Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Decyzja podjęta. Wiadomo, co dalej z Wisłą Płock

  Alex, Karalek, Tournat, Wolff i Karacić (pomimo braku formy ostatnio) to gwiazdy światowego handballa. Jeśli Migallon, reprezentant Hiszpanii, który po Olimpiadzie wejdzie w buty Morrosa, albo Jaganjac, który w Lidze Europejskiej zdobył 80 bramek (tak, w tej smamej LE, w której Wisła zajęła 4 miejsce i było to podobno duże osiągnięcie) miałby trafić do Puław, no to nie mam pytań. Prawda jest taka, że Wisła powinna robić podobne transfery ze wsparciem Orlenu, ale tak się nie dzieje. Na transfery typu Jurkiewicz, Nenadic, Lijewski, czy Nikcevic, na razie się nie zapowiada. Wyjątkiem jest Kosorotov, którego oceniam mega pozytywnie.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Decyzja podjęta. Wiadomo, co dalej z Wisłą Płock

  Nie do końca wierzę w te kwoty, ale ok, załóżmy, że tak jest. Jeśli tak jest, to różnica budżetów jest minimalna, a jakość transferów to przepaść. Więc sprowadzanie Daćki, Jurecicia, czy brak nominalnego PR, świadczą o niemocy Czwartka i Wiśniewskiego. Ze skutecznym prezesem i dyr. sportowym, Wisła powinna sprowadzać zawodników dużo lepszych. Co przełożyłoby się na rozgłos w Europie, dzikie karty itd itp.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Decyzja podjęta. Wiadomo, co dalej z Wisłą Płock

  Podstawowym pytaniem jest to, czy dzięki nowej umowie, budżet Wisły się zwiększy. Bo tej najważniejszej informacji nigdzie nie podano. Nie wiem, jak wygląda różnica budżetu Wisły i VIVE, fajnie byłoby, gdyby to ktoś orientacyjnie zobrazował. Ciekawi mnie, czy Płockowi bliżej do budżetu Kielc, czy może bliżej do Puław. To wszystko oczywiście wpłynęłoby na dyskusję dotyczącą transferów, a mianowicie, czy Wisła sprowadza takich, a nie innych zawodników, bo na lepszych ich nie stać, czy to niestety wina prezesa i dyrektora sportowego, ich znajomości rynku i słabych kontaktów.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do Liga Europejska. EHF wolał... AEK Ateny zamiast Wisły. Kolejny zawód w Płocku

  Jeśli Wisła nie będzie rozstawiona w eliminacjach i trafi chociażby na niemieckie zespoły, będzie bardzo ciężko. Bo o ile z Lwami czy Berlinem Wisła jest w stanie wygrać mecz u siebie, to w dwumeczu może być ciężko. Sportowo Wiśle teoretycznie dzika karta się należała, ale EHF chce rozszerzyć popularność handballu na więcej krajów Europy i tutaj wcale się nie dziwię. AEK dostało dziś wild card, a jakiś czas temu Dinamo Bukareszt do LM.

 • John_Rambo_ napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Również wydaję mi się, że nowy środkowy jest już podpisany, inaczej umowa z Igorem byłaby już przedłużona. To sama z lewą stroną, Kulesz wg mnie odejdzie. Jaganjac jest super, bardzo dynamiczny i szybki na nogach jak na swój wzrost i wagę, do tego ma duży repertuar rzutów i gra w obronie. Jednak wcale nie jestem przekonany, że to będzie Chorwat, bo być może Doruk, albo zupełnie inne, większe nazwisko.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Chorwat znów łączony z Łomżą VIVE. Kolejny transfer?

