Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Temos to największa porażka. Kiedy ten facet zacznie rujnować inny sport. Może piłka?

 • toruniak82 napisał/a komentarz do Żużel. PGE Ekstraliga. Oficjalnie: Get Well Toruń spada z elity po raz pierwszy w historii

  Falubaz nikogo nie spuszcza chyba, że się heh. To Toruń sam spadł i to już parę kolejek temu, a jak już ktoś miał spuścić Toruń do 1 ligi to zrobił to Motor i GKM na motoarenie. Wy po prostu wyprawiacie nam pożegnanie z ektraligą.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Neymar to stan umysłu

 • toruniak82 lubi Komentarz

  ja sie kiedys wypowiadalem, wiec prawnicy do dziela, i o ile barca nie wplaci 200, to na pewno zakazd transferowy na nastepne okienka moze juz sobie zaklepac. brawo dla wlodarzy Atleti.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Takie prawo Atletico.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  zgadzam się, żenada że strony barcelony i griezmanna

 • toruniak82 napisał/a komentarz do Zwrot ws. transferu Griezmanna. Atletico Madryt chce 200 mln euro!

  Ty chyba nie rozumiesz o czym ja cały czas piszę, klauzula 120 mln jest aktywna od 1 lipca przedtem cały czas obowiązywała klauzula 200 mln.
  Po pierwsze Barcelona jeżeli chciała kupić Griezmanna to najpierw powinna aktywować klauzule 200 mln lub poczekać do 1 lipca, aż się zmniejszy do 120 mln i wtedy po aktywowaniu klauzuli dopiero zacząć rozmawiać z piłkarzem. I tak ma to działać według zasad Fifa. Zaś Barcelona prowadziła rozmowy z piłkarzem za plecami Atletico dużo wcześniej (mówi się nawet o lutym) gdy klauzula wynosiła 200 mln. Takie zachowanie tworzy niebezpieczne precedensy. Niedługo będzie tak, że piłkarz X ma kontrakt z klubem Y, za plecami swojego klubu już się dogaduje z klubem Z, że przyjdzie za taką klauzulę i chce takie warunki. Niestety klauzule odejścia (obowiązkowe w Hiszpanii) pomagają Barcelonie na takie patologie.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  UEFAlonka - więcej niż klub. To także kabaret. Współczesna piłka nożna stała się własną parodią.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  I tak skończy tak jak coutinho czy dembele to niech sobie tam idzie. barca i griezmann są siebie warci

 • toruniak82 napisał/a komentarz do Zwrot ws. transferu Griezmanna. Atletico Madryt chce 200 mln euro!

  Przy kwocie 145 mln za Coutinho i 125 mln za Dembele to kwota za Griezmanna jest śmieszna. A twoje słowa, że nie jest tyle wart świadczy o tym, że nie wiesz jakim typem zawodnika on jest i ile daje on swoją grą drużynie. Po drugie Barca aktywowała u Griezmanna klauzulę wykupu więc kontakt z klubem z Madrytu mógł być ograniczony/zbędny. Po trzecie chodzi mi o to, że klub piłkarski nie może prowadzić rozmów o kontrakcie z piłkarzem bez zgody klubu/uzgodnienia ceny, gdy ten ma jeszcze długotrwały kontrakt. Tutaj Barcelona złamała te zasady uzgadniając kontrakt z Griezmannem dużo wcześniej gdy obowiązywała jeszcze klauzula 200mln stąd oburzenie strony z Madrytu.

 • toruniak82 napisał/a komentarz do Zwrot ws. transferu Griezmanna. Atletico Madryt chce 200 mln euro!

