Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. PGE Ekstraliga. Awaria prądu w Gorzowie. Czy będzie walkower? Jest już komentarz PGE Ekstraligi!

  Jaki walkower, czy Wam w tych SF w głowach się już poprzewracało? Walkower można przyznać w sytuacji, w której za przerwanie meczu bezspornie odpowiedzialna jest jedna z drużyn. W tym przypadku mamy do czynienia ze zdarzeniem losowym w postaci awarii technicznej (oczywiście pod warunkiem, że nie podpalono rozdzielni celowo). Skoro jest to zdarzenie losowe, którego nie dało się przewidzieć, to (podobnie jak w przypadku opadów deszczu, które też należy zakwalifikować jako zdarzenie losowe, tyle że spowodowane siłami natury) wynik meczu należy uznać za ostateczny, ponieważ regulaminowe 8 biegów zostało rozegranych (w tym przypadku rozegrano ich 10), ew. może zapaść decyzja o konieczności powtórzenia meczu.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Bomba czy granat wrzucony do szatni? Prezes Motoru opowiada o kulisach transferu Hampela

  Jarosław Hampel klasowym zawodnikiem był, bez dwóch zdań, jednak forma, jaką zaprezentował w ostatnim sezonie PGE Ekstraligi raczej daleka jest od tej, jaką prezentował zdobywając medale indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Analizując jego statystyki z trzech ostatnich sezonów, trudno oprzeć się wrażeniu, że Unia pozbyła się potencjalnie najsłabszego obecnie seniora z podstawowej piątki, gdyż Hampel zaliczył dość wyraźny spadek formy i jeżeli nie odbuduje się w Motorze, to może się okazać, że wcale taki bezkonkurencyjny w stosunku do Jakuba Jamroga czy Pawła Miesiąca nie będzie. Owszem, magia nazwiska działa, ale w PGE Ekstralidze trzeba czegoś więcej, aby zapewnić sobie pewne miejsce w składzie.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Ostafiński i Hynek biorą się za łby. Prezes Stali ma problem ze Zmarzlikiem. Jak uciąć i zatrzymać

  1. Prezes Grzyb z pewnością zrobi wszystko, aby Bartosz Zmarzlik został w Stali na dłużej.
  2. Jeżeli obcięcie gaży na sezon 2020 (z powodu pandemii koronawirusa i ograniczonego budżetu Klubu) miałoby spowodować, że Zmarzlik opuści Gorzów, to "F-16" nie znalazłby sobie raczej klubu w Polsce, bo wszyscy obcinają gaże swoim zawodnikom.
  3. Jeżeli Zmarzlik będzie chciał opuścić Stal, to i tak to zrobi (podobnie jak inni wielcy wychowankowie różnych klubów żużlowych w historii), nawet niekoniecznie z powodów finansowych. Tylko po co miałby to zrobić, skoro deklaruje, że dobrze mu się jeździ w Gorzowie, chyba że Klub da kapitanowi Stali "wolną rękę", w co wątpię?

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Mecze z kibicami w czasach zarazy? Prezes Stali Gorzów zrobił symulację. Zapewnia, że to możliwe!

  A teraz do rzeczy, skoro redaktorek usunął mój komentarz, to napiszę jeszcze raz.
  1. Nikt dzisiaj raczej nie wyrazi zgody nawet na przeprowadzenie imprez niemasowych, a nawet jeżeli, to "przeciętnego zjadacza chleba" na kupno biletu w formie licytacji zapewne stać nie będzie. Na trybuny weszliby zapewne tylko najbogatsi sponsorzy.
  2. Pytanie, co z posiadaczami karnetów i biletów na sezon i Memoriał im. E. Jancarza? Należałoby najpierw "wyprostować" sprawę karnetów i biletów sprzedanych do tej pory na różne imprezy, a dopiero potem zastanawiać się nad ew. licytacją wejściówek na mecze.
  3. Jeżeli nawet liga ruszy, to raczej bez udziału nawet tych 999 kibiców, ponieważ władze najprawdopodobniej wydadzą zgodę na to, by mecze rozgrywano w obecności maksymalnie 150 osób (zawodników, ich teamów, działaczy klubowych i osób funkcyjnych).

