Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Ja tam się nie znam lubi Komentarz

  Można by odnieść takie wrażenie, że celem klubów sportowych jest tylko wynik. Nie jest to jednak prawdą, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z klubem zawodowym. Skoro klub zatrudnia pracowników czy usługodawców to tym samym musi dbać też o odpowiednie zyski.
  Oczywiście, najlepiej by było gdyby zawsze udawało się tak przewidzieć wpływy i wydatki by wyjść na koniec na zero, czyli wykorzystać wszystkie możliwe środki finansowe w celu wzmocnienia sportowego drużyny. Tak się jednak nie da i lepiej mieć na koniec górkę niż dołek. Górkę można wykorzystać w przyszłym sezonie, dołek będzie ciążył przez następny sezon.
  Ktoś powiedział kiedyś, że idealnie zaprojektowany silnik do wyścigów samochodowych, to taki który rozsypie się zaraz po przejechaniu mety. Wszyscy próbują ale nikomu się nie udaje, niektórzy przez te próby nie kończą wyścigu bo silnik sypie się przed ukończeniem wyścigu.
  Tak, ktoś czegoś w Gnieźnie nie wziął pod uwagę i okazało się, że zostało w kasie pół bańki ale chyba nikt tam nie płacze z tego powodu. Z dwojga złego lepiej tak niż jakby mieli znów wpadać w długi. Dramatu też nie ma, bo o awans i tak byłoby ciężko (o ile by go chcieli), dotarli do półfinału a to jest też jakiś sukces. Można by narzekać gdyby okazało się, że zostało w budżecie pół bańki, a klub spadłby z ligi lub zajął miejsce w dole tabeli.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Car Gwarant Start Gniezno jak Williams w F1. Klub żużlowy nie powinien przynosić zysku

  Zemdlałem... Po ocknięciu się zauważyłem, że Barcelona, Real, Man United idą złą drogą i w ogóle każdy lub co przynosi zyski idzie złą drogą... Klub powinien się rozwijać Panie Krzystyniak! A jak to robić bez zysków, które będą inwestowane i będą rozwijały klub? (A przepraszam - można się pozadłużać i upaść - czyli Nawrocki z Rzeszowa to idealny model biznesowy?). Tak sobie myślę, po przeczytaniu, że Pańskim zdaniem - szef Startu powinien ogłosić budżet na zero a tę nadwyżkę przytulić? Wszyscy wiemy że nie o to chodzi, trzeba pisać dokładnie. Pozdrawiam i życzę przekwalifikowania myślenia na wolnorynkowe.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Moment weryfikacji Roberta Lamberta. Brytyjczyk może uratować PGG ROW Rybnik

  Czy Lambert utrzyma ROW? Tego nie wiem, może odpalić, może też odpalić Milik, może też Lebiedev. Słowem za dużo w Rybniku tych "może", "jeśli", "jak wyjdzie", "jak trafi", "ma coś do udowodnienia", "jak odpali". Tak patrzę sobie to poza Woryną (w którego i tak niektórzy wątpią) to wszyscy są "jeśli" lub "może". Nawet z Hancockiem, z którym tak na prawdę to nic nie wiadomo. Ale jeśli te wszystkie założenia ("jeśli" lub "może") na raz odpalą - to się w lidze będzie działo.

 • Ja tam się nie znam lubi Komentarz

  To nie jest reprezentacja bo ta potrzebuje jedynie trzech zawodników czyli Zmarzlika , Dudka i Kubery . To co tutaj podano to sieroty boże zmuszane do cyrku co się zwie sparringi reprezentacji których prawie nikt nie ogląda .

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Bez Janowskiego, Drabika i Pawlickich!

  @jaz0n: "Kurła, i o to chodzi, o to chodzi..."

 • Ja tam się nie znam lubi Komentarz

  Fajna ta kadra- taka nie za mocna :-) Widzę że Polska na dobre zaangażowała się w działania na rzecz poprawy stanu żużla na świecie, dając fory innym krajom.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Bez Janowskiego, Drabika i Pawlickich!

  @kibicujmy kulturalnie: Nikt? Ja tam bym ich widział... Pozdrawiam.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Bez Janowskiego, Drabika i Pawlickich!

