Zdaniem „Polityki” radość ze zwycięstwa nad Izraelem ! ...

autor: Pukaczuk | 2019-08-21, 22:46 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
... ma znamiona antysemityzmu !


https://wprawo.pl/wp-c...tolero.jpg

Nie milkną echa po zwycięstwie Polaków nad Izraelem. 4:0 to dotkliwa porażka dla reprezentacji, która szuka szczęścia w europejskich rozgrywkach.


[Co w ogóle Żydolandia robi w europejskich rozgrywkach piłkarskich? – admin]
Polscy piłkarze byli o klasę lepsi od przyjezdnych, których marzenia o szybkim awansie spłonęły na naszych oczach. Wczorajszy mecz nie był jedynie sportowym widowiskiem. Kilka godzin przed meczem dał temu wyraz izraelski piłkarz Bibras Natcho stwierdzając: „Wiemy, co to zagłada, będziemy starali się wygrać ten mecz”.
Polscy fani podeszli do tego meczu również bardzo emocjonalnie. Widać to po tysiącach wpisów, które zostały zamieszczone w mediach społecznościowych. Kibice komentowali każdą akcję oraz bramki i nikt nie wyobrażał sobie, żeby nasi piłkarze zakończyli ten mecz ze spuszczonymi głowami.
W mediach społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, także na bieżąco publikowano krótkie komentarze do tego, co działo się na murawie Stadionu Narodowego. Nie inaczej było po golu na 4:0, gdy piłkę do siatki reprezentacji Izraela wpakował młodziutki Dawid Kądziora.
GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0! – napisano na fanpage’u PZPN na Facebook’u. Podobne wpisy pojawiły się na tysiącach innych profili. Jedni pisali o „pogromie na Narodowym”, inni o „spalonych marzeniach na szybki awans”, a jeszcze inni o „rozstrzelaniu reprezentacji Izraela”. Nic nadzwyczajnego. Podobne komentarze pojawiają się po innych, zwycięskich dla Polaków spotkaniach.
Dla publicystów lewicowego portalu Polityka, takie komentarze stały się okazją do… oskarżenia Polaków o antysemityzm. Zdaniem Polityki wpis PZPN jest… nacechowany antysemicko, ponieważ słowo „pogrom” przywołuje holokaustowe wspomnienia. Dacie wiarę? Można pisać o „pogromie” na Austriakach (1:0) lub Macedończyka (1:0). Można pisać o „rozstrzelaniu” Niemców czy Rosjan, ale radość ze zwycięstwa nad Żydami, którzy we wczorajszym meczu potykali się o własne nogi „nie wpisuje się w żadna rubryka”.
Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji – czytamy na lewicowym portalu. „Pogrom” to termin, którym określano krwawe wystąpienia przeciw ludności żydowskiej w Rosji w 1880–81, ale upowszechnił się w świecie jako nazwa wszystkich antyżydowskich wystąpień zbiorowych w historii. Do pogromów dochodziło także w Polsce, najgłośniejszy był w Jedwabnem (1941, zginęło 340 osób) i w Kielcach (1946, zginęły 42 osoby, ponad 100 poniosło rany).
Na idiotyczny artykuł Polityki odpowiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski
– Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa „pogrom”. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa „spalony”. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi – jak widać – takie emocje.
Jak widać, szajba na punkcie „polskiego antysemityzmu” jest już tak potwornych rozmiarów, że nawet w w oparciu o komentarze do sportowych spotkań niektórzy próbują udowodnić, że Polacy nie zasługują na szacunek. Czy antypolonizm wiadomych środowisk nie ma końca?
[I co, głupie polackie cymbały, myślicie że z rzydami da się rozmawiać przy pomocy argumentów? Przekonywać ich? Rzygać się chce… – admin]
Czytaj też:
Spłonęły żydowskie marzenia! Gross napisze „Złote Żniwa 4:0”? [SKRÓT MECZU POLSKA-IZRAEL]
Internauci komentują mecz Polska-Izrael. Antysemickie 4:0 wyssane z mlekiem matki?
http://wprawo.pl/

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.