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Mecze z kibicami w czasach zarazy? Prezes Stali Gorzów zrobił symulację. Zapewnia, że to możliwe!

  Panie Galewski, dlaczego usuwacie komentarze? Nie rozumiem. Nikogo nie obraziłem, wulgaryzmów nie używam, a komentarz, który zamieściłem pod Pańskim artykułem zniknął? To się wg Pana nazywa dziennikarstwo, czy cenzura? WP.PRL!!!

 • Leon1985 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Fajnie, że Stal ma nowego sponsora. Już wielu wieszczyło klubowi duże kłopoty, a tu proszę, mamy zwrot akcji.


  Ja mam jednak pytanie trochę z innej beczki.


  Co z biletami na memoriał Jancarza? Jak tak dalej pójdzie, to w tym roku tej imprezy może nie być (co jest zupełnie zrozumiałe). Klub miał podać informacje na ten temat, ale do dzisiaj żadnego komunikatu nie wystosowano. Ba, jeżeli spełnią się scenariusze dot. koronawirusa, które przewidują, że pandemia potrwać może nawet do grudnia, to i rozgrywki Ekstraligi w sezonie 2020 mogą być zagrożone i pojawi sie temat karnetów. Nikt przecież chyba nie zamierza płacić za wejściówki na imprezy sportowe, które się nie odbędą, nawet pomimo sympatii dla klubu.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Koronawirus. Dramatyczny apel prezesa Stali do samorządów. Najpierw odejdą pracownicy, a później będą bankructwa!

  @Bog Honor Ojczyzna: "Kluby, które nie mają kasy [...]."
  Problem w tym, że żaden z klubów kasy miał nie będzie, skoro ich głównymi sponsorami są (mniejsze lub większe) firmy prywatne, dla których sponsoring jest przede wszystkim sposobem na promocję. Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców. Skoro nie ma kibiców, to dla sponsorów nie ma reklamy, a to oznacza, że firmy, które są sponsorami poszczególnych klubów nie mają interesu w wykładaniu pieniędzy na sport. Mało tego, każdy przedsiębiorca myśli dzisiaj raczej o tym jak przetrwać, więc tną wydatki na promocję własnej działalności przez sport, co raczej nikogo nie powinno dziwić. Nawet prezes leszczyńskiej Unii przyznaje, że nie ma dochodów, więc nie ma z czego płacić. Kluby w takich miastach, jak Gorzów, Zielona Góra, czy Leszno raczej nie padną, bo tam żużel jest niemal religią, ale pieniędzy w kasach klubowych z pewnością zbyt wiele nie będzie.

  O przetasowaniach nie ma co mówić, bo skoro kluby ekstraligowe będą miały uszczuplone budżety, to co dopiero będzie się działo w klubach z niższych klas rozgrywkowych, skoro tam pieniędzy jest jeszcze mniej, a problem ze sponsorami jest generalnie ten sam. Rozwiązanie jest tylko jedno - renegocjacje wysokości kontraktów z zawodnikami i funkcjonowanie w oparciu o okrojone budżety.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Jest data Memoriału Jancarza. Zawodnicy Fogo Unii w nim nie wystartują

  Można się nabijać z tego, że władze Stali na memoriał Edwarda Jancarza nie zaproszą zawodników leszczyńskiej Unii, a ja pozwolę sobie przypomnieć, że gorzowska Stal jako JEDYNA w rozgrywkach ligowych (w sezonie 2019) pokonała Unię Leszno i to pomimo tego, że dysponowała słabszym składem niż w nadchodzącym sezonie 2020. Zmarzlik nikomu nie musi udowadniać swojej wielkości, bo zrobił to zdobywając tytuł IMŚ w 2019 r. Co więcej, "F16" prezentuje najrówniejszą (wysoką) formę w PGE Ekstralidze na przestrzeni ostatnich lat.

