Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  WISLA1947: Śmieszny jesteś. Prawda jest taka że Vive przez ostatnie lata to drużyna liczącą się w Europie. A po drugie to upadek jakiekogo kolwiek klubu to powód do smutku. Choćby klubu 2 ligi w Polsce. Im więcej silnych ośrodków tym więcej kibiców, wieksza popularność. Co ma liga hiszpańska do zaoferowania? Barcelona i długo, długo nic. Gdyby wciaż istniały Ciudad Real, Portland czy silny Valladolid to liga była by interesująca, łatwiejsza do sprzedania itp. Piłka ręczna to sport dla koneserów. Interesują się nią ludzie którzy bezpośrednio lub blisko pośrednio byli z nią zwiazani. Każdy silny ośrodek i sukcesy to magnez na kibiców. Myślisz że slabe Vive to korzyść dla Wisły? Dla ligi? Jeśli tak to gratulacje myślenia.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Wisla1947: Ale ja z Kielc nie jestem. Widzę że masz swój pogląd i nic go nie zmieni. Gdyby teraz kluby jak HSV, Ciudad Real, Koper, Portland, czy w Polsce silne Wybrzeże czy Śląsk istniały to konkurencyjność w ligach była by wieksza, co wpływa na renomę i atrakcyjność rozgrywek. A wieksza renoma i atrakcyjność to więcej kibiców. A co za tym idzie wieksze zyski. Wystarczy spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa. A Kielce już na stałe wpisały się do historii polskiego sportu jako jedyny do tej pory zwycięzca Ligi Mistrzów bez podziału na dyscypliny. Czego życzę innym klubom w Polsce. Teraz mamy kilka silnych klubów i 3/4 hegemonów którzy mogą wyciągnąć każdego. W Lidze Mistrzów od lat brylują te same zespoły. I choćby zmieniali system to co rok mamy dokładnie ten sam zestaw z małymi zmianami. Do przejedzenia. Każdy nawet mały lokalny klub dla dzieci i młodzieży się liczy. Bo taka młodzież i ich rodziny to potencjalni kibice i fani tego sportu.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  No to już wiemy,że aplikacja Elverum naszym kosztem wygrała dzięki wykupieniu pakietu transmisji. Trzeba się jakoś z tym faktem pogodzić licząc,że po wyjściu z grupy (nie wyobrażam sobie innego scenariusza) poziom sportowy będzie jeszcze wyższy niż w grupach C/D w LM.
  Wielka szkoda ale nie mieliśmy na to wpływu. Co mają powiedzieć Rumuni, którzy awansowali z 1 miejsca do TOP16 bez utraty punktów.
  Nie ma co już drzeć szat trzeba się solidnie przygotować bo te rozgrywki to nasza szansa na ogranie czegoś fajnego w Europie + w Superlidze nie będzie już marginesu błędu. Szykuje się ciekawy sezon.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Oficjalnie: Orlen Wisła Płock poza rozgrywkami!

  Z powodu wprowadzonych zmian oraz "elitarności" Ligi Mistrzów od następnego sezonu, w nowo powstałej Lidze Europy będą brały udział naprawdę bardzo uznane kluby: z Niemiec - Magdeburg, Rhein Neckar Loewen i Hannover Burgdorf, z Francji - Montpellier, Tuluza i Nimes, z Hiszpanii - Ademar Leon, Naturhause La Rioja i Bidaosa Irun. Nie zapominajmy o klubach ze Skandynawii czy z Bałkanów - one też potrafią nieźle namieszać! Generalnie rzecz biorąc, jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż sztucznie utworzone grupy C/D Ligi Mistrzów, które swoim poziomem często od LM odbiegały.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Mam radę zarówno dla kibiców Kielc i Wisły żeby zamiast zajmować się konkurencyjnym klubem zajęli martwić się o swoje kluby.
  I napiszę to myśli większość kibiców Wisły że nasz klub jest źle zarządzany. Ściągani zawodnicy zupełnie nieznani, brak kibiców na hali. Jak my mamy dostać dziką kartę. Doping naszej hali podczas LM z jednych najlepszych stał się jednym z najgorszych. Kiedy ściągaliśmy takich zawodników jak Lijewski, Jurkiewicz, Kubisztal a teraz? Większość zawodników nieznana nikomu która po sezonie odchodzi. Ale z takim budżetem trudno coś więcej zdziałać. Orlen ma gdzieś Płock i Obajtek woli inwestować w Kubicę i w siatkówkę. Zresztą Orlen wszystko sponsoruje w tym kraju nawet Sylwester Marzeń.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Vardar zaczął podchody. Igor Karacić z powrotem w Skopje?

