Michał Ś - lubi

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Witam.I jeszcze jedno moje spostrzezenie.Jak P.Swiacik chcial ratowac zuzel ,to wszyscy z Czewy piali wnieboglosy.Jak sie nie udalo i Facio chce nie na zarty zaczac wszystko od nowego,wlacznie z Logo nowego Klubu,to juz sie Wam niepodoba?.Przeciez nowe Logo to z akceptacja P.Swiacika z pewnoscia.To juz teraz On jest ,,,be,,?.Dajcie Mu jak juz pelne 100% dowolnosci.Ocenicie ,,pozniej,,Inne wyjscie widzicie?.Ja tez nota bene na jego miejscu chcialbym zaczac z nowym Logo,zwiazanym ze mna,ale i tak zwiazanym z Lwem.Pozdro.GKM/Torun.,

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Chciałbym uwierzyć Michałowi Świącikowi. Tym bardziej że pracuje społecznie i nie pobiera za to wynagrodzenia. Tak przynajmniej twierdzi.

 • Michał Ś lubi Komentarz

  tomas68: Oświeć mnie, komu STOWARZYSZENIE jest coś winne?

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Przyznam, że napisałem to złośliwie, ale cóż... Większość kibiców w Polsce postrzega częstochowski żużel podobnie jak ja. Uważam, że skoro chce Pan zbudować klub na zdrowych zasadach to musi Pan wraz ze swoimi współpracownikami jak najszybciej odciąć się od ludzi ze skompromitowanej Spółki Akcyjnej i po prostu pozwolić jej skonać. Takie bratanie się z ludźmi, którzy wygenerowali olbrzymie długi chluby Stowarzyszeniu nie przynosi, a wręcz będzie ono podejrzewane o to, że będzie kontynuować skandaliczne praktyki poprzedników. Nadszarpniętego wizerunku przez kłamstwa Pana Mizgalskiego i Śleszyńskiego praktycznie NIE DA się odbudować i dalsze utrzymywanie na siłę CKM SA w Ekstralidze nie ma sensu. Prawdopodobnie w spadku po SA pozostałyby Wam długi, bo jak wiadomo kilka zapisów w regulaminie się znalazło, ale uważam, że dzięki wiernym sponsorom częstochowskiego żużla, miastu i kibicom (na pewno będą kibicować Lwom przy Olsztyńskiej o ile nie będą oszukiwani) udałoby się je spłacić. Jak słusznie Pan zauważył, macie przecież wielu wychowanków, na bazie których możnaby budować nowego Włókniarza.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia, bo Częstochowa nie zasługuje na bycie pośmiewiskiem ;)

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Koncepcja fajna, jednak jest mały problem z torem. Jeżeli spółka zbankrutuje stowarzyszenie będzie musiało utrzymywać stadion a to kosztuje. Widzę że ktoś już wie co się stanie. Nowy klub z czestochowy wystartuje z 2 ligi. Pytanie tylko czy po dodaniu zespołu do 2 ligi ten 1 od razu zbankrutuje??

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Jak w ogóle taka myśl mogła komuś przyjść do głowy? Sprzedanie Czaji, żeby Stowarzyszenie miało za co funkcjonować byłoby samoistnym seppuku. Kibice w Częstochowie tego by nie przełknęli i duży procent by odpuścił odwiedzanie Olsztyńskiej. Wiadomo, że Czaja jest zawodnikiem Stowarzyszenia, ale Spółka to powinien być cel nadrzędny. Tyle lat czekaliśmy na wychowanka za którego nie trzeba się wstydzić. Jak kibice się odwrócą i Spółka się rozpadnie pieniądze z Czaji Stowarzyszenia nie uratują, bo bez spółki to by było komu potrzebne. Ja nie wiem co te czerwone częstochowskie polityki tak zadrwiły ze Stowarzyszenia i rzuciły im ochłapy. Przecież to jakaś farsa. Trudny okres trzeba przetrzymać, ograniczyć maksymalnie wydatki, ograniczać pole działania i jakoś ten rok prze wegetować. Sezon niech ruszy, może jakiś sponsor się znajdzie i pomoże w trudnych chwilach Stowarzyszeniu. Jest Pan Panie Świącik świeżo upieczonym prezesem, takie rozwiązania jak sprzedaż juniorów w imię istnienia Stowarzyszenia po prostu byłoby katastrofą i miało nieodwracalne skutki. Walczyć, kombinować, szukać, nie wiem z giełdy kasa niech wspomoże Stowarzyszenie, może Dospel byłby zainteresowany pomocą. Więcej wiary i zaangażowania, a nie dopuszczać w ogóle myśli o najgorszym z najgorszych scenariuszy.