  I kto tu z kogo może się śmiać?


  Co przyniesie sezon 2020? Zobaczymy!

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Jest data Memoriału Jancarza. Zawodnicy Fogo Unii w nim nie wystartują

  Można się nabijać z tego, że władze stali na memoriał Edwarda Jancarza nie zaproszą zawodników leszczyńskiej Unii, a ja pozwolę sobie przypomnieć, że gorzowska Stal jako JEDYNA w rozgrywkach ligowych (w sezonie 2019) pokonała Unię Leszno i to pomimo tego, że dysponowała słabszym składem niż w nadchodzącym sezonie 2020.
  Zmarzlik nikomu nie musi udowadniać swojej wielkości, bo zrobił to zdobywając tytuł IMŚ w 2019 r. Co więcej, "F16" prezentuje najrówniejszą (wysoką) formę w PGE Ekstralidze na przestrzeni ostatnich lat.

  I kto tu z kogo może się śmiać?

  Co przniesie sezon 2020? Zobaczymy!

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Nazwał klub na cześć córki i zniknął, afera z rosyjskim węglem w tle. Najdziwniejsze nazwy polskich klubów

  Niektórym bardzo przeszkadzają sponsorzy tytularni w nazwach klubów (czy prędzej drużyn przez te kluby wystawianych do rozgrywek, bo raczej tak to zjawisko należy postrzegać).
  Z punktu widzenia fana speedway'a z Gorzowa - wolę truly.work Stal Gorzów ścigającą się na stadionie, w nazwie którego (obok godności jego Patrona) widnieje nazwa dużego sponsora, w PGE Ekstralidze niż Stal Gorzów w Nice 1.LŻ.

  Bywają ludzie, którym sponsor tytularny w nazwie (czy to drużyny, czy stadionu) przeszkadza, ale na fundusze, jakie tacy sponsorzy wykładają na funkcjonowanie ukochanego klubu już się nie obrażają, bo przecież gdyby nie rzeczony sponsor, za bilety na mecze kibice musieliby dużo więcej płacić, co zapewne przełożyłoby się na mniejszą frekwencję na stadionach, a to oznacza mniejsze wpływy do kasy klubu i (zwykle) gorsze wyniki sportowe (i tak "kółko się zamyka").

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Piotr Paluch dostał misję od Stali Gorzów. Druga liga wcale nie będzie zesłaniem

  Piotr Paluch dobrym trenerem PSŻ-u bez wątpienia będzie, jednak osobiście nie podzielam optymizmu w kwestii pracy "Bola" jako trenera w Poznaniu i opiekuna młodzieży w Gorzowie. Zapowiada to pracę "na pół gwizdka", a to rzadko kiedy dobrze się kończy.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Prezes Stali Gorzów wywołał burzę i podzielił kibiców. Klub szuka kasy na Zmarzlika i nową gwiazdę

  Nic złego nie ma w tym, aby obok patrona gorzowskiego stadionu pojawiła się nazwa dużego sponsora. Robi tak sporo liczących się na świecie klubów sportowych i nikomu jakoś to nie przeszkadza. Nikt przecież nie zamierza zmieniać patrona stadionu żużlowego w Gorzowie, nie ma więc sensu sztucznie tworzyć sensacji.
  P.S.
  Mówi się o potrzebie dalszego wzmacniania składu Stali. Lepiej poczekać na rozwój wydarzeń w sezonie 2020. Może się bowiem okazać, że dalsze wzmocnienia (przynajmniej w formacji seniorskiej) wcale nie będą konieczne, ponieważ (wbrew pozorom) potencjał drużyny znad Warty już dzisiaj jest całkiem spory.
  Pożyjemy, zobaczymy!