  Z Kuleshem jest jeszcze taki problem, że on nie potrafi grać w obronie, przez co dochodzi nam dodatkowa i bezsensowna zmiana do defensywy. Lewy rozgrywający powinien bronić na środku, albo chociaż na dwójce. Jeśli do tego Wład jest przeciętny w ataku, to nic nie przemawia za tym, że miałby u nas pozostać. Myślę, że na lewej stronie dojdzie do zmiany.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superligi. Słoweniec domknie skład Orlenu Wisły

  Dla mnie Daszek to skrzydłowy, na rozegraniu może być tylko opcją na jakiś fragment meczu, bo chociażby w ostatnim F4 było widać, że brakuje mu kilogramów i centymetrów w drugiej linii. Oczywiście mowa tutaj o europejskich pucharach, bo w Superlidze to poradziłby sobie nawet i na kole. Także dziwne jest to, że zespół, który aspiruje do Ligi Mistrzów, chce obsadzić prawe rozegranie skrzydłowym i szklanym Fernandezem. Swoją drogą, konsekwencją tej decyzji będzie jednocześnie słabsze prawe skrzydło, bo Komarzewskiego sami kibice Wisły określają mianem "niewypału", a Jurecić to przynajmniej dla mnie gracz nieznajomy i wcale nie piszę tego w kategoriach ignorancji, czy też złośliwości, po prostu o gościu wcześniej nie słyszałem.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Nieoficjalnie: były reprezentant Polski zagra w płockiej Wiśle

  Ten transfer dałoby się jeszcze wytłumaczyć wtedy, kiedy Wisła miałaby oprócz Daćki dwóch, albo chociaż jednego klasowego kołowego do gry w ataku. Wtedy ten ruch możnaby porównać do sytuacji w VIVE, gdzie sprowadzamy najpierw Kaczora, a teraz Domagałę jako 3 obrotowego Polaka do gry w Superlidze. Obecnie Daćko zakotwiczył w ligowej przeciętności i ciężko oczekiwać tego, że powróci do swojej szczytowej dyspozycji.

 • John_Rambo_ napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jak sama nazwa wskazuje, rozgrywki te to LIGA MISTRZÓW, więc powinni w niej grać tylko zwycięzcy rozgrywek krajowych. Ale oczywiście zawsze będą jakieś odstępstwa od reguły, bo takiego Veszprem przecież zabraknąć nie może. Tak więc z grona drużyn, które nie zdobyły mistrzostwa, w elicie zagrają Węgrzy i Montpellier.

 • John_Rambo_ napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Więc będziemy mieć najbardziej utalentowany i przyszłościowy środek rozegrania pośród wszystkich klubów europejskich - Haukur, Dodić i Olejniczak. Biorąc pod uwagę, że playmakerem może być także Alex, Remili, czy Dani, to ta pozycja będzie zabezpieczona na długie, długie lata. Pod polityką transferową Bertusa podpisuje się obiema rękami.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do Orlen Wisła Płock chce grać w Lidze Mistrzów. Miejsc niewiele

  Dziką kartę dostaną: Veszprem, drużyna z Francji, Mieszkow, Motor, Dinamo Bukareszt i wg mnie jednak Gorenje Velenje.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Angel Fernandez w kolejnym wielkim klubie?

  Ja również jak najbardziej wierzę w nasze miejsce w szeregu, co do wielkości budżetu. To, że sprowadzamy takie nazwiska nie jest zasługą pieniędzy (choć na pewno Łomża się postarała, bo bez ich wsparcia nie byłoby ostatnich ruchów), a właśnie talentowi Bertusa do negocjacji. Transfery nie są robione na chybcika, tylko każdy ruch jest zaplanowany duuuużo wcześniej, dlatego też zazwyczaj sprowadzamy graczy za darmo, po wygaśnięciu ich kontraktów z dotychczasowym klubem.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Angel Fernandez w kolejnym wielkim klubie?

  Najpierw VIVE rozebrało Vardar, potem PSG, a w międzyczasie Barcelona podkupuje zawodników z Kielc :) A tak serio, to gdyby Angel był ze 2-3 lata młodszy, to jestem przekonany, że po tak świetnym sezonie, kontrakt z nim zostałby przedłużony.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Orlen Wisła buduje na przyszłość. Spodziewany transfer z Hiszpanii

  Do tej pory nie rozumiem, dlaczego Bertus zrezygnował z Fernandeza. Duet z Nahim byłby fenomenalny, tym bardziej, że Surgiel na Ligę Mistrzów gotowy nie jest i tak szybko się to nie zmieni. Angel rozegrał u nas najlepszy sezon, był skuteczny i pewny, szkoda.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Orlen Wisła buduje na przyszłość. Spodziewany transfer z Hiszpanii

