Przegrane liderów - podsumowanie 7.kolejki Młodej Ligi

W 7.kolejce w bezpośrednich pojedynkach zmierzyły się cztery jak na razie czołowe zespoły tego sezonu. Do wyłonienia zwycięzcy - podobnie jak w dwóch innych meczach - potrzeba było pięciu setów. Od Skry Bełchatów lepszy okazał się Jastrzębski Węgiel, a ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle pokonała Delecta Bydgoszcz.

Agnieszka Niedziałek

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (25:16, 28:26, 19:25, 18:25, 15:7)

Z wyłączeniem drugiego seta tego meczu rozgrywanego pod Jasną Górą, wszystkie pozostałe miały dość jednostronny przebieg. Wygrywająca drużyna - którą raz byli gospodarze, a raz goście - pokonywała dość pewnie przeciwników. W pierwszym secie można wręcz mówić o deklasacji gdańszczan, którzy przegrali tę partię do 16. W drugiej postawili gospodarzom dużo twardsze warunki, ale ponownie musieli uznać ich wyższość. Niektórzy oczekiwali, że w kolejnej odsłonie częstochowianie "dobiją" przyjezdnych. Tamci powrócili jednak do gry i to oni wygrali wyraźnie zarówno trzecią, jak i czwartą partię. Siatkarzom Lotosu Trefl nie starczyło jednak sił na równorzędną rywalizację w partii piątej, w której byli w stanie zdobyć jedynie siedem punktów.

AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (19:25, 25:18, 25:22, 22:25, 12:15)

Po przełamaniu w zeszłej kolejce rzeszowianie zapisali na swoim koncie drugą z rzędu wygraną. Tym razem jednak potrzebowali aż pięć setów, aby pokonać przeciwników. W inauguracyjnej partii wygrali bardzo pewnie, ale gospodarze poprawili swoje błędy i w dwóch kolejnych to oni byli górą. Przyjezdni powrócili do gry w czwartej odsłonie i doprowadzili do tie-breaka, w którym wygrali różnicą trzech "oczek". Dla graczy Politechniki Warszawskiej było to trzecia z rzędu przegrana, która sprawiła, że spadli oni na ostatnie miejsce w tabeli.

Delecta Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (21:25, 25:14, 25:27, 25:23, 15:11)

Poziom gry w meczu pomiędzy Delectą i ZAKSĄ dość mocno falował. O ile w pierwszym secie kędzierzynianie wygrali różnicą czterech punktów, to w kolejnym byli w stanie ugrać zaledwie czternaście "oczek". Najbardziej zacięta była trzecia partia, którą po grze na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęli goście. Wyrównany przebieg miała również kolejna odsłona, która tym razem padła łupem bydgoszczan. Zmotywowani gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść również decydujący piąty set i tym samym tracą obecnie do kędzierzynian już tylko punkt.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 28:26, 25:23, 28:30, 15:12)

Niepokonani do niedawna bełchatowianie po raz drugi z rzędu musieli uznać wyższość rywali. Pojedynek z siatkarzami z Jastrzębia miał bardzo emocjonujący przebieg. Wystarczy tylko wspomnieć, że dwie partie zakończyły się po grze na przewagi, a w żadnym z setów różnica punktowa między obydwoma drużynami nie wynosiła więcej niż trzy "oczka". Pierwszy set wygrali goście, ale w dwóch kolejnych lepsi okazali się gospodarze. Najdłużej trwająca czwarta odsłona przyniosła zwycięstwo zawodników Skry, ale końcówka tie-breaka należała do jastrzębian i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w tym zaciętym meczu.

AZS UWM Olsztyn - Fart Kielce 3:1 (27:25, 25:21, 16:25, 27:25)

Spotkanie w Olsztynie jako jedyne w tej kolejce nie zakończyło się w pięciu setach. Pierwszy set rozstrzygnięty grą na przewagi padł łupem gospodarzy. Drugi również przebiegał po myśli akademików, którzy tym razem pokonali rywali do 21. Przegrana w dwóch poprzednich odsłonach podziałała na kielczan jak zimny prysznic i w kolejnej to zwyciężyli oni bardzo pewnie. W czwartym secie walka była równie zacięta jak w inauguracyjnej partii i podobnie jak wtedy lepsi okazali się gospodarze, którzy dzięki temu zapisali na swoim koncie jakże potrzebne im trzy punkty. Zwycięstwo nad Fartem było drugą w tym sezonie wygraną siatkarzy z Olsztyna.