Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Andrzej Adamek: Nie chcieliśmy trafić na Banvit

  Z tego co kojarzę, to przez sam Istambuł (i to niespecjalnie zakorkowany) można jechać ze dwie godziny z lotniska w kierunku Bandirmy. Izmir jako centrum biznesowe jest na pewno lepiej skomunikowany dla Europejczyków.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Craig Brackins: W ogóle nie żałuję odejścia ze Stelmetu

  Skoro był taki dobry, to dlaczego był taki tani - a jeśli nie był tani, to może jednak ryzyko było za duże, by go brać? My nie w Rosji, że milion w tą czy w tamtą, to jak splunąć. A NBA i Europa to zupełnie inne historie, ktoś, kto tu dopiero zaczyna, traktowany jest jakby dopiero się uczył. A o kim jest ten artykuł powyżej, jak nie o byłym graczu NBA i co? Błyszczał u nas? Zaczynał w Europie od słabiutkiej jak na swój "potencjał" włoskiej drużyny. Eyenga trochę inaczej, bo przynajmniej miał po drodze jakieś hiszpańskie historie.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Craig Brackins: W ogóle nie żałuję odejścia ze Stelmetu

  Zawsze jak słyszę tę historię o Goudelocku to mam ochotę zapytać, czy ktoś z was mająć ostatnie złotówki do wydania i setki graczy z różnych dziwnych lig do przeanalizowania i stos CV od agentów, też tak chętnie wydałby je na nikomu nieznanego gracza z tego stosu, nie licząc na cenę, nie patrząc czy pasuje do zespołu, bo agent mówi, że on ma super potencjał? Mówią tak o połowie młodych graczy, a nikt nie jest wróżką, żeby wiedzieć, który rzeczywiście się rozwinie. Gdyby trenerzy naprawdę znali przyszłość, to byliby baaaardzo bogatymi ludźmi :) Trochę wyobraźni, każdy może coś przegapić w takim natłoku obowiązków, a błędów popełnia się jeszcze wiecej i wtedy koszty są większe, niż z potencjalny zysk, nawet z takiego Goudelocka. Bo to się tak wogóle sprowadza nie do tego czy dobry czy zły (każdy coś tam umie), tylko czy tani, czy drogi!

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Robert Terlecki dla SportoweFakty.pl: Jestem zaskoczony decyzjami w sprawie Unibaksu

  Nie okłamujmy ludzi. 200 tys. zł to nie kara za walkower tylko jeden z jej elementów tzn. zwrot kosztów organizacji dla gospodarza. Wszystkie elementy kary są zgodne z regulaminem. Ewentualnie można dyskutować o wysokości utraconych przez Zieloną Górę korzyści, które być może trzeba będzie wywalczyć w sądzie. Jeśli co do reszty Toruń będzie protestował, to znaczy że nadal nie rozumieją, jak sytuację z finału widzi cała żużlowa Polska, a nawet ci, co o żużlu słyszą czasem w dzienniku.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Ponad 2 mln długu składywęgla.pl Polonii Bydgoszcz

  Nie 4 miliony, bo stary dług zdaje się spłacili, tylko teraz nie ma z czego spłacić zaciągniętego kredytu na 2 miliony zł. Czy to coś mówi zwolennikom 10-zespołowej ekstraligi? Super emocje? Przez pół sezonu. Potem odpuszczanie meczów i kilka lat spłacania tej jazdy na kredyt. W Polsce nie ma aż 10 zespołów, które STAĆ na jazdę w ekstralidze ekstraligowym składem. I mamy zbyt wielu głupich prezesów, którzy nie potrafią wystawić takiego składu, na jaki ich naprawdę stać.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Adrian Oliver już poza Stelmetem!

  Polecam któryś z wywiadów z JJ. Zdziwisz się kto jest odpowiedzialny za ściągnięcie tych panów.

