Jakub12200 - lubi

  • Jakub12200 lubi Komentarz

    Dla mnie Daszek na środku to głupota, jestem tego samego zdania jak Grzesiu Tkaczyk mówiąc , że on po prostu nie ma warunków by grać na tej pozycji i dawać nam jakość

  • Jakub12200 lubi Komentarz

    Jak dla mnie również ale wiesz jak jest gdy ktoś się uprze i wie, że niezależnie od rezultatu swojego uporu, to i tak będzie trwał na stanowisku?
    Teraz do konkretów, tu całkowicie zgadzam się z Grześkiem Tkaczykiem. Daszek na środku to zupełnie inny automatyzm w zachowaniu i poruszaniu się na boisku. Tak dla niego, jak i dla kolegów z zespołu. Jest to tym bardziej dziwne, że on będzie po długiej przerwie, a w zespole klubowym będzie bardzo ciężko pracował nad powrotem do formy i gry na skrzydle. Jego obecność na środku nie stwarza żadnego zagrożenia rzutem z 2 linii. Tu w grę wchodzi jedynie wejście w 6 metr. Ponadto rozwiązanie z Daszkiem jest tylko tymczasowe bo m on już swoje lata, więc po co nam ono, jak nam chodzi o gonienie Europy i nie tylko, a także zmontowanie ekipy na 2023?! Grzesiek rozumie problem z Daszkiem, bo był doskonałym środkowym i wie ile znaczy wysoki środkowy z mocnym rzutem z 9 metra, który odciąża połówki. Nam taki gość jak rybie woda. Tyle, że takiego nie mamy. Choć bardzo się dziwię, że w odstawkę poszedł Kondratiuk, bo w odróżnieniu od Pilitowskiego, a zwłaszcza że Potocznego nie preferuje gry w poprzek. Wystarczy popatrzeć ile bramek i to jakich, rzucił w tym sezonie w lidze. Kondratiuk potrafi przyłożyć ale musi mieć stworzoną pozycję, to również nie jest typ Tkaczyka czy nawet Rosińskiego. Musimy sięgnąć głębiej. Mi akurat bardzo podoba się gra Zieniewicza z Gwardii Opole. Też nie ma zbyt dobrych warunków ale ma za to bardzo mocy rzut, nie boi się ryzyka i bardzo dynamicznie atakuje strefę. Tyle, że widziałem go jedynie na połówce. Myślę, że jednak nie będzie dla niego problemem przestawienie się na środek. Co więcej gra w obronie, w odróżnieniu od Potocznego i Pilitowskiego. Co więcej dałbym już szansę młodemu Olejniczakowi, bo ten chłopak ma papiery na duże granie. Jednak tu może być pewien problem natury polityczno/mentalnej tj. został on niejako odkryty i wprowadzony do kadry przez Przybeckiego, więc nie wiem czy Rombel ot tak, to przełknie? Poza tym całkiem nieźle pod względem rzutowym i techniki indywidualnej prezentuje się Kacper Adamski z MKS Kalisz. Również uważam, że warto mu się bliżej przyjrzeć.