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Liga stadionów. W Gorzowie jeden z najnowocześniejszych obiektów, ale są rzeczy do poprawki

  @dalavega: Edward Jancarz jest patronem gorzowskiego stadionu ze względu na jego osiągnięcia sportowe oraz wierność klubowym barwom. Nikt (w tym przypadku) nie ocenia Jancarza przez pryzmat jego życia prywatnego, są to bowiem dwa różne aspekty jego życia. Edy zapisał się w historii speedwaya jako wspaniała postać, a to na stadionie jego imienia jest najważniejsze. Inną kwestią jest to, że w życiu prywatnym święty nie był (delikatnie rzecz ujmując).

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Stal Gorzów niemal kompletna. Jak zaskoczą juniorzy, to mogą powalczyć nawet o medale (analiza)

  Trudno wyrokować, które drużyny wywalczą sobie prawo startu w fazie play-off w sezonie 2020. PGE Ekstraliga jest niezwykle wyrównana, a jedyną drużyną, która teoretycznie "odstaje" od reszty jest rybnicki ROW (teoretycznie, ponieważ casus lubelskiego Motoru w sezonie 2019 pokazuje, że nikogo nie powinno się skazywać z góry na pożarcie).

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Stal Gorzów nie da kasy na żużel w Poznaniu. Prezes zdradza, jak widzi rozwój PSŻ-u i awans do pierwszej ligi

  @sympatyk żu-żla: Wbrew pozorom, stworzenie stabilnego, mocnego klubu żużlowego nie jest takie proste. Nie wystarczy dysponować stadionem i "paroma groszami" na zbudowanie drużyny. Wokół żużla (jak każdej innej dyscypliny sportu) trzeba zbudować odpowiedni klimat i pozyskać wiernych kibiców i stałych zamożnych sponsorów. Na dobrze funkcjonujący klub (jeżdżący o najwyższe cele) trzeba np. pozyskać co roku ok. 10 mln. zł. To jest niebagatelna kwota, której nie da się uzbierać tak po prostu. Żeby stworzyć solidny i stabilny finansowo klub trzeba lat tradycji i udowodnienia tego, że taki klub nie jest kaprysem kilku chłopców na motorach. Pieniądze na klub nie biorą się znikąd. Najczęściej pochodzą one od przedsiębiorców, dla których marka klubu musi być swoistą reklamą, albo z budżetu miasta (czyli ze środków publicznych, z wydania których podatnicy władzę - nawet lokalną - rozliczą).
  Nie tylko w Poznaniu tworzenie klubu żużlowego jest sporym wyzwaniem. W Warszawie klubu wystawiającego drużynę do rozgrywek żużlowych próżno szukać, podobnie np. w Szczecinie, Katowicach i Białymstoku. W Krakowie klub żużlowy istnieje, ale wielkich sukcesów nie odnosi, w Łodzi też niby jakoś wszystko się "kula", ale wyniki optymizmem nie napawają. Nawet w Bydgoszczy (o zgrozo!!!) na przestrzeni ostatnich lat nie działo się za dobrze, choć w 2019 r. tamtejszy klub awansował do Nice 1. L.Ż. Nie ma więc mowy o zależności wielkie miasto - fajny żużel.
  Powtórzę, na zbudowanie liczącej się w Polsce drużyny (mającej szansę odnosić sukcesy) potrzeba (najczęściej) lat pracy i odpowiedniego klimatu.

 • Leon1985 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jeżeli przeciwny wsparciu Zmarzlika z miejskiej kasy jest tylko radny-adwokacina Synowiec, to luz. Niech sobie "szczeka" ile wlezie! Może zwyczajnie ma jakiś kompleks i tyle.
  Co do Stilonu, zawsze powtarzam, że tak mają, jak grają. Bez obrazy, ale w porównaniu do żużla piłka nożna w Polsce (szczególnie na poziomie czwartej ligi), to dopiero żadna promocja!