  JJ bierze odpowiedzialność na siebie, ale dobrze wiadomo, że każda kandydatura jest opiniowana przez generalnego managera i przez trenera. W niektórych wypadkach opinie te zdecydowanie nie były zgodne. Na pewno tak było z Oliverem, trener od początku miał inną koncepcję, ale kontrakt nie był tu gwarantowany, więc można było zaryzykować.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Miasto pokryje straty Stelmetu Falubazu? "Klub stracił 140 tysięcy złotych"

  Chwilunia, jakie straty klubu? To nie jest ICH stadion. Jak mi sąsiad pozwoli parkować auto na swoim podjeździe, a któregoś dnia ten podjazd będzie w remoncie, to czy to jest moja strata? Nie, po prostu nie dostaję PREZENTU. Jak w wigilię nic nie mam pod choinką, to też nie jest moja strata i nie liczę, ile taki prezent byłby wart. Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda panie prezesie, po prostu WSTYD! A to, że miasto nie pilnuje swojego interesu i nie dba o mieszkańców-kibiców, to już jest zupełnie inna sprawa - jeśli to nie wina miasta i będą kary umowne, to niech miasto decyduje, jak mieszkańcom je oddać. Mogłoby nawet pójść na żużel, ale po takich tekstach z klubu, to bym się grubo zastanowił.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Wygrany sparing Stelmetu Zielona Góra

  Co z tym Brackinsem? Czy był tylko testowany jako center zamiast Guinna, czy może zagrał też obok niego jako PF? Nie trafiał czy wcale nie rzucał? Może chociaż w obronie się wykazał?

 • Fan_z_Głogowa otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Wszech Czasów

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Wygrany sparing Stelmetu Zielona Góra

  A ktoś wie gdzie Barlow?

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Stelmet przegrał w sparingu

  Stwierdzam fakt, a nie jest tak? Czy już wiadomo, że się komponuje? Nie wiadomo. Kolega szenojek obserwował to z bliska i ma wątpliwości. Jasiński w wywiadzie dla RZG też wypowiadał się na ten temat dziwnie ostrożnie. Oczywiście nikt na tym etapie przygotowań nie będzie nikogo skreślał, ale już pokazują się liderzy i niekoniecznie będą nimi ci, na których stawiano najbardziej.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Stelmet przegrał w sparingu

  Ciekawe czy Brackins wkomponuje się jeszcze w ten zespół, na razie chyba trochę mu brakuje w stosunku do oczekiwań. Problemy z grą pod pressingiem to niestety nie zaskoczenie - Robinson miał je w finałach, Koszarek też tu chyba wiele nie poprawi. Ani Mantas, ani Oliver nie będą pierwszoplanowymi postaciami na rozegraniu. O ile w lidze da się te braki przy pressingu nadrobić, zwłaszcza w rywalizacji z zespołami posiadającymi krótką ławkę, to w pucharach będzie to poważny problem. Szkoda, że w klubie tego nie dostrzegli i nie zakontraktowali dynamicznego combo nie bojącego się obrony na całym boisku i podwojeń. To kluczowa pozycja, na której nie powinno się oszczędzać i nawet bycie niezłym obrońcą tu nie wystarcza. Resztę jeszcze da się jakoś poukładać.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Wróci dyskusja nad utrzymaniem górnego KSM? "Nie można ulegać presji najbogatszych"

  Rzeszów jest nisko tylko przez kontuzje Pedersena i różne problemy Walaska - właśnie dwóch najdroższych zawodników.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Wróci dyskusja nad utrzymaniem górnego KSM? "Nie można ulegać presji najbogatszych"

  A przy okazji proszę spojrzeć na tebelę - czy ten cały KSM spowodował, że drużyny biednych i bogatych klubów są porozrzucane po równo w górze i dole tabeli? NIE! Tabela jest od najbogatszego do najbiedniejszego z odchyleniem tylko tam, gdzie były liczne kontuzje. I to jest dowód, że nawet z KSM najbogatsze kluby i tak mają najlepszych zawodników, a żeby to uzyskać i tak płacą im najwięcej. Nie ma żadnej oszczędności. Liga lekko się wyrównała, ale równie dobrze to może być efekt uboczny tłumików (bo mało jest walki na torze), komisarzy (brak przewagi własnego toru) oraz tego, że spadały aż trzy drużyny.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Wróci dyskusja nad utrzymaniem górnego KSM? "Nie można ulegać presji najbogatszych"

