Wojak Szwejk - lubi

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Moje dwie ulubione pary sędziowskie:
  Chrzan - Janas oraz Bąk - Ciesielski w nieosiągalnej dla innych formie. Aż dziw bierze, że para z Zielonej Góry nie posędziuje jutrzejszego meczu. Pokazali już nieraz klasę w meczach Iskry i Petry, szczególnie pamiętny był mecz w Orlen Arenie sprzed 2 lat(finał).

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  O zgrozo jakie wulgaryzmy poszły w eter podczas tego meczu !!!!!!!!!!
  TV powinno się zakazać w zbliżania mikrofonu podczas czasu dla drużyny skoro w trakcie rozmów trenerów z zawodnikami z ust w/w płyną same wulgaryzmy najmocniejszego kalibru lub nakładać kary finansowe na drużyn. Czy tak ma wyglądać promocja piłki ręcznej czy chamstwa słownego.

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Jeżeli budowaniem sukcesu nazywasz olanie zawodników, którym klub (poprzedni) zalega ogromne pieniądze to gratuluję podejścia.

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Brawo Gwardia! 3 lata temu uciekli od miliona długu likwidując klub i zostawiając zawodników bez kasy. Powołali nowy klub, który zgodnie z regulaminem przyznawania licencji nie miał prawa jej dostać, ale dostał zajmując miejsce poprzedniego. Przekręt stulecie w piłce ręcznej kwitują zasłużonym (bez aluzji) brązem. Może teraz po tym sukcesie poczują się do uregulowania kosmicznych zaległości byłego klubu? Swoją drogą ciekawe czy Pan Baum zawiesi parę Bąk-Ciesielski do końca sezonu za nie zauważenie ewidentnego błędu podwójnego kozłowania u Łangowskiego w końcówce?

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Dziwne ze Ci pseudoznawcy z Opola tutaj na forum sa tacy wyszczekani. Ja bym sie spalił ze wstydu gdyby klub ktoremu kibicuje odwalił taką maniane. Coż sa ludzie i ludziska.

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Jak można grać od 4 lat w klubie istniejącym 2,5 roku?

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Wy tam w Opolu splaciliscie Rumniaka i innych chłopaków??? Takiego przekrętu to dawno w tej lidze nie było jaki się odbył w Opolu i zabawne że wtracacie się w puławskie tematy mając za uszami dużo więcej. Płacz to powinien być w Opolu ale w 2 czy 3 lidze po tym co wasz klub odstawil. I nie pisz co Azoty powinny a czego nie bo wieje aż tutaj hipokryzja.

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  https://m.sportowefakt...zawodnikow

  Zabawne że oni w ogóle coś wytykaja innym.

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  A o co innego mogło mi chodzić? Tylko o konsekwencję i rzetelność w przekazie informacji.

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Klub powstał w 2016 roku w wyniki przekrętu stulecia, więc nie widzę potrzeby, aby redaktorzy kłamali w sprawie jego historii. Czy kiedyś doczekamy czasów, w których zostanie napisana prawda o historii aktualnego klubie z Opola? Przecież jest ona patrząc obiektywnie pasmem sukcesów: założenie klubu i od razu dostanie dzikiej karty, później ćwierćfinał, teraz półfinał. To na prawdę dobre wyniki jak na klub istniejący dwa lata. Po co zmieniać historię? Już wielokrotnie pisano o tym, nie tylko na tej stronie, a redaktorzy dalej uparcie chcą zmieniać historię klubu. Obecny zarząd pod groźbą skierowania sprawy do sądu odciął się od tego co było wcześniej. Dlaczego nie ma w tym konsekwencji?

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Jak długo jeszcze redaktorzy będą przeczyć sami sobie? Po co dwa lata temu pisaliście/kopiowaliście, że powstał nowy klub nie mający nic wspólnego z poprzednim? Jaki powrót Gwardii na podium po latach? Największym sukcesem klubu założonego w 2016 roku było VI miejsce w Superlidze, więc jak mają wrócić na podium? Kłamstwo powtórzone 100 razy nie stanie się prawdą. Zacznijcie być rzetelni i obiektywni.