  @Maxi-102: A co ma mówić? Że w Skopje było mu źle, bo dwa razy wygrał z nimi Ligę Mistrzów? Że było mu źle bo właśnie tam wyrobił sobie markę klasowego zawodnika? W Kielcach jest rok, w Skopje był 7,5 roku, więc to naturalne że wypowiada się o nich w dobrym tonie. Na naszym podwórku - przykład Aginagalde

 • Kibic polskiej piłki ręcznej napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Vardar zaczął podchody. Igor Karacić z powrotem w Skopje?

  @Maxi-102: Samosenko jest winny zawodnikom dużo więcej niż za wspomniane 5/6 miesięcy, dlatego nie wierzę w transfer powrotny Karacićia do Vardaru. To tak jakby pójść spod deszczu pod rynnę

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Niezwykły czas czeka nas w piłce ręcznej. Kluby, które były do tej pory w cieniu, ale mają sponsorów, którzy mocną obronną ręką wychodzą z kryzysu mogą zbudować naprawdę mocne i 'tanie' drużyny, bo na obniżkę pensji zgodzić się będą musiały właściwie wszyscy zawodnicy/trenerzy. W Polsce na czarnego konia wyścigu może wyrosnąć nam klub z Puław. Wiadomo chemiczny gigant w takim czasie na pewno ma się dobrze. Pisałem miesiąc temu, że Vive i Wisłę czeka redukcja budżetów nawet o 30% i wtedy myślałem, że trochę tę statystykę zawyżyłem, a teraz wszystko wygląda na to, że ją jednak zaniżyłem. Widzę, że o Kielcach wszyscy tu informowani są na bieżąco przez największego fana @WISŁA1947 który o dziwo nie piszę nic na temat Płocka, a tu według mnie sprawa równie ciężka jak nie cięższa niż w Kielcach i niech nie zmylą Was te dwa transfery do Płocka, bo prawdopodobnie były klepnięte one jeszcze na obecnym budżecie Wisły. Samorządy już liczą straty spowodowane lockoutem państwa i w optymistycznych przewidywaniach jest to 15% dochodów w dół. W pesymistycznych nawet 30%. Wiadomo, że w przyszłorocznych budżetach najmocniej ucierpi sport i rekreacja (a może nawet i w tych jak będą zwoływane sesje nadzwyczajne), bo trzeba będzie ratować przedsiębiorców. Wszyscy wiemy, że 'tarcza' to za mało. Do tego dziś PKN Orlen zapowiedziało, że przez fatalne wyniki z I kwartału dokona odpisu na 2.5 mld złotych, a przecież I kwartał to małe piwo przy tym jaki wynik zanotują w II kwartale. Mało tego zmienili rekomendację wypłat dywidendy z 3 zł na 1 zł, a więc zabierają aż 67% z zysku inwestorom, którzy wkładają tam realne pieniądze to co będzie przy negocjacjach sponsora tytularnego, które chyba już powinny się odbywać, bo jak dobrze pamiętam obecna umowa była do 30 lipca 2020 z możliwością przedłużenia o jeden rok. Patrząc na ruchy Orlenu to jeśli udałoby się ugrać nawet 50% tego co Orlen dokładał do klubu z Płocka to trzeba by było uznać to za naprawdę spory sukces pana Czwartka. Oczywiście na koniec dodam, że nie jestem z Kielc, ani nie jestem kibicem Vive (takie zarzuty na pewno się pojawią). Jestem bezstronnym obserwatorem i uważam, że następny sezon Superligi może być dużo bardziej wyrównany niż się wszystkim wydaje. Szkoda tylko, że zapewne poziom sportowy PGNiG Superligi pójdzie trochę w dół, bo od kilku sezonów mozolnie budowano go i wiele trudu (zapewne) zostanie zaprzepaszczone przez małego wiruska.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Vardar nie zginie, tam jest świetny klimat do ręcznej. Mocna ekipa żeńska, fanatyczni fani, dobra macedońska młodzież. Budowa zespołu 50-50 jest fajnym pomysłem, mam nadzieję, że i w Kielcach w przyszłości będzie można postawić w większym stopniu na krajowych zawodników. Pomimo wieli kontrowersji w spotkaniach z Vardarem, dobrze je wspominam i liczę na kolejne :)

