Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Trochę "podkręciłem". To fakt. Ale pamiętaj, że piszę z pozycji kibica, a nie dziennikarza sportowego, więc wolno mi ciut więcej ;)
  Żeby było jasne. Nie odmawiam panu Krowickiemu zaangażowania i chęci. Chodziło mi generalnie o to, że z boku wygląda to trochę tak, jakby nie bardzo wiedział co chce zrobić. Albo jakby prowadził tę ekipę bardzo asekuracyjnie, bojąc się podjęcia odrobiny ryzyka. Bo w to, że nie potrafi wyciągać wniosków zupełnie nie wierzę.
  Spójrz na trenera Nawałkę. Gdy Duńczycy dokopali naszym cztery jajko w eliminacjach zebrał jaja w garść i zaczął myśleć nad zmianą systemu gry. Tak, żeby na wypadek kłopotów mieć plan B. Gdy wypada mu jakiś piłkarz, natychmiast wyciąga następnego nie wiadomo skąd. Fakt, że ma nieporównywalnie większe możliwości wyboru. Chodzi mi tylko o to, że widać, iż gość myśli nad składem na kilka ruchów do przodu.
  A trener Krowicki? Nie jest nawet w stanie dać szansy kilku młodym a obiecującym dziewczynom w sparingu. I później jak na ostatnim turnieju. Wychodzi brak alternatywy gdy dziewczyny zagrały dobry mecz ze Szwedkami i kawałek bodaj z Czeszkami. A później nie bardzo było wiadomo co i na kogo można spróbować zmienić i turniej psu w pupę.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Dramatu nie ma, wg mnie lepiej by się było zamienić z Chorwacją. Ale jak zwykle cel podstawowy to awans do 12 - to oznacza rozstawienie w play-off do MŚ i szanse na grę o Igrzyska. Powtórka z 2016 ze Szwecji to "auf Wiedersehen" herr Krowicki i dramatyczna obrona przed powrotem do czasu Przybylskiego

 • Wielbuond lubi Komentarz

  czekamy na walne, ale dobrze raczej nie będzie...

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Ktoś odchodzi,ktoś przychodzi,jak to po sezonie.Tak czarno bym tego nie malował,sytuacja finansowa ch..a,ale stabilna:)

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Szansę będzie miała tym większą, jeśli otrzymacie miejsce w LM bez eliminacji, tak jak Vistal rok temu. Patrycja też może nieco skorzystać na ewentualnym udziale Pogoni w Challenge Cup, no a Asia D. i Ola będą mogły co tydzień konfrontować swoje umiejętności z zawodniczkami wysokiej klasy.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Ostatnie ruchy potwierdzają że źle się dzieje w Elblągu. Problemy finansowe sprawiają że klub może mieć duże problemy że skompletowaniem zespołu na walkę o coś więcej jak wejście do pierwszej połówki naszej ligi.Wiem że kibice w Elblągu i nie tylko są bardzo zaniepokojeni obecną sytuacją.Mam nadzieję że nie dojdzie do Exodusu tego zespołu, a włodarze ustabilizują sytuację. Powodzenia dla Oli.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Dokładnie, człowiek czyta o tym, że nie najlepiej stoją sprawy w Elblągu - ktoś ze Startu mógłby coś napisać, jak to wygląda? Czy na razie nie wygląda i stąd "cisza w eterze"?

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Większe szanse na wejście na europejski poziom daję Aśce Szarawadze. Myślę, że na współpracy z Lisem sporo skorzysta (tak jak Asia Drabik), a warunki ku temu ma, do tego mimo 24 lat duże ogranie międzynarodowe, LM i w Lublinie i Gdyni oraz kadra. Ale jakby i Stokłosa i Noga też poszły do przodu to na kole mielibyśmy spokój na długie lata.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Obrotową rozliczamy nie tylko z bramek, ale i z wypracowywania pozycji do rzutu koleżankom, zwłaszcza rozgrywającym.
  Jak widać, coraz więcej zawodniczek dochodzi do wniosku, że aby zrobić realne postępy, najlepiej spróbować sił za granicą. Ola zadebiutowała w ekstraklasie jeszcze jako 15-latka, więc mimo wciąż nastoletniego wieku jest już szczypiornistką w miarę doświadczoną i jeśli przebije się w Rumunii, możemy doczekać się drugiej kołowej na europejskim poziomie (o sukcesy tej pierwszej w lidze węgierskiej jestem spokojny :) ).

