Piotr Gabrych w Będzinie!

Mimo sezonu wakacyjnego działacze beniaminka I ligi – MKS-u MOS-u Będzin uparcie szukali doświadczonego zawodnika na pozycję przyjmującego. Ich wysiłki zostały uwieńczone sukcesem, ponieważ udało im się podpisać umowę z Piotrem Gabrychem.

Lidia Łydka
Lidia Łydka

36-letni Piotr Gabrych to były reprezentant kraju i niezwykle utytułowany zawodnik - w 1998 roku zdobył Puchar Polski z Czarnymi Radom, w 2003 roku - brązowy medal Mistrzostw Polski z ekipą Ivettu Jastrzębie Borynia, rok później w tych samych barwach - złoto Mistrzostw Polski, a on sam wybrany został najlepszym zawodnikiem Polskiej Ligi Siatkówki.

Później zawodnik rozpoczął wędrówkę po świecie - grał w lidze rosyjskiej, brazylijskiej oraz rumuńskiej, gdzie zdobył mistrzostwo kraju z drużyną CVM Tomis Konstanta.

Pomimo, iż jest uważany za zawodnika wyjątkowo konfliktowego i ciężkiego we współpracy, sam o sobie mówi, że jest miłym i spokojnym człowiekiem... Nieoficjalnie mówi się, że Piotr Gabrych zamierza osiedlić się w Będzinie - chce kupić tam działkę i wybudować dom.

Negocjacje działaczy klubu z Będzina z zawodnikiem przebiegły dość sprawnie. Obie strony zdecydowały się na podpisanie dłuższej, trzyletniej umowę, gdyż Piotr Gabrych może wnieść wielkie doświadczenie do młodej drużyny z Będzina. W ten sposób MKS MOS ostatecznie zrezygnował z pozyskania innego doświadczonego gracza – Rafała Legienia. Będzinianie interesujemy się jeszcze Przemysławem Kasparkiem, z którym kontynuowane są rozmowy.

Zespół beniaminka I ligi wznowi treningi 4 sierpnia. W dniach od 20 do 30 sierpnia siatkarze z Będzina przebywać będą na obozie w Międzybrodziu Bialskim.

Po awansie budżet klubu wzrośnie aż dwukrotnie w porównaniu z zeszłym rokiem. Cel, jaki wyznaczono drużynie na nadchodzący sezon to utrzymanie w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy.