Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Jak "Gambit królowej". Wielki mecz Polki o mistrzostwo świata

  A gdzie się podział mój komentarz? Czy autor tego wywiadu może odpowiedzieć na to proste pytanie? PS. 17 komentarzy na głównym liczniku, a w rzeczywistości jest ich tylko 13. Gdzie się podziały 4 komentarze? Jak nazwać praktyki SF? Nie wstyd wam?

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Dlaczego u naszych komentatorów i pismaków sportowych zawsze musi być: "rozbicie", "rozjechanie", "zmiażdżenie"?
  Czy nie można po prostu napisać, że wygrał, że zagrał bardzo dobrze, że tego dnia był po prostu lepszy?
  Skąd ta retoryka wojenna? Z przegranych powstań i wojen?
  Przydałoby się odrobinę obiektywizmu. Skoro już piszecie, że Polak rozbił swojego rywala, to dlaczego to w drugą stronę u was nie działa? Jak Polak przegra w dwóch setach to nie ma rozbicia, zmiażdżenia i rozjechania?
  Ośmieszacie się w ten sposób, ujawniacie braki intelektualne i nierozumienie sportu.

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Orest ma 100% racji wiemy o jakim koryciarzu mówi

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Moim zdaniem winny Sousa, powinien go wycofać z gry w przerwie, otworzył wynik meczu z amatorami z Andory i nie wiem po co treneiro kazał mu dalej się szturchać z piłkarzami Andory.

 • Nick Shany lubi Komentarz

  @Stefan sousa: Brawo!!! Wszystko w temacie!

 • Nick Shany lubi Komentarz

  @Stefan sousa: Amen !

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Problem polskiej piłki nie leży po stronie piłkarzy, ani po stronie trenera..
  Polska ma problem z mentalnością. Reprezentacja to jest kilka elementòw:
  - zawodnicy, trener, team, związek, fundusze (gospodarka), dziennikarze, kibice...
  Każdy z tych elementòw składa się na "Reprezentację", a media to prawdopodobnie kluczowy element. Ludzie to brednie czytają, nagle każdy jest ekspertem, ocenia, oczekuje i balonik się pompuję. Jak to ma działać jeżeli ciągle kij w szprychy ładujecie... Nie tak wygląda mentalność zwycięzcòw. Niemcy w ważnych momentach zawsze mòwią, że "ich" jest najlepsze i sami zaczynają w to wierzyć. Tak jest z piłkarzami, ktòrzy mają swoją psychikę. Jeżeli ciągle jesteś na polu minowym, to jak masz budować mentalność zwycięzcy, jprld jeden fałszywy ruch i cie nie ma. Jeżeli w takim środowisku od małego wychowujesz, mając za sobą stado narzekaczy, pesymistòw, z dupy ekspertòw, ktòrzy na wszystkim się znająi wiecznie żale wylewają to wychowasz w sobie mentalności zwycięzcy. Tak to nie będzie działać... To nie oni "przegrywają" tylko wy! Wszyscy ci co ładują kij w szprychy od samego początku. Jeżeli nie wierzysz w zwycięztwo to się po prostu nie odzywaj i zostaw głos tym ktòrzy mają pozytywną energię i jeszcze bardziej naładują piłkarzy. Jeżeli masz kwasić atmosferę, to się zajmij czymś innym, bo jesteś na ch... rodzic co psuję dzieciaka od samego początku, zanim uwierzy w siebie. Nie macie mentalności zwycięzcòw, dlatego polska piłka ma problem.

 • Nick Shany lubi Komentarz

  A jak szkodliwą była z Lewym! Wystarczy obejrzeć film "Wszystkie bramki Lewandowskiego w finałach MŚ.

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Eliminacje MŚ 2022. Jan Tomaszewski wściekły po meczu z Anglią. Oberwało się Paulo Sousie