 • Wielbuond napisał/a komentarz do Kolejna elblążanka w Rumunii. Przeniesie się tam Aleksandra Stokłosa

  Powodzenia Stoken :) Udźwigniesz temat, jak wtedy, gdy przechodziłaś do Elbląga.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Wielbuond lubi Komentarz

  No cóż potwierdziła się ta wiadomość a nie ukrywam że liczyłem na kontrakt u nas, ma młoda potencjał i pod skrzydłami Lisa na pewno znacznie by się doszkoliła. Ale to nie koniec zmian kołowych. (jestem spokojny o swoja Nogę ;)

 • Wielbuond lubi Komentarz

  W obecnej kadrze juniorek U-18 nieco ponad połowa zawodniczek gra w SMS-ie, pozostałe reprezentują tylko swoje kluby.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Ooo mój post zniknął, ciekawe dlaczego bo nic tam niestosownego nie było.
  PS. A w artykule nadal brak wśrod uczestników mistrza Norwegii Vipers Kristiansand

 • Wielbuond lubi Komentarz

  A dla mnie "hydro - zagadka" to obecność Ewy - jaka jest Jej rola w Zespole ?
  Kiepska w obronie, "0" w ataku - taka Marta to przy Niej wszechstronny Gigant
  i super zgranie z Kinią i Asią !
  Jeśli i Dunka ma taka samą charakterystykę stylu gry to Fox ma problem !
  57 minut meczu mogło się podobać - a była realna szansa na zwycięstwo - ale nie da się
  wygrać mając do dyspozycji tylko 7 wartościowych Zawodniczek !

 • Wielbuond lubi Komentarz

  "Zajęliśmy tam dopiero 15. lokatę, która nie dała bezpośredniej promocji do mistrzostw świata rok później (trzeba było zająć przynajmniej 14. miejsce)."


  Ręce, nogi i wszystko inne opada, jak się to czyta...
  Czemu w takim razie rok temu graliśmy w eliminacjach MŚ akurat z Rosją, skoro ta powinna była uzyskać bezpośrednią promocję po zajęciu 7. miejsca na ME 2016? ;)

 • Wielbuond napisał/a komentarz do Towarzysko: ciekawy sparing w Monachium. Polki przegrały z Niemkami rzutem na taśmę

  No nie wierzę w co piszę ;) ale to wydaje się być najlogiczniejszym wytłumaczeniem. Pomijając Liska czy Zych serio nie mogę się nadziwić braku minut Rossi. Ciekawy jest problem bramek. Zamknęliśmy się na trzy nazwiska i mam dziwne uczucie, że żadna dziewczyna, która nie przeszła przez "fabrykę bramkarek pezetpeer" nie ma szans zaistnieć począwszy od kadr juniorskich. Z resztą to samo jest z dziewczynami z pola. Z nowego pokolenia wszystkie muszą przejść przez sms Płock, a jeśli któraś nie ma tego w cv to może zapomnieć o kadrach juniorskich.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Mam wrażenie, że chyba sam nie do końca wierzysz w to co napisałeś i trochę na siłę starasz się znaleźć możliwe rozwiązanie tej zagadki:)
  Jeśli było by tak jak piszesz, to po pierwsze nie należało ich powoływać. A po drugie, jak może nie być gotowa na sparing, na otrzymanie w nim szansy zawodniczka, która - jak wcześniej pisałem - dobrze sprawdziła się w drużynie która zdobyła potrójną koronę i to włączając w to mecze te najtrudniejsze, międzynarodowe. Szczególnie w obliczu sytuacji, że na swojej pozycji ma konkurencję, która mówiąc delikatnie, na kolana nie powala.
  Dla mnie jedynymi możliwymi logicznymi sytuacjami byłaby stojąca poziom wyżej konkurencja (takie trzy Kingi Achruk) lub uraz (ale wówczas po co byłoby branie zawodniczek z urazem do Monachium na mecz towarzyski?).
  Jak dla mnie trener Krowicki po prostu się miota, samemu nie bardzo wiedząc dokąd i którędy ten okręt prowadzić.