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Transfer dnia. Małżeństwo z rozsądku Nielsa K. Iversena oraz Stali Gorzów. Syn marnowtrawny powrócił

  Można zaryzykować twierdzenie, że Stal ma pełny skład, bez dziur w formacji seniorskiej. Twierdzenie, że N.K Iversen najlepsze lata ma już za sobą wydaje się nieco na wyrost. Jakimś cudem niemal każdy, kto startował w ostatnich latach w KS Toruń musiałby mieć najlepsze lata za sobą. Co do twierdzenia, że Stal i Iversen, to małżeństwo z rozsądku - należałoby zapytać, gdzie niby Iversen miałby szukać szczęścia, jeżeli nie w klubie, w którym odnosił największe sukcesy?
  W jednym z wywiadów "Puk" stwierdził, że "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej." To chyba najlepszy dowód na to, że Duńczyk w Stali czuł się dobrze i nie wraca do Gorzowa z przymusu.
  To jeden z tych zawodników, z którymi warto się identyfikować, bo nie zmienia on klubów jak przysłowiowych "rękawiczek."

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Dariusz Ostafiński: (Nie)wierny jak Kasprzak. Kiepski z niego aktor. Wolałem go jako didżeja (komentarz)

  Temat poszukiwania klubu przez Krzysztofa Kasprzaka zakończył się definitywnie 24 października, a Ostafiński dalej wałkuje temat. Czyżby nie miał materiału na inny (bardziej aktualny i pasjonujący) temat?

  Dla Pańskiej informacji, Panie redaktorze Ostafiński - mało kogo już dzisiaj obchodzą kulisy poszukiwania klubu przez KK na sezony 2020/2021. To już historia, którą w Gorzowie mało kto się interesuje. Ważne, że KK został w Stali. Władze i kibice lubelskiego Motoru zapewne też już żyją innymi tematami i nie rozpaczają po Kasprzaku. Koziołkom w głowie teraz zapewne Matej Zagar i (być może Jakub Jamróg), nam N.K. Iversen, Marcus Birkemose i nasza formacja juniorska. Tematu KK już zwyczajnie nie ma! No, chyba że w Pańskiej głowie! Radziłbym jednak odpuścić, bo się Pan niechcący jakiejś psychozy nabawi.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Stelmet Falubaz wyprzedził truly.work Stal. Gorzowianie chcieli ściągnąć drugą perełkę

  Wszyscy emocjonują się młodymi zagranicznymi zawodnikami, ale nikt nie ma gwarancji, jak Kvech i Birkemose sprawdzą się na torach PGE Ekstraligi i czy w ogóle (a jeśli nawet, to jak często) będą mieli okazję jeździć na ekstraligowych torach. Kto interesuje się żużlem, ten wie, że osiągnięcia żużlowców w rozgrywkach lig zagranicznych często nie mają nic wspólnego z tym, jak radzą sobie oni w lidze polskiej (szczególnie w PGE Ekstralidze).
  Nasza liga często brutalnie weryfikuje różnej maści zagraniczne talenty (zwłaszcza te mało doświadczone), nie ma więc powodu, aby "piać z zachwytu", zanim nie przekonamy się ile są oni faktycznie warci, choć warto mieć utalentowanych jeźdźców w składzie swojej drużyny. A nuż wypalą, a wtedy "dobra nasza"!

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Kasprzak stracił wiarygodność wśród prezesów. Kłamał w żywe oczy, powinien przeprosić

  Przyrównajmy żużlowca do przeciętnego Kowalskiego. Czy tenże Kowalski szuka pracy tylko w jednym miejscu i omawia warunki zatrudnienia tylko z jednym potencjalnym pracodawcą? Raczej nie! Podobnie Krzysztof Kasprzak, miał prawo negocjować z więcej niż jednym klubem. Nie ma w tym nic dziwnego. Co, gdyby negocjacje ze Stalą zakończyły się fiaskiem, a KK nie rozmawiałby o możliwości podpisania kontraktu w innym klubie? Zawodnik zostałby zwyczajnie na lodzie, w najlepszym wypadku miałby niewiele czasu na znalezienie sobie pracodawcy, a jego pozycja negocjacyjna byłaby raczej słaba, bo (w praktyce) po 20. października większość "klocków" w PGE Ekstralidze jest już poukładana.