  Prawidłowe zachowanie włodarzy Atletico. Trzeba skończyć z bezczelnym zachowaniem ze strony Barcelony. Przy każdym większym transferze robią jakieś szambo i nastawiają zawodników przeciw obecnemu klubowi, tak było z Suarezem i Coutinho z Liverpoolu, Dembele z BVB, a teraz z Griezmannem. Niby więcej niż klub, a tak naprawdę zero szacunku do nikogo i tylko cwaniactwo na boisku i po za nim to cała Barcelona.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Niech robią nowe zapisy. Dotychczasowych 1000 stron nie rozwiązało problemów to pewnie ten jeden zapis zmieni wszystko. Może najpierw ustalić raz na zawsze, że nie ma czegoś takiego jak "poszerzanie toru jazdy". Jadą szybko to normalne że wynosi ich na zewnętrza. Fizyki pan nie oszukasz. To nie bieżnia, że mają linie wymalowane w obrębie których się poruszają. Trzeba być ślepym osłem żeby nie widzieć tego kto w kogo wjeżdża. Co do startu to kamery i czujnik w sprzęgle który połączony będzie z zamkiem maszyny startowej. Nie da się? Zderzacz Hadronów zbudowano to i to można zrobić. Przywrócić połówki punktów za jednoczesne wjechanie na metę. Rozwiązania są banalnie proste tylko panom betonom i działaczom nie chodzi o to aby było prosto.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Co do startu jest jeszcze prościej. Dotknąłeś taśmy wypad, nie dotknąłeś jedziesz.
  Niestety zakaz ruszania się na starcie doprowadził do paranoicznych interpretacji.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Cegła, skończ proszę z tymi powtórkami w czwórkę. Zawsze jest winny przerwania wyścigu. Jedyne co trzeba to dokładnie opisać w regulaminie jak go rozpoznawać i nauczyć tego sędziów.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Chris jedzie od kilku lat to samo. W tym sezonie nawet minimalnie lepiej niż w poprzednim. Więc mając tylko 1 prawdziwego lidera(Doyle) skład trzeba było uzupełnić drugim albo mocną juniorką. A Iversen to tylko podróbka lidera. I to od lat.

 • toruniak82 napisał/a komentarz do Żużel. Nietrafione zarzuty pod adresem Adama Krużyńskiego. Taktycznie Get Well nie mógł rozegrać tego lepiej

  Właśnie tak myśleli właściciele, mamy kasę więc wszystko musi się udać. Nie potrzebna wiedza, doświadczenie wystarczy odpowiednia ilość zielonych i nie ma, że się nie uda.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Takich zawodników zagranicznych do parowych na 6 punktów to można pozyskać młodych, z perspektywą rozwoju, a nie zatrudniać chimerycznego, nic nie gwarantującego Chrisa Holdera.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Chris Holder mialby zostać w Toruniu? A kto go tu chce? To trup w szafie który psuje atmosferę w klubie.Na zadnego Holdera nie przyjdę.Niech klub p.Terminskich radzi sobie sam.Poczekam na toruński zuzel.A punkty to Chris Holder najchętniej robi na kolegach i doparowych i juniorach przeciwnika.Taki to lider Terminskich.Najlepiej niech odejda w komplecie.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  To było w ramach "odmładzania składu" czy jakoś tak Frątczak mówił.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  44 lata w najwyższej klasie ligowej, prawie 40 lat mojego kibicowskiego życia... wszystko to wali się i zalatuje padliną. Spadek będzie/jest najsprawiedliwszym z możliwych rozwiązań. Ktoś jednak za to jest odpowiedzialny, a nie ma tchórz odwagi przyznać się!
  Mieliśmy piękne, trudne, zaskakujące momenty przez dekady. Takiej padliny jednak to jeszcze toruński kibic nie widział.
  Kto pamięta lata '90; Krzyżaniaka, Kowalika, Sawinę, kiedy zaczynali swoje bogate w sukcesy kariery? Gdzie ta młodzież, myśl szkoleniowa. Bajerski z najwyższym w historii kontraktem, Jaguś, któremu trzeba było przerabiać ramę, bo choć niski wzrostem, to tytan pracy i gigant konsekwencji. Nieodżałowany Per Jonsson...
  Ileż to razy mistrzowie świata startowali w naszych barwach.