 • Wielbuond napisał/a komentarz do Towarzysko: ciekawy sparing w Monachium. Polki przegrały z Niemkami rzutem na taśmę

  Ciężko się z Tobą nie zgodzić. Problem może być gdzie indziej. Może Pan Krowicki rozmawiał z Panią Sabiną i ta mu powiedziała, że zmienniczki z Kadry B nie są gotowe na kadrę A? Nie wiem, spekuluję. Bo innego wytłumaczenia nie widzę.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Właśnie o to mi chodzi. Trener, który spina się na wynik w meczu towarzyskim? Gdy celem miało być wprowadzanie do kadry świeżej krwi? Aż się prosiło, żeby w sytuacji stykowej wprowadzić młode dziewczyny, aby mogły pograć pod presją. Później będzie je ogrywał w meczu decydującym o wyjściu z grupy gdy zostanie do tego zmuszony np. dwuminutówkami lub czyjąś beznadziejną dyspozycją w danym dniu? Tym bardziej, że w Lublinie w grze pod DUŻĄ presją Ola Rosiak sprawdziła się naprawdę dobrze. Nie wiem, czy w kadrze byłoby tak samo, ale tego nie wie nikt, bo do tej pory prawdziwej szansy nie otrzymała. Trener chyba zapomniał o kilku dziewczynach które powołał.
  Co do Marty Gęgi jest to piłkarka która raz rzuci siedem bramek, innym razem jedną albo wcale, ale jeśli chodzi o obronę to w zasadzie w każdym meczu jest nieoceniona. Choć fakt, że czasem się zagotuje i szybko dwójki złapie. O ile zgadzam się, że w kadrze furory faktycznie nie zrobiła, o tyle jestem zdania, że do gry wnosi nie mniej niż Lisewska na którą z uporem maniaka stawia Krowicki. Nie zauważyłem również, aby coś wyjątkowego robiła Zych. Dlatego tym bardziej nie dostrzegam jakiejś myśli przewodniej w jego polityce kadrowej.
  Ale pomijając już to wszystko, chciałbym abyś zwrócił uwagę na inną rzecz. Czy dostrzegłeś w kadrze jakąś nowość, coś świeżego? Może lepszą obronę w jakimś innym systemie niż dotychczas? Bo ja dostrzegłem. Dwójkowe zagrania Kingi Achruk z Aśką Drabik, oraz sposób w jaki ta druga potrafi zrobić swoją gra bez piłki masę miejsca innym dziewczynom. Tyle tylko, że jest to coś, co dziewczyny wyniosły z gry w Lublinie. Można więc rzec, że dla kadry więcej od Krowickiego zrobił trener Lis. Szczególnie w kwestii gry Aśki, która przy nim weszła poziom wyżej. Mnie trener Krowicki w tej chwili przypomina trochę mojego nauczyciela W-Fu z podstawówki, który rzucał nam piłkę z hasłem "mata i grajta".

