba Jamroga czy Pawła Miesiąca nie będzie. Owszem, magia nazwiska działa, ale w PGE Ekstralidze trzeba czegoś więcej, aby zapewnić sobie pewne miejsce w składzie.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Ostafiński i Hynek biorą się za łby. Prezes Stali ma problem ze Zmarzlikiem. Jak uciąć i zatrzymać

  1. Prezes Grzyb z pewnością zrobi wszystko, aby Bartosz Zmarzlik został w Stali na dłużej.
  2. Jeżeli obcięcie gaży na sezon 2020 (z powodu pandemii koronawirusa i ograniczonego budżetu Klubu) miałoby spowodować, że Zmarzlik opuści Gorzów, to "F-16" nie znalazłby sobie raczej klubu w Polsce, bo wszyscy obcinają gaże swoim zawodnikom.
  3. Jeżeli Zmarzlik będzie chciał opuścić Stal, to i tak to zrobi (podobnie jak inni wielcy wychowankowie różnych klubów żużlowych w historii), nawet niekoniecznie z powodów finansowych. Tylko po co miałby to zrobić, skoro deklaruje, że dobrze mu się jeździ w Gorzowie, chyba że Klub da kapitanowi Stali "wolną rękę", w co wątpię?

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Mecze z kibicami w czasach zarazy? Prezes Stali Gorzów zrobił symulację. Zapewnia, że to możliwe!

  A teraz do rzeczy, skoro redaktorek usunął mój komentarz, to napiszę jeszcze raz.
  1. Nikt dzisiaj raczej nie wyrazi zgody nawet na przeprowadzenie imprez niemasowych, a nawet jeżeli, to "przeciętnego zjadacza chleba" na kupno biletu w formie licytacji zapewne stać nie będzie. Na trybuny weszliby zapewne tylko najbogatsi sponsorzy.
  2. Pytanie, co z posiadaczami karnetów i biletów na sezon i Memoriał im. E. Jancarza? Należałoby najpierw "wyprostować" sprawę karnetów i biletów sprzedanych do tej pory na różne imprezy, a dopiero potem zastanawiać się nad ew. licytacją wejściówek na mecze.
  3. Jeżeli nawet liga ruszy, to raczej bez udziału nawet tych 999 kibiców, ponieważ władze najprawdopodobniej wydadzą zgodę na to, by mecze rozgrywano w obecności maksymalnie 150 osób (zawodników, ich teamów, działaczy klubowych i osób funkcyjnych).

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Mecze z kibicami w czasach zarazy? Prezes Stali Gorzów zrobił symulację. Zapewnia, że to możliwe!

  Panie Galewski, dlaczego usuwacie komentarze? Nie rozumiem. Nikogo nie obraziłem, wulgaryzmów nie używam, a komentarz, który zamieściłem pod Pańskim artykułem zniknął? To się wg Pana nazywa dziennikarstwo, czy cenzura? WP.PRL!!!

 • Leon1985 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Fajnie, że Stal ma nowego sponsora. Już wielu wieszczyło klubowi duże kłopoty, a tu proszę, mamy zwrot akcji.


  Ja mam jednak pytanie trochę z innej beczki.


  Co z biletami na memoriał Jancarza? Jak tak dalej pójdzie, to w tym roku tej imprezy może nie być (co jest zupełnie zrozumiałe). Klub miał podać informacje na ten temat, ale do dzisiaj żadnego komunikatu nie wystosowano. Ba, jeżeli spełnią się scenariusze dot. koronawirusa, które przewidują, że pandemia potrwać może nawet do grudnia, to i rozgrywki Ekstraligi w sezonie 2020 mogą być zagrożone i pojawi sie temat karnetów. Nikt przecież chyba nie zamierza płacić za wejściówki na imprezy sportowe, które się nie odbędą, nawet pomimo sympatii dla klubu.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Koronawirus. Dramatyczny apel prezesa Stali do samorządów. Najpierw odejdą pracownicy, a później będą bankructwa!

  @Bog Honor Ojczyzna: "Kluby, które nie mają kasy [...]."
  Problem w tym, że żaden z klubów kasy miał nie będzie, skoro ich głównymi sponsorami są (mniejsze lub większe) firmy prywatne, dla których sponsoring jest przede wszystkim sposobem na promocję. Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców. Skoro nie ma kibiców, to dla sponsorów nie ma reklamy, a to oznacza, że firmy, które są sponsorami poszczególnych klubów nie mają interesu w wykładaniu pieniędzy na sport. Mało tego, każdy przedsiębiorca myśli dzisiaj raczej o tym jak przetrwać, więc tną wydatki na promocję własnej działalności przez sport, co raczej nikogo nie powinno dziwić. Nawet prezes leszczyńskiej Unii przyznaje, że nie ma dochodów, więc nie ma z czego płacić. Kluby w takich miastach, jak Gorzów, Zielona Góra, czy Leszno raczej nie padną, bo tam żużel jest niemal religią, ale pieniędzy w kasach klubowych z pewnością zbyt wiele nie będzie.

  O przetasowaniach nie ma co mówić, bo skoro kluby ekstraligowe będą miały uszczuplone budżety, to co dopiero będzie się działo w klubach z niższych klas rozgrywkowych, skoro tam pieniędzy jest jeszcze mniej, a problem ze sponsorami jest generalnie ten sam. Rozwiązanie jest tylko jedno - renegocjacje wysokości kontraktów z zawodnikami i funkcjonowanie w oparciu o okrojone budżety.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Jest data Memoriału Jancarza. Zawodnicy Fogo Unii w nim nie wystartują

  Można się nabijać z tego, że władze Stali na memoriał Edwarda Jancarza nie zaproszą zawodników leszczyńskiej Unii, a ja pozwolę sobie przypomnieć, że gorzowska Stal jako JEDYNA w rozgrywkach ligowych (w sezonie 2019) pokonała Unię Leszno i to pomimo tego, że dysponowała słabszym składem niż w nadchodzącym sezonie 2020. Zmarzlik nikomu nie musi udowadniać swojej wielkości, bo zrobił to zdobywając tytuł IMŚ w 2019 r. Co więcej, "F16" prezentuje najrówniejszą (wysoką) formę w PGE Ekstralidze na przestrzeni ostatnich lat.

  I kto tu z kogo może się śmiać?


  Co przyniesie sezon 2020? Zobaczymy!

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Jest data Memoriału Jancarza. Zawodnicy Fogo Unii w nim nie wystartują

  Można się nabijać z tego, że władze stali na memoriał Edwarda Jancarza nie zaproszą zawodników leszczyńskiej Unii, a ja pozwolę sobie przypomnieć, że gorzowska Stal jako JEDYNA w rozgrywkach ligowych (w sezonie 2019) pokonała Unię Leszno i to pomimo tego, że dysponowała słabszym składem niż w nadchodzącym sezonie 2020.
  Zmarzlik nikomu nie musi udowadniać swojej wielkości, bo zrobił to zdobywając tytuł IMŚ w 2019 r. Co więcej, "F16" prezentuje najrówniejszą (wysoką) formę w PGE Ekstralidze na przestrzeni ostatnich lat.

  I kto tu z kogo może się śmiać?

  Co przniesie sezon 2020? Zobaczymy!

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.