Spadkowicz pokonał beniaminka - relacja z meczu Viret CMC Zawiercie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Po niezłym meczu w Piotrkowie Trybunalskim, kibice zawierciańskiego klubu mieli nadzieję, że w rewanżu uda się sprawić niespodziankę i pokonać wyżej notowanego rywala. Jednak Viret "postraszył" Piotrkowianina tylko w pierwszej połowie.

Maciej Smoleń

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy prowadzili po 8 minutach 6:2. Piotrkowianin zaczął jednak szybko odrabiać straty i po czterech trafieniach z rzędu mieliśmy remis po 6. W ataku rozkręcał się Szymon Woynowski, natomiast dla Viretu trafiał Krzysztof Kurełek. Po dwudziestu minutach goście "odskoczyli" już na trzy bramki. Tym razem to zawiercianie wzięli się za gonienie rywali i po lobie Sergiusza Zagały wyszli na prowadzenie 14:13. Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie po 16, a bramka wyrównująca padła dosłownie w ostatniej chwili, gdyż rzut karny, egzekwowany przez Krzysztofa Kurełka, był już po upływie regulaminowego czasu gry.

Viret w drugiej połowie musiał radzić sobie bez trójki podstawowych rozgrywających. Do kontuzjowanego Macieja Zarzyckiego dołączył Marcin Komalski, natomiast czerwona kartka za trzy dwuminutowe kary wyeliminowała w 36 minucie Krzysztofa Kurełka. Taka sytuacja wyraźnie odbiła się na grze. Nie pomogła bardzo dobra postawa w bramce Mateusza Nowaka, gdyż Viret nie miał pomysłu na rozmontowanie obrony rywali. W 40 minucie było już 18:23. Drugi mecz z rzędu, dobrą zmianę dał Krystian Nowak, który trafił trzy razy z rzędu. W 53 minucie miejscowi fani mogli mieć jeszcze nadzieję na korzystny rezultat, gdyż Viret przegrywał trzema bramkami (25:28). Końcówka przebiegała jednak znów pod dyktando gości, którzy powiększyli prowadzenie i wygrali 34:28.

KS Viret CMC Zawiercie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:34 (16:16)