Jak zapakować sakwy rowerowe?

autor: rowerowy | 2021-02-01, 16:43 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Przygotowuję się do wyprawy szlakiem velo dunajec. Dla niezorientowanych to chyba najpiękniejszy polski szlak rowerowy, więcej o trasie w tym artykule velo dunajec. Wyprawa rowerowa za 3 miesiące, ale już planuję już pakowanie sakw. Mam nadzieję, że wyprawę po trasie velo dunajec zrelacjonuję tutaj na blogu.

Wracając do pakowania... postanowiłem z tej okazji napisać mikro poradnik.

Sakwy rowerowe - co powinny zawierać?
Jeśli wybierasz się na długą wycieczkę, szczególnie taką, która obejmuje biwakowanie, są pewne rzeczy, które musisz zabrać. Zalecamy rozpoczęcie rowerowego pakowania od ustalenia swojej sytuacji żywieniowej i tego, czego potrzebujesz do prawidłowego odżywiania. Zaplanuj zabranie ze sobą jedzenia na dwa do czterech dni - źródło sugerowało trzymanie się lekkich, ale obfitych opcji, takich jak płatki owsiane, które wypełnią Cię bez napełniania sakwy.
Jeśli pakujesz żywność, która wymaga ugotowania, weź jeden średniej wielkości garnek do gotowania, którego możesz używać do wszystkich posiłków. Spróbuj przygotować w nim jedzenie przed wyjściem z domu, aby zorientować się w wielkości porcji. Dodatkowo weź ze sobą naczynia i zapalniczkę lub zapałki, aby rozpalić ogień. Możesz również przywieźć małą kuchenkę kempingową, w zależności od tego, jak długo planujesz zwiedzać.
Sprzęt kempingowy jest również koniecznością, jeśli planujesz zatrzymać się na noc. Spakuj namiot i śpiwór. Chociaż chcesz mieć pewność, że oba te przedmioty są lekkie i można je złożyć do niewielkich rozmiarów, musisz również sprawdzić, czy są one odpowiednie dla terenu i pogody, w której będziesz biwakować. Przynieś przybory toaletowe i leki w plastikowej torbie aby uniknąć niechlujnych wycieków.
Zazwyczaj będziesz chciał spakować jedną ciepłą kurtkę przeciwdeszczową, jedną parę wodoodpornych spodni, dwie koszulki, trzy pary skarpet, trzy pary bielizny, jedną parę spodni dresowych, jedną koszulę z długim rękawem, jedną parę do jazdy konnej rękawiczki i jedna para ocieplaczy.

Jak zapakować sakwę?
Niezbędnye przedmioty, które będą często używane na górze lub z przodu. Rzeczy takie jak namiot, śpiwór, dodatkowe ubrania lub przybory kuchenne mogą znajdować się bardziej na dole, ponieważ będziesz ich potrzebować tylko wtedy, gdy zatrzymujesz się na kempingu. Przedmioty takie jak woda, przekąski, okulary przeciwsłoneczne, mapy i telefon komórkowy powinny być łatwo dostępne.


Do zobaczenia na trasach rowerowych!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.