W Lubinie zapachniało sensacją (wyniki)

W sobotę szczypiornistki z PGNiG Superligi zainaugurowały rundę rewanżową. Cenne zwycięstwa odniosły piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Vistalu Łączpolu Gdynia oraz SPR-u Lublin.

Sławomir Bromboszcz

Niespodziewanie wiele emocji dostarczyło spotkanie w Lubinie. W derbach Dolnego Śląska KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało KPR Jelenia Góra, jednak mistrzynie Polski nie miały łatwej przeprawy. Zespół Bożeny Karkut pierwszą rundę rozgrywek zakończył z kompletem zwycięstw i to chyba nieco uśpiło lubińskie szczypiornistki. Walczący o utrzymanie KPR przez cały mecz toczył z Zagłębiem wyrównaną walkę. Miedziowe zwyciężyły 32:31, jednak swoja grą nie zachwyciły.

Mniej emocji było w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń Baltica gościła Vistal Łączpol Gdynia. Podopieczne Thomasa Orneborga od pierwszych minut nadawały ton rywalizacji. Po kwadransie gry tablica wyników wskazywała rezultat 5:11. Szczypiornistki z Gdyni zeszły do szatni prowadząc 17:10. W drugiej połowie Vistal Łączpol pewnie kontrolował wynik pojedynku. Ambitne szczecinianki, pomimo niekorzystnego rezultatu, walczyły o przegraną jak najmniejszą ilością bramek. Vistal Łączpol zwyciężył ostatecznie 29:20.

Nie w Lublinie, a w Łukowie szczypiornistki SPR-u Lublin gościły UKS Finepharm Polkowice. W pojedynku wicelidera rozgrywek z drużyną zamykającą tabelę nie było niespodzianki. Wicemistrzynie Polski udzieliły bolesnej lekcji beniaminkowi z Polkowic. Po pierwszej połowie szczypiornistki z Lublina prowadziły 21:6. W drugiej połowie SPR powiększył swoje prowadzenie i mecz zakończył efektownym zwycięstwem 43:13.

Interesująco zapowiadało się spotkanie w Koszalinie, gdzie zmierzyły się drużyny walczące o 4. miejsce. W pierwszej rundzie rozgrywek Politechnika Koszalińska i AZS AWF Gardinia Wrocław podzieliły się punktami, tym razem emocji było mniej. W pierwszej połowie zespoły toczyły wyrównaną walkę, w 25 minucie Politechnika prowadziła różnicą jednej bramki 10:9, jednak przed przerwą zdołała "odskoczyć" rywalkom na pięć trafień 14:9. W drugiej połowie koszalinianki utrzymywały bezpieczne prowadzenie, a dzięki udanej końcówce spotkania odniosły efektowne zwycięstwo 29:21.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 32:31 (16:14)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 8; dla KPR - Marta Dąbrowska 12, Joanna Załoga 8.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Łączpol Gdynia 20:29 (10:17)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula 7, Katarzyna Sabała 5; dla Vistalu - Loredana Mateescu 8, Karolina Siódmiak 7.

SPR Lublin - UKS Finepharm Polkowice 43:13 (21:6)
Najwięcej bramek: dla SPR - Małgorzata Majerek 7, Edyta Danielczuk 5, Dorota Małek 4, Agnieszka Kocela 4, Małgorzata Rola 4, Alina Wojtas 4; dla Finepharmu - Krystyna Konarzewska 5, Agata Pawliszak 4.

AZS Politechnika Koszalińska - AZS AWF Gardinia Wrocław 29:21 (14:9)
Najwięcej bramek: dla KU AZS - Tatiana Bilenia i Sylwia Lisewska po 5; d;a AZS AWF - Paulina Tracz 5, Ewa Perek 4.