  Tesser dobrze mówi. Prezesi muszą się spiąć i tyle. Sam KSM nie gwarantuje atrakcyjnych rozgrywek - ważniejszy jest ich system. Przy 10 drużynach był przydatny. Przy 8 powinniśmy mieć w miarę równy poziom.
  Generalnie niesamowicie denerwujące jest jak w tym kraju w sporcie żużlowym, ale ogólnie w polityce też - brak konsekwencji. Panowie, nie po to żeście siedzieli nad regulaminem rok temu i zgodziliście się dla dobra żużla TRZYMAĆ SIĘ GO i potem na parę lat Z DALA Z ŁAPAMI OD NIEGO, żeby teraz wyskakiwać z kolejnymi pomysłami reform-reformy. Zawsze tak było, że jednemu prezesikowi w jego sytuacji pasuje taki przepis, a innemu znowu inny, w końcu najlepsi sędziowie w tym kraju stracili orientację... koniec z tym. Był jeden skandal z KSM w finale, są i inne negatywne zjawiska. Policzyliście plusy i minusy, zrobiliście bilans i przemyśleliście sprawę - to teraz TRZYMAĆ SIĘ tego. Czy w tym kraju do każdej reformy trzeba wprowadzać takie zmiany, które odwracają jej sens o 180 stopni, albo po cichu wprowadzają takie mechanizmy, że nawet dobra reforma i tak nie działa, bo się kłóci z innym pomysłem? KONSEKWENCJI PANOWIE!

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Stelmet kończy budowę składu

  Chyba marudom... ale osobiście, mimo iż żałuję, że parę fajnych opcji nam uciekło, to nie mam nic przeciwko temu, żeby mi teraz kopara opadła :D

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Sytuacja finansowa wielu klubów jest dramatyczna - rozmowa z Ireneuszem Maciejem Zmorą

  Mechanizm ograniczający wydatki? Proszę bardzo. Skoro prezesi nie umieją się ograniczyć w obiecywanych kontraktach (bo zawodnicy na pewno są w stanie jeździć i za mniejsze pieniądze, tak jak w Szwecji czy Anglii), to niech prezes odpowiada częściowo własnym majątkiem. Są firmy, gdzie prezes dostaje prowizję od zysku spółki np. 10%, przy niewielkiej gołej pensji. Niech rady nadzorcze spółek sportowych zatrudniają tylko takich prezesów, którzy zgodzą się na taki układ oraz odwrotny - prezes wpłaca do kasy klubu 10% kwoty długów. To i tak niewiele, bo niektóre kluby mają jednego dużego właściciela/sponsora, który i tak czuje się w obowiązku wyrównać 100% strat, ale taki sponsor zwykle lepiej potrafi przewidzieć dochody spółki - raczej nie czekają go niemiłe niespodzianki typu wycofanie się głównego sponsora. Reasumując - musi być odpowiedzialność osobista podpisujących kontrakty, a nie wyczekiwanie, że miasto da (niezależnie od jakości zarządzania pieniędzmi i jeszcze z pretensjami, gdy nie da).

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Aleksander Czyż: Na dniach podejmę decyzję