 • Kibic polskiej piłki ręcznej napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ewentualny, powtarzam: ewentualny powrót Karacićia do Vardaru to raczej pobożne życzenia niż realne spekulacje. Ludzie, zejdźcie na Ziemię...
  Od 3 lat klub boryka się z poważnymi problemami finansowymi (dużo większymi niż w Kielcach) a tu nagle niczym książę na białym koniu wjeżdża nowy sponsor, a u starego w czasach pandemii raptownie do końca roku znajdą się fundusze na zaległe wypłaty. Bałkański kibice żyją piłką ręczną inaczej niż u nas i zawsze bardzo żywiołowo podchodzą do tematu transferów, szczególnie zawodników że swojego regionu, co często jest zalążkiem do wielu plotek.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ruchy transferowe Wisły dawno przestały mnie zaskakiwać. Szkoda tylko że zamiast powalczyć o Dawidzika, postawili na Francuza z francuskiego średniaka.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  warunki fizyczne może i ma, ale to by było na tyle jeżeli chodzi o atuty nowego zawodnika. Mnie martwi coś innego, czy w Płocku ktoś wie co to strategia transferowa? Wisła to nie Veszprem, idzie kryzys, wszystkie kluby tną wydatki, w sumie to nawet nie wiadomo czy wróci liga mistrzów a jeśli tak to w jakiej formie (Wisla nie jest pewna grania w LM), a do Płocka ściągają 4 kołowego. Przecież już to przerabialiście, Piechowski wiecej siedział na trybunach niż grał. Po co? Dodatkowo kolejny brak stabilizacji, bo za rok mogą odejść praktycznie wszyscy kołowi, tak się nie da budować stabilnego zespołu. Ciekawe się też robi pod kątem nowych regulacji, na boisku ma przebywać przynajmniej 2 Polaków, a jedynym możliwym transferem obecnie jest prawoskrzydłowy, co oznacza, że w Płocku będzie 3-4 Polaków, z czego tylko na jednej pozycji Polak będzie pierwszym wyborem. W 90% spotań będą grać juniorzy, ale co jak któryś z Polaków złapie kontuzję lub karę przed świętą wojną lub spotkanie z Górnikiem/Gwardia/Azotami? Nagle trener kompletnie nie ma pola manewru i musi posłać na boisko juniora, p po to żeby nie złamać przepisów

 • Kibic polskiej piłki ręcznej napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Abel Serdio nowym zawodnikiem Orlen Wisły Płock

  A ja to widzę tak - Barcelona ma w tej chwili 3 obrotowych na sezon 2021/2022: Ludivica Fabregasa, Luisa Frade i Abela Serido. Fabregas wiadomo - jakiś czas temu przebojem wszedł na salony i od tamtej pory jest podstawowym kołowym w reprezentacji i w klubie. Cedric Sorhaindo, to z automatu dostawał miejsce w składzie, bo raz, że legenda Barcy na tej pozycji, dwa nawet mimo solidnej nadwagi nadrabiał umiejętnościami. Dlatego w swoim ostatnim sezonie Sypa prawie cały czas "grzał ławę". A Serido miał właśnie zastąpić Syprzaka co do zadań na boisku. Z tym, że z Serido jest inaczej, bo to w końcu Hiszpan i prawdopodobnie za 2/3 podstawowy obrotowy reprezentacji. Skoro ma znowu grać mało, to lepiej go wypożyczyć do jakiegoś słabszego klubu, gdzie dostanie więcej minut na boisku i bardziej się rozwinie z korzyścią dla klubu i reprezentacji. Jak w Wiśle się sprawdzi to za rok wróci do Katalonii i na dobre zajmie miejsce w składzie po odchodzącym na emeryturę Cedricu Sorhaindo, dlatego nie wiązałbym dalekoidącej przyszłości z Serido w Wiśle, no chyba, że okaże się, że rzeczywiście jest przeciętniakiem, to wtedy Barcie nie będzie szkoda się go pozbyć i poszukać jakiegoś gracza o podobnej charakterystyce, ale z lepszymi papierami np. Karalioka. Takie jest moje zdanie na ten temat.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Związek zawsze znajdzie wyjście z kłopotliwej sytuacji. Dziwnie by to wyglądało jakby rozegrano jedynie rozgrywki o MP. Sytuacja nowa, ale żeby sezon uznać za rozegrany muszą być 2 trofea do zdobycia. Decyzja słuszna.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Płocczaki ale o co wam chodzi? Przecież o zakończeniu sezonu i przyznaniu mistrzostwa Fifuni, zadecydował prezes Czwartek :)

