Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Tadeusz Nosel

  Współczuję Lewandowskiemu. Gracz tej klasy powinien intuicyjnie wyczuwać, że siła polskiego zespołu taka, iż nawet ogromnie osłabieni Węgrzy będą dla niego trudną przeszkodą. No i ten Szczęsny. Dałem temu wszystkiemu wyraz przed meczem na fb. Cieszy, że zagramy z Rosją i to w Moskwie. Nawiasem; skoro w losowaniu nie był możliwy ze względów politycznych mecz z Rosją właśnie Ukrainy, to skoro jesteśmy w stanie wojny hybrydowej z parą Łukszenka/Putin, to dlaczego z Rosją mamy grać?

 • Tadeusz Nosel

  Skoki narciarskie w TVN klapa generalna. Czyżby to bunt skoczków przeciwko TVN? W Zakopanem powinno być już inaczej. Potem, panie Jacku Kurski, powróćmy skoki pod polskie skrzydła. Wiem, pan to potrafi. Oprawa reporterska i studyjna skoków w TVN - mizerota obciachowa. Jakże mi tęskno do TVPsport, do Przemysława Babiarza, którego tak krytykowałem. Mądry Polak po stracie. Do spotkania na skoczniach w Polsce. TVN-ie, i tu też przez ciebie same dla Polski straty, nie licząc złotówek. Won.

 • Tadeusz Nosel

  Jest szansa, że skoki narciarskie powrócą na swoje miejsce, do Telewizji Polskiej z telewizji pana Zaclava, o którym szerzej w publicystyce redaktora Stanisława Michalkiewicza. Polecam. Wręcz zbrodnią jest, że TVN ośmieliła się ten polski skarb narodowy "zrabować" pod swoje skrzydła. Wzywam Pana Jacka Kurskiego do natychmiastowego działania w tej sprawie. TVN dzięki przejęciu skoków zarobi bardzo dużo pieniędzy. To po to Polacy dla TVP wyasygnowali dodatkowe 2 miliardy?

 • Tadeusz Nosel

  Jak można było oddać polskie skoki narciarskie wrogiej Polsce stacji telewizyjnej TVN? Panie Kurski, toż to zdrada stanu!

 • Tadeusz Nosel

  Uparcie stawianie na bramkarza puszczającego piłkę do bramki między nogami, jak i kilka innych bramek podobnej urody, kończy się tak, jak to właśnie mamy. Trener Sousa dokonał rzeczy niebywałej na oczach dziesiątek milionów Polek i Polaków; zakpił sobie z nich w żywe oczy. Wybór Bońka okazał się nożem w plecy polskiej piłki. To on postawił na Sousę.Tenże Boniek teraz już we władzach futbolowych Europy. Podobnie było z Tuskiem w dużo poważniejszej dyscyplinie.

 • Tadeusz Nosel

  Pogonić gaduły z TVPsport w teren z kamerami i mikrofonami, by dowiedzieli się, dlaczego, wedle Lewandowskiego i Sousy, w Polsce nie ma szkolenia piłkarskiego. Ileż można w TVP godzin gadulić przed każdym meczem, w kraju w którym nie ma piłkarstwa? Sebastianie Mila; zaproponuj Pan reportaż o piłkarstwie w zachodniopomorskim, które jest przecież Pana domem. Parę dni temu był tu wynik meczu 53:0. Stacje telewizyjne były zachwycone.

 • Tadeusz Nosel

  Nikt mnie nie poparł po notce o beznadziejności rządów w PZPN Zbigniewa Bońka. Tylko sam trener Sousa trzy dni temu. Mi to wystarczy. Także nikt, gdy poprosiłem, by gaduły z TVP Sport ruszyły w teren i udokumentowały faktyczny stan futbolu w kraju. Gadać w studiu o meczu na trzy godziny przed jego rozpoczęciem, w kraju, w którym nie ma futbolu, to kpina z dziesiątków milionów ludzi, nie tylko kibiców. Panowie Szkolnikowski i Kurski, pogońcie tych elegancików w teren, do klubów, na mecze.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do "Rozwiązana umowa". Trwają czystki w PZPN

  Dlaczego nikt nie odważył się na rzetelne podsumowanie rządów Zbigniewa Bońka? Gorzej w PZPN-ie nie było chyba nigdy! W klasyfikacjach reprezentacja narodowa i kluby tak nisko, jak nigdy w historii. O futbolu prowincjonalnym ani widu, ani słychu. W TVPsport na okrągło gadulenie po kilka godzin przed meczami, zamiast - panowie - do wozów z kamerami i w teren z pytaniem, dlaczego u nas nie ma futbolu? Jeśli już nie Szkolnikowski, to niechże sam Kurski pogoni do roboty to towarzystwo. Trochę ostro wychodzi mi to pisanie, ale podobno futbol to nasz sport narodowy, którego na stadionach i boiskach tak "po prawdzie" to nie ma. No i - dlaczego w ligach gra aż tylu mizerniutkich cudzoziemców? Cóż to, nie w Polsce polskich chłopaków? Ostatni wynik juniorów z Niemcami 1:10. Kończę, powrócę tu.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Mateusz Borek wplątany w aferę dyplomową. Komentator podjął radykalną decyzję

