Zdaniem „Polityki” radość ze zwycięstwa nad Izraelem ! ...

autor: Perec Freitag | 2019-08-21, 22:46 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
... ma znamiona antysemityzmu !


https://wprawo.pl/wp-c...tolero.jpg

Nie milkną echa po zwycięstwie Polaków nad Izraelem. 4:0 to dotkliwa porażka dla reprezentacji, która szuka szczęścia w europejskich rozgrywkach.


[Co w ogóle Żydolandia robi w europejskich rozgrywkach piłkarskich? – admin]
Polscy piłkarze byli o klasę lepsi od przyjezdnych, których marzenia o szybkim awansie spłonęły na naszych oczach. Wczorajszy mecz nie był jedynie sportowym widowiskiem. Kilka godzin przed meczem dał temu wyraz izraelski piłkarz Bibras Natcho stwierdzając: „Wiemy, co to zagłada, będziemy starali się wygrać ten mecz”.
Polscy fani podeszli do tego meczu również bardzo emocjonalnie. Widać to po tysiącach wpisów, które zostały zamieszczone w mediach społecznościowych. Kibice komentowali każdą akcję oraz bramki i nikt nie wyobrażał sobie, żeby nasi piłkarze zakończyli ten mecz ze spuszczonymi głowami.
W mediach społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, także na bieżąco publikowano krótkie komentarze do tego, co działo się na murawie Stadionu Narodowego. Nie inaczej było po golu na 4:0, gdy piłkę do siatki reprezentacji Izraela wpakował młodziutki Dawid Kądziora.
GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0! – napisano na fanpage’u PZPN na Facebook’u. Podobne wpisy pojawiły się na tysiącach innych profili. Jedni pisali o „pogromie na Narodowym”, inni o „spalonych marzeniach na szybki awans”, a jeszcze inni o „rozstrzelaniu reprezentacji Izraela”. Nic nadzwyczajnego. Podobne komentarze pojawiają się po innych, zwycięskich dla Polaków spotkaniach.
Dla publicystów lewicowego portalu Polityka, takie komentarze stały się okazją do… oskarżenia Polaków o antysemityzm. Zdaniem Polityki wpis PZPN jest… nacechowany antysemicko, ponieważ słowo „pogrom” przywołuje holokaustowe wspomnienia. Dacie wiarę? Można pisać o „pogromie” na Austriakach (1:0) lub Macedończyka (1:0). Można pisać o „rozstrzelaniu” Niemców czy Rosjan, ale radość ze zwycięstwa nad Żydami, którzy we wczorajszym meczu potykali się o własne nogi „nie wpisuje się w żadna rubryka”.
Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji – czytamy na lewicowym portalu. „Pogrom” to termin, którym określano krwawe wystąpienia przeciw ludności żydowskiej w Rosji w 1880–81, ale upowszechnił się w świecie jako nazwa wszystkich antyżydowskich wystąpień zbiorowych w historii. Do pogromów dochodziło także w Polsce, najgłośniejszy był w Jedwabnem (1941, zginęło 340 osób) i w Kielcach (1946, zginęły 42 osoby, ponad 100 poniosło rany).
Na idiotyczny artykuł Polityki odpowiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski
– Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa „pogrom”. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa „spalony”. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi – jak widać – takie emocje.
Jak widać, szajba na punkcie „polskiego antysemityzmu” jest już tak potwornych rozmiarów, że nawet w w oparciu o komentarze do sportowych spotkań niektórzy próbują udowodnić, że Polacy nie zasługują na szacunek. Czy antypolonizm wiadomych środowisk nie ma końca?
[I co, głupie polackie cymbały, myślicie że z rzydami da się rozmawiać przy pomocy argumentów? Przekonywać ich? Rzygać się chce… – admin]
Czytaj też:
Spłonęły żydowskie marzenia! Gross napisze „Złote Żniwa 4:0”? [SKRÓT MECZU POLSKA-IZRAEL]
Internauci komentują mecz Polska-Izrael. Antysemickie 4:0 wyssane z mlekiem matki?
http://wprawo.pl/

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.