  Nie znęcajcie się nad Tomaszewskim, bo chłop nawet gdy nie ma racji, to ma rację, i odwrotnie. Taka przypadłość. Poza tym, czy kiedykolwiek Tomaszewski wszedł był w polemikę z którymś z komentujących? Nigdy. To samo tyczy się autorów felietoników publikowanych na tej stronie. Możecie sobie pisać co chcecie, a i tak nikogo z w/w to nie rusza. Chociaż nie do końca... Mój wpis, w którym napisałem kilka pozytywnych słów pod adresem Jerzego Brzęczka w kontekście krytycznych i schizofrenicznych wypowiedzi Tomaszewskiego o byłym już selekcjonerze sprawił, że - uwaga! - w prowadzonym przez SF rankingu spadłem o 11713 miejsc, z 848-ego na 12561-sze. Czy ktoś może wyjaśnić w jakim celu prowadzony jest ten ranking? Może Pan, Panie Witczyk? PS. Czyż nie jest prawdą, podkreślam PRAWDĄ, że Tomaszewski jedną ręką dopieszczał Jerzego Brzęczka, a drugą ręką tłukł go tak, że krew tryskała? Porównanie to nie wzięło się z powietrza, ale oparte jest na faktach, sportowych faktach. Niniejszy post zarchiwizuje co by ostał się po tym jak go usunie cenzura SF.

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Eliminacje MŚ 2022. "Naprawdę nacisnęliśmy Anglików". Jóźwiak skomentował porażkę

  Jóźwiak jest bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem w drużynie. Udowadnia to od swojego pierwszego meczu w reprezentacji. Gdyby nie on, to w meczu z Węgrami nie byłoby remisu tylko sromotna porażka. Wejście Jóźwiaka do gry w drugiej połowie było podyktowane założeniami taktycznymi Sousy, który podobnie jak w meczu z Węgrami liczył, że wprowadzenie Jóźwiaka w II połowie przeciwko podmęczonym Węgrom zmieni obraz gry. I tak się rzeczywiście stało. Drużyna odrobiła stratę trzech goli i wywiozła z Budapesztu 1 punkt. W meczu z Andorą Jóźwiak zagrał od pierwszej minuty, natomiast w meczu z Anglią, Sousa ponownie wpuścił Jóźwiaka na boisko w drugiej połowie i podobnie jak w Budapeszcie zrobiło to wielką różnicę w grze reprezentacji w porównaniu z I połową. Widać, że Sousa w odniesieniu do Jóźwiaka powiela koncepcję Jerzego Brzęczka, który też wprowadzał do gry wypoczętego i głodnego gry Jóźwiaka, a także Góralskiego, Grosickiego, Piątka w drugiej połowie, bowiem ich szybkość i autentyczna determinacja pozwalały na ożywienie gry i tworzenie sytuacji do zdobycia goli. Przykro było patrzeć jak w meczach z Holandią i Italią wola walki i poświęcenie tych piłkarzy nic nie dawało, bo "cyngiel" Lewandowski wespół z Krychowiakiem, Glikiem i Bednarkiem robili krecią robotę sabotując polecenia trenera Brzęczka. I jeszcze jedno... Trener Brzęczek na pewno nie desygnowałby do gry Lewandowskiego na mecz z Andorą, który z racji różnicy klas stanowiłby okazję do przetestowania kolejnych zawodników i wariantów gry, tak jak to miało miejsce w meczu z Finlandią i Ukrainą.

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Dlaczego Pan Sousa NIE WYCIĄGA wniosków. Jak można nie wystawiać na taki zespół najlepszego zawodnika pierwszego meczu - Jóźwiaka, albo Świderskiego - debiutanta na Angoli, o błędnym Heliku z Węgrami nie wspomnę. MYŚLIMY PANIE TRENER!!!

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Eliminacje do MŚ 2022. Niespodzianka, pogromy i sporo agresji w szlagierze. Działo się we wtorkowych meczach

  Uzupełniam...
  Słowacja wygrała z Rosją 2 : 1
  Chorwacja ograła Maltę 3 : 0

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Eliminacje MŚ 2022. "Niech on nie szuka kwadratowych jaj". Jan Tomaszewski nie ma litości dla Paulo Sousy

  " - Niech ma tę autorską drużynę... " rzecze Jan "Miot" Tomaszewski. I niech koniecznie zgłosi do urzędu patentowego, co by nikt inny nie ważył się mieć jego drużyny.

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Robert Lewandowski za brutalny faul na zawodniku Andory ( w drugiej połowie) powinien być wyrzucony z boiska, ale nie zobaczył nawet żółtej kartki. Jednak karma wraca - to Robert ma problemy. No cóż, to chyba nazywa się sprawiedliwość.

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski zakażeni koronawirusem!

  @Nick Shany: "po" niepotrzebne. (...)"i trzech grajków"(...)

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski zakażeni koronawirusem!