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Jak już pisałem niżej, odniosłem wrażenie, że akurat w konfrontacji z Niemkami wynik był dla Krowickiego nie mniej ważny niż ogrywanie rezerwowych, tym bardziej że do końca oscylował wokół remisu, więc szkoda przede wszystkim trzymania Oli na ławce lub na trybunach w obu wcześniejszych meczach. Trzy lata temu, gdy odkryciem sezonu była Kobi, Kim postanowił dać jej szansę w eliminacjach MŚ 2015 i później zaprocentowało to na głównym turnieju, zwłaszcza w ćwierćfinale z Rosją.
  Wiadomo, że Lisewska wróciła do reprezentacji, aby zapełnić lukę po Ali Wojtas, przynajmniej w ataku, tyle że w meczach o prawdziwą stawkę jak dotąd nie zawiodła tylko trzykrotnie - w rewanżu z Rosją w eliminacjach MŚ 2017 i w tegorocznym dwumeczu z Czarnogórą. Inne doświadczone rozgrywające na jej pozycji, jak Gęga czy Pielesz, furory w kadrze nie zrobiły, więc jeśli Sylwia będzie mało grać w Baia Mare, nie pozostanie nic innego, jak postawić na młodzież.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Tak tak, faktycznie - mój błąd. Ale co do zasady treść wybrzmiewająca z mojej wypowiedzi się nie zmienia, a wręcz potwierdza dobitniej. Bo mając w dwumeczu przewagę ośmiu bramek, trener tym bardziej powinien dać jej ze Słowaczkami pograć.
  A że nie był to debiut - wiem. Tyle tylko, że w Hiszpanii była w zasadzie bez większego boiskowego doświadczenia. Teraz jednak ma za sobą udany sezon w drużynie, która zdobyła Mistrzostwo Polski, Puchar Polski i Puchar Challenge. I w tej drużynie odegrała już dość istotną - może nie kluczową, ale istotną - rolę. Również w meczach o największym ciężarze takich jak choćby skumulowane finały PP i CC. Dlatego tym bardziej jest dla mnie niezrozumiałe stawianie na nią przez trenera kadry w tak małym wymiarze czasowym, szczególnie, że choćby wspomniana tu Lisewska generalnie grała "tak sobie". A już nie pozwolenie jej na grę np. z Niemkami to w kwestii odmładzania śmierdzi mi wręcz sabotażem. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby dostała tych szans pięć i je wszystkie koncertowo spartoliła. A nie dostała tak naprawdę żadnej.
  No chyba że trener nie miał okazji zobaczyć Oli w ważnych meczach w końcówce sezonu. Ale to też nie świadczyłoby o nim najlepiej.

 • Wielbuond lubi Komentarz

  Weszła na kilka minut w dwóch meczach, podobnie jak na turnieju towarzyskim w Gdańsku w marcu zeszłego roku. Przynajmniej w Japonii powinna pograć na tyle długo, aby zdobyć pierwsze bramki w reprezentacji.

 • Wielbuond napisał/a komentarz do Towarzysko: ciekawy sparing w Monachium. Polki przegrały z Niemkami rzutem na taśmę

  Tak jak ja dziwię się obecności Zych, tak wielu obecności Liska. Jedno co nas i Je łączy, to to, że to nie One wysyłają do siebie powołania, a są powoływane. Trener Krowicki wymyślił, że te zawodniczki są mu potrzebne.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Raf1

Możesz powiedzieć o co Ci chodzi?:) Czym Cię znów obraziłem? bo nie kumam. Przepraszam, choć nie wiem za co :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mark211

Mój awatar nie jest znakiem KMŻ Motor Lublin, to stworzona na wiosnę grafika pod wpływem złości. Wcześniej miałem logo minimalnie tylko przerobione ale kilka osób pokopiowało i musiałem kombinować.
Koszulki i gadżety klubowe produkuje mój znajomy (na dzień dzisiejszy ma zakład na Farbiarskiej lecz na dniach zmienia adres. Oryginalne logo klubu jest na fajasboku (którego nie posiadam) pod adresem:
https://www.facebook.c...p>

Jeśli interesują cię koszulki lub coś innego to puść wiadomość na razie tu na tablicy, postaram się o jakieś zdjęcia i w razie czego pomogę w wysyłce lub odbierzesz w 7. kolejce 10/11.10.2015 jak się spotkamy na Globusie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 22 sierpnia 2015 [2 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.