  O co tyle krzyku. Trzeba podać do publicznej wiadomości protokół z egzaminu magisterskiego, tytuł pracy i osąd jej poziomu naukowego. Wiem, dzisiaj tzw. wyższe wykształcenie to raczej powód do skrywanych uśmieszków. Kwaśniewski mówił, że zakładanie wyższych uczelni to był sposób na bezrobocie wśród młódzi. No i stało się. W światowym rankingu nasze uczelnie są dalej nawet za miejscem pięćsetnym.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Dariusz Tuzimek: Michniewicz ministrem propagandy (OPINIA)

  Nie bez winy jest okołopiłkarska propaganda. Legia to tylko na nasze warunki jako taki zespół, ale polska liga to dopiero trzydziesta liga w Europie. TVP Sport bez potrzeby godzinami gaduli przed nawet najbardziej kiepskimi meczami, zamiast udać się w teren, by dowiedzieć się dlaczego Polacy nie mają futbolu, który uważają za swój sport narodowy. Panie Szkolnikowski. Pogoń Pan chłopaków z TVPSport w teren. Pokażcie polską nędzę futbolową. W moim miasteczku, Złocieniec, 15 tysięcy mieszkańców, nie ma nawet drużyny juniorów starszych, a może nie być nawet trampkarzy. Bywa u nas z TVPSport redaktor Parzuchowski. Może przy okazji tych pobytów zrobi jakiś materiał. Ku chwale dzieci i młodzieży oczywiście.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do "Chce spróbować wszystkiego". Tak syn Majdanów zachowuje się na placu zabaw (foto)

  Kto to jest Majdan? Doprawdy, kto to?

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Dyrektor TVP Sport dzwonił do Szpakowskiego. Teraz ujawnia szczegóły rozmowy

  Jeden z aspektów tych wydarzeń; za PRL komentatorzy sportowi służyli przede wszystkim propagandzie. Red. Sportowa TV bezpośrednio podlegała MSW. Tak wyczytałem w jednym z tygodników. Byli nawet specjalnie przeszkalani, ot choćby przed Olimpiadą w Moskwie. Jest na ten temat poważna praca naukowa. O przypadkach współpracy z SB nawet nie ma co wspominać. Obecna praca Szkolnikowskiego warta jest podziwu. Komentatorzy wspaniale odczytują sportowe dzianie się wspomagani przez autentycznych profesjonalistów. Przykładem Chmara i Podoliński. Ja przepadam za gościem współpracującym z Borkiem. Ileż on ma w głosie. Jak głęboko odczuwa obserwowane widowiska, jak fantastycznie zna futbol. Byłem sceptyczny wobec Borka. Wycofuję się. Szacunek i powaga. Wychowałem się na parze Tomaszewski-Tuszyński i tego nigdy nie zapomnę. Jakoś ciągle tęskno do nich, ale "to se ne vrati. Dramat Szpakowskiego - nie można było tak postąpić, bo sport to coś bardziej istotnego od tak zwanej normalności, suchych decyzji. Miał rację Kurski; on by "nie skończył" Szpaka. Wraz ze Szpakiem ubył Szaranowicz. On był bliski, bardzo bliski Tomaszewskiemu i Tuszyńskiemu. Nie przepadam za Babiarzem. Banalizuje sport, pod widowiska podkłada aktorską gierkę ..... .

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Zbigniew Boniek znalazł winnych niepowodzenia na Euro. Wskazał trzy nazwiska

  Już pod koniec lat dziewięćdziesiątych, gdy Boniek sprzedawał prawa do transmisji piłkarskich agentowi SB w Watykanie Placzyńskiemu wiedziałem, że on nie podoła poprowadzeniu narodowej piłki. I tak się stało. Dałem na ten temat nieco wnikliwiej, ale Sportowe Fakty zlikwidowały notkę medal brązowy pozostawiając. Jeśli o piłce trzeba wedle poprawności politycznej, to do czego dojdziemy? Do blamażu na Mistrzostwach Świata?