  @Lipowy Batonik: Nie wytykając nikomu i nikogo nie krytykując ale rezygnacja ze stałego uczestnika GP (Janowski) na rzecz Buczkowskiego, Jamroga, czy Przedpełskiego co ma średnią 1,214?I dlaczego Hampel skoro Paweł Miesiąc lepiej jeździł od niego? Czy rezygnacja z dwukrotnego IMŚ i powołanie Kopcia-Sobczyśkiego (ok, Drabik nie jest już juniorem) ale na litość Igor K-S ma średnią 0,57 tylko raz wygrał bieg w zeszłym sezonie a 33 razy był ostatni! Błagam z kim on ma walczyć? z Panem Wirażowym? Z reporterami na murawie? Litości. Ja wiem że to na wszelkie "wu", że tyle jest miejsc i trzeba (można) je zapełnić ale jak się czyta zestawienie kto jest a kogo nie ma, to widać że coś tu nie "halo".

 • Ja tam się nie znam lubi Komentarz

  Co w tym gronie robi pupil Cieślaka, czyli Przedpelski. Zanim kolejny słaby sezon, na pewno są lepsi od niego zawodnicy, ale Cieślak ciągnie go za uszy.

 • Ja tam się nie znam lubi Komentarz

  Zmarzlik, Dudek (Kołodziej, Smektała), Kubera (Lampart) - reszta to sztuka.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Bez Janowskiego, Drabika i Pawlickich!

  @Jancy PL: L4 nie oznacza, że jesteś chory tylko że jesteś nie zdolny do pracy. W tym wypadku, jak przypuszczam, niezdolny do brania udziału w wyścigach na żużlu. Do sklepu po bułki możesz iść.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Bez Janowskiego, Drabika i Pawlickich!

  Bu haha! Nie wytykając nikomu i nikogo nie ktytykując ale rezygnacja ze stałego uczestnika GP (Janowski) na rzecz Buczkowskiego, Jamroga, czy Przedpełskiego co ma średnią 1,214?I dlaczego Hampel skoro Paweł Miesiąc lepiej jeździł od niego? Czy rezygnacja z dwukrotnego IMŚ i powołanie Kopcia-Sobczyśkiego (ok, Drabik nie jest już juniorem) ale na litość Igor K-S ma średnią 0,57 tylko raz wygrał bieg w zeszłym sezonie a 33 razy był ostatni! Błagam z kim on ma walczyć? z Panem Wirażowym? Z reporterami na murawie? Litości.
  Ja wiem że to na wszelkie "wu", że tyle jest miejsc i trzeba (można) je zapełnić ale jak się czyta zestawienie kto jest a kogo nie ma, to widać że coś tu nie "halo".
  I co do L4. Jazda na żużlu i wyścig to nie jest siedzenie w biurze i popijanie ferweksu czy łykanie aspiryny i "jakoś dam radę", "przemęczę się". Ja nie chciałbym aby okazało się jeden wjechał w drugiego i wywiózł go w bandę i doprowadził do kalectwa tylko dlatego że podczas jazdy kichnął sobie w kask aż spadły mu gogle i stracił widoczność i doszło do tragedii. Wtedy każdy by się dziwił, "jak on mógł jechać? Przecież chory jest, powinien być na L4" itd.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Pawlicki znowu pokazał, że ma problem ze Zmarzlikiem. Komarnicki mówi o nagannym zachowaniu

  A w latach dziewięćdziesiątych kto lubił, szanował i kochał Golloba? Tylko trybuny Polinii Bydgoszcz - reszta to niemiłosierne kulkunastotysięczne gwizdy gdzie tylko Gollob się pojawił. Ogólna zazdrość bo był najlepszy, najbardziej profesjonalny w rodzimym ogródku. Golloba doceniono później. Zmarzlikowi przypada taka sama rola, teraz gwizdy a później stanie się legendą i kto wie czy nie większą do Golloba. A że jeden nie pogratulował drugiemu, a że nie złożył życzeń, że nie nominował to jest jego sprawa.Zawodnicy mogą się lubić, mogą się nie lubić i to dodaje pikanterii - zwłaszcza w sezonie zimowym.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. To już jest koniec. Nie ma ratunku dla Polonii Piła!

