Polacy w Turcji: Asysty Kusia i Mierzejewskiego, Pawełek znów na czysto (wideo)

Pod znakiem asyst Marcina Kusia z Instabul BB i Adriana Mierzejewskiego z Trabzonsporu oraz kolejnego czystego konta zachowanego przez Mariusza Pawełka z Konyasporu stały weekendowe występy Polaków w Turcji.

Maciej Kmita

"Mierzej" to jedyny z Polaków z Trabzonsporu (2. miejsce, 4 punkty do lidera), który wystąpił w piątkowym meczu z Mersin Idmanyurdu. Reprezentant Polski wszedł do gry z ławki i w 81. minucie po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego samobójczego gola zdobył Andre Moritz, dzięki któremu bordowo-niebiescy doprowadzili do wyrównania. Drużyna Polaków przegrywała bowiem wcześniej 0:1 po również samobójczym trafieniu Giraya Kacara. Paweł Brożek i Arkadiusz Głowacki, którzy podobnie jak Mierzejewski wzięli udział w ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski, znaleźli się poza, kadrą meczową, Piotr Brożek wciąż przechodzi rehabilitację po kontuzji.

Z kolei Kuś zanotował asystę z gry, dośrodkowując w 28. minucie meczu z Antalyasporem do Pierre Webo, które Kameruńczyk zamienił na gola dającego prowadzenie Istanbul BB (5. miejsce, 6 punktów straty do lidera). Jego zespół jednak ostatecznie uległ rywalom 1:2.

Zobacz asystę Adriana Mierzejewskiego (od 2:54):

Zobacz asystę Marcina Kusia (od 0:48):

Bez większego echa tym razem przeszedł występ Kamila Grosickiego, chociaż polski skrzydłowy Sivassporu (11. miejsce, 9 punktów straty do lidera) przeprowadził kilka rajdów w swoim stylu. Z kolei Maciej Iwański z Manisasporu (4. miejsce, 5 punktów straty do lidera) remis swojego zespołu z Gaziantepsporem oglądał z ławki rezerwowych.

Kolejny udany występ zanotował natomiast Mariusz Pawełek. Bramkarz II-ligowego Konyasporu (6. miejsce, 5 punktów straty do lidera) po raz 7. (na 10 występów) w tym sezonie zachował czyste konto. Tym razem nie dał się pokonać graczom Giresunsporu, ale drugiej strony znów nie popisali się jego partnerzy z ofensywy, w tym Marcin Robak i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Zobacz, w jakich okolicznościach czyste konto zachował Mariusz Pawełek:

Bilans Polaków w 11. kolejce Super Lig i 1. Lig:

Paweł Brożek (Trabzonspor): poza kadrą na mecz z Mersin Idmanyurdu (1:1)

Piotr Brożek (Trabzonspor): poza kadrą na mecz z Mersin Idmanyurdu (1:1)

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor): poza kadrą na mecz z Mersin Idmanyurdu (1:1)

Kamil Grosicki (Sivasspor): pełne 90 minut w meczu z Genclerbirligi (1:1)

Maciej Iwański (Manisaspor): na ławce rezerwowych w meczu z Gaziantepsporem (1:1)

Marcin Kuś (Instabul BB): pełne 90 minut w meczu z Antalyasporem (1:2)

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor): od 64. do 90. minuty i asysta w meczu Mersin Idmanyurdu (1:1)

Mariusz Pawełek (Konyaspor): pełne 90 minut w meczu z Giresunsporem (0:0)

Marcin Robak (Konyaspor): pełne 90 minut w meczu z Giresunsporem (0:0).