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Jacek Kurski zaproponował duet marzeń w finale. "Żałuję, że to nie wyszło"

  Wiele lat temu w pracy magisterskiej proponowałem, by od strony dramaturgii widowiska sportowego był jeden z komentatorów, a od strony tajników gry teoretycznych i technicznych drugi. Tytuł pracy - Radiowe i telewizyjne sprawozdania sportowe (wrocławskie kulturoznawstwo). No i ziściło się. Dałem też wiele świeżych jak na tamte czasy pomysłów realizacyjnych dla ekip telewizyjnych. Wiele, naprawdę wiele z nich jest realizowanych. Długie godziny spędziłem na rozmowach na te tematy z Jerzym Budnym w telewizji dawnych już lat odpowiedzialnym za takie realizacje. Teraz szykuję się do rozpisania scenariusza telewizyjnego na pogłębione sprawozdania z meczów piłkarskich, jeszcze bardziej penetrujące futbolowe dzianie się w kierunku przeżyć samych piłkarzy. Coś na podobieństwo sztuki filmowej. Dzisiejsza uwaga; panowie zza mikrofonów - zauważajcie, że piłkarze to ludzie, a nie pacynki na ekranie uganiające się za łaciatą kulką. Brak na Wembley Szpakowskiego - nieludzka, niesportowa decyzja, mimo że do jego pracy jakiś czas temu poważne zastrzeżenia miała "Gazeta Polska" za wielce poddańcze komentowanie występów Rosjan. Nie ma jeszcze pracy na temat Redakcji Sportowej TVP w latach PRL. Gdy tam byłem jako stały współpracownik mówiło się, że redakcja podlega bezpośrednio Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. O związkach telewizyjnych dziennikarzy sportowych z MO i SB jest wiele materiałów w internecie.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Niepokojące informacje ws. Dariusza Szpakowskiego. TVP odkłada decyzję do piątku

  To bardzo istotne chwile oczekiwania. Jestem ze Szpakowskim. Szkolnikowski skompletował zupełnie nową ekipę komentatorów, zresztą - bardzo sprawną, a Szpakowski to już zupełnie coś innego. Niechże poprowadzi finał, bo tyle, tyle jesteśmy mu winni. Jest jeszcze w ringu, nie poddaje się i z utęsknieniem czeka na gong. Ten gong to Wembley. Panie Dariuszu - mikrofon w dłoń i na Anglików. Tak jak to u nas na stadionach zawsze bywało.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Mioduski odniósł się do wywiadu Michniewicza. Padły gorzkie słowa

  Trener Sousa nie skorzystał z żadnego piłkarza Legii, Mistrza Polski. Podzielił się opinią, że piłkarze ekstraligi dlatego wolno grają, gdyż wolno myślą. Nie podał głębszego uzasadnienia tego poglądu. Nasi reprezentacyjni odstają pod względem wyszkolenia technicznego od średniej europejskiej. Ten brak mają zastąpić siłą, wybieganiem, cechami wolicjonalnymi. To wskazuje na prymitywny poziom polskiej kultury fizycznej, a w tym i sportowej, futbolowej. Proszę zważyć, ile czasu w telewizjach trwają tak zwane "studia", zamiast udania się w teren i wreszcie pokazania, na czym tam polega granie w piłkę, a nawet jak wyglądają lekcje wuefu w szkołach. Od telewizji Kurskiego można już chyba nieco wymagać. Bajdurzenie typu "ble, ble" w długo trwających "studiach", jest tak bez sensu, że aż boli. W teren panowie od pitolenia w "studiach" i to jak najszybciej, bo cofniemy abonament. Co do Michniewicza - to jest KTOŚ, a kto to jest Mioduski? Już dzisiaj komunikuję, Mioduski to w sensie futbolu jest nikt i potwierdza to z każdym rokiem. Tak jak do niedawna Walter i Wejchert.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Zaskakujący ruch TVP względem Szpakowskiego, Borka i Laskowskiego

  Posucha na komentatorów trwa w najlepsze. Pan Szpakowski swoje dobre lata ma już za sobą, a następców nie widać. Czego wymagam? Ano tego, by komentarz nie był wygłaszaniem wyimków z teorii gry w piłkę. By był nacechowany emocjonalnością, a nawet poetyckością. Tak, tak - poetyckością. Obecni komentatorzy tego warunku nie spełnią już nigdy. Taka ich mikrofonowa uroda. Istnym kuriozum komentatorskim jest para reporterska obsługująca siatkówkę kobiet. Ani słowa więcej. Przełączam na Polsat i po kłopocie. Bohdan Tomaszewski nie pozwalał na nazywanie siebie dziennikarzem. Proponował; jestem reporterem. Niechże nasi mikrofonowi od sportu poczytają Wańkowicza i Kąkolewskiego o reportażu, o byciu reportażystą. Praca komentatora sportowego winna się tymi zaleceniami wspomagać. Tomaszewski, Tuszyński, Ciszewski, Szaranowicz oni wszyscy z takiego myślenia. Jest się od kogo uczyć? No to czas już najwyższy.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Były bramkarz reprezentacji Polski o decyzji Sousy ws. Szczęsnego

  To jakaś aberracja. Bramkarza ustala się nawet w ostatniej chwili. Po ostatnim treningu. Wyczuwa się dyspozycję kandydatów do bramki. Owszem, wgrywają pewniaki, ale muszą dyspozycję przed każdym spotkaniem potwierdzić. Stawianie na Szczęsnego to zabieg handlowy, nie sportowy. Widać nie trener decyduje o składzie, a ktoś z handlarzy. Obecna forma szczęsnego taka pod "psim azorkiem".