  @krzychPiła: Obawiam się że w tym momencie klub już był padnięty, tylko przypudrowany. ZK obnażył tylko warunki torowe (i całą kondycje klubu) bo zobaczyli to ludzie którzy od kilku czy kilkunastu lat w Pile nie jeździli a jeżdżą w ekstraklasie i mają porównanie.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. PGG ROW czeka na posiłki z Leszna, ale może się rozczarować. Fogo Unia nie odda nikogo?

  Zdaje się, że kilkanaście lat temu Unia jeździła z większą ilością seniorów i było powiedziane że najsłabszy w meczu w następnym siedzi na ławie. Była rotacja i nie było kwasów. Nie wierze żeby Hampel czy Kurtz podpisali kontrakt na zawodnika rezerwowego czy oczekującego i cały sezon siedzieli na ławie. Myślę że role już są dawno rozpisane a te gadki o sparingach i przedsezonowych treningach i "zobaczymy co będzie" to czysta kurtuazja.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. "Ósemka" odbiła się Lambertowi czkawką. I tak nie chciał opuścić PGE Ekstraligi

  Prawda jest taka, że nikt nie chce być rezerwowym i odjechać 1,2 no maks 3 biegi w meczu. (No chyba że drużyna ma tzw. "kewlara" za którego "8"/"16" jadzie odgórnie 4 razy). Każdy chce być w podstawowym składzie i jechać 4 planowane biegi i najlepiej jeszcze jeden nominowany. To jest przekleństwo (w miarę sensownych) zawodników do 23 roku życia -większość prezesów chciałoby mieć takiego w składzie, tak na wszelki wypadek, w razie kontuzji, w razie "wu", lub zwiększenia możliwości taktycznej drużyny. Nie sądzę żeby Dróżdż
  (lata wcześniej), Bober pisali się na "8" i mieli jakieś szanse na występy, raczej prezentacja, wyjście do przodu, pomachanie do kibiców. Ale zawsze jest to machanie w ekstralidze.
  Uważam że przepis z ograniczeniem wiekowym należy zlikwidować, niech rezerwowym będzie ktokolwiek, nawet Zmarzlik, Madsen, Bjerre. Ale wprowadzić przepis, który zakłada występ rezerwowego w meczy przynajmniej w trzech wyścigach (gwarancja startów) jeśli drużna wystawia rezerwowego - czyli jedzie w ośmiu.

 • Ja tam się nie znam lubi Komentarz

  jesli Hanckock pojedzie z 10 meczow a uda sie namowic do paru wystepow Crumpa i Rickardssona to ROW moze sie utrzyma . inaczej cienko to widze. no chyba ze Czewa przez kontuzje straci 1 ze swoich 3 liderow. bo jazda 3 dobrymi + reszta jak cie moge to wlasnie tak sie konczy....

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Pocieszamy ROW Rybnik. Oni się utrzymali, choć nie dawano im wielkich szans

  @Mariusz Kwiatek: Śmiejąc się powiem, że Crump musiałby zrzucić kilkanaście kilo ale Hans Nielsen wygląda całkiem nieźle... Pozdrawiam.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Kto z najlepszą rezerwą w PGE Ekstralidze? Jest zdecydowany zwycięzca

  Oskar Bober "doświadczony w polskiej lidze" jak napisano. Średnia w II lidze to 1,614 - na 44 biegi, w 14 gonitwach przyjechał ostatni. Wracający po "148 latach" przerwy Hlib miał lepszą średnią. Nie wiem jakim potencjałem dysponuje Bober na ekstraligowe tory, zwyczajnie nie wiem.
  Co do Lamberta to z rezerwy, z której często jeździł (a wiemy, że taki klimat nie służy zawodnikom) jego średnia w ekstralidze to 1,227 - gorsza min. od: Milika, Gruchalskiego, Holty, Dawida Lamparta, Kurtza, Miedzińskiego, Trofimowa. Ale każdy wierzy że zawodnik ten ma potencjał i ja się z tym zgadzam, tylko nie jako "8". Przynajmniej doświadczenie pokazuje że nie.

 • Ja tam się nie znam lubi Komentarz

  "...wzmocniony Kurtzem i hampelem to juz inna druzyna..." - jeden robi 4 pkt na mecz a drugi 6 pkt na mecz no rzeczywiście super wzmocnienie i inna drużyna...

