Turcja: Asysta Grosickiego w polskim meczu (wideo)

W piątkowym meczu 13. kolejki tureckiej Super Lig Sivasspor zremisował przed własną publicznością 2:2 z Trabzonsporem. Asystę - 3. w sezonie - przy pierwszym golu Sivassporu zanotował Kamil Grosicki.

Maciej Kmita

Polski skrzydłowy w 23. minucie "zakręcił" w polu karnym Didier Zokorą i zagrał do Ricardo Pedriela, który zdecydował się na oddanie strzału. Uderzona przez niego piłka odbiła się od nóg Arkadiusza Głowackiego i wpadła do siatki bordowo-niebieskich. To trafienie dało Yigidos prowadzenie 1:0. Później Trabzonspor doprowadził do wyrównania i sam objął prowadzenie 2:1, a udział przy tym miał Adrian Mierzejewski. Po dośrodkowaniu reprezentanta Polski piłkę z rąk wypuścił Milan Borjan, a Volkan Sen z bliska umieścił ją w bramce.

"Grosik" i "Głowa" zagrali przez pełne 90 minut, Mierzejewski grał od 1. do 81. minuty, a Paweł Brożek cały spędził na ławce rezerwowych. Jego brat bliźniak Piotr znalazł się poza kadrą meczową.