II liga koszykarzy: Prudniczanie bezbłędni w rzutach wolnych

Sobota w II lidze koszykarzy przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć. Znakomita skuteczność w rzutach wolnych okazała się jednym z kluczy do sukcesu Pogoni Prudnik nad zespołem z Ostrowa.

Dawid Bilski

W grupie A nie zwalnia tempa Open Florentyna Pleszew. W sobotni wieczór lider tabeli zdeklasował na własnym parkiecie Korsarza Gdynia, zdobywając aż 116 punktów. Aż siedmiu graczy pleszewskiej drużyny rzuciło więcej niż 10 "oczek".

Nie powiodła się szaleńcza pogoń koszykarzy KK Świecie, którzy ostatnią kwartę z AZS-em Olsztyn wygrali różnicą 23 punktów. Gospodarze fatalnie spisywali się przez 30 minut.

W grupie B drugiej porażki na wyjeździe w tym sezonie doznali koszykarze z Ostrowa. Podopiecznych Mikołaja Czai pokonał zespół Pogoni Prudnik. Gospodarze mieli 100-procentową skuteczność z rzutów wolnych - 22 na 22! W ostrowskiej drużynie wyróżnił się Marcin Kałowski, który trafił pod rząd 7 rzutów z gry.

Samodzielnym liderem został zespół Śląska Wrocław, który nie miał problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa. Po kilkutygodniowej przerwie powrócił Radosław Hyży, który zdobył 16 punktów i miał 10 zbiórek.

W grupie C na uwagę zasługuje mecz w Bielsku Podlaskim. Oba zespoły rzuciły razem 208 punktów. 40 "oczek" dla gospodarzy zdobył Łukasz Kuczyński.

Pierwszy ligowy triumf zanotowały rezerwy Rosy Radom. W niedzielę do walki o punkty przystąpią czołowe drużyny tej grupy.

GRUPA A
WILKI Morskie Szczecin - KSIĘŻAK Łowicz 80:95 (18:22, 20:24, 23:24, 19:25)
OPEN Florentyna Pleszew - Korsarz Gdańsk 116:85 (26:16, 23:12, 38:28, 29:29)
Żyrardowianka Żyrardów - Żuraw Gniewino 80:79 (19:16, 19:13, 14:22, 19:20, d. 9:8)
Trefl II Sopot - AZS Politechnika Poznań (niedziela, 13:00)
GKK Gorzów Wlkp. - Astoria Bydgoszcz (niedziela, 17:00)
KK Świecie - Inter Parts AZS UWM Olsztyn 77:82 (12:23, 10:19, 19:27, 36:13)

GRUPA B
AZS AWF Katowice - MKS Skierniewice 84:72 (33:15, 18:17, 14:26, 19:14)
MCKiS Jaworzno - Mickiewicz-Romus Katowice 69:83 (23:21, 18:17, 15:22, 13:23)
WKK Wrocław - GTK Fluor Britam Gliwice 78:72 (33:14, 19:27, 15:17, 11:14)
Pogoń Prudnik - BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski 70:66 (12:20, 22:11, 21:18, 15:17)
Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory - Alba Chorzów 69:83 (23:21, 18:17, 15:22, 13:23)
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - WKS Śląsk Wrocław 65:83 (17:33, 23:12, 16:15, 9:23)
UMKS Piotrcovia - AGH Alstom Kraków (niedziela, 17:00)

GRUPA C
BKS TUR Bielsk Podlaski - AZS II Politechnika Warszawa 114:94 (28:23, 27:28, 31:16, 28:27)
Rosa II Radom - STACO MNLK Niepołomice 83:52 (25:15, 21:11, 17:11, 20:15)
UKS Siemaszka Piekary - Unia Tarnów 89:82 (12:26, 22:6, 21:17, 15:21, d. 19:12)
PWiK Piaseczno - NOVUM Lublin (niedziela, 19:30)
AZS Politechnika Rzeszowska - UMKS Kielce (niedziela, 18:00)
MKS Limblach Limanowa - KS Pułaski Warka (niedziela, 16:00)