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Galewski i Czosnyka biorą się za łby. ROW to "parszywa siódemka" i Woryna. Mrozek kupił na razie nadzieję

  @KibicujemyNaLuku: Prawda,Kutrz średnia z 2019r. to 1,304 - to wzmocnienie żadne, no na doparowego (wg. starej tabeli) to może. Row wychodzi na to, że ma samych doparowych w składzie i żadnego lidera (poza Woryną). Milik średnia - 1,233, Lambert - 1,227, jak reszta sprawdzi się na ekstraligowych torach to dopiero zobaczymy na początku sezonu. Sukces rowu to posiadanie po sezonie 2020 trzech zawodników nominowanych do odkrycia roku - czyli strzał formy jak petarda, to spowoduje że Rybnik będzie miał utrzymanie. Ale sport jest piękny bo jest nieprzewidywalny, a Rowowi życzę powodzenia i szczęścia.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Galewski i Czosnyka biorą się za łby. ROW to "parszywa siódemka" i Woryna. Mrozek kupił na razie nadzieję

  @krynston: Trudno się nie zgodzić więc się zgadzam. Problem z terminarzem? Może chodzi o to, że u siebie ma się dwa mecze z mocnymi (czy z tymi, którzy walczą o środek tabeli) rywalami a przez kontuzje, brak możliwości ZZ, czy spadek formy, jest lipa i się przegrywa mecze, które miało się (planowało) wygrać.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Start Gniezno zbudował skład na finał. Może utrzeć nosa Apatorowi Toruń

  No dobra, zakładamy najbardziej optymistyczny scenariusz, zakładamy że sen się spełni... I kim się wzmocnią? No chyba, że Timo Lahti będzie robił po 12-13 punktów w meczu ekstraklasy... ale wątpię. A może się nie znam. (Apator ma Doyla na wypożyczeniu więc jakaś opcja na petardę jest).

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. To działo się wczoraj. W Rybniku poczekają na Hampela, Piotr Świst znalazł pracę

  "W Rybniku poczekają na Hampela" - o kurła! (myślę sobie) coś podpisali, dogadali się, Rybnik się wzmocnił. Eee... czytam, czytam i dowiaduję się że "Każde wzmocnienie jest mile widziane. Kibice chcieliby zobaczyć Jarosława Hampela lub Brady'ego Kurtza". A pewnie że tak (pewnie chcieliby zobaczyć też Doyla, rakietowego Hancocka, Drabika, Zmarzlika, Michelsena i Madsena - nawet rym jest) i w końcu dowiaduję się pod sam koniec tekstu że Mrozek coś tam rozmawiał na te tematy i to wszystko.
  Mniej więcej jak z pytaniem na stronach portali "czy ta niedziela jest handlowa?". Zamiast odpowiedzieć tak - jest, nie - nie jest - to najpierw 95 stron tekstu o tym że jest takie prawo, że weszło wtedy i wtedy, że zakłada to i tamto i na deser masz odpowiedź czy relaksujesz się w domu bo zakupy zrobisz jutro, czy ciśniesz do sklepu (bo jutro zamknięte).
  Wracając do tematu. Sezon jest długi, nie wiadomo co się wydarzy, kto złapie kontuzje i jak długą? Czy każdy go dokończy? Kto będzie w jakiej formie? Może się okazać, że Hampel czy Kurtz w Lesznie są mega potrzebni, niezbędni wręcz. A może się okazać że gdzie indziej w nagłym wypadku będzie potrzeba i parcie na jakiegoś zawodnika. A na przykład w przedmeczowych sparingach w Częstochowie wykrzaczy się Holta (choć życzę mu bezpiecznej jazdy) i powie, że ma dość i kończy jazdę na żużlu. I jak taką lukę załatać? W zasadzie ten problem może dotyczyć każdej drużyny co ma tylko dwóch polskich seniorów w składzie (wartościowych seniorów). Może być tak, że Hampel pod koniec kwietnia ma 3 oferty, mega oferty. A może być tak, że stanie podstawowym i niezbędnym rejderem Leszna. Podsumowując, życzę wszystkim zawodnikom aby kontuzje omijały uch z dala.

 • Ja tam się nie znam napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Kacper Woryna ma wielkie serce. Leon Madsen przygotował niespodziankę dla kibiców

  Nicki jak wypocznie dwa tygodnie w dobrych klimatach - to w sezon wejdzie jak bomba! Będzie "Duński Dynamit" ;-)

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.