  Ostatnimi laty mamy jednak rollecaster na klimat thrillera. Toruńska szkoła z jednej z najlepszych przypomina szrot. Kompletny brak pomysłu, a wręcz uwstecznianie się.
  Nazwiska, które dawały nadzieje na spokojny ligowy byt, zawodzą kompletnie. Pretensji nie można mieć jedynie do Doyla, jakby oderwany od patologii, która trawi ten klub.

  Nie wiem, co będzie po sezonie, ale wiem co powinno być. Reset. Zarząd do dymisji. W I lidze poradzimy sobie wielością mniejszych sponsorów, o ile ci nie zrezygnują. Opcja najlepsza; Krużyński wchodzi na sponsoring. Jak będzie? Czuję, że zadomowimy się na dłużej w I lidze. Rozwiązanie? Kościuch na polskiego lidera, jedziemy młodymi Duńczykami, otwieramy kierunek australisjki, który zawsze nam sprzyjał (warto też zrobić rekonesans za wschodnią granicą), kompleta reorganizacja szkółki i zatrudnienie fachowca, a nie pracownika. Marzenie? Per Jonsson na trenerce i szkoleniu młodych.
  Błędy, które zaistnieć nie mogą? Bracia H — dożywotni zakaz stadionowy na MA.

  Dość zabawy w ciuciubabkę. Zaczynamy od nowa, a wcale to łatwe nie będzie. W Toruniu sportowych opcji jest mnogość, potrzeba zatem dobrego specjalisty od marketingu. Szminkowanie trupa nic nie da. Dogadać się z Apatorem (rzecz prawie niewykonalna), aby wszedł na tytularny. Lepszego magnesu nie będzie, a wraz z wynikami bramka na autostradę otwarta.

  Zerujemy Panie i Panowie. Trzeba to wziąć na klatę i nie tyle przewietrzyć, co wyburzyć, zaorać i wyrównać. Stawiamy nowe.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Z najsłabszą drużyną w lidze to jechał Motor a nie Toruń jak pisałem przed meczem.
  Pisałem również że statystyka nie kłamie i średnie meczowe zawodników z Torunia to 38 z ułamkiem a Motoru 48 z ułamkiem (nie chce mi się teraz szukać dokładnie).
  Apator Toruń nie jest najsłabszą drużyną w lidze od wczoraj tylko z przebiegu całego sezonu.A kto powiedział że GKM Grudziądz (wraz ze swoją klątwą) wygra w Toruniu ?Nie rozumiesz tego że co było wczoraj to kompletnie nie ma żadnego znaczenia dziś ? Oczywiście że Toruń będzie jechał z drużynami wyżej notowanymi ale to jest sport a jeśli nie rozumiesz istoty sportu to przerzuć się na robienie na drutach.
  pozdrawiam.

 • toruniak82 napisał/a komentarz do Żużel. Adam Krużyński nie kryje rozczarowania: To było żenujące! Jesteśmy bardzo słabi!

  Żenująca to jest ekipa rządząca tym klubem. Wina w tym klubie nie leży po stronie zawodników tylko zarządu.Nie rozumiem czy Pan Krużyński liczył, że Holta w tym wieku, po kontuzjach będzie na mecz przywoźił po 10 pkt, Kościuch pojedzie lepiej w ekstralidze niż rok temu w 1 lidze, a Holder który z roku na rok jeździ gorzej nagle będzie tym Holderem z sezonu 2013 roku i już w maju będą pewne playoffy, a złoto to kwestia czasu. Po zeszło rocznym słabym sezonie, w którym drużyna miała sporo szczęścia popełniono te same błędy co przed rokiem.

  Jak można liczyć na cokolwiek w najlepszej lidze żużlowej zatrudniając:
  1. starszego Runę Holte po kontuzjach, który już jest na końcu kariery.
  2.Norberta Kościucha, którego lubię i szanuję za waleczność, ale jego miejsce jest w 1 lidze, a nie w walce o play offy.
  3.Chrisa Holdera, który z roku na rok jeździ gorzej i zachowuje się jakby miał w d...e wszystko, a kasa mu się po prostu należy .
  4.Totalny brak juniorów i tu już sobie pozwolę nic nie dodać na ich temat bo szkoda młodych chłopaków.