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Tajemnicze słowa Zbigniewa Bońka na temat kontuzji Roberta Lewandowskiego

  Lewy dojdzie do siebie szybciej aniżeli ktokolwiek przypuszcza. Mecz z Anglią jest nam bardziej na rękę od spotkań z Węgrami i Andorą. Gra pozycyjna nie jest naszą bronią, "obrona Częstochowy" raczej tak. Na Wembley znów zremisujemy. Niepokój mój to mecz z Albanią. Dodam jeszcze - tak beznadziejnie grającej naszej reprezentacji dawno nie było. Jeśli już, to może być tylko lepiej. No i - pomódlmy się w intencji Pana Roberta. Aż do pełnego zdrowia Lewego.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Robert Lewandowski nie może liczyć na taryfę ulgową. Ważne informacje z Bayernu

  Gra w reprezentacji kraju powinna być ponad wszystkim. Przypomnę, że trener Jerzy Engel jako jedyny skrytykował Lewego, gdy ten odmówił Polsce gry w meczu towarzyskim wybierając odpoczynek na słonecznej wyspie. Idzie mi tu bardziej o sportową mądrość Jerzego Engela, aniżeli o postawę Lewego.

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Robert Lewandowski zagrał ręką w finale KMŚ? Meksykanie mówią o skandalu, Michał Listkiewicz ripostuje

  Nie byłoby asysty, gdyby nie potęga wyskoku Lewego. Gdyby nie jego wszech sprawność fizyczna i intelektualna - czytanie gry, precyzyjne podpięcie się pod założenia taktyczne. Trener polskiej reprezentacji winien dokładnie prześledzić grę Bayernu i podobną obsługę Pana Roberta zlecić ...., no właśnie - komu? Do tej pory tego brakowało. A nawet, jak wskazał na to długim milczeniem Lewy, za Brzęczka niezbyt czytelne były przedmeczowe założenia taktyczne. No i - Pan Robert nie został uhonorowany nagrodą Bohdana Tomaszewskiego. Wzięła ją Iga. Chyba tylko dlatego, że poniosła ją tam, w zaświaty, do Pana Bohdana właśnie. Onże życie całe oddał sportowi, tenisowi. Przydałby się tutaj dział poświęcony refleksji nad współczesnym sportem, nad jego naturą, drogą - dokąd? Rolą radiowych i telewizyjnych relatorów widowisk w jego współtworzeniu. Natychmiast, gdyż profesjonalny sport coraz bardziej to tylko maszynka do zarabiania. To go niszczy, spłyca. Jest ratunek? Wszechwładny futbol aż do zapamiętania, do znudzenia - czyżby to już tylko medialne uzależnienie, choroba naszych czasów?

 • Tadeusz Nosel

  Jakoś dużo tych niemieckich wpadek w kontaktach z ekipą polskich skoczków. Przypomnę, że u początków kariery Adama Małysza niemiecka prasa nazwała go "dekarzem z Polski". W takim razie - co my na to? Ano, szykujmy się na dołożenie im w rywalizacji piłkarskiej! Wierzę, że i takie czasy nadejdą.

 • Tadeusz Nosel otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Tadeusz Nosel napisał/a komentarz do Robert Lewandowski przywołany do porządku! Takich słów Zbigniew Boniek rzadko używa

  Ośmielam się tak. Lewandowskiemu do dobrej gry jest potrzebna bardzo dobra drużyna. Nasi piłkarze sami o sobie mówią, że do piłkarzy na dobrym europejskim poziomie dużo im brakuje, i jest to oczywiste. Trener Jerzy Brzęczek - no, każdy widzi, nie jest to format trenera reprezentacji. Do tego materiał zawodniczy jakim dysponuje, niczego dobrego na przyszłość nie wróży. Zbigniew Boniek - skoro prasa nie może pisać o niektórych aspektach jego działalności, cokolwiek by nie powiedział, to zawsze będzie to wzięte w nawias. Pozytyw - praca szkoleniowa w Lechu Poznań. A może by tak materiał na temat relacji PZPN - SB? Sąd takiego tematu jeszcze nie zakazał. Może reportaż TVP Sport o Placzyńskim. Czy aby nasza piłka nie utonęła w tych odmętach?

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.