Przed EURO 2012: Niemcy - Holandia 3:0, genialny mecz Klose! Włochy przegrały z Urugwajem (wideo)

Koncertową grę reprezentacji Joachima Loewa obejrzeli kibice w Hamburgu. Wracający po kontuzji Miroslav Klose zdobył gola i popisał się dwiema asystami. Anglicy skromnie ograli Szwedów, a Francuzi nie poradzili sobie z Belgami.

Konrad Kostorz

Znakomity mecz rozegrali w Hamburgu rozegrali Niemcy. Uchodzący za jednego z głównych faworytów na EURO 2012 Holendrzy nie mieli nic do powiedzenia w konfrontacji z ekipą Joachima Loewa. Gospodarze objęli prowadzenie po znakomitej kombinacyjnej akcji Toniego Kroosa i Miroslava Klose, którą wykończył Thomas Mueller. Na 2:0 po świetnej asyście Mesuta Oezila i precyzyjnym strzale głową podwyższył Klose. 33-latek ma już na koncie 63. gole w narodowych barwach i zbliża się do rekordzisty Gerda Muellera (68 trafień).

Po przerwie Oranje ruszyli aktywniej do przodu i wreszcie stworzyli sobie szanse przed bramką Manuela Neuera. Do siatki trafili jednak niezawodni Niemcy po kolejnej perfekcyjnej akcji tercetu Mueller - Klose - Oezil.

Po raz drugi w ciągu 4 dni 1:0 wygrali Synowie Albionu. Podopieczni Fabio Capello jednak ponownie nie zachwycili. Jedyną bramkę - 2000. dla Anglii w meczach u siebie w historii - zdobył Gareth Barry po akcji Stewarta Downinga.

Spory zawód swoim fanom sprawili natomiast Włosi, którzy po pewnym zwycięstwie z Polską nie sprostali Urugwajowi. Wszystko z powodu błędu z 3. minuty Federico Balzarettiego. Obrońca Palermo stracił piłkę na rzecz Martina Caceresa, którego podanie na gola zamienił Sebastian Fernandez. Italia na Stadio Olimpico w Rzymie prezentowała się bezbarwnie i nie była w stanie wyrównać, mimo że goście z Ameryki Południowej kończyli mecz w osłabieniu. Tym razem niczym nie wyróżnił się Mario Balotelli.

Bezbramkowym remisem zakończyła się potyczka Francji z Belgią. Uczestnicy EURO 2012 przeważali, ale Czerwone Diabły stworzyły sobie kilka wyśmienitych okazji. W 16. minucie centymetrów zabrakło Danielowi van Buytenowi, a kwadrans przed końcem po strzale Kevina Mirallasa fantastyczną interwencją popisał się Hugo Lloris.

Niespodziewanej porażki doznali Grecy, którzy nie sprostali słabo się ostatnio spisującym Rumunom. Z Finami długo męczyli się Duńczycy. Ostatecznie wygraną zapewnił im Nicklas Bendtner.