Dobry start Kmity (relacja)

Kmita Zabierzów znakomicie rozpoczął rozgrywki I ligi. Zabierzowianie pokonali 1:0 Flotę Świnoujście po bramce Piotra Bagnickiego. Ich zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Wasilewski.

Tomasz Zając

Mecz stał na dość wysokim poziomie. Ładne akcje, szybkie kontry, piękne strzały. Beniaminek rozgrywek - Flota Świnoujście bardzo dobrze sobie radził, czego dowodem są groźne akcje Skwary oraz Sojki. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego akcentu, kiedy to kapitalnie uderzał Bębenek. Chwilę później dał o sobie znać, były kapitan zabierzowskiego klubu Dariusz Zawadzki, jednak to były marne próby. Jak powinno strzelać się na bramkę rywala pokazał Piotr Powroźnik. Prawy obrońca Kmity Zabierzów kapitalnie złożył się w 13. minucie i z około 30. metrów niesamowicie mocno uderzył piłkę, którą ledwo co wybił Prusek. W pierwszej odsłonie meczu, próbowali swoich sił także Cebula, Hrymowicz i w końcówce Bagnicki.

Początek drugiej połowie był, delikatnie mówiąc, nudny. Obie jedenastki grały bardzo pasywnie. Taki okres trwał około 10 minut. Po tym czasie gra Kmity wyglądała o wiele lepiej. Już w 59 minucie zabierzowianie mogli się cieszyć z prowadzenia. Kapitalnie wrzucał piłkę w pole karne Konrad Cebula, a Piotrowi Bagnickiemu nie zostało zrobić nic innego jak skierować piłkę głową do bramki.

Po golu zdobytym przez Kmitę inicjatywę przejeła Flota, która próbowała swoich szans. Przyszła 83. minuta i w polu karnym piłkę ręką zagrywał jeden z obrońców świnoujścian. Sędzia Jarzębak wskazał jedenasty metr. Do piłki podszedł Paweł Wasilewski. Strzelił zbyt nonszalancko, mimo to Prusek miał z tym strzałem trochę problemów i sparował piłkę przed siebie, ponownie dobijał Wasilewski, lecz trafił w słupek. Później mecz był bardzo nerwowy i tak, aż do ostatniej minuty.

Kmita Zabierzów - Flota Świnoujście 1:0 (0:0)
1:0 - Bagnicki 59'

W 83. minucie Wasilewski nie wykorzystał rzutu karnego (Prusak obronił).