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  @z Tumskiego Wzgórza: Czyli zawodnicy nie powinni dostać pieniędzy bo nie wywiązują się z obowiązku treningu? Czyli OWP powinna oddać pieniądze sponsorom i Orlenowi bo nie promuje wizerunku tych firm? Czyli miasto Płock powinno nakazać zwrot środków wydzielonych z budżetu miasta w związku z niefunkcjonowaniem drużyny? Regulamin nie przewidywał braku możliwości rozegrania spotkań. Zawodnicy przez większą część sezonu pracowali, trenowali, walczyli o punkty. Najważniejszy argument, do którego nie potrafisz się odnieść - wszyscy przedstawiciele drużyn superligi opowiedzieli się za tym rozwiązaniem. Nie ja, nie Ty, nie xyz. Tylko osoby, które stoją na czele drużyn rywalizujących w rozgrywkach superligi. Uszanuj to, uszanuj zdrowie zawodników. Przykład mistrzostw w którym obowiązuje drabinka turniejowa nie jest adekwatny. Tutaj każdy grał z każdym, rozgrywki trwały kilka miesięcy. Po fazie pucharowej turnieju, gdy odbywają się 2-5 spotkań nie masz adekwatnego przełożenia sportowego poziomu. Chcesz mi powiedzieć, że Tarnów, Głogów, Zabrze mają pretensje, że nie mogli zostać mistrzem? Kto był najlepszy w całym sezonie? Liga nie jest profesjonalna, bo oprócz Kielc żadna drużyna nie jest profesjonalna. Jeżeli drużyna na blisko 180 nie wygrała tylko 5, to znaczy, że wszyscy inni są fatalnie zarządzani. Facet sprzedający używane ciuchy do krajów 3 świata, który "od lat nie płaci zawodnikom i jest bankrutem" zbudował zespół dominujący przez lata w lidze i grający 4 razy w F4 LM.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  @z Tumskiego Wzgórza: Jak ma zostac rozegrana do konca? Masowe imprezy zakazane, zawodnicy siedza w domach, granice zamkniete a chcesz grac sezon do konca? Tak, w nowym sezonie trzeba cisnac od początku. Jak się nie ma szacunku do rywala i gra się chodzonego, to trzeba miec do siebie pretensje. Pandemia to nie jest moja wina, zawodników czy ZPRP albo Superligi. Uczciwie podejdź do tematu - zgodnie przedstawiciele klubów Superligi zadecydowali o zakończeniu sezonu. Każdy wolałby grać, oglądać mecze i móc przeżywać sport na swój sposób. Tylko jakie zawistne gnojki tego nie rozumieją. Co roku dostajecie wciry, w tym roku byłoby podobnie. Już pomijając to kto jest w jakiej formie, kto jak gra - taka decyzja w obliczu poważnego zagrożenia życia ludzi została podjęta w drodze konsensusu. Ja nie chce narażać swojego życia, zawodnicy również. Na linii produkcyjnej nie pracuję i przykre jest to, że obrażasz zwykłych ludzi, współobywateli, którzy w obliczu kryzysu ekonomicznego martwią się o losy swoich rodzin. Gdybyś zarabiał i miał szacunek do pieniędzy to miałbyś też szacunek do ludzkiej pracy i ludzi. OWP smiech na sali, bandyterka z gimnazjum. Do zadnego zarzutu nie potrafisz się odniesc, wszystko co napisałem jest prawdą. Porazki zaliczacie sportowo i kibicowsko, nie potraficie się podniesc.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej napisał/a komentarz do Koronawirus. Szalony pomysł EHF. Sezon w Lidze Mistrzów do... końca sierpnia

  @jerseyus: to byłoby niecodzienne, wręcz szalone rozwiązanie. Jeżeli natomiast obiektywnie spojrzy się na przekrój całej fazy grupowej (którą na szczęście udało się w całości rozegrać) to zrobienie od razu Final 4 byłoby nawet sensową opcją. Wątpliwości budziłyby oczywiście reakcję innych drużyn mających chrapkę na zwycięstwo w LM (bo patrząc na to co się dzieje na naszym podwórku po przyznaniu MP dla VIVE to aż boję się pomyśleć jaka potężna kłótnia powstałaby na arenie międzynarodowej), aczkolwiek szanse na tego typu rozwiązania są mizerne. Druga sprawa - kiedy to miałby się odbyć. Do końca czerwca raczej się nie wznowi, a pomysł z sierpniem krótko mówiąc - nierealny.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Człowiek w XX wieku uwierzył, że jest wszechpotężny, że może panować nad światem, nad naturą. Jakie to jest panowanie pokazują nam co jakiś czas lokalne klęski żywiołowe. Teraz pojawił się jeden mały (choć groźny) wirusik, który postanowił troszeczkę zdezorganizować nam życie. I co? I wszystko zaraz zacznie się walić. Taka to jest potęga człowieka.
  Jeśli chodzi o sport (ogólnie) to ja mam jedno marzenie, choć zdaję sobie sprawę, że jest to marzenie ściętej głowy. Otóż chciałbym, żeby obecna sytuacja otrzeźwiła sportowy świat i żeby doszło do ograniczenia kosztów. Wynagrodzenia w niektórych dyscyplinach już dawno przekroczyły wszelkie granice absurdu, a ta karuzela wcale nie zamierza zwolnić. Różnica między zwykłym zjadaczem chleba i jakimś troszkę lepszym panem piłkarzem urosła do rozmiarów kosmicznych. Może czas w końcu to powstrzymać. Ech, rozmarzyłem się...