  Czy KK powinien za swoją postawę przeprosić? A co mi (kibicowi Stali Gorzów) po jego przeprosinach, skoro i tak ostatecznie zostaje on w Gorzowie? Ważne, żeby KK dobrze wykonywał swoją robotę, czyli zdobywał jak najwięcej punktów dla Stali w kolejnych sezonach.

  Ostatecznie, ilu na świecie jest sportowców, którzy nie będąc wychowankami klubu, którego barwy reprezentują, wiążą się tym klubem na tak długo, jak KK ze Stalą? Cyba niewielu, prawda?

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Kasprzak zostaje w Stali. Zawodnik po raz drugi wystawił Motor

  @Bob Kraków: Napisał koleś, którego klub okupuje ostatnie miejsce w 2LŻ. (chyba że Kraków w Twoim podpisie znalazł się przez przypadek).

  Najpierw patrz na swoje podwórko, a dopiero potem komentuj to, co dzieje się w innych klubach (tym bardziej, że - jak widać - raczej nie masz nic ciekawego do powiedzenia). Jakoś nikt normalny nie nabija się z drużyny spod Wawelu, mimo że to osiąga w lidze raczej marne wyniki. Jak się ma jednak syf, a nie speedway u siebie, to chociaż w hate'ach i wypisywaniu głupot trzeba być mocnym.

  O Stal się nie martw. Nawet jeżeli kiedykolwiek klub z Gorzowa spadnie z PGE Ekstraligi (nie sądzę, aby prędko to nastąpiło), to raczej długo nie osiągnie tak marnego poziomu jak krakowska Wanda.

  P.S.
  Więcej rozwagi w pisaniu postów życzę.

 • Leon1985 napisał/a komentarz do Żużel. Kasprzak zostaje w Stali. Zawodnik po raz drugi wystawił Motor

  Pozostanie Krzysztofa Kasprzaka w Stali to bez wątpienia dobra wiadomość. Jeżeli w miejsce odchodzącego z Gorzowa Petera Kildemanda uda się pozyskać Nielsa K. Iversena, skład Stali będzie się prezentował obiecująco (może nawet nieco lepiej niż w 2018 roku, kiedy to odchodzących z Gorzowa Przemysława Pawlickiego i właśnie Nielsa K. Iversena zastąpił Szymon Woźniak). W przypadku transferu "Puka" do Stali zmiany w podstawowym składzie drużyny będą co prawda kosmetyczne, jednak nie od dzisiaj wiadomo, że pozyskanie jednego solidnego zawodnika potrafi odmienić oblicze zespołu. Formacja juniorska Stali też (wbrew pozorom) nie wygląda źle (Stal ma bowiem doświadczonego Rafała Karczmarza, utalentowanego i nabierającego doświadczenia Mateusza Bartkowiaka i Wiktora Jasińskiego, o którym ostatnio zrobiło się głośno), choć z całą pewnością w nadchodzącym sezonie od gorzowskich juniorów należy oczekiwać nieco bardziej stabilnej formy i (co za tym idzie) odrobinę wyższych zdobyczy punktowych niż w 2019 roku. Aby jednak ze spokojem myśleć o powrocie do fazy play-off w sezonie 2020, drużynę znad Warty powinien wzmocnić jeszcze jeden solidny zawodnik oczekujący, bowiem w minionym sezonie "ławka rezerwowych" w Stali nie prezentowała się zbyt okazale. Nie w ilości bowiem, a w jakości zawodników (także oczekujących) siła. Do składu Stali dołączył co prawda Marcus Birkemose, ale czy niedoświadczony szesnastolatek okaże się przydatny w Gorzowie - czas pokaże.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.