  Nie ma co porównywać transferów VIVE i Wisły, bo oba zespoły obecnie mają zupełnie inne aspiracje. My chcemy wrócić do F4 Ligi Mistrzów i ją wygrać, natomiast Płock chce odebrać nam mistrzostwo Polski i ewentualnie powrócić do elity. Jedyny transfer Płocka, jaki można w 100% ocenić pozytywnie to Kosorotov, bo on już od dłuższego czasu wygląda dobrze i rzeczywiście ma ogromny potencjał. Żytnikowa ciężko ocenić, bo on mało co grał ostatnio, ale myślę, że mimo wszystko w Wiśle się odbuduje. Lucin to zagadka, tak samo jak u nas Migallon, bo jaki poziom jest w lidze hiszpańskiej, to chyba każdy wie. Szczerze mówiąc bardzo chciałbym powrotu do play-offów mecz i rewanż, albo jeszcze lepiej do play-offów w systemie do 3 zwycięstw, bo nie było nic lepszego, niż te emocje na przełomie maja/czerwca podczas meczów Kielc z Płockiem.

 • John_Rambo_ napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Skoro Daszek ma obsadzić prawe rozegranie, to znaczy, że na prawym skrzydle zostaje sam Komarzewski? Wiem, że Krajewski ostatnio dużo tam grywał, ale to ze względu na obronę. Ogólnie skład z Kosorotovem, Żytnikowem, czy Lucinem wygląda bardzo solidnie. Brakuje mi tylko jeszcze jednego dobrego mańkuta i kołowego.

 • John_Rambo_ napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  kck: Argument znikąd, kolejny już. Co mnie obchodzi Palmarsson? Tutaj nie chodzi o to, że zawodnik w reprezentacji i klubie gra na różnych pozycjach. Chodzi o predyspozycje zawodnika do konkretnej pozycji. Dani na środku spowalnia grę, nie jest szybki na zwodzie, poza tym na środku nie może wykorzystać w pełni swojego rzutu. Na lewej stronie ma więcej swobody, może się rozpędzić itd.

 • John_Rambo_ napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  unabomber: Dani to lewy rozgrywający, a nie środkowy. Popatrz jak gra w reprezentacji na połówce, a jak u nas na środku - dwóch różnych zawodników.

 • John_Rambo_ napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Szkoda, że to jednak nie będzie zagraniczne wypożyczenie, bo początkowo była mowa o grze w europejskich pucharach. No cóż, lepsza jednak regularna gra w Superlidze, niż dzielenie minut w VIVE z lepszymi (póki co) bramkarzami.

 • John_Rambo_ napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Unabomber - wiele innych pozycji, czyli przede wszystkim środek rozegrania i lewe rozegranie, a także być może drugi lewoskrzydłowy, bo Migallon został sprowadzony przede wszystkim jako DEFENSOR, który ma tylko wspomagać Nahiego w ataku. Poza tym ma kontrakt na rok, jeśli się sprawdzi i zostanie przedłużony to super, ale ja go traktuję głównie jako obrońcę.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Oficjalnie. Dwa olbrzymie wzmocnienia Łomży Vive Kielce

  @Złoty Bogdan: kiedyś mieliśmy parę Szmal - Losert, a później Szmal - Sego i rzeczywiście, w tych latach zdobyliśmy brąz i złoto LM, więc coś w tym jest.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Oficjalnie. Dwa olbrzymie wzmocnienia Łomży Vive Kielce

  Wolff dostał duży kredyt zaufania podpisując do 2028 roku kontrakt, ale taka umowa ma sens tylko wtedy, kiedy procentowo będzie wyglądał na dobrym poziomie, bo nie wyobrażam sobie, że w kolejnych sezonach będzie wyglądał tak mizernie, jak w tym roku kalendarzowym. Ja mimo wszystko liczę na Andiego i on sam też musi wiedzieć, że jest numerem jeden i że na nim spoczywa odpowiedzialność. Moim zdaniem nie ma sensu kupować drugiego topowego bramkarza, bo po pierwsze nas na to nie stać, a po drugie jest wiele innych pozycji, na których potrzebujemy wzmocnień.

