Puchar Króla: III-ligowiec lepszy od Atletico!

Pięć lat temu z Primera Division spadła ekipa Albacete Balompie, która teraz znajduje się dopiero na III-ligowym froncie. W czwartek Kastylijczycy ograli jednak w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla Atletico Madryt 2:1. W drugim pojedynku Athletic Bilbao skromnie pokonało Real Oviedo. Za dwa tygodnie odbędą się rewanże.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Gregorio Manzano zdecydował się pozostawić w stolicy Hiszpanii swoich najlepszych graczy, na czele z letnimi nabytkami - Radamelem Falcao, Diego Ribasem czy Ardą Turanem. Zastąpił ich w głównej mierze Adrian, który zdobył honorowe trafienie. Co ciekawe, napastnik kilkanaście minut wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego. Właśnie z jedenastki trafił najlepszy na boisku Antonio de la Calle, który wypracował również drugie trafienie. Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu.

Również w drugim czwartkowym meczu doszło do konfrontacji III-ligowca z I-ligowcem. Marcelo Bielsa nie postawił na rezerwowych i ustawił taki sam skład jak w ligowym meczu z Mallorką. Mimo to Baskowie potrafili tylko raz pokonać golkipera Realu Oviedo za sprawą Oscara de Marcosa.

Pierwsze mecze 1/16 Pucharu Króla:

Albacete Balompie - Atletico Madryt 2:1 (1:0)
1:0 - Calle (k.) 31'
2:0 - Zurdo 62'
2:1 - Adrian 70'

Czerwone kartki: Nunez /50/ (Albacete) oraz Dominguez /60/ (Atletico).

Real Oviedo - Athletic Bilbao 0:1 (0:1)
0:1 - De Marcos 11'

9 listopada w ramach 1/16 finału został rozegrany mecz pomiędzy L'Hospitalet i FC Barceloną. Duma Katalonii wygrała na wyjeździe po bramce Andresa Iniesty w 42. minucie. Pozostałe pierwsze spotkania tej fazy odbędą się 13 grudnia, zaś rewanże 20-22 grudnia.