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  @responsible: Z tą ilością zagranicznych graczy klasy światowej to bym nie przesadzał. Tabela strzelców nie określa klasy zawodników tzn. Alex zdobył 38 bramek w 17 meczach, co to oznacza? Czy jest słabszy od Kowalika?Niestety nasi zawodnicy prezentują nie nachalne umiejętności techniczne. Wielu z nich słabo gra 1 na 1, wolno porusza się w ataku pozycyjnym, spóźnia się w obronie. Ta liga jest słaba słabością swoich graczy, głównie polskich.
  "Czar najlepszych strzelców ligi pryska gdy zderza się z aktywną obroną Wisły czy Vive, nagle popełniają błędy, rzucają nie celnie itd.
  Nasza reprezentacja boryka się z brakiem środkowego rozgrywającego, który prezentował się na europejskim poziomie, tutaj bardziej chodzi o napędzenie akcji i asysty. Na prawym rozegraniu sytuacja wygląda równie nieciekawie, niedługo to będą tam juniorzy. Cóż z tego, że mamy na europejskim poziomie 3 prawoskrzydłowych skoro oni są uzależnieni od podań a sami niczego nie wykreują. Jeszcze do niedawno była próba przestawiania jednego z nich Michała Daszka na środek.
  Gwardia i Górnik, a więc drużyny oparte głównie o Polaków przekonały się na własnej skórze jak bolesne jest zderzenie się z Europą i to na poziomie Pucharu EHF.

  Konkluzja jest zawsze ta sama: lepsze szkolenie(wyższe umiejętności techniczne) =lepsi zawodnicy=wyższy poziom. Tak zrobiła Portugalia i teraz zbiera żniwo.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Ciekawe, że w pierwszej 10 najlepszych strzelców jest 9 polaków, pomimo tego, że na naszych parkietach biega wielu zagranicznych graczy klasy światowej. Szkoda, że nie przekłada się to na reprezentację.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Bezapelacyjnie najlepszy i najskuteczniejszy polski zawodnik. I do tego grając tylko po ok.30 minut w meczu.Brawo Arek .

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  uwazam za najgorszy sort czlowieka cieszyc sie z czyjegos nieszczescia....ze ktos kogos zwalnia z pracy...ze zamykane sa zaklady pracy itp...........jak dluge te hieny forumowe beda tutaj tolerowane i wiadomo o kim pisze

 • Kibic polskiej piłki ręcznej napisał/a komentarz do Oficjalnie: koniec sezonu w PGNiG Superlidze. PGE VIVE Kielce znowu mistrzem

  @Wiślak zks: A jesteś w stanie powiedzieć przez kogo był przymierzany? To przecież była zwykła plotka, żeby było o czym pisać i rozpocząć dyskusję na forum.

 • Kibic polskiej piłki ręcznej lubi Komentarz

  Trener Sabate tak właściwie Płocku nic nie osiągnął i to mu powinien uświadomić zarząd. Dwuletni pobyt Zdrachali w Płocku został zmarnowany i to w dużej mierze przez trenera, który po prostu nie lubił tego zawodnika. O ile w tym roku ma kim grać na środku, to w poprzednim sezonie była tragedia, a Zdrachala siedział na ławie.Przychodził jako najlepszy strzelec mistrzostw, a odchodzi z Płocka po świetnych dla siebie mistrzostwach Europy sprzed paru miesięcy. Jeśli ktoś oglądał mecze Czech i Zdrachali przeciwko drużynom trochę lepszym od tych z nasze ligi to wie o czym piszę. W stosunku do czasu pobytu na boisku był chyba najbardziej efektywnym zawodnikiem mistrzostw, chyba lepszy od Sagosena. Zmarnowane pieniądze.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.