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Oficjalnie. Dwa olbrzymie wzmocnienia Łomży Vive Kielce

  @kck: Kornecki jest Polakiem, ale przede wszystkim prezentuje solidny poziom, to raczej Wolff ostatnio zawodził, w końcu to on jest światowej klasy specjalistą i powinien przynajmniej 30% w każdym meczu drużynie dawać. Surgiel na ten moment nadaje się tylko do Superligi, jak wskoczy na wyższy poziom to będziemy mogli mówić o jego pełnej roli w drużynie, bo jak na razie, to w LM częściej na LS grał Olejniczak niż Surgiel, nie tylko ze względu na umiejętność gry na "dwójce"

 • John_Rambo_ napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Oficjalnie. Dwa olbrzymie wzmocnienia Łomży Vive Kielce

  Prawe rozegranie, prawe skrzydło i koło są obsadzone mocarnie na długie, długie lata. Wydaję mi się, że w bramce też nie dojdzie do zmian, Wolff jest nietykalny, a Kornecki przedłuży kontrakt, bo musimy mieć Polaka między słupkami, a ciężko znaleźć do wyjęcia kogoś na zbliżonym poziomie. Pytanie, czy w najbliższym czasie poznamy nowego lewoskrzydłowego, oczywiście mówię tutaj co najmniej o sezonie 2022/2023. Zagadką dla mnie jest lewe rozegranie - Sićko oczywiście zostanie i musi zostać, musi także dostać większe zaufanie od trenera, bo ma ogromne możliwości, pytanie co z pozostałymi... Kulesh bardzo przygasł w przeciągu kilku-kilkunastu miesięcy, a dodatkowo nie potrafi grać w obronie, natomiast Gębalę to już bym rozpatrywał bardziej w kategoriach defensora, chyba, że Talant da mu więcej szans w ataku. Nie wiem, czy Pehlivan nas zbawi, fajne ma liczby w Bundeslidze, ale mimo wszystko uważam, że potrzebujemy tutaj większego nazwiska, kogoś, kto nie będzie zagadką, tylko przyjdzie i będzie pewniakiem. Środek rozegrania wygląda bardzo przyszłościowo za sprawą Haukura i Olejniczaka, od biedy wspomoże ich Alex, Dani i Remili, no bo zakładam, że Igor po sezonie odejdzie (swoją drogą ja jestem nim zawiedziony, po odejściu Zormana nie mamy szczęścia do środkowych). Na środku też przydałby się ktoś doświadczony, bo nie sądzę, że Alex na stałe przejmie rolę playmakera.

 • John_Rambo_ napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jeśli chodzi o bramkę, to wydaje mi się, że Kornecki albo przedłuży o 2-3 lata, albo na ten okres sprowadzimy kogoś nowego, ponieważ Servaas mówił, że chce wypożyczyć Wałacha właśnie na jakieś 3 lata, aby ten złapał regularną grę i po tym czasie ma wrócić do Kielc, żeby odgrywać kluczową rolę w zespole. Wg mnie mimo wszystko potrzebny jest jeszcze jeden środkowy - Igor pewnie odejdzie za rok, Haukur jest świetny, ale wraca po kontuzji, a poza tym nadal jest jeszcze bardzo młody, Olejniczak na razie na Ligę Mistrzów za mało ograny, a Dani dla mnie to lewy rozgrywający a nie playmaker. Oczywiście, Alexa będzie można przesunąć na środek, ale raczej tylko jako opcja na niektóre fragmenty meczu, nie sądzę, żeby była to opcja na stałe.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

jerseyus

Zapraszam do typowania. Szkoda tracić punkty. W zeszłym tygodniu nie poszło Ci zbyt dobrze, ale sezon jest długi i wszystko się może zdarzyć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerseyus

Hej Johnny! O 15 mija czas zgłaszania drużyn i pierwszych typów do Menatypera LM. Zasady na blogu w moim profilu SF. Zapraszam serdecznie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.