  Zbliża się dziesiąta rano i po trzech grajków ma szlaban na występ na słynnym Łemblej. Aż strach myśleć co będzie w południe, a co po obiedzie. No i jest jeszcze jedno pytanie... Czy po przylocie do Londynu, Anglicy nie poddadzą ekspresowym testom wszystkich gości, żeby mieć pewność, że ich piłkarze, a także sędziowie będą bezpieczni, że nie zarażą się od Polaków. Całkiem realne wydaje się być odwołanie tego meczu i rozegranie w innym terminie.

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Kontuzja Roberta Lewandowskiego. Ma uszkodzone więzadło w kolanie

  W historii polskiego sportu było wielu sportowców, którzy walczyli o medale dla Polski pomimo różnych kontuzji. Takim sportowcem był bokser Marian Kasprzyk, który na IO w Tokio zdobył złoty medal mając złamany palec u ręki, a po powrocie do kraju, po wyleczeniu kontuzji chodził do pracy, żeby GODNIE zarabiać na chleb i reprezentować swój klub w ligowych zmaganiach.. Wtedy była normalność. Nikt nie czynił ze sportowców "bożków", "bożyszczów", czy też innych "gwiazdorów", a sportowcy wyróżniali się skromnością i patriotyzmem, który w dzisiejszej III RP zmienił swoje oblicze i stał się "SZMALIZMEM".

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Lewandowski grał z Holandią i Włochami w Lidze Narodów i nie istniał na boisku.Można z góry założyć, że w meczu z Anglią byłoby podobnie.Z nim, czy bez niego i tak nie mamy żadnych szans.Mecz z Andorrą pokazał prawdziwą wartość polskiej reprezentacji.Właściwie nie było widać różnicy w umieiętnościach obu drużyn.Jesteśmy na dnie i prędko się z niego nie podniesiemy.Nie byłem wielkim zwolennikiem Brzęczka,ale teraz jak na dłoni widać, że to nie on był hamulcowym polskiej piłki.Sousa również jej nie uzdrowi ,a raczej pogrąży jeszcze bardziej.Niestety, polskich kibiców czekają ciężkie czasy.

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Historia lubi się powtarzać.Kiedyś na mecz z Anglikami na Wembley nie mógł wystąpić lider Lubański I to był przełom w polskim pilkarstwie. Drużyna od tego czasu zaczela grać zespolowo . I stała sie od 1973r potegą światową A Wybili się Lato, Szarmach, Gadoca i Deyna

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Eliminacje MŚ 2022. Lekarz reprezentacji wyjaśnia. Lewandowski mógłby zagrać z Anglią

  No to kto będzie "kierowcą autobusu pezetpeenu parkującego na Łemblej"? Może sam prezes, wszak ma prawo do jazdy.

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Rozumiem, mógłby zagrać a Anglią ale ważniejszy jest bogaty pracodawca za grubą kasę. Tylko po co te pitolenie o wielkim poświęceniu Lewego dla kadry ?

 • Nick Shany napisał/a komentarz do Zbigniew Boniek zirytowany postawą piłkarzy Andory oraz arbitra. Co ze zdrowiem Lewandowskiego?

  Początek meczu... Rybus nie tknięty przez Andorczyka wykonuje błyskawiczny podkurcz nóg z równoczesnym wrzaskiem i pada na murawę. Klasyczne symulowanie. To samo robi Bereszyński. Tego Boniek nie widział? Przecież są powtórki w zwolnionym tempie i symulowanie widać w detalach. Czy Boniek nie widział brutalnej "nakładki" w wykonaniu gwiazdora z Monachium i jego głupawej miny po gwizdku sędziego? Na miejscu sędziego dałbym mu czerwoną kartkę i byłoby po sprawie. Czy Lewandowski to dziecko, pardon, żonaty kawaler specjalnej troski? Piłka nożna jest grą kontaktową. W drugiej połowie Andorczyk odebrał piłkę Lewandowskiemu, a ten... skierował błagalne spojrzenie w stronę sędziego co by ukarał Andorczyka za ośmielenie się odebrania piłki. Jemu, największemu piłkarzowi wszechświata. Zwalenie winy na sędziego i Andorczyków za kontuzję "bożyszcza", to nic innego jak odwrócenie uwagi od nowego elementu taktycznego repry jakim jest symulowanie fauli. Ohydna przypadłość. Gorsza niż doping. Sędzia meczu na Łemblej powinien zwrócić szczególną uwagę na przewracających się podopiecznych Sousy.

 • Nick Shany lubi Komentarz

  Pan Prezes widział jak Lewy z premedytacją staną obrońcy Andory ( w ich polu karnym) na kolano ? Od sędziego najmniej żółta lub..... i co?

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.