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Faktycznie dla wielu jest to śmieszne co dzieje się w Częstochowie, ale nie wszyscy wiedzą że Stowarzyszenie CKM Włókniarz jako jedyny klub żużlowy w chwil tworzenia spółek ekstraligi żużlowej został delikatnie mówiąc "wykolegowany" przez ówczesny zarząd CKM Włókniarz SA i nie posiada żadnych udziałów, prawa głosu i wpływu na politykę klubu ekstra ligowego. Wszystkie kluby pozostałe w ekstralidze mają jako udziałowca stowarzyszenia i są on zobowiązane do wspierania klubów S.A. Częstochowa takiego obowiązku nie ma a to ona szkoli zawodników, szkółka stworzona została przez Prezesa Ziębaczewskiego 10 lat temu i od pewnego czasu mamy efekty naszych wychowanków. Nie wyobrażam sobie żeby Artur czy Hubert bronili barw innych klubów niż CKM. Układ Stowarzyszenie - S.A nie jest wymysłem obecnych ekip i te współpracują dobrze, ale wielu tu piszących nie znając rzeczywistości opowiadają głupoty a na pewno nie znają Regulaminu Przynależności Klubowej które regulują prawnie sposób wypożyczenia czy też innej formy przekazania zawodnika. Tu trzeba podkreślić fakt bolesny że w ostatnim okresie na szkolenie chłopaków które jest realizowane przez Stowarzyszenie nie są przekazywane przez miasto żadne środki ( bo nie można mówić, że przekazanie kilku tysięcy na szkolenie w chwil gdy motor średniej klasy używany to min. 10 000zł i to nie do wyścigów ekstra ligowych jest wsparciem szkolenia żużla). Wierzę że Artur i Hubert będą w Częstochowie i rozbudzanie apetytów w innych klubach tu nie ma znaczenia. Kwota określona przy nazwiskach ma tylko wskazywać wkład stowarzyszenia w drużynę ekstra ligową bo stowarzyszenie oddaje zawodnika nieodpłatnie a potem czyta się po co jest to Stowarzyszenie i co ono robi??? ano robi tylko że nawiedzeni kibole nie znający faktów chcieliby umniejszyć wkład stowarzyszenia a to ono ma historię bo spółki są od kilku lat a jak wyżej pisałem niestety Stowarzyszenie zostało "wykolegowane z układu" częstochowskiego S.A. Podkreślam nie jest to wynikiem działania obecnych ekip, ale "smrodek" podsycany przez niektórych pismaków szukających sensacji trwa do dziś.

 • Michał Ś lubi Komentarz

  szacun kolego

 • Michał Ś lubi Komentarz

  MARIAN COME BACK!

 • Michał Ś lubi Komentarz

  "a rodzice pomogą mu w sprzętowych inwestycjach "
  Ciągle, jednak ubolewa szkolenie :/ . Żużel stał się sportem dla bogatych rodziców i dzieciaków. Szkoda, bo tak przepadnie wiele talentów.

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Swietne uwagi!
  Dokladnie jest tak, jak piszesz. Polaryzacja zuzlowcow na bogaczy i biedakow. Srednia klasa zostala wybita.
  Zeby tylko konformista, komentator wszystkich stacji sportowych i podobno ekspert od wszystkiego w zuzlu, pan Cegielski to zauwazyl.
  Pozdrawiam

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Jeżeli Szumina będzie jechał tak dalej to ma duże szanse pojechać jako 5 w pucharze w Częstochowie :) niech potwierdzi formę teraz w Gnieźnie, a w Częstochowie się o niego nie martwię :) wiem, że na te chwile mogą to być marzenia Szumina w kevlarze Polski, ale gdyby taki cud się wydarzył to w Częstochowie może być problem nawet z miejscami stojącymi :) CKM!

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Ciekawe Panie Dworakowski, to co w zeszłym roku mieli powiedzieć kibice Włókniarza kiedy na żądanie Ryana Sullivana, który też stawiał ultimatum, zmieniano tor w Częstochowie ? Czy w takim razie są ważni i ważniejsi ?

 • Michał Ś lubi Komentarz

  Pierwszy mecz Sparty (wtedy Spójni) w Częstochowie odbył się już w 1951r. Redakcja zgubiła w sumie 4 mecze pomiędzy tymi drużynami które rozegrano w latach 1951-1956