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Niech oddadza kase zalegla wtedy beda sobie mogli kapac sie w sukcesach a na razie to jest przyklad szemranych interesow na styku biznesu i polityki i cala Polska o tym wie

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  O nawet juz nawet zarzad sie wypowiada?

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Dobre :). Coś w stylu... przeszliśmy długą drogę, od 1 ligi do półfinału MP, ale to nie my awansowaliśmy ;)

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  nooo.... Gwardia Opole w Lidze Mistrzów... to dopiero byłby obciach! Taki mecz z PSG albo Wardarem :D Coś jak Vive z Azotami II Puławy :D

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Chyba od 2 ligi, powinieneś napisać. Tak, jak musi zacząć każdy nowy klub.

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  P...nie a nie odrodzenie Liton trafnie to ujął!

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Panie redaktorze trzymajmy się faktów. Obecny klub Gwardia Opole powstał w 2016 roku. Nie ma nic wspólnego z zadłużeniami poprzedniego klubu. Gdyby obecny klub musiał spłacić zadłużenie poprzedniego to tak różowo by nie było. Inne kluby w naszej lidze podjęły się wyzwania i spłaciły lub spłacają długi. W Opolu wystawiono goły tyłek byłym zawodnikom i teraz zbierają tego żniwo w postaci dobrych wyników. Jeżeli ucieczka od spłaty zobowiązań jest nazywana "poukładaniem spraw organizacyjnych" to gratuluję dobrego poczucia humoru. Gwardia Opole podobno wykupiła dziką kartę na grę w lidze, choć nowo powstałe kluby nie mogły się o nią starać w myśl regulaminu. To był największy przekręt ostatnich lat w polskim sporcie, a nie sukces. Chyba, że dla Pana redaktora oszukanie zawodników jest sukcesem. To, że teraz mają wyniki jakie mają jest tylko i wyłącznie zasługą oszukania byłych zawodników i szemranego dostania dzikiej karty.

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Jak klub powstały w 2016 roku może mieć pierwszy półfinał od 1964 roku? Czyżby jednak obecna Gwardia była kontynuatorem poprzedniej? Jeżeli tak to wypadałoby oddać pieniądze zawodnikom za rok 2015. Jaka najmłodsza ekipa? Gwardia to doświadczeni zawodnicy z młodymi skrzydłami i ławką nie wąchającą za długo parkietu. Takie są fakty. Rozumiem radość po wielkim sukcesie, ale po co zaklinać rzeczywistość?

 • Wojak Szwejk lubi Komentarz

  Tarcijonas, Malcher, Dementjev, Zadura, Jankowski, Łangowski, Mokrzki to rzeczywiście młodzi zawodnicy. Poza Dementievem reszta stanowi o sile zespołu i jest jego liderami. To, że zespół jest uzupełniony młodymi zawodnikami, którzy niewiele grają nie powoduje, że w Opolu stawia się na młodzież. Niech w pierwszej siódemce będzie 4 młodych zawodników, którzy stanowią o sile zespołu to wtedy będzie można tak powiedzieć. Na ten moment wózek ciągną doświadczeni + Mauer. Porównanie do Wybrzeża, które rzeczywiście gra młodymi zawodnikami jest trochę nie na miejscu, bo w Wybrzeżu nie mają starych ligowych wyjadaczy jak Malcher, Tarcijonas, czy Zadura, którzy robią różnicę na boisku. Trochę obiektywizmu. Gwardia nie gra młodzieżą, tylko ta młodzież uzupełnia bardzo dobrych ligowców, którzy ciągną ten wózek. Nie umniejszam sukcesu opolan (nie wiem dlaczego piszesz Opolan), bo jak miałbym to zrobić? Walczyli na parkiecie o swoje, okazali się lepsi w dwumeczu i grają w półfinale. Chodzi mi wyłącznie o przekoloryzowanie tego sukcesu. Przeanalizuj na spokojnie statystyki tych młodych na tle tych doświadczony i zobaczysz, czy jednak tak stawia się na młodych. Pisałeś o tym, że to najmłodsza ekipa, a jednak jest inaczej.