  Oj te polskie kompleksiki... czy się wam podoba czy nie, chłopak jest prawdopodobnie jednym z dziesięciu najlepiej zarabiających polskich koszykarzy i siedzi sobie teraz w Las Vegas, a wy gdzie? Czy on mówił, że nigdy nie przyjdzie do polskiej ligi? Nie. Czy mówił, że Gortat mu może buty nosić? Nie. Tylko dlatego, że jak wielu innych pojechał pokazać się agentom do Ameryki, to już ma snickersy jeść? Lepiej by było jakby chodził w worku pokutnym całe lato i wziął pierwszą lepszą ofertę, choćby z II ligi? Wart jest tyle, ile mu zapłacą. W Stelmecie miejsce jest na 8 Polaków (jeszcze jeden się wpasuje), bo raczej klub ograniczy się do 4 obcokrajowców (4 razy 30 minut w PLK - więcej się nie da) i raczej będą to jednak kluczowe pozycje 1 i 5 lub gracze 1/2, 4/5. To prawdopodobnie wydrenuje budżet, a wtedy taki Czyż może być w sam raz na możliwości klubu i chyba nie byłby bardziej przepłacony niż reszta polskiego składu. Niby dlaczego ma brać mniej niż inni, skoro ktoś chce dać tyle, ile żąda?

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Jonas Davidsson nie pojedzie przeciwko Betard Sparcie!

  Raczej nic nie śmierdzi... to taki zawodnik, od lat u nas robi 000001030033333001000010333000. Jak ma dzień i wystrzeli ze startem to jest ok, ale jak nie to coś mu się dzieje w głowie i jedzie jak junior. Boi się upadku czy jak? W Szwecji nie ma takich przeciwników - zwłaszcza w drugiej lidze, do tego luz, znane tory. Nie ma co porównywać, w Polsce Davidsson zawsze był chimeryczny.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Nowy zawodnik w Stelmet Falubazie!

  Jensen pewnie pojedzie w niedzielę, ale ten sezon nie należy w jego wykonaniu do udanych, w dodatku ma bardzo wysoki KSM, przez co nie można się pozbyć wożącego zera Davidssona. Dla Falubazu lepszych byłoby teraz dwóch zawodników na poziomie KSM ok. 4.80. Nie wiem czy są tacy. A co to za nowy zawodnik? Trudno zgadnąć. Może Cook? Ale pewnie raczej jednak ktoś z KSM poniżej 2.90 właśnie za Davidssona.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Trefl Sopot nie zagra w EuroCupie!

  Żaden polski klub nie wystąpi w pierwszej rundzie Eurocup. Prawdopodobieństwo wystąpienia Stelmetu (jak by nie było też polska drużyna) w drugiej rundzie jest natomiast spore.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Jaką decyzję podejmie Filip Dylewicz?

  Borovnjak kosztuje teraz 400 tys. dolarów za sezon i też się zdarzało, że mu piłka między nogami uciekała. Czy Kickert gorszy? Nie wiem, ale jeśli do nas przyjdzie, to na pewno będzie tańszy.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Koniec koszykówki w Starogardzie Gdańskim?

  Wąż, czego ty nie rozumiesz? Przestań trąbić wszędzie o rzeczach oczywistych. Nie przedłużyli nawet NA PEWNO, bo jeszcze nikt nie widział ich podpisu. Co nie znaczy, że nie przedłużą, jeśli się dogadają ze Stelmetem.

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Władysław Komarnicki członkiem Rady Nadzorczej Ekstraligi!

  Teraz wszystkich wyśle na ryby :)

 • Fan_z_Głogowa napisał/a komentarz do Rafał Czarkowski: Jeklin to człowiek z wielkim doświadczeniem

  Doświadczenie to on może ma, ale doświadczenie to miał też prezes Lato z PZPN. Pierwsza konferencja i już ten sam język pouczający: nie powiem, co wiem, ale wam powiem, że się na tym znam. Może i umie załatwić coś jednym telefonem, ale ile swoich interesów przy okazji załatwi? Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł by płacić mu prowizje czy premie od transferów - pensja i premia za wynik powinne wystarczyć. Doświadczenie w Eurolidze? To w takim razie po co Adamek, a jeśli Adamek, to po co Jeklin? By była kolejna osoba, która się z prezesami zgadza ew. jako przeciwwaga dla Uvalina? Nie brzmi to zbyt dobrze, ale ok - to takie pierwsze wrażenie, skoro już jest, to niech dostanie szansę, ale jakoś nie liczę na wiele.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.