  To zdecydowanie za mało na utrzymanie, to za mało by wygrać nawet z beniaminkiem na własnym torze. Sam Doyl tej drużyny nie pociągnie, jest jeszcze Iversen, który jeździ w kratkę, i Jack Holder dobre rozwiązanie na 8, ale chłopakowi trzeba wylać kubeł, a nawet 2 zimnej wody na głowę, bo jego zachowanie na torze jest naganne.

  Po za tym niezrozumiałe decyzję tego zarządu/właściciela tego klubu zraziły wielu kibiców do chodzenia na mecze.
  1. Zmiana nazwy na Get Well- skoro nie mamy prawdziwego sponsora tytularnego , niech będzie po prostu KS Toruń nic na siłę, nie psujmy legendy tego wspaniałego klubu.
  2.Wyrzucenie idoli kibiców Miedzińskiego i Przedpełskiego - Adrian jeździł słabo przez ostatnie sezony, Paweł też miał gorszy okres, ale wymiana ulubieńców kibiców z którymi się utożsamialiśmy na starszego najemnika Holtę, który poziomem lepszy nie jest i tak samo Paweł odchodzi, a przychodzi Kościuch. Gdzie tu logika, gdzie sens.
  3. Szkolenie młodzieży/juniorzy- w sezonie 2017 już było słabo, w 2018 dobrze sobie radził Kaczmarek, ale on już kończył wiek juniora i przez ten cały okres 2 lat nic nie zrobiono by mieć chociaż jednego solidnego juniora. W tym sezonie to już jest tragedia, żeby na własnym torze z beniaminkiem dwóch juniorów nie zrobiło chociaż 6 pkt.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Przynajmniej teraz wiemy kilka rzeczy. Doyle ma zagwarantowany gruby kontrakt w przyszłym sezonie w E-lidze (prezes Mrożek już pewnie zamroził kasę w lodówce), Iversen to druga linia, bracia H. zostają w Toruniu (bo znajdzie się agent, który ich zatrudni w najwyższej klasie?), Holta i Kopeć koniec kariery, derby Kujaw w Nice, Grudziądz najlepszą drużyną w województwie, stadiony lepsze w Nice niż w Ekstra. Oraz to, że tylko kwestią czasu jest, że Miesiąc, Michelsen czy Łaguta kogoś doszczętnie skasują. Serio, jak postronny obserwator wczorajszego meczu, to się dziwię jakim cudem ta trójka nie ma jeszcze na koncie żółtej kartki. A te zajeżdżanie Miesiąca to już nawet na czerwo się nadaje. Raz by mu dali, może by się opamiętał.

 • toruniak82 napisał/a komentarz do Żużel. Przemysław Termiński zabrał głos po kolejnej porażce Get Well Toruń

  Wyrzucenie Miedziaka i Przedpełskiego to była czysta głupota i policzek w twarz dla tych dwóch, bo nie zastąpiono ich nikim lepszym, a wręcz gorszym i starszym.
  Pamiętam jak odchodził Adrian mówiłem sobie, że szkoda miał słabsze sezony ostatnio ,ale liczy się dobro klubu, zespołu. Każdy liczył, że za niego przyjdzie jakiś perspektywiczny polak, który będzie aniołem na lata. Mówiono o Dudku,Pawlickim, a tu jak z gołej d*py w twarz dołączył starszy jegomość Holta.

 • toruniak82 lubi Komentarz

  Właśnie wychodzi polityka transferowa Termosa. Zabił frekwencję na MA wywalając Przedpełskiego i Miedziaka, bezgraniczne zaufanie dla Holderów, sprowadzenie Holty